Ovde mozete postaviti bilo koje pitanje u vezi sa...

Elmo Lewis

Zainteresovan član
Poruka
123
jednom od najvecih grupa u istoriji rock n rolla - The Rolling Stones!!! Dakle bilo sta da vas interesuje od bootlega, preko albuma, reci pesama, ako su vam nejasne slobodno pitajte, objasnicu, znaci svaki detalj u vezi sa bilo cim sto ima neke veze sa Stonesima

Prvo imam jedno pitanje za sve vas:
1. Da li volite Stonese?
2. Zasto vecina ljudi ne voli Stonese?
3. Ako ne volite Stonese, zbog cega ih ne volite i sta u njima vidite loshe.

Po meni su oni zasluzni za razvoj danasnje muzike vise nego Beatlsi. Zasto? Zato sto su koreni Stonesa u bluesu a koreni Beatlsa u rock n rollu. Zato sto su Stonesi pravi rock. Beatlsi su uvek vise vukli na pop. Postavili su temelje za Zeppelin, Purple i ostale hard rock, rock grupe.
Keith Richards je fenomenalan gitarista. Svira u open-g stimu sa skinutom sestom zicom. To mu omogucava da svira one klasicne stones rifove koji ne lice ni na jedan drugi bend (Start me up, brown sugar..)

Mick Jagger - pevac, svira jos gitaru, klavijature, fenomenalno svira usnu harmoniku
Charlie Watts - bubnjar, pokretna snaga stonesa, motor stonesa
Keith Richards - drugacije ga zovu Riff-hard...
Brian Jones - umro 1969, clan benda od osnivanja. Svirao do albuma Let it Bleed, 1969. fenomenalan instrumentalista pored gitare, usne harmonike svirao i marimbu (africki ksilofon), sitar, melotron i niz drugih instrumenata.
Mick Taylor - svirao je nekoliko godina u stonesima, od Let It Bleeda iz 1969 do Its only rock n roll iz 1974. mada je bio odlican gitarista, ipak nije bio pravi rolling stone kao kasnije ronnie wood koji se uklopio u grupu i totalno se uklopio u stonese.
Ronnie Wood - pre stonesa svirao u Facesima sa Rodom Stewartom. Debitovao na albumu Black n Blue iz 1976.

Najbolji albumi stonesa - po meni i mnogim fanovima
1. Sticky Fingers
2. Exile On The Mainstreet
3. Let It Bleed
4. Beggars Banquet
5. Some Girls
6. Goats Head Soup
7. Their Satanic Majesties Request
8. Aftermath
9. Steel Wheels
10. Tatoo You

eto toliko za sada...
slobodno pitajte...
 
Elmo,svaka ti cast i odajem ti najvece moguce priznanje jer ti ocigledno znas sta je kvalitet.
Ono sto mene interesuje o Stonesima,jeste po meni njihov najbolji live album "Flashpoint" iz 1991.
Jedan od gitarista je na uvodu u 11. pesmu "Paint In Black" svirao uvod koji je sam izmislio na meni jos nepoznatoj gitari.Isprobao sam da dobijem taj zvuk sa svim vrstama procesorima i sa svim vrstam gitara ali nisam uspeo.
Mozda je zahtevan odgovor ali ne sme da postoji materija vezana za sviranje Stonesovih gitarista koju ja ne znam.
 
Dont_Break_The_Oath:
Elmo,svaka ti cast i odajem ti najvece moguce priznanje jer ti ocigledno znas sta je kvalitet.
Ono sto mene interesuje o Stonesima,jeste po meni njihov najbolji live album "Flashpoint" iz 1991.
Jedan od gitarista je na uvodu u 11. pesmu "Paint In Black" svirao uvod koji je sam izmislio na meni jos nepoznatoj gitari.Isprobao sam da dobijem taj zvuk sa svim vrstama procesorima i sa svim vrstam gitara ali nisam uspeo.
Mozda je zahtevan odgovor ali ne sme da postoji materija vezana za sviranje Stonesovih gitarista koju ja ne znam.

ovako, znaci uvod za studijsku verziju Paint It Black iz 1965 svira Brian Jones na sitaru (indijskom instrumentu, kao onom sto svira ova nova fensi-sranje grupa Panjabi-MC). Na flashpointu Keith Richards svira uvod na akusticnoj gitari. Verzija je jako slicna originalu, a opet jako razlicita (svira se na akusticnoj gitari kao sto sam vec rekao). Tako da, ne znam kako bi to mogao da odsviras, Poslusaj Voodoo Stew (outtakeovi gde se Keith "igra" sa akusticnom gitarom i svira neke rock n roll i blues standarde). Keith i na akusticnoj i na elektricnoj gitari ima karakteristican zvuk. Tako da. Probaj da zvucis kao Keith, odlsusaj Voodoo Stew i mislim da nece biti problema...
 
Führer.:
Pre mnogo, mnnogo, MNOGO, leta ja sam cuo da je Mick Jagger radio nesto sa Ozzy-em. I zgranu sam se kada sam to cuo. Eto sada me ti bas podseti na to, da ne znas mozda nesto o tome?

hmm, koliko sam ja cuo i citao, mislim da ozzy nikada nije upoznao micka. Ozzy je valjda rekao kako on nije kao ostali frontmeni da ide po klubovima. Takodje je rekao da Mick ima fantastican glas i da je kao bog za njega...
 

Back
Top