Pas na dečijem igralištu

gost 149754

Poznat
Poruka
8.473
Kako reagujete kad neko dovede psa na povocu na dečije igralište (dok ste vi sa detetom tamo)
ja puštam decu da se poigraju i pomaze psa , naravno uz dopuštenje vlasnika (pitamo vlasnika da pomazimo psa, kako će reagovati pas i sl)
ali, vidim da se mnogi roditelji, ali i deca plaše psa i negoduju jer je pas na igralištu
kakav je vaš stav o tome?
 
Kad je moje dete bilo malo i u dobu za dečja igrališta, obožavao je pse i svu lutalicu iz kraja znao, hranio i mazio, a naravno i ove "sa povocem".
Nikad mi to nije smetalo, i ja obožavam pse i takva sam bila kao dete
LJubav prema životinjama samo razvija neke dobre osobine u detetu
Od kad mi imamo psa, vodim računa da ne uleće među decu, da ne vrši nuždu u pesku i na igralištu i da budem tu kad deca hoće da je maze.
Gala je dobrica, sve bebe u kraju su je vukle za rep iz kolica i voli decu, voli da je maze i gnjave, ali je to ipak pas za koga sam ja kao vlasnik odgovorna i zato sam uvek tu kad se igra sa decom.
Poštujem različite stavove prema životinjama, znam da ima ljudi koji ih se plaše i koji ih ne vole i zašto bi uopšte svako voleo mog psa....
deca je vole:)
 
Uvek ja prva ne tvojim temama.
Imam psa pa mozda necu biti objektivna.
Vezan pas na decijem igralistu ne predstavlja opasnost.
Ne pustam ga da kaki i piski tu gde se deca igraju, ako to nije obavio ne dovodim ga .
To je isto kao da ga pustim da to radi u mojoj kuci.
Kad nema jako male dece pustam ga da trci.
Roditelji me gledaju prezrivo i kolutaju ocima.
Razumem ih, nemaju psa i misle da mu tu nije mesto.
Nisu svi psi isti kao sto ni svi ljudi nisu isti.
Moj je mali i nezainteresovan za ljude al ne pise mu to na celu.
I dalje ga se plase .

Dok nisam imala psa nije mi smetalo.
Igralista su nam otvorena tu uvek ima lutalica.
Njima nema ko da zabrani dolazak.

Opasnost od pasa uvek postoji.
Ja nekako idem logikom da su ljudi normalni i da nece biti problema u toj kombinaciji dete pas.
Na zalost brojni primeri me demantuju.

Eto...obrni okreni ...stav mi je da pas nije uljez ako su vlasnici normalni.
Kao uopste i u svemu drugom.
 
Ako je na povocu i vlasnik kaze da dete moze da ga mazi to ne predstavlja problem.
Ali desava se da neko seta psa malo dalje od igralista i pas sam dotrci i popiski se u pesak a vlasnik se pravi lud. Ima i lutalica koje svracaju na igraliste,u principu nekad uzmem dete u ruke ako je copor ako pas sedi i samo gleda kazem detetu da ga ne dira vec samo da ga gleda. Decija igralista bi trebala biti ogradjena zbog bezbednosti.
 
ja se bojim pasa lutalica...

par puta su me uplasili copori..okrizili me, lajali na mene...jednom sam zaustavila auto (ispred zgrade na ulici) da me poveze do ispred ulaza, jer mi copor pasa nije dopustio da mrdenme nekoliko minuta...moj drugar se popoeo na kola dok su jurili na njega...

Da su psi lutalice zbrinuti negovani i iole dresirani, ne bih se bojala, a ovako me strah...iz izkustva..ne iz paranoje...

Od pasa koje imaju moji prijatelji se ne plasim...s njima se igram i mazim ih...na zalost imam komsiju koji je imao pit bula koji je nasrtao na ljude....tako da mislim da nisu ni svi psi koji imaju vlasnike bezbedni...
 
I ja se bojim lutalica iako imam psa.
I vrlo je neprijatno kad setam dete za jednu a psa u drugoj ruci i naidjem na copor lutalica.
Bukvalno ne znam gde da gledam i koga pre da spašavam.

Al nije to tema..Tema su psi na decijem igralistu.
A na decijem igralistu uvek ima bar po jedna lutalica koja drema.
Uglavnom su naviknuti na decu.
I kuliraju.
Al ima dece koja bas vole da muce pse, i kojima nije dovoljno reci da to ne rade.
I roditelja koji se posle ljute na lutalicu sto se breca na dete.

Kad bi roditelji bili uvek realni ...gde bi nam kraj bio.
 
I ja se bojim lutalica iako imam psa.
I vrlo je neprijatno kad setam dete za jednu a psa u drugoj ruci i naidjem na copor lutalica.
Bukvalno ne znam gde da gledam i koga pre da spašavam.

Al nije to tema..Tema su psi na decijem igralistu.
A na decijem igralistu uvek ima bar po jedna lutalica koja drema.
Uglavnom su naviknuti na decu.
I kuliraju.
Al ima dece koja bas vole da muce pse, i kojima nije dovoljno reci da to ne rade.
I roditelja koji se posle ljute na lutalicu sto se breca na dete.

Kad bi roditelji bili uvek realni ...gde bi nam kraj bio.

Pa meni je realno, da se sa lutalicama deca ne igraju.i da oh ne diraju...a tek maltertiraju...

Da beze od copora pasa...


A da se igraju sa psom koji ima vlasnika, ako taj dozvoli, iako ja procenim da je normalan...:zplez....kao npr Mirka...:mrgreen:
 
vala više ne znam ni sama
ja nemam kod mene u stanu psa
imaju moji u mom rodnom mestu velikog psa, nekog mešanca, i naravno, sve po propisu, šetaju na povocu (nekad šetamo ga ja i deca), vakcinisan sve ok
i ima koji prilaze da ga maze (a on bi se samo igrao) a ima i koji se plaše i sklanjaju se
uvek ga držim na kratkom lancu više zbog drugih nego iz stvarne potrebe
i kaže mi jedna žena dokga tako šetam....joj, sklonite ga brzo, brzo, joj, ...sva se prepala...
sklonim ga ja al joj kažem pa gospođo, ne bojte se neće on da ujeda ni da napada
na šta ona odgovara
ahaaa tako smo i mislili za našeg psa dok nije ujeo naše dete
dugo sam o tome razmišljala i mislim da nije smela da pusti dete da se sa psom igra bez nadzora, da pas neće da ujede bez razloga (možda ga je to dete povuklo za rep ili sl u igri i ...cap)
nikad ga na igralište nisam vodila sa sobom i sa decom
a imala sam pre desetak godina, dok se nisam udala (i preselila) nekog dodža koji me svuda pratio..vodila sam ga povoca i niko nije obraćao pažnju na njega
a imaju komšije vučjaka koji dosta voli da se igra sa decom i ja ih puštam da se igraju...samo bez udaranja bez štapova, naglih pokreta, diranja dok jede i sl
za 5 god nikad ništa se nije desilo,,,nadam se ida neće
 
treba decu dok su mala učiti kako se igra sa psima i kao se ponaša
tako deca neće imati strah, znaće kako u kojoj situaciji da postupe
a i psi ih neće napadati-oni napadaju ili ako ih diraš ili ako osete tvoj panični strah
i ok, znam da ovo ije od koristi onima koji imaju panični strah..
ali evo primer moje rođake koja ne voli pse, mislim ni životinje uopšte
i plaši ih se
ali je uspela da savlada svoja osećanja i ne prenese ih na dete
ostalo je uradila moja Gala: uzajamno se obožavaju...
 
Eh Vexy, ja lepo kazem nisu svi psi isti.
Ovog mog dete ubi od smaranja i on joj cuti i trpi je.
To je bezgranicna :heart:
Jednom se desilo da je "gricne" , do krajnjih granica njegove izdrzljivosti ga je smarala i on se okrenuo i pritisao joj zubom prst.

Ja bila svedok nemilog dogadjaja.:evil:
Taman je opomenuo - nagnjecio al nije bilo ni blizu da je ujeo.
Ona se drala ko magarac jedan sat mislim da bi manje plakala da je ujeo.
Ja sam bila na njegovoj strani , al su oboje dobili batine.
I po jedan sat i cosku svaki.

Pas nije igracka, zivo je bice.
A deca to ne znaju.
Niti imaju u svojoj glavi razliku lutalica-kucni pas.
Za njih je pas pas - super zivo bice za igru.

Ako ih na vreme ne naucis ....moze da se desi puno problema , izmedju ostalog i ovo sto sam gore pisala a sto Zvezdanka kaze da nije logicno...a to je da dosadjuju psu lutalici.

Kad imas 30 nije logicno al kad imas 3-5-pa mozda i 7 onda je to vrrrrrrrrrrrrrrrrlo logicno.
 
Eh Vexy, ja lepo kazem nisu svi psi isti.
Ovog mog dete ubi od smaranja i on joj cuti i trpi je.
To je bezgranicna :heart:
Jednom se desilo da je "gricne" , do krajnjih granica njegove izdrzljivosti ga je smarala i on se okrenuo i pritisao joj zubom prst.

Ja bila svedok nemilog dogadjaja.:evil:
Taman je opomenuo - nagnjecio al nije bilo ni blizu da je ujeo.
Ona se drala ko magarac jedan sat mislim da bi manje plakala da je ujeo.
Ja sam bila na njegovoj strani , al su oboje dobili batine.
I po jedan sat i cosku svaki.

Pas nije igracka, zivo je bice.
A deca to ne znaju.
Niti imaju u svojoj glavi razliku lutalica-kucni pas.
Za njih je pas pas - super zivo bice za igru.

Ako ih na vreme ne naucis ....moze da se desi puno problema , izmedju ostalog i ovo sto sam gore pisala a sto Zvezdanka kaze da nije logicno...a to je da dosadjuju psu lutalici.

Kad imas 30 nije logicno al kad imas 3-5-pa mozda i 7 onda je to vrrrrrrrrrrrrrrrrlo logicno.

Bas tako.

Ali pazi sad...da tvoj pas nije flegma..(valjda i psi imaju neki temperament)...mozda bi malu ujeo mnogo stasnije?

Hocu da kazem...da deca ne smeju da maraju pse i da im doasdjuju...kad sa njima snmeju da se igraju...ko tome zna da ih nauci?...ja mislim da ne znam...

a da ne smeju da diaju pse koji su na ulici bez gazde i povoca...

Najbolji nacin da se to nauci je neki psic u kuci...

Mene sdu na primer mnogo plasili kad sma bila mala da se ne igram sa psima....a to je dovelo do toga...da sam jednom pobelga od bambija koji me njusio...(ne pitaje kad i gde)...

sad mi zao..bambi se mene nije upalsio, a ja jesam njega...zamsilite vi to...
 
ahahhahahahahahahahaha, koju je facu slozio klinac ahahahaha :hahaha: torrente popravi mi dan.

iance mislim da su roditelji duzni da nauce decu da ne maltetiraju zivotinje,tipa gurnu im prst u nos,vuku uvo i ostale gluposti koje dece vole da rade jer i meni to da pokusaju,ne bih im bas dala cokoladu :neutral: pas retko prvi napada, sta vise vecina ih je potpuno nezainteresovana za ljude oko sebe.
 
Najviše volim roditelje koji decu plaše psima... ako dete ne mogu da ubede na drugi načim da ih posluša kažu:''Nemoj tamo, ima kuca!'' :eek: Pa sutra će dete krenuti u školu, samo, pa će doživeti fras kad vidi psa na ulici jer je naučilo d je to nešto ružno... (sad se setih i plašenja Ciganima :roll: ).
Ja sam od malena naučena da volim i poštujem životinje, a takođe i kako da se ponašam prema njima. U učenju sam napravila i jednu grešku jer sam poletela da pomazim lutalicu pa dobila ujed :(
To su stvari koje se uče, ni jedna životinja te neće ujesti bez prethodnog upozorenja, na nama je da naučimo da prepoznajemo ta upozorenja, imak se hvalimo da smo homo sapiensi :)
 
e, ovaj svet mora da propadne...čuj, smeta ima pas na dečjem igralištu...pa nije to aždaja ebote...

ako pas ima vlasnika, a doveden je tu gde ima puno ljudi...može biti da je zato što nije opasan po okolinu...druga je stvar ako deca maltretiraju siroto stvorenje, mora i njemu da pukne film kad tad...zato, ko ne ume da se igra sa psom, nek ga lepo zaobiđe...nije to igračka...:D


svašta ću da čujem o današnjim roditeljima:lol::lol::lol:
 
Ja sam bila na njegovoj strani , al su oboje dobili batine.
I po jedan sat i cosku svaki.

i stvarno su sjedili u cosku...izdrzali kaznu i to? :lol:

inace, Loru ne pustam na djecija igralista
roditelja ima...raznih, kao i djece, a generalno su u pravu....to
su djecija, a ne pseca igralista...
cak je naucila, spontano, da se npr. kad ide roditelj s kolicima ili
malim klincem...ljudi koji pokazuju strah
na komandu skloni u stranu i pusti da prodju...

bilo bi suludo da ocekujem da svi vole pse ili da ih prisiljavam
da "trpe" psecu prisutnost bez potrebe...

e, sad...ima ljudi koji usprkos tome krenu pricati...nebuloze...
valjda da bi se...ohrabrili...
mi to iskuliramo...
 
Kako reagujete kad neko dovede psa na povocu na dečije igralište (dok ste vi sa detetom tamo)
ja puštam decu da se poigraju i pomaze psa , naravno uz dopuštenje vlasnika (pitamo vlasnika da pomazimo psa, kako će reagovati pas i sl)
ali, vidim da se mnogi roditelji, ali i deca plaše psa i negoduju jer je pas na igralištu
kakav je vaš stav o tome?


ja volim zhivotinje ali isto tako mislim da pas nema shta da trazhi na djecijem igralishtu, kao dijete se dobro sjecam da se nisam ugodno osecala kad je to ogromno cupavo stvorenje trcalo ka meni plashila sam se!

izmedju ostalog i pishki i kaki pa nebi bash trebao na travi gde se deca igraju valjaju i padaju
 
ja volim zhivotinje ali isto tako mislim da pas nema shta da trazhi na djecijem igralishtu, kao dijete se dobro sjecam da se nisam ugodno osecala kad je to ogromno cupavo stvorenje trcalo ka meni plashila sam se!

izmedju ostalog i pishki i kaki pa nebi bash trebao na travi gde se deca igraju valjaju i padaju

Samo je nekad teško prepoznati da li je govance dečije ili pseće... :mrgreen: živa istina.
Ali svakako mrzim kad neko ne pokupi za svojim ljubimcem i nadam se da će sutradan ugaziti u isto!:evil:
 
e, ovaj svet mora da propadne...čuj, smeta ima pas na dečjem igralištu...pa nije to aždaja ebote...

ako pas ima vlasnika, a doveden je tu gde ima puno ljudi...može biti da je zato što nije opasan po okolinu...druga je stvar ako deca maltretiraju siroto stvorenje, mora i njemu da pukne film kad tad...zato, ko ne ume da se igra sa psom, nek ga lepo zaobiđe...nije to igračka...:D


svašta ću da čujem o današnjim roditeljima:lol::lol::lol:

ma ljudi misle, ako je kuče na povocu i još ima korpu, mora da je opasno po okolinu
 

Back
Top