after-razvod-party

NidjeVeze®SpetljanaUZivot

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.307
Sta mislite o takvom slavlju!? Na zapadu se to sve ceshce praktikuje ono u fazonu "uh reshih se" narucuju se torte gde se odmah vidi da nisu ljubavne.... Muzika treshti, djuska se svi sretni i veseli padaju cak i pokloni npr. vikend putovanja ili kursove za ples itd.



divorce_cakes-_001.jpg
 
svakakva s.anja i budalastine usvajamo sa zapada...
ja jesam razvedena,i to sam ja podnela razvod,i daleko od toga da sam tugovala ali mi nije normalno da pravim nekakvu zabavu povodom toga.
 
kad sisate pevaljke ispod shatora nalivaju pivo u salonku cipelicu i sharzeri se prazne u vazduh dok orkestar svira sjedeci na granama drveca , prasici sa jabukom ustima i volovi se chereche na komade, treshte sirene kroz grad da se rasteraju demoni , charshavi se shire...to je domace i to je razlog za party zasnivanja braka

zashto je onda chudno party nakon razvoda :)

meni je podjednako debilno i jedno i drugo

ali svaki razlog za party je dobar, osim ako nije sahrana u pitanju...a i one zajedno sa dacama liche na bash cool party

mada verujem da je jedan od povoda slavlja da se bivshem brachnom drugu tera inat ,,eto meni je super''...ali zashto ne bi bilo i poruka za sveze razvedenu osobu od strane prijatelja,,mi smo uz tebe, imash podrshku, putuj, nastavi koracima novim dalje, bavi se nechim...

ko voli nek sebi priredjuje zabave , ko ne voli ne mora...ali mi je bolje i to...nego kad srecem razvedene ljude koje o tome prichaju, pa se pravdaju, pa se smatraju neuspehom, pa se sto godina u stvari nikad izistinski ne razvedu...ili se do besvesti preprichava sve to, krivice i majko mila...teshke su to teme :(

vremena su kakva jesu...sve je normalno...samo josh da okolina gleda u svoj tanjir...ali to se nikad nece desiti

mislim...zashto ovako reagujem

ja stvarno ne mogu da verujem da je kod nas sve neshto strashno, sve ,,da Bog sachuvaj'', sve neka opshta politika, nemoj da zivish, ako ne zivish po shablonu...samo pati, crkni, zivi za mrtve
 
Poslednja izmena:
kad sisate pevaljke ispod shatora nalivaju pivo u salonku cipelicu i sharzeri se prazne u vazduh dok orkestar svira sjedeci na granama drveca , prasici sa jabukom ustima i volovi se chereche na komade, treshte sirene kroz grad da se rasteraju demoni , charshavi se shire...to je domace i to je razlog za party zasnivanja braka

zashto je onda chudno party nakon razvoda :)

meni je podjednako debilno i jedno i drugo

ali svaki razlog za party je dobar, osim ako nije sahrana u pitanju...a i one zajedno sa dacama liche na bash cool party

mada verujem da je jedan od povoda slavlja da se bivshem brachnom drugu tera inat ,,eto meni je super''...ali zashto ne bi bilo i poruka za sveze razvedenu osobu od strane prijatelja,,mi smo uz tebe, imash podrshku, putuj, nastavi koracima novim dalje, bavi se nechim...

ko voli nek sebi priredjuje zabave , ko ne voli ne mora...ali mi je bolje i to...nego kad srecem razvedene ljude koje o tome prichaju, pa se pravdaju, pa se smatraju neuspehom, pa se sto godina u stvari nikad izistinski ne razvedu...ili se do besvesti preprichava sve to, krivice i majko mila...teshke su to teme :(

vremena su kakva jesu...sve je normalno...samo josh da okolina gleda u svoj tanjir...ali to se nikad nece desiti

mislim...zashto ovako reagujem

ja stvarno ne mogu da verujem da je kod nas sve neshto strashno, sve ,,da Bog sachuvaj'', sve neka opshta politika, nemoj da zivish, ako ne zivish po shablonu...samo pati, crkni, zivi za mrtve


:klap::klap::klap:
 
Ne razumem ni velika slavlja zbog nečeg tako intimnog kao što je venčanje a još manje zbog razvoda. Ljudi su bili u braku neko vreme, nije im se svidelo, ispalili su se pa rešili da se razvedu, na kraju se rešili obaveze i šta slave? Što su bili dovoljno naivni da slupaju par godina života sa pogrešnom osobom pa su to prekinuli kao i hiljade drugih? Šta je tu za slavlje osim činjenice da su opet slobodni? :lol:

Normalno je da će osoba koja je ponovo slobodna opet početi da izlazi ali to isforsirano slavljenje slobode je u najmanju ruku smešno i tera na sažaljenje.
 
Bolesno do bola!Ako vec moraju da se razvode nek se razvode, ali kog ce im djavola nekakvo "slavlje"!Sta slave?Tjeraju inat, nista drugo.

Kao sto se sve kog nas slavi;
rodjenje,krstenje,rodjendani,ispracaji,svadbe a zasto se nebi slavio i pocetak novog zivota:rumenko:U koji kreces sam sa neizvesnoscu.
Zar treba kukati,patiti...
Zivot ide dalje zar ne:bye:
 
Kao sto se sve kog nas slavi;
rodjenje,krstenje,rodjendani,ispracaji,svadbe a zasto se nebi slavio i pocetak novog zivota:rumenko:U koji kreces sam sa neizvesnoscu.
Zar treba kukati,patiti...
Zivot ide dalje zar ne:bye:

Naravno da ne treba kukati ni patiti, treba nastaviti sa normalnim zivotom, zaista zivot treba da ide dalje!

A neko ce naci razlog za slavlje i u cinjenici da je dan suncan ili da je dan kisovit ili da je spavao dobro prethodne noci..., ima nas raznih, u principu sve se moze slaviti..., ali ipak ima razlike u tim motivima za slavlje...
 
Mogu da razumem to, što da ne.
Svaki razvod je stresan i nije lako priznati da je propalo nešto što si gradio, nije lako ni sa okolinom koja često i dalje osuđuje i svrstava te u luzere...žurku tim povodom vidim kao stavljanje tačke na taj težak period, idemo dalje.
 
To jeste tacno. Posebno u USA. Dovoljno je bilo kakvu ideju da imas nema veze da li je genijalna ili imbcilna i nema sanse da omanes. To je trziste koje sve apsorbuje.

Kad sam napisala prethodno, bas sam na to mislila. Neverovatno je sta sve uspevaju da unovce. Cini mi se da mi ne bi bilo tesko da osmislim, ali koliko bih uspela ovde da ideju sprovedem u delu sa dobrim rezultatima (ne odmah, naravno) - ne znam, iskreno.
 
:hahaha::hahaha:
Deca ce i dalje imati mamu i tatu.


rece jedan klinac od 8 godina na tv:
Ja imam 2 mame i tate
Mama ima drugog tatu
a tata ima drugu mamu

Slaviti treba ako je bio naporan razvod.
A ako je sve bilo ok .
Bolje da se i ne zna da ste se razveli.
Vec postepeno obavestavaj



QUOTE=Nostromo II;13573045]Zavisi.
Ako iza braka ostaju deca,pogotovu mala-cemu slavlje?
:kafa:[/QUOTE]

Nostromo treba slaviti ali sam sa sobom takve stvari kad ima male dec.
Kupi litar rakije i udri i ako ne pijes
Pusti muziku do daske
Bice lakse i deci i onome kome deca ne ostanu.
A zasto?
Das izdrzavanje i vidjas ga kad se dogovorite.
Dete ce kasnije odluciti gde ce tako bez sekiracije kad su deca mala.
Kad dete sa 10 godina kaze ja hocu tu i tu.
Ili kaze ja necu tu i tu
TO JE AMIN.
A svi se bore i prepucavaju za decu.
Zasto?
Kada se pre ili kasnije oni vrate drugom roditelju ako je taj drugi bar malo pametan.
Zato slaviti za los brak i spas u pravom trenutku iako ima dece.
A ne slaviti nikako javno

A svakakva americka sranja su i dovela do ovakvih cestih razvoda.
Zaboravljamo osnovna nacela braka gledamo servirana sranja na tv-u od zapadnjaka
pa to primenjujemo svakodnevnom zivotu.
Kakva ce nam biti deca kao roditelji.
Vazno je da se mi provodimo jel da?
 
Poslednja izmena:
meni ovo liči na fore iz američkih filmova gde se prave zabave povodom svega, pa i razvoda:lol:

Ipak, razvod braka je veoma ozbiljna stvar. Osim u nekim extremnim slučajevima, ne verujem da svi kroz razvod prolaze glatko i sa kezom od uva do uva.
Deluje mi to kao foliranje - kao nije me briga što smo se razveli, što sam ostao sam/sama, što moram ponovo sve iz početka... sad ću da glumim pred svima da mi je dobro i da me ništa od ovog ne dotiče. :roll:
 

Back
Top