VODOLIJA

Jeste da je ovo stariji post, ali ja moram da navedem da je ovakav komentar ogromna neistina proistekla ili iz nasumičnog lošeg iskustva ili iz predrasuda prema znaku Blizanaca. VODOLIJA očigledno nije upućena u mitološku pozadinu ovog prvog, ljudskog i vazdušnog znaka ili ga nije ni tumačila. Elem, da sad ne bih pričao mitologiju o blizancima Kastoru i Poluksu i Ledinoj vezi sa Zevsom, pokušaću da rastumačim arhetipsko značenje mita:

Blizancima neopisivo znače braća i sestre, bez obzira da li su blizanci ili ne. Njihova veza je jednostavno veoma jaka i neraskidiva do kraja života, tako da same blizance ne možemo nikako svrstati u neosećajne osobe, a još manje dvolične i licemerne. Ovaj mit to u potpunosti opovrgava. Poluks je odbacio besmrtnost, jer je nije mogao deliti sa bratom, što znači da su blizanci požrtvovani i izuzetno vezani. S druge strane mitt nas upućuje da je Blizancima stalno potreban neko. Ne žele, ne mogu i neće da budu sami, bez obzira da li je reč o prijateljstvu, ljubavi ili o nokom drugom odnosu, Blizanci će uvek težiti da imaju nekoga pored sebe, sa kojima mogu podeliti i dobro i loše. Kada su sami postaju očajni i psihički veoma uznemireni. to možemo videti u Poluksovoj spremnosti da se žrtvuje za brata. Ovaj znak donosi i žrtvu, ali tek pošto se klone duhom i padne u ambis. Znak blizanaca jeste rimski broj 2, ali se iza tog broja krije i treći broj koji predstavlja Helenu, koja je i centralni pojam ovog znaka. Blizanci će i u anatomiji vladati parnim organima, ali će u sredini uvek stajati Helena.

Naravno treba pogledati u natalnoj karti osobe sa Suncem na Blizancima, u kojoj kući se nalazi, gde je dispozitor Merkur, u kakvim su odnosima Sunce i Merkur i da li postoje aflikacije drugih planeta na ove. Tek tada, sa kompletnom analizom možemo govoriti o tome da li je dotična osoba sklona dvoličnom ponašanju, licemerju i sl. Inače, nus produkt aflikovanog i loše postavljenog Merkura ili Neptuna daće laž, licemerje i osobu koja je dvolična, a ne sam znak.
 
Ja sam BIK sa podznakom u Vodoliji i znas jako mi je tesko sa ova dva kontrasta,...
Bik kao neko ko je tradicionalan i Vodolija koja je zeljna pustolovina, avantura istrazivanaj i putovanja...

strasno..ali zahvaljujuci Vodoliji imam tu neku hrabrost da iskusim neke nove stvari i zemlje i poslove.. :D
 
Ne znam za druge, al mene ne da je mucio,nego dusu vadio na kasicicu...I jos uvek ga nosam na ramenima. Nastavi li Saturn ovako da me mori, ne verujem da cu docekati tu 2013.g..

Secas se i ti te 97me? Haoos, draga, haos...U prva tri meseca kao da me cunami posetio.....sledeca tri bila- podrhtavanja tla....tek u drugoj polovini godine mogla sam da odahnem.
I meni, draga. I meni. Vala nas je baš namučio. Ne znam, meni zaista bio neki uzasan period. Blaga katastrofa na svim poljima. :mrgreen: da, da, kako se ne bih sećala, bila mi je to zaista mnogo loša godina, secam se isla sam u osnovnu, i nekako baš nista nije valjalo, kao da je vec tada pocelo to "Saturnovsko divljanje" - jedva preziveh. :) Zaista se nadam da ce skoro, pa makar i za koju godinu da nas pusti cika Saturn da "prodišemo" , pa da i nama dodju lepši dani. Ako je i od cika Saturna, vala je mnogo. :)
 
Interesuje me sve sto imate da kazete o spoju ova dva znaka. Citala sam i o jednom, i o drugom znaku, ali me zanima kakva sam ja u stvari po spoju ova dva znaka. I sta to znaci biti vodolija u podznaku ovan??? Hvala unapred!:D
 
Interesuje me sve sto imate da kazete o spoju ova dva znaka. Citala sam i o jednom, i o drugom znaku, ali me zanima kakva sam ja u stvari po spoju ova dva znaka. I sta to znaci biti vodolija u podznaku ovan??? Hvala unapred!:D

U ovoj zaista pozitivnoj kombinaciji, Ovan darežljivo poklanja Vodoliji neophodnu snagu da se koncentriše na određeni cilj. Rezultat je određeniji karakter, manje obuzet iracionalnim idejama, uglavnom zainteresovan za ono što moče ucvrstiti temelje za harmoničan razvoj kako njegove ličnosti, tako i ličnih interesovanja. Ovo će zatim pomoći da se stvori ona duboka originalnost koju ličnost rođena u znaku Vodolije nikada neće žrtvovati.

Osoba obdarena ovom dvostrukom zodijakalnom obojenošću ima šanse da ostvari jedan kontinuirani proces između duhovnih i telesnih vibracija. Originalnost, spontanost, individualizam, otvorenost duha, ljubav prema životu i duhovnost se ujedinjuju kako bi dali idealistu, poletno i aktivno biće, čije ideje nije uvek lako slediti, niti predvideti njegova dela.

Ova ličnost uglavnom ima potrebu da se bori za neki cilj, da omogući prolaz svojim idejama, da ih izloži pred najširom publikom. Ako i baca ponekad naivan pogled na svet i sebi slične, to nije samo nedostatak jer joj to dozvoljava da dokaže u velikom broju slučajeva jednu izuzetnu svežinu pogleda, da ne podlegne uticaju unapred stvorenih ideja svojih savremenika ili iz prošlosti, nepokolebljiva je i sigurna u svoj identitet, uprkos ljubomornicima koji na nju ispaljuju strele svojih ogovaranja. Rezultati aktivnosti kojoj se bude posvetila imaće relativan značaj za nju, ali daće ogromnu vrednost njenim kvalitetima. Rec je, bez sumnje, o fascinantnoj ličnosti, aktivnoj i plodnoj, izuzetno živog duha...

- U osnovi ste nemirni, Vaš pristup svetu je neposredan pre nego diplomatski. Prilično ste ekstrovertni i tvrdoglavi, ne drži Vas mesto! Ovan donosi Vašem znaku hrabrost i dinamičnost. Borite se za svoja ubeđenja kad je to potrebno, ali više volite da koristite duh. Toliko ste drugačiji od ostalih, pa Vam se često dešava da Vas pogrešno shvate. Inteligentni ste, pa dobro strukturišete svoje ideje i razvijate misao u smeru efikasnosti. Od onih ste koji će uložiti ogromnu energiju u ono u šta veruju, umete da pokrenete druge, ali može se dogoditi da Vas sitnice onemoguće.

Nikada se ne ustručavate da kažete šta mislite, bez obzira kome ćete stati na žulj. Idete nalik na "blic" prema svetu, prema životu, sa neverovatnom radoznalošću i idealizmom koji je skoro neiscrpan. Uvek ste spremni za brz početak, puni optimizma i obećanja. Žeđ za slobodom i pustolovinama, sklonost riziku i stremljenje idealima čine od Vas velikog preduzetnika, istraživača, tvrdoglavog prethodnika i rođenog pionira - uglavnom ste obdareni velikom pokretljivošću i nepomerivim samopouzdanjem. Potrebno Vam je da malo kultivišete (obuzdate) tu snagu koju imate i da negujete doslednost.

Vaša naivnost je razoružavajuća, toliko iskrenosti i poštenja mogu da začude. Idealista ste, utopista, zanesenjak, ništa Vas ne zaustavlja. Naučite da se odmarate, zašto stalno trčati? Vaša glavna karakterisika: nezavisnost, koja ponekad zna da bude zaista preterana...

Ako niste znali - istu kombinaciju znaka i podznaka u svom horoskopu ima i Rutger Hauer. On Vam, u neku ruku, dođe kao "Astrološki blizanac"...

izvor: astro-art.net
 
Да ли неко зна како се зове епизода Марти Мистерије у којој се спомиње Тесла и његово оружје којим је могуће контролисати свест људи.

Давно сам то читао и баш ми је остало у сећању, али сам заборавио назив. Мислим да се ради о ванредном издању.

пс. Сећам се упочатљиве сцене једне фудбалске утакмице где одједном гелдаоци, после активирања те машине, упитају сами себе "Зашто гледамо ове будале како јуре за лоптом" итд.итд.

Да ли неко зна назив те епизоде стрипа?
 
Нашао сам назив те епизоде. Ради се о "Цар демон".

mmcardemon.jpg


Стрип је изузетан. Кога занима препоручујем.
 
Prvi strip o Martiju, koji sam pročitao, posvetio potpunu pažnju je broj 88 "Kristoferovo srce".


Uploaded with ImageShack.us

od tog momenta sam zavoleo Misteriju i nijedan strip posle nije više isti. Počeo sam da kupujem redovno brojeve koju su izlazili, kao i da sakupljam sva prethodna izdanja. Dao sam gomilu drugih stripova (brdo njih) kao i dosta novca kako bih imao punu kolekciju i vredelo je. Ne bih mogao da izdvojim neku epizodu posebno ali recimo, prvo čega se setim je "Vampir u Njujorku", "Istinite tajne" i dr. Jedan je Marti.
 
Evo mene INTERESUJE,a NE ZNAM zasto ja (vodolija) sam stovrena da privlacim muske DEVICE,a nikako se ne slazemo,niti ih ja podnosim,samo ima neke privlacnosti...Evo vec 4.devica u nizu koja se primila :D
 
Evo mene INTERESUJE,a NE ZNAM zasto ja (vodolija) sam stovrena da privlacim muske DEVICE,a nikako se ne slazemo,niti ih ja podnosim,samo ima neke privlacnosti...Evo vec 4.devica u nizu koja se primila :D

strucniji ljudi ( :P ) bi ti rekli da sam znak nema mnogo veze, nego je bitno gde u koju kucu vam pada koja planeta i kako vam se slazu mesec, mars, venera i tako to u vezi s tim, a sad onako laicki i iskustveno - vodolije (i obratno) se obicno lepe za device zbog intelekta, kao sto se lepe za ovnove zbog iskrenosti, drugarskog pristupa i dinamicnosti, za skorpije zbog mozga, eroticnosti i misticnosti, vage zbog sarma i lavove zbog topline i privrzenosti, a u sustini sem toga gore navedenog tesko da im je ista drugo zajednicko, pa veze skoro da su nemoguce ako ne umeju da kontrolisu sami sebe :)
 
V O D O L I J A ...Ta sam 5. 02 .

images


Te hladne februarske veceri dva mjeseca prije vramena na svijet je stigla moja malenkos ...
Radoznala djevojcica,borac za zivot,brzi oporavak i vracanje u normalu bez obrtanja za onim sto je proslo ne zaboravljajuci ga ostala sam sve do vremena deceniskih razmjera i danasnjih dana ista...
Evo na ovom p.f. teme na kojoj imam zelju okupljati sve vodolije i druziti se sa njima.
Jesmo tvrdoglave,romanticne,posebne ...
Jesmo ne samo ove tri vec vise od 33 nase osobine .
A da je tako ajde da dokazujemo ovdje na ovoj temi...


aqu.jpg
 
znak-vodolija.jpg


Vodolija je osoba spremna na sve osim da trci "za stadom": pravi je individualista, istovremeno borben i sramežljiv, rodjeni buntovnik nezavisnog duha koji uvijek ispituje i prijatelje i neprijatelje, i dogadjaje i stvari. Neobicna je kombinacija hladnoce i obazrivosti duha i cudljive nestabilnosti. Tvrdoglav je, narocito ako su u pitanju njegove ideje, a imajuci u vidu da su one neobicne i nove lakše mu je i oprostiti.
Konstantno eksperimentisanje cini Vodoliju radoznalom da otkrije i sljedecu tajnu. Takav cudan pogled u daljine kao da krije magiju ili tajna saznanja u koja niko drugi ne može da prodre!
Ta osoba koja izgleda kao da je hiljadama kilometara udaljena, a u stvari vas analizira pod nevidljivim mikroskopom, može biti samo Vodolija.
Vodolije su pune iznenadjenja, njihove su reakcije neocekivane, a ponašanje nepredvidljivo; spremne su da podrže potpuno izgubljen slucaj ili da se bore za propalu stvar i zacudo, vrijeme obicno pokaže da cesto imaju pravo: izgleda da imaju osecaj da dobro predvide neku stvar.
Ove ljude je lako prepoznati zbog veoma ceste upotrebe reci "prijatelj".
Vodolije žive u veoma cudnoj vrsti izolacije i najcešæe su neshvacene od strane svoje okoline.
Kako Vodolija živi u buducnosti, samo se na kratko vracajuci u sadašnjost, vecina zemaljskih duša gleda na nju sa krajnjim cudjenjem i neshvatanjem.
Pošto to oscæa, Vodolija još više produbljuje svoju izolovanost.
Ali, to što drugi nisu u stanju da uhvate korak sa njom, za Vodoliju nije razlog da zaostaje ili ide unazad.
Astrolozi cesto imaju obicaj da kažu:
"Ono što Vodolija misli danas, svet ce misliti tek kroz pedeset godina".
To je možda tacno, ali svakako ne umanjuje jaz izmedju Vodolija i ostalog svijeta današnjice.
Ovaj znak je poznat kao znak genijalnih ljudi, ali isto tako znatan broj Vodolija završava u mentalnim institucijama ili na seansama kod psihoanaliticara. Možete biti sigurni da žena Vodolija nece pricati satima o modi i momcima, a muškarac vas nece odvuci u krevet pre nego vam sazna ime.
I kada smo vec kod toga: ljubav i seks su važni za Vodoliju narocito ako ih trenutno nema, ali želja za slobodnim, nesputanim i nicim ogranicenim životom sprecava pravu duboku intimnost u ljubavnim odnosima.
Ljubav je za Vodoliju i malo više malo manje od onog što se obicno pripisuje tom osecaju: obostrano poverenje je neophodno, a ljubomora i posesivnost su osobine koje kod nje nisu na ceni.
Obicno je veoma teško dogovoriti se sa Vodolijom za tacno vrijeme sastanka.
Ona voli da sve bude neobavezno, jer ne želi da joj se tacno odrede obaveze i dužnosti, niti da joj ma ko odredjuje vrijeme.
Ali, ako obeca da ce doci u ugovoreno vrijeme i na ugovoreno mjesto, možete naviti sat prema njoj, i bolje bi bilo da vam se ne desi da zakasnite.
Vodolija ce vam otvoreno i iskreno iznijeti svoje mišljenje, ali nece ni pokušati da vam sugeriše kako bi trebalo da živite svoj život.
I obrnuto, nece vam dozvoliti da joj namecete svoje misljenje.
Vodolijina filozofija je da svako ima svoju ideju vodilju.
Vodolija je romanticna, ali ne u uobicajenom smislu: možda ce zaboraviti na vaš rodjendan i nece postati sentimentalna kada cuje "vašu" pesmu, niti ce je raznežiti stare uspomene, ali ce zato prekopati cijlei grad da vam nadje ono vama toliko drago izdanje ljubavnih pesama.
Za Vodolije se može reci da su jednostavno malo drugacije od ostalih, usamljene duše koje lutaju medju oblacima i koje uvijek stoje malo podalje od mnoštva. Ili su možda ipak došle na Zemlju sa neke druge planete?...


153085--41597129--u3a4ba.jpg
 

Back
Top