SINGIDUNUM

Ljudi,nemojte se zavaravati i upisivati privatne "fakultete".To vam niko,ama baš niko ne priznaje.Bolje upišite neku državnu visoku školu ili fakultet......

Ne govorim u prazno,mnogi su bili u sličnoj situaciji,potrosili su ogroman novac i to još ranije,kada nisu se ovoliko ofucala imena Singidunum,Bk i Megatrend,Fabus itd,pa opet nigde nije mogla da pronadje posao....Čak nisu dozvoljavali ni da konkurise.....
 
pa ne znam da li si ti bas razumeo sta sam pitala....:)...ali ja mislim na pravni fax...samo sto je privatni,ali mene zanima da li se on nalazi u sklopu singidunum-a.a prava me zaista puno zanimaju,a znajuci iskustva ljudi koji studiraju na drzavnom pravnom,cini mi se da ga zaista nije lako zavrsiti...a moram reci da nisam neko ko je spreman da 7-8 sati dnevno uci,sto sam cula da rade studenti drzavnog..pa zato bih htela da saznam sto vise o tom privatnom pravnom,jer pretpostavljam da ga je mnogo lakse zavrsiti!!!a sto se tice tvog pitanja sta cu raditi kada zavrsim taj fax....moram reci da je veza danas presudna stvar sto se tice zaposljavanja..tako da je mozda i nebitno da li ste sa drzavnog ili privatnog..ali opet...kako za koga!!
 
skolarina na singidunumu je 1500e, a studiranje na daljinu 1200e...
fakultet je dobio akreditaciju, znaci priznat je...
a ako ce se neko osecati bolje sto pljuje po privatnim fakultetima, samo neka uziva...

p.s. ja sam presla sa drzavnog na privatni i zao mi je sto ga nisam odmah upisala
 
Ja sam iz Novog Sada. Planiram da upisem FEPPS-politikologiju, i presrecan sam sto postoji i sto ne moram u Beograd zbog politike. E sad, jel može neko da mi kaže iskustva sa faxa, da li je priznat i u svetu i slicno... Hvala.
 
koliko je dobro upisati privatni faks..
moji nece ni da cuju za njega..
samo drzavni blablabla..
jel je priznat uopshte?
i po cemu je bolji priv?

Isto se i ja pitam.....E u velikoj sam dilemi ovih dana.... dok se svi vec uveliko spremaju ja jos ne znam de cu, sta cu.... CINJENICA je da ovaj fax upisuju losiji djaci (citaj debili).... Zato ne bih zeleo da pored 4god sto sam izgubio u gimnaziji izgubim jos 4-5 na singidunumu na foru zavrsis ga a posle mozes obrises dupe diplomom....Ja znam da je bolje da upisem drzavni ekonomski ali opet razmisljam zasto bi davao njima kintu kad mogu da dam za privatni i ladim jaja....zato vas pitam da mi objektivno odgovorite i eventualno razuverite predrasuda koje imam prema singidunumu....

a sto se tice dobijanja posla u Srbiji (procitajte interesantno je)

Inace ovu pricu mi je ispricao profesor na ekonomskom fakultetu dok sam isao na pripreme u januaru.... Dakle neki njegov prijatelj raspise konkurs za posao (u Kragujevcu, ukoliko se ne varam)... naime trazi dve osobe sa zavrsenim ekonomskim fakultetom.... I prijavi se pedesetak.... Rece covek..Ko je zavrsio privatni ekonomski... Digne ruku tridesetak ljudi... Mozete izaci, slobodni ste....... Ko je zavrsio drzavni ekonomski van Beograda... desetak ljudi ustane....i vi izadjite...... Ostadose ovi sa ekonomskog u Beogradu...koliko jezika znate?...Njih dvojca koji su znali po tri jezika dobili sljaku a ostali.... Dakle sa privatnom diplomom ste ispali u startu....... E sad...kad sam pitao profesorku srpskog da li je singidunum degradiran rece mi zena.... Svejedno ti je koji fax zavrsis za bilo koji posao potrebna ti je veza.... tako da.....
 
Nisam sigurna, ali sam chula da je priznata u svetu i sigurna sam da nijedan smer nema licencu.

Nisi u pravu...Univerzitet Singidunum je PRVI privatni univerzitet koji je AKREDITOVAN po novom Zakonu o visokom obrazovanju.
Ljudi,nemojte se zavaravati i upisivati privatne "fakultete".To vam niko,ama baš niko ne priznaje.Bolje upišite neku državnu visoku školu ili fakultet......

Ne govorim u prazno,mnogi su bili u sličnoj situaciji,potrosili su ogroman novac i to još ranije,kada nisu se ovoliko ofucala imena Singidunum,Bk i Megatrend,Fabus itd,pa opet nigde nije mogla da pronadje posao....Čak nisu dozvoljavali ni da konkurise.....
E pa ovako...ja poznajem ljude koji su završili Singidunum i pronašli posao, isto kao što poznajem ljude koji su završili državni fakultet i nisu pronašli posao....tako da...
Uostalom, Singidunum je dobio akreditaciju, znatno je podignut kriterijum, tako da stvarno ne vidim razlog zašto ga ,,niko, ama baš niko" ne bi priznavao...
pozzz
 
Poslednja izmena:
cao:) ja sam iz podgorice i razmisljam da upisem psihologiju na fakultetu sigmund frojd, ali nigdje nema dovoljno informacija, jedino pise koji su predmeti...zna li neko nesto vise o njemu?kako su zadovoljni ovogodisnji studenti...bilo sta:) hvala
 
pozdrav... imam ja pitanja par... naime, zavrsavam srednju ekonomsku skolu, prosek mi je oko 4,0. razmisljao sam o Singidunumu, interesuju me menadzent i ovaj za ekonomiju, finansije i organizaciju...pa me interesuje koliko je potrebno uciti samo za prolaznost, ako sam prisutan na svim predavanjima i vjezbama... znaci koliko se uci za prolaz, da polozim u roku? hvala unapred (;
 
Evo da se posle duzeg vremena oglasim i ja. Zavrsavam cetvrtu godinu (Fakultet za turisticki i hotelijerski menadzmemt) i trenutno sam na praksi. Ono sto sam ja saznala iz razgovora s drugim ljudima je da ljudi koji zavrse ovaj fakultet u 80% slucajeva nadju posao u roku od godinu dana nakon sto zavrse fakultet a da veliki broj nasih studenata zaposle za stalno nakon odradjene prakse u trecoj ili cetvrtoj godini.
 
Ukoliko je i dalje prijemni u vidu razgovora na engleskom jeziku mozete biti opusteni u potpunosti, pogotovo ako ste iz srednje skole dosli sa vrlo dobrim ili odlicnim uspehom.
Razgovor na engleskom se sastoji ugalvnom od pitanja tipa: Zbog cega zelite da studirate ovaj fakultet? Gde ste culi za nas? Koji je vas hobi? Kakva su vam interesovanja? Odakle dolazite, pa ako ste iz njima nekog zanimljivog mesta oni vas pitaju da ima kazete recenicu-dve o mestu odakle dolazite i slicno. Jos jednom napominjem da je razgovor na engleskom zesca opustencija, bar znam da je bio mada sam nacuo da pominju uvodjenje testova ali ne znam da li je to od ove godine, to ce vam najbolje reci u studentskoj sluzbi fakulteta, broj telefona ima na sajtu www.fthm.singidunum.ac.rs
 
Po meni,sve zavisi od toga koliko si ambiciozan i da li imas vezu za posao..mozes ti zavrsiti privatni ili drzavni,svejedno je sve dok nemas vezu da te neko deeeeebelo pogura. Inace,studiram na Singidunumu i prezadovoljna sam.
 

Back
Top