dan smrti--23.05 casova...

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
na danasnji dan 1999 godine mi je unistena jedinica u 23.05 casova...laserski vodjena bomba je konacno nasla cilj...posle mnogo pokusaja unistenja konacno je unistena...zrtvovana...a ja se sve godine pitam zasto...???
u vojnoj skoli sam ucio da jedinice VOJIN treba da prime prvi udar neprijateljske avijacije...otkriju neprijatelja na sto vecoj daljini...omoguce avijaciji i PVO sistemu da dejstvuje...i da se nakon 3-4 dana rata jedinice koriste po drugoj taktici...medjutim vrli komandant smiljanic koji sada pise knjige zrtvova moju jedinicu i posadu za navodjenje---a nije imao sta da navodi---jer nije imao ispravan avion...i nikom nista...sta je jedna jedinica za jednog generala...??? prijatelji moji...SLAVA VAM ...mi sto prezivesmo pamticemo vas vecno...
 
na danasnji dan 1999 godine mi je unistena jedinica u 23.05 casova...laserski vodjena bomba je konacno nasla cilj...posle mnogo pokusaja unistenja konacno je unistena...zrtvovana...a ja se sve godine pitam zasto...???
u vojnoj skoli sam ucio da jedinice VOJIN treba da prime prvi udar neprijateljske avijacije...otkriju neprijatelja na sto vecoj daljini...omoguce avijaciji i PVO sistemu da dejstvuje...i da se nakon 3-4 dana rata jedinice koriste po drugoj taktici...medjutim vrli komandant smiljanic koji sada pise knjige zrtvova moju jedinicu i posadu za navodjenje---a nije imao sta da navodi---jer nije imao ispravan avion...i nikom nista...sta je jedna jedinica za jednog generala...??? prijatelji moji...SLAVA VAM ...mi sto prezivesmo pamticemo vas vecno...

Слава свим нашим часним јунацима чије животе продадоше они који су тада владали.

п.с. Нисам ово знао, трагично. Зашто неко не прозове тог Смиљанића ???
 
Слава свим нашим часним јунацима чије животе продадоше они који су тада владали.

п.с. Нисам ово знао, трагично. Зашто неко не прозове тог Смиљанића ???

a gde da ga pozove...??? vidis da covek napisao knjigu gde se hvali kao ratnik i komandant...samo u knjizi ne objasnjava kako je smeo da primi RV I PVO u stanju ispravnosti tehnike kakav je primio...ne pise kakve je izvestaje slao o stanju ispravnosti MTS-a...apsolutno nema grize savesti sto mu je avijacija bila bez remonta i na kraju resursa...sto su na avionima bili radari neispravni a slati u borbu...kiti se pavlovicevim junastvom a ne objasnjava velicinu coveka koji svestan da salje ljude u sigurnu smrt sam krece na zadatak u samoubistvo nemajuci hrabrosti poslati mladjeg kojegu....
sto se tice moje jedinice naredio je iz cistog hira da svi oficiri za navodjenje zauzmu svoja mesta pored radarskih pokazivaca iako tada nije bilo ni jednog aviona spremnog da poleti--i otisao covek da odmori...
na stranu to sto su mladi oficiri koji su bili u mojoj jedinici bili apsolutno nespremni za navodjenje jer nisu nikad do tada ni videli takav pokazivac---nisu znali ni da ga koriste..
 
"....O, grobovi sveti, o, vi humke travne,
Vi svijetle zublje naših mutnih dana,
Što kroz dugo doba, kroz v'jekove tavne,
Vodiste taj narod sred strašnih mejdana!
Vi, o, svete kosti, iz kojih je tek'o
Izvor silnih snaga da se s mrakom bore,
Pod bremenom teškim vaš je porod klek'o
I on neće viđet' sjaj vaskrsne zore...
."

Vecna im Slava i Hvala...
 
Koga je briga za vojnika ili bilo kog coveka u Srbiji.I danas partija tadasnjeg "vrhovnog komandanta" je na vlasti u Srbiji.Komandant i lider im lipsao,ali tu su njegovi zamenici,Slavica iIvica.Narod ih birao,nije Solana, i oni opet vladaju.Kakav narod ,takva vojska,takva vlast...mozemo da pricamo sta hocemo,to smo mi.
 
Jedan pilot je (izmedju ostalog napisao sledece):

"Nikad neću da zaboravim razgovor dvojice generala, prilikom obilaska
naše jedinice. Jedan od njih je prokomentarisao: Znate, malo se gine! A moj
razgovor sa tadašnjim komandantom vazduhoplovstva, Smiljanićem, izgledao je
ovako: Zašto nisi oborio nijednog Amerikanca? - Gospodine generale, kad nam
date ispravne avione, možda ćemo ih oboriti. - Zar vi nemate tehničare, da
ih popravljaju?! - Popravili su ono što su mogli, a ono glavno trebalo je da
popravlja neko od vas! Naglo je postao neprijatan: Šta misliš, da si heroj
ako si iskočio iz aviona?! Hoćete činove, a nećete da ginete!"
 
Jedan pilot je (izmedju ostalog napisao sledece):

"Nikad neću da zaboravim razgovor dvojice generala, prilikom obilaska
naše jedinice. Jedan od njih je prokomentarisao: Znate, malo se gine! A moj
razgovor sa tadašnjim komandantom vazduhoplovstva, Smiljanićem, izgledao je
ovako: Zašto nisi oborio nijednog Amerikanca? - Gospodine generale, kad nam
date ispravne avione, možda ćemo ih oboriti. - Zar vi nemate tehničare, da
ih popravljaju?! - Popravili su ono što su mogli, a ono glavno trebalo je da
popravlja neko od vas! Naglo je postao neprijatan: Šta misliš, da si heroj
ako si iskočio iz aviona?! Hoćete činove, a nećete da ginete!"

cinjenica je bas suprotno...smiljanic je hteo cinove i slavu...
za radare nismo imali delove od 91 i uvodjenja sankcija...koliko smo inovacija napravili ne pitaj....mozda nismo trebali...neko je mozda stvarao laznu sliku i imao sumanute ambicije na osnovu toga...da je moj americki radar mogao videti konstruktor 99 za glavu bi se hvatao...konstruktor ga je konstruisao na snagu od 100 kW...posle 8 godina sankcija...bez dalova---za vreme bombardovanja je radio 120 kW...i sta sam dobio time..??? da mi jedinica bude zrtvovana...druge jedinice koje su imale pametnije ljude da ih vode su namerno kvarile uredjaje da bi se samoinicijativno premestile na naredne polozaje...
 
Pilot o kome je rec je potpukovnik Slobodan Perić, koji je napisao i sledece (parafraziram) da svi sada mogu da pisu i govore sta hoce, ali je PVO sistematski unistavana kao sto je i za stanje u avijciji bio odgovran general Smiljanic!
 
Pilot o kome je rec je potpukovnik Slobodan Perić, koji je napisao i sledece (parafraziram) da svi sada mogu da pisu i govore sta hoce, ali je PVO sistematski unistavana kao sto je i za stanje u avijciji bio odgovran general Smiljanic!

tvog zemljaka perica cenim iz mnogo razloga...jedan od tih je i sto nikad nije bio poltron...nije samo smiljanic kriv...tu su i ostali generali---predhodni velickovic nije bolji nista...mnogi od generala su nebazdareni karijeristi...prihvataju funkciju bez ikakvih ogranicenja niti zahteva...bitan im je licni status---osnovno im je kad dodju do funkcije da se nista ne desi dok ne odstaziraju za vecu funkciju....
mislis da je neki komandant roda OS pre prijema jedinice zahtevao od generalstaba ili predsednika da se stanje popune MTS-a izvrsi prema pravilima pre prijema duznosti...??
da je trazio niko ne bi ni bio postavljen na duznost jos od 88 godine...
 
na danasnji dan 1999 godine mi je unistena jedinica u 23.05 casova...laserski vodjena bomba je konacno nasla cilj...posle mnogo pokusaja unistenja konacno je unistena...zrtvovana...a ja se sve godine pitam zasto...???
u vojnoj skoli sam ucio da jedinice VOJIN treba da prime prvi udar neprijateljske avijacije...otkriju neprijatelja na sto vecoj daljini...omoguce avijaciji i PVO sistemu da dejstvuje...i da se nakon 3-4 dana rata jedinice koriste po drugoj taktici...medjutim vrli komandant smiljanic koji sada pise knjige zrtvova moju jedinicu i posadu za navodjenje---a nije imao sta da navodi---jer nije imao ispravan avion...i nikom nista...sta je jedna jedinica za jednog generala...??? prijatelji moji...SLAVA VAM ...mi sto prezivesmo pamticemo vas vecno...

Slava im .
 
Mog zemljaka mnogi od milja zovu Buca:)
Bio je, cini mi se prosle godine, gost u emisiji SVEDOK na RTS-u, zaista potresno i divno svedocenje, mislim da mu je kolega koji je s njim uzleteo poginuo, a Pericin avion je srusen negde na granici sa Bosnom, on je preziveo, Bogu hvala, i zao mi ste ovi iz tvog svedocenja - nisu!

Nezaborav ne moze da traje dok smo mi zivi, mora da traje dok postoji Srba i Srbije, i uvek da se podizu kao Feniks iz pepela...

P.S. Secam se kako je drmalo tlo kad se vodila borba na Ceru, kad su bombardovali, i uvek sam se pitala: Boze, ima li prezivelih:(

Slava im, a Tebi hvala sto ih i na ovaj nacin otrzes od zaborava i nama koji nismo upuceni mnogo, pricas nesto iz prve ruke. Hvala i Tebi...
 
na danasnji dan 1999 godine mi je unistena jedinica u 23.05 casova...laserski vodjena bomba je konacno nasla cilj...posle mnogo pokusaja unistenja konacno je unistena...zrtvovana...a ja se sve godine pitam zasto...???
u vojnoj skoli sam ucio da jedinice VOJIN treba da prime prvi udar neprijateljske avijacije...otkriju neprijatelja na sto vecoj daljini...omoguce avijaciji i PVO sistemu da dejstvuje...i da se nakon 3-4 dana rata jedinice koriste po drugoj taktici...medjutim vrli komandant smiljanic koji sada pise knjige zrtvova moju jedinicu i posadu za navodjenje---a nije imao sta da navodi---jer nije imao ispravan avion...i nikom nista...sta je jedna jedinica za jednog generala...??? prijatelji moji...SLAVA VAM ...mi sto prezivesmo pamticemo vas vecno...

Slava im!

kurgan.jpg
 
Mog zemljaka mnogi od milja zovu Buca:)
Bio je, cini mi se prosle godine, gost u emisiji SVEDOK na RTS-u, zaista potresno i divno svedocenje, mislim da mu je kolega koji je s njim uzleteo poginuo, a Pericin avion je srusen negde na granici sa Bosnom, on je preziveo, Bogu hvala, i zao mi ste ovi iz tvog svedocenja - nisu!

Nezaborav ne moze da traje dok smo mi zivi, mora da traje dok postoji Srba i Srbije, i uvek da se podizu kao Feniks iz pepela...

P.S. Secam se kako je drmalo tlo kad se vodila borba na Ceru, kad su bombardovali, i uvek sam se pitala: Boze, ima li prezivelih:(

Slava im, a Tebi hvala sto ih i na ovaj nacin otrzes od zaborava i nama koji nismo upuceni mnogo, pricas nesto iz prve ruke. Hvala i Tebi...
hvala i tebi....
na ceru su neces verovati svi preziveli...nisu ni ogrebani..
pericu je pratilac poginuo...sruseni su u bosni...
 
tvog zemljaka perica cenim iz mnogo razloga...jedan od tih je i sto nikad nije bio poltron...nije samo smiljanic kriv...tu su i ostali generali---predhodni velickovic nije bolji nista...mnogi od generala su nebazdareni karijeristi...prihvataju funkciju bez ikakvih ogranicenja niti zahteva...bitan im je licni status---osnovno im je kad dodju do funkcije da se nista ne desi dok ne odstaziraju za vecu funkciju....
mislis da je neki komandant roda OS pre prijema jedinice zahtevao od generalstaba ili predsednika da se stanje popune MTS-a izvrsi prema pravilima pre prijema duznosti...??
da je trazio niko ne bi ni bio postavljen na duznost jos od 88 godine...

Причај малко и о њему и како је храбро побио посаду радара!:evil::evil::evil:
 

Back
Top