Ljubav izmedju mlade dame i sredovecnog muskarca

Hå,velkommmen hit.Jeg spør hva du søk nå? Elsker,eller sex?

Sta trazis,sve zavisi od toga.Ja licno iako je moje opredeljenje u svakom pogledu okrenuto zenskom polu,pitam tebe sta ti trazis od mladih gospodjica?Samo seks ili nesto ozbiljnije?
Naravno da cu ja sebi dati za pravo i objektivno reci da godine nisu nikakvo merilo kada je ljubav u pitanju,naprotiv,godine gube smisao ako se osecanja umesaju u to,ali ako je tvoja tema postavljena samo radi sexa,onda dodji ovde u Skandinaviju da vidis koliko neukusno i nisko "civilizovani" svet prilazi sexu.
 
U zivotu se desava da se zaljubis u nekoga pre nego sto preracunas koliko je godina stariji od tebe. Moram priznati da nije cesto ali se desava.
Zasto bi godine bile prepreka ili preduslov za uspesnu vezu. Ima ljudi koji su u vezi od osnovne skole (znaci ista generacija) pa im brakovi pucaju posle 10-20 godina zajednickog zivota.
Jednom recju- u zivotu nema pravila...
 
lujka:
U zivotu se desava da se zaljubis u nekoga pre nego sto preracunas koliko je godina stariji od tebe. Moram priznati da nije cesto ali se desava.
Zasto bi godine bile prepreka ili preduslov za uspesnu vezu. Ima ljudi koji su u vezi od osnovne skole (znaci ista generacija) pa im brakovi pucaju posle 10-20 godina zajednickog zivota.
Jednom recju- u zivotu nema pravila...

U ljubavi nema pravila! Jedino pravilo je da se ili desi ili ne desi. Ako se desi, tesko tebi :cry:
 
Ljubavnik_147:
Interesuje me misljenje Dama i Gospode o ljubavi izmedju mladih gospodjica(naravno punoletnih),i sredovecnih muskaraca(starost do 55 godina).Bitno je misljenje svih generacija.Na sva pitanja odgovaram:) :roll:
ne znam kolko mlada treba da bude zenska osoba, meni je 30 i privlace me muskarci koji imaju bar 40,oduvek su me privlacili muskarci 10-15 godina stariji, ne znam zbog cega,mozda zato sto su zreliji, ozbiljniji, vise paznje posvecuju svojoj partnerki, stalo im je da pokazu/dokazu da jos mogu da budi dobri u sexu...naravno, ne moraju svi dadele moje misljenje
 
lujka:
U zivotu se desava da se zaljubis u nekoga pre nego sto preracunas koliko je godina stariji od tebe. Moram priznati da nije cesto ali se desava.
Zasto bi godine bile prepreka ili preduslov za uspesnu vezu. Ima ljudi koji su u vezi od osnovne skole (znaci ista generacija) pa im brakovi pucaju posle 10-20 godina zajednickog zivota.
Jednom recju- u zivotu nema pravila...

Godine nisu prepreka za ljubav ali za sex jesu.
 
galathea:
Ljubavnik_147:
Interesuje me misljenje Dama i Gospode o ljubavi izmedju mladih gospodjica(naravno punoletnih),i sredovecnih muskaraca(starost do 55 godina).Bitno je misljenje svih generacija.Na sva pitanja odgovaram:) :roll:
ne znam kolko mlada treba da bude zenska osoba, meni je 30 i privlace me muskarci koji imaju bar 40,oduvek su me privlacili muskarci 10-15 godina stariji, ne znam zbog cega,mozda zato sto su zreliji, ozbiljniji, vise paznje posvecuju svojoj partnerki, stalo im je da pokazu/dokazu da jos mogu da budi dobri u sexu...naravno, ne moraju svi dadele moje misljenje

Naravno da te to privlaci.Evo zamisli jednu u ovom trenutku za tebe hipoteticku situaciju.Naprimer ti imaš 40 a on 50 ( ovo je još i dobro) a nap. ti 50 a on 60 i još ste u braku. Dok su partneri mladi ta razlika u godinama se i ne primecuje toliko. Ali kada .. onda na površinu izranjaju sve skrivene mane od toga da ga sve mrzi, da nece da izlazi u kafane na primer, najlepše mu je kod kuce uz tv, svi mu smetaju itd. jednom recju postaje starac.Mentalno i fizički dok si ti još uvek u odličnoj psihofizickoj kondiciji. Razmisli o tome. Znaci, stariji muškarci služe za provod a oni mlađi.. zna se :twisted:
 
kučka:
galathea:
Ljubavnik_147:
Interesuje me misljenje Dama i Gospode o ljubavi izmedju mladih gospodjica(naravno punoletnih),i sredovecnih muskaraca(starost do 55 godina).Bitno je misljenje svih generacija.Na sva pitanja odgovaram:) :roll:
ne znam kolko mlada treba da bude zenska osoba, meni je 30 i privlace me muskarci koji imaju bar 40,oduvek su me privlacili muskarci 10-15 godina stariji, ne znam zbog cega,mozda zato sto su zreliji, ozbiljniji, vise paznje posvecuju svojoj partnerki, stalo im je da pokazu/dokazu da jos mogu da budi dobri u sexu...naravno, ne moraju svi dadele moje misljenje

Naravno da te to privlaci.Evo zamisli jednu u ovom trenutku za tebe hipoteticku situaciju.Naprimer ti imaš 40 a on 50 ( ovo je još i dobro) a nap. ti 50 a on 60 i još ste u braku. Dok su partneri mladi ta razlika u godinama se i ne primecuje toliko. Ali kada .. onda na površinu izranjaju sve skrivene mane od toga da ga sve mrzi, da nece da izlazi u kafane na primer, najlepše mu je kod kuce uz tv, svi mu smetaju itd. jednom recju postaje starac.Mentalno i fizički dok si ti još uvek u odličnoj psihofizickoj kondiciji. Razmisli o tome. Znaci, stariji muškarci služe za provod a oni mlađi.. zna se :twisted:
bila sam u vezi sa starijim muskarcem, i veruj mi ne zaostaje za mladjima ni u jednom pogledu. Da li je koristio viagru ili ne, ne znam nisam ni pitala, ali veruj mi, bio je na visini i cvrstini zadatka....svaki put
 
Moj stav je da velikih razlika u godinama nikako nebi smelo da bude, dok mladji u zevi ima manje od 30 godina. Dalje moze i da funkcionise. Sve sto cu dalje napisati se dakle odnosi na to kada je neko u vezi mladji od 30g, a ovaj drugi stariji 10 i > godina.
Velikih razlika u godinama (ako je psihofizicki razvoj normalan) nebi ni trebalo da bude. Kod coveka za skladan emotivni zivot mnogo je bitan i intelektualni, a ne samo culni momenat, sto zavisi od "zrelosti" CNS-a, sto se po novijim istrazivanjima zavrsava u 25-oj godini zivota. Da bi se prava ljubav razvila, izmedju dve osobe mora postojati i knostantna transakcija koja ce emocije odrzavati i obnavljati. Za to je bitno samo psihicko stanje/zrelost coveka.
Razlog zbog cega jako mlade devojke "padaju" na puno starije tipove su razni. Pocev od "Elektrinog kompleksa" po Frojdu, do "kontaminacije ego stanja Odraslog ego stanjem Detetom" po Bernu.
Devojcica od 17 godina i intelektualac od 35 godina prosto nebi mogli da vode te neophodne transakcije na nivou dvoje odraslih ljudi jer nemaju oboje dovoljno zreo referentni okvir na kome baziraju poglede na svet i probleme.
Veza je moguca samo:
1. ako bi se taj "odrasli" morao ponasati kao Roditelj, sto mlada dama, kao Dete moze i da "trazi" (neko "stariji" i "pametniji" da mene ovako mladu i nestasnu "sredi")
2. ako bi se taj odrasli spustio u svoje ego stanje deteta, i sa svojom "sipmatijom iz klupe" isao u ludace avanture.
Obzirom da bi covek od 35 godina vec trebao da bude zrela odrasla licnost, koja najveci deo svog vremena provodi u ego stanju Odraslog, kognicijom analizirajuci svoju okolinu, njemu bi bilo dosadno prebacivati se u stanje roditelja koji vecito nesto "sere" "deci" ili da se spusta na nivo "deteta" i ide sa svojom "ribom" u diskoteku.
3. mogucnost bi bila da devojcica od 17 godina vec bude toliko zrela da moze sa odraslim da vodi normalne transakcije na nivou odraslih ljudi, sto opet nije dobro, jer je skraceno doba adolescencije, koje ima svakako svoj bitan momenat u psiholoskom razvoju licnosti => dolazi do poremecaja licnosti kasnije, sto je opet... patologija.
O ovoj temi bi se moglo jos MNOGO sire pisati, ali neka ostane na ovom: veza izmedju 17-ogodisnje devojke i 35-ogodisnjeg muskarca je ili patoloska ili ne potpuna, tj. nisu obe strane jednako zadovoljene.
 

Back
Top