Торбице за пасош?

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.704
Где држите пасош и новац готовину када сте у иностранству? Чуо сам да имају неке торбице које се носе око врата испод мајице, а сад и неке око струка.
Мислим шеташ се улицама страног града, па где је најсигурније од лопова. :)
 
Теби као женској особи одговор је следећи. Одузму ти га да се не можеш вратити у Србију. Постанеш жртва секс трафикинга. А за све остале уопштено, и трговине органима. Пу, пу, далеко било. :D
 
Теби као женској особи одговор је следећи. Одузму ти га да се не можеш вратити у Србију. Постанеш жртва секс трафикинга. А за све остале уопштено, и трговине органима. Пу, пу, далеко било. :D

Cizmice je musko :hahaha:

Elem imam ja tu torbicu za oko vrata al je retko nosim, kad setam ostavim u hotelskom sefu dokumenta
 
Где држите пасош и новац готовину када сте у иностранству? Чуо сам да имају неке торбице које се носе око врата испод мајице, а сад и неке око струка...
Те око струка.... се зову "педеруше". Никако немој њих да користиш, иначе си обележен до краја живота. :hahaha:
A sto ce nekome moj pasos?!?!
И то што кажеш... зар црногорски пасоши нешто вреде! :mrgreen:
 
Можеш ли послати фотографију чисто да видим како изгледа та торбица.

Evo ti moja Sretna torbica za dokumenta i novac koji je rezerva . Drzis je ispod majice i stalno je pored tebe tako da imas kontrolu gde su ti bitne stvari cak i ako probaju da te izdzepare . Manje iznose rasporedis po dzepovima a u tom slucaju , ako nisi kicosh :zcepanje: , idealne su pantalone sa gomilom dzepova na nogavicama . Naravno , nesto sitnije drzis u novcaniku , za dnevne potrebe i ne ostavljas stvari na izvolte.
Ako sam ja prezivela u Barseloni gde lopova imas na svakom koraku , onda se moze svuda .
Foto aparate takodje drzis na vrpci ( sto ce reci , ko pravi smesni turista :lol:)
 
Od dva zla biras manje . Nagledala sam se pokradenih i njihovog ocaja , tako da to sto izgledam ko trudna zaba mi je mnogo manji problem nego da jurim po policiji , ambasadi i slicno.
Naravno da se vidi da se ima nesto al je mnogo manja mogucnost da ce i tu da gurnu ruke .
Sto se tice vrucine , kad ides na plazu , skijanje , imas sef u hotelu a za setnje se ipak pristojnije obuces pa nije tako strasno . Uostalom , sve je stvar licnog izbora tako da posle nema kukanja :)
 
Evo ti moja Sretna torbica za dokumenta i novac koji je rezerva . Drzis je ispod majice i stalno je pored tebe tako da imas kontrolu gde su ti bitne stvari cak i ako probaju da te izdzepare . Manje iznose rasporedis po dzepovima a u tom slucaju , ako nisi kicosh :zcepanje: , idealne su pantalone sa gomilom dzepova na nogavicama . Naravno , nesto sitnije drzis u novcaniku , za dnevne potrebe i ne ostavljas stvari na izvolte.
Ako sam ja prezivela u Barseloni gde lopova imas na svakom koraku , onda se moze svuda .
Foto aparate takodje drzis na vrpci ( sto ce reci , ko pravi smesni turista :lol:)
Хвала на фотографијама и саветима. Где имају да се купе и пошто?

Od dva zla biras manje . Nagledala sam se pokradenih i njihovog ocaja , tako da to sto izgledam ko trudna zaba mi je mnogo manji problem nego da jurim po policiji , ambasadi i slicno.
Слажем се.
Naravno da se vidi da se ima nesto al je mnogo manja mogucnost da ce i tu da gurnu ruke .
Sto se tice vrucine , kad ides na plazu , skijanje , imas sef u hotelu a za setnje se ipak pristojnije obuces pa nije tako strasno . Uostalom , sve je stvar licnog izbora tako da posle nema kukanja :)
Колико су безбедни (ч.сигурни) ти сефови? Чуо сам да су многи туристи заплакали.

Можда би ваљало да отвориму тему "Савети за безбедно путовање"?
 
Gledaj...ako ides na neku ekskurziju, sto znaci da ces stalno biti u pokretu a i da ne postoji opcija SEF...moj predlog ti je da novcanik i pasos stavis u jedan od PREDNJIH dzepova na hlacama.
Jedno od osnovnih pravila je : "Nikada ne nosi novcanik u zadnjem dzepu".
Ako si za torbicu...preporucio bi ti pomenutu PEDERUSU ali da je OBAVEZNO nosis da perdnje strane...tj. ispod stomaka (tu ti je najpregledija i na dohvat ruke)...niukom slucaju okrenutu na ledja...odzeparice te dok si reko KEKS :mrgreen:.

Jedna dobra solucija ja pomenuta torbica koja se nosi oko vrata...licno...imam ih par ali me nakon nekog vremena pocnu nervirati...smetaju mi oko vrata.

Kao sto neko rece...povratne karte mozes uzeti u formatu A4...tj. listu na kojem stoje svi tvoji podatci kao i broj karte leta...u toj varijanti ti je lakse da ti se sve potrebno nalazi u samom novcaniku.
Jako lijepo razmisljas...jedan jako bitan faktor prijatnog odmora je OPUSTENOST koju si ne mozes priustiti ako nisi na sve unaprijed mislio.
 
A gde ti ustvari putujes ??I to je vazno !
Sef je bio odgovor za jacoba .........njemu smeta i hoce da se fensira pa nek mu bude .
Ja licno ne ostavljam ni u sefovima , jer ne verujem ni njima . A uostalom i pise uvek da nisu odgovorni , pa cemu onda !!??
Nije to tako strasno . Kazi gde ides pa cu ti reci iskustva

A to sam kupila negde napolju davno i koristim samo za putovanja tako da ne razmisljam sta moze da se desi .
Probaj u radnjama specijalizovanim za kozne odevne predmete i tasne ili Samsonite ili nesto slicno .
To jednom kupis i resio si za sva vremena
 
Хвала на фотографијама и саветима. Где имају да се купе и пошто?

Слажем се.

Колико су безбедни (ч.сигурни) ти сефови? Чуо сам да су многи туристи заплакали.

Можда би ваљало да отвориму тему "Савети за безбедно путовање"?

To su mali sefovi koji se nalaze u hodniku sobe...ne mora da znaci da se nalaze u svakoj sobi a isto tako ne mora da znaci da su FREE...tj. da se ne placaju.
Ja jos ne znam osobu koja je zaplakala...
To su manje vise MOBILNI sefovi...fiksirani za zid kojima mozes da prilikom prve upotrebe das SVOJ kod koji samo ti znas...to je ono sto ih cini koliko toliko sigurnim.
Ja svoje dokumente uvjek ostavljam u sefovima hotelskih soba.
 
...a ima takvih torbica i buticima kožne galanterije ili u "Manualu".
A meni u Veneciji mazne tip ceo mali ranac sa svim papirima i lovom. Ja ga pojurim i onako, već na kraju snage, opsujem mu majku na srpskom :hahaha: ....i lik baci ranac i pobegne! :worth: Preporuka je i da obnovis arsenal sočnih psovki (šalim se,naravno). :hahaha:
 

Back
Top