Интерес државе или интерес појединца

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Да сте ви неки фактор у држави, или бар да вас неко нешто пита за мишљење, шта би сте изабрали?

1 Да данас живимо добро, да можемо приуштити одмах што више ствари које желимо, по цену задуживања и пребацивања терета на будуће генерације.

или

2 Да штедимо, живимо ко најгора беда, пуно радимо а мало имамо, да штедимо и инвестирамо, а да редукујемо потрошњу на минимум све у сврху да у даљој будућности живимо боље пре свега због наше деце.

Шта би сте изабрали од ово двоје, конкретно на примеру да ли би сте волели да Србија води економску политику коју води Кина?
 
Да сте ви неки фактор у држави, или бар да вас неко нешто пита за мишљење, шта би сте изабрали?

1 Да данас живимо добро, да можемо приуштити одмах што више ствари које желимо, по цену задуживања и пребацивања терета на будуће генерације.

или

2 Да штедимо, живимо ко најгора беда, пуно радимо а мало имамо, да штедимо и инвестирамо, а да редукујемо потрошњу на минимум све у сврху да у даљој будућности живимо боље пре свега због наше деце.

Шта би сте изабрали од ово двоје, конкретно на примеру да ли би сте волели да Србија води економску политику коју води Кина?
ne znam ni ja kakvu ekonomsku politiku vodi kina ali znam da se u kini pre 30 godina vozio masovno bicikl a danas se voze automobili.i da kina ima 40 proizvodjaca automobila:think:
 
Да сте ви неки фактор у држави, или бар да вас неко нешто пита за мишљење, шта би сте изабрали?

1 Да данас живимо добро, да можемо приуштити одмах што више ствари које желимо, по цену задуживања и пребацивања терета на будуће генерације.

или

2 Да штедимо, живимо ко најгора беда, пуно радимо а мало имамо, да штедимо и инвестирамо, а да редукујемо потрошњу на минимум све у сврху да у даљој будућности живимо боље пре свега због наше деце.

Шта би сте изабрали од ово двоје, конкретно на примеру да ли би сте волели да Србија води економску политику коју води Кина?

Ал су ти питања...у пм...Исто као да си питао....
Да ли би више волео да скочиш са кувца на плот,
или са плота на кувац?
:dash: :dash: :dash:
 
ne znam ni ja kakvu ekonomsku politiku vodi kina ali znam da se u kini pre 30 godina vozio masovno bicikl a danas se voze automobili.i da kina ima 40 proizvodjaca automobila:think:

То је управо оно што ти причам, цела једна генерација се жртвовала да би њихова деца живели боље. То би и Срби могли да раде за максимум 100 евра месечно како би изградили ову земљу за генерације које долазе. Међутим то није у нашем менталитету, полазим од себе, битно ми је данас како ми је а за сутра ме заболе, а на децу ни не помишљам.
 
Ал су ти питања...у пм...Исто као да си питао....
Да ли би више волео да скочиш са кувца на плот,
или са плота на кувац?
:dash: :dash: :dash:

То што имаш интелектуалне потешкоће да разумеш мој текст, а објаснио сам тако да би и идиот разумео, није мој проблем и не могу ти помоћи.
 
То је управо оно што ти причам, цела једна генерација се жртвовала да би њихова деца живели боље. То би и Срби могли да раде за максимум 100 евра месечно како би изградили ову земљу за генерације које долазе. Међутим то није у нашем менталитету, полазим од себе, битно ми је данас како ми је а за сутра ме заболе, а на децу ни не помишљам.
tako nesto je u ovoj zemlji vec radjeno..nakon drugog svetskog rata..
da bi tako nesto bilo moguce..neophodna je..diktatura..ali poizitivnog tipa..da zemljom autokratski vlada neko ko zeli da razvije zemlju.

takav napredak se ne moze ostvariti u demokratiji+ liberalnoj ekonomiji

potrebna je stabilna drzava u kojoj se moze dugorocno planirati
 
tako nesto je u ovoj zemlji vec radjeno..nakon drugog svetskog rata..
da bi tako nesto bilo moguce..neophodna je..diktatura..ali poizitivnog tipa..da zemljom autokratski vlada neko ko zeli da razvije zemlju.

takav napredak se ne moze ostvariti u demokratiji+ liberalnoj ekonomiji

potrebna je stabilna drzava u kojoj se moze dugorocno planirati

Углавном си у праву али ниси рекао, да се ти питаш, да ли би изабрао тај пут?
 
Углавном си у праву али ниси рекао, да се ти питаш, да ли би изабрао тај пут?
ko kaze da se ne pitam..pitam se i ja pitas se i ti..svi se mi pitamo..samo sto je vecinu lako obmanuti jer ne razmisljaju..pa onda uvale u cabar..ne samo njih..sto mi ne smeta nego uvuku i nas a to mi smeta

ja bi odabrao put razvoja i napretka..i kroz tu prizmu i gledam na politicku scenu..i ne vidim ni jednog jedinog kandidata za razvoj zemlje
ako idem na izbore da glasam..treba mi opcija koju mogu da podrzim..a ne 6 opcija protiv pa da vagam koja je "manje zlo"..u takvoj slici..NECU DA GLASAM i svojim glasom podrzim lopovluk

za sve ono sto se u ovoj drzavi desava odgovoran je direktno narod
 
Да сте ви неки фактор у држави, или бар да вас неко нешто пита за мишљење, шта би сте изабрали?

1 Да данас живимо добро, да можемо приуштити одмах што више ствари које желимо, по цену задуживања и пребацивања терета на будуће генерације.

или

2 Да штедимо, живимо ко најгора беда, пуно радимо а мало имамо, да штедимо и инвестирамо, а да редукујемо потрошњу на минимум све у сврху да у даљој будућности живимо боље пре свега због наше деце.

Шта би сте изабрали од ово двоје, конкретно на примеру да ли би сте волели да Србија води економску политику коју води Кина?

Sta ima da biramo,poslednjih dvadeset godina smo u drugoj kategoriji...
 

Back
Top