Jos koliko do bankrota?

Људи само се Ви захебавајте, ал пред нама су тешки, да не кажем црни дани! Када би Закон о стечају по угледу на европске и светске законе о стечају био донесен код нас, аутоматски би још 200000 - 300000 људи остало без посла - без примања, у услугама би као последица тога остало без посла бар још 100000 људи, ово све има за последицу немогућност сервисирања обавеза према банкама (кредити, картице, чекови, доз минуси), оне пуцају отпуштају запослене, неликвидне су исплата депозита и камата на исте долазе у питање ..... бежанија, крајња консквенца је празан буџет - пензије, здравство, школе....... и на крају долази ГЛАД!!!!!

Ако се неке сећа приче из Скупштине после 9. марта у току студентског протеста : "само се Ви смејте прича има тужан крај"!

prosveti vec kasne plate,sportski centri ne primaju mesecima,kultura ..ma lose! Samo sudije i poreska uprava primaju redovno i institucija cuvanja rezima ostali su na bensicu.
 
Malopre sam procitao da je vlast u februaru mesecu potrosila 35% vise novca nego sto je prihodovala u budzet. Mesec dana pre toga nam je poruceno iz Svetske Banke da vise nema kredita za Srbiju. Sta mislite jos koliko ce moci ovako da trose 1/3 vise nego sto "zaradjuju" i koliko je daleko ili blizu bankrot drzave?

Септембар-Октобар......
Постави анкету
 
a yebote kako ste svi pesimistični...ako niste znali tih 35% se odnosi na javni dug koji srbija ima...ostale zemlje evrope su skoro sve nabile još veći javni dug...je l' to znači da će da propadnu???neka je na znanje---zemlje evropske unije imaju pravo na pravljenje nešto preko 60% duga i gotovo sve su na toj granici,znači više od nas...a hrvatska ima duplo više duga od nas...ako će iko od ove dve zemlje da bankrotira,to će biti hrvatska iz koje nam stiže najviše provzivki na ovom forumu...s' tim što ako bi hrvatska bankrotirala ne bi imala čime da se izvuče jer su sva ostrva na primorju rasprodata još pre i za vreme rata da bi se platila pomoć,a posle da bi se iskazala zahvalnost....
bankrot je grčka objavila tek kada je nabila 120% javnog duga!!!!!toj cifri se mi nećemo primaći tako brzo i te stvari i ne idu tako brzo...

naravno da imamo mi mnogo problema sa sistemom plaćanja,ali pomalo je "apokaliptično" pričati o nekom skorijem bankrotu...naravno,sad ću da ispadnem "izdajica srpskog roda" što nisam rekla-LJUDI,PROPADOSMO,KUKU!!!!!ma ne zanima me....optimizam je lek za svaku ranu!!!!:mrgreen:
 
a yebote kako ste svi pesimistični...ako niste znali tih 35% se odnosi na javni dug koji srbija ima...ostale zemlje evrope su skoro sve nabile još veći javni dug...je l' to znači da će da propadnu???neka je na znanje---zemlje evropske unije imaju pravo na pravljenje nešto preko 60% duga i gotovo sve su na toj granici,znači više od nas...a hrvatska ima duplo više duga od nas...ako će iko od ove dve zemlje da bankrotira,to će biti hrvatska iz koje nam stiže najviše provzivki na ovom forumu...s' tim što ako bi hrvatska bankrotirala ne bi imala čime da se izvuče jer su sva ostrva na primorju rasprodata još pre i za vreme rata da bi se platila pomoć,a posle da bi se iskazala zahvalnost....
bankrot je grčka objavila tek kada je nabila 120% javnog duga!!!!!toj cifri se mi nećemo primaći tako brzo i te stvari i ne idu tako brzo...

naravno da imamo mi mnogo problema sa sistemom plaćanja,ali pomalo je "apokaliptično" pričati o nekom skorijem bankrotu...naravno,sad ću da ispadnem "izdajica srpskog roda" što nisam rekla-LJUDI,PROPADOSMO,KUKU!!!!!ma ne zanima me....optimizam je lek za svaku ranu!!!!:mrgreen:

kojekude, dakleM, ti nemas pojma zeMska glavo, ajd bezi na kuvanje sta ces ovde:per: ma nama je super, cim prodaju telekom ako maloumni usred krize, i jos kazu da je sad pravo vreme? sta li imaju te budale u glavama da mi je znati....
 
a yebote kako ste svi pesimistični...ako niste znali tih 35% se odnosi na javni dug koji srbija ima...ostale zemlje evrope su skoro sve nabile još veći javni dug...je l' to znači da će da propadnu???neka je na znanje---zemlje evropske unije imaju pravo na pravljenje nešto preko 60% duga i gotovo sve su na toj granici,znači više od nas...a hrvatska ima duplo više duga od nas...ako će iko od ove dve zemlje da bankrotira,to će biti hrvatska iz koje nam stiže najviše provzivki na ovom forumu...s' tim što ako bi hrvatska bankrotirala ne bi imala čime da se izvuče jer su sva ostrva na primorju rasprodata još pre i za vreme rata da bi se platila pomoć,a posle da bi se iskazala zahvalnost....
bankrot je grčka objavila tek kada je nabila 120% javnog duga!!!!!toj cifri se mi nećemo primaći tako brzo i te stvari i ne idu tako brzo...

naravno da imamo mi mnogo problema sa sistemom plaćanja,ali pomalo je "apokaliptično" pričati o nekom skorijem bankrotu...naravno,sad ću da ispadnem "izdajica srpskog roda" što nisam rekla-LJUDI,PROPADOSMO,KUKU!!!!!ma ne zanima me....optimizam je lek za svaku ranu!!!!:mrgreen:
u nas nije bajna situacija, kao ni u ostalim zemljama svijeta. što se tiće usporedbe vas i nas samo ću ti reći da kad vidimo šta se u vas događa, nama pada kamen sa srca;)
 
u nas nije bajna situacija, kao ni u ostalim zemljama svijeta. što se tiće usporedbe vas i nas samo ću ti reći da kad vidimo šta se u vas događa, nama pada kamen sa srca;)

ma sve je to super,i što imate organizovaniju administraciju,izvoz i sisteme plaćanja,to je ok...naš najveći problem je što nema ko da zabrani tajkunima da uvoze jeftinu robu iz drugih zemalja i prodaju je našem narodu koji istu tu robu ima ali mora da baca jer nema ko da otkupi od njih...kada bismo pojačali izvoz mnogo toga bi moglo da krene na bolje...ali vlast ne želi da se zamera tajkunima...nekad mi dođe da tog tadića šutnem nogom u dupe kad vidim šta se sve dešava!!!!!ipak,moja deviza u životu je OPTIMIZAM PO SVAKU CENU!!!!!a ničija nije gorela do zore....
 
a yebote kako ste svi pesimistični...ako niste znali tih 35% se odnosi na javni dug koji srbija ima...ostale zemlje evrope su skoro sve nabile još veći javni dug...je l' to znači da će da propadnu???neka je na znanje---zemlje evropske unije imaju pravo na pravljenje nešto preko 60% duga i gotovo sve su na toj granici,znači više od nas...a hrvatska ima duplo više duga od nas...ako će iko od ove dve zemlje da bankrotira,to će biti hrvatska iz koje nam stiže najviše provzivki na ovom forumu...s' tim što ako bi hrvatska bankrotirala ne bi imala čime da se izvuče jer su sva ostrva na primorju rasprodata još pre i za vreme rata da bi se platila pomoć,a posle da bi se iskazala zahvalnost....
bankrot je grčka objavila tek kada je nabila 120% javnog duga!!!!!toj cifri se mi nećemo primaći tako brzo i te stvari i ne idu tako brzo...

naravno da imamo mi mnogo problema sa sistemom plaćanja,ali pomalo je "apokaliptično" pričati o nekom skorijem bankrotu...naravno,sad ću da ispadnem "izdajica srpskog roda" što nisam rekla-LJUDI,PROPADOSMO,KUKU!!!!!ma ne zanima me....optimizam je lek za svaku ranu!!!!:mrgreen:

Словачка на пример извози роба и услуга у вредности од 70 милијарди евра Србија 7-8, а сличне су по карактеристикама, то је разлог због ког је Србија у проблему! Наш извоз и стопа незапослености је већи проблем од номиналног износа српског дуга!
 
Словачка на пример извози роба и услуга у вредности од 70 милијарди евра Србија 7-8, а сличне су по карактеристикама, то је разлог због ког је Србија у проблему! Наш извоз и стопа незапослености је већи проблем од номиналног износа српског дуга!

upravo tako...sve zemlje u evropi imaju javni dug,bitno je samo da se ta granica ne prekorači...ali nikada mi neće biti jasno zašto niko ne želi da se uhvati u koštac sa organizovanjem tog izvoza,sa stavljanjem zabrane na uvoz proizvoda kojih u srbiji ima...seljaci ubijaju stoku jer nema ko da otkupi meso od njih!!!a mi ručkamo meso koje je prešlo ko zna koliko granica da bi stiglo do potrošačkih korpi...pitam se šta mi kao narod možemo da uradimo da se to spreči kad vlada to ne vidi kao problem???:think:
 
Словачка на пример извози роба и услуга у вредности од 70 милијарди евра Србија 7-8, а сличне су по карактеристикама, то је разлог због ког је Србија у проблему! Наш извоз и стопа незапослености је већи проблем од номиналног износа српског дуга!

ceski izvoz je 10 puta veci od naseg.

nije ni cudo sto smo ovolika beda.

kvalitet zivota jedne svake drzave vece od 1 milion stanovnika se upravo meri velicinom izvoza po glavi stanovnika.
 
procitao sam danas na b92 a preneli su pisanje ekonomija.org sajta, da su realne srpske devizne rezerve 2.4 milijarde evra.

to znaci da je bankrot realno - vrlo blizu.

jer od ove 2 milijarde treba najmanje 1.5 milijarde za pokrice dinarske novcane mase .
 
ipak GRESKA

Guverner je ukazao da je bolje što se država zadužila na domaćem tržištu, a ne u inostranstvu i podsetio da je dinarska novčana masa trenutno tri puta manja od deviznih rezervi, koje su već premašile deset milijardi evra.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/126606/Dragutinovic-Moguce-povecanje-PDV-u-2010

ako je dinarska novcana masa 3 puta manja od deviznih rezervi koje su 10 milijardi ispada da je ona na nekih 3.5 milijarde evra . sto znaci da mi nemamo slobodnih deviza dovoljno ni za pokrice te dinarske novcane mase.
 
a yebote kako ste svi pesimistični...ako niste znali tih 35% se odnosi na javni dug koji srbija ima...ostale zemlje evrope su skoro sve nabile još veći javni dug...je l' to znači da će da propadnu???neka je na znanje---zemlje evropske unije imaju pravo na pravljenje nešto preko 60% duga i gotovo sve su na toj granici,znači više od nas...a hrvatska ima duplo više duga od nas...ako će iko od ove dve zemlje da bankrotira,to će biti hrvatska iz koje nam stiže najviše provzivki na ovom forumu...s' tim što ako bi hrvatska bankrotirala ne bi imala čime da se izvuče jer su sva ostrva na primorju rasprodata još pre i za vreme rata da bi se platila pomoć,a posle da bi se iskazala zahvalnost....
bankrot je grčka objavila tek kada je nabila 120% javnog duga!!!!!toj cifri se mi nećemo primaći tako brzo i te stvari i ne idu tako brzo...

naravno da imamo mi mnogo problema sa sistemom plaćanja,ali pomalo je "apokaliptično" pričati o nekom skorijem bankrotu...naravno,sad ću da ispadnem "izdajica srpskog roda" što nisam rekla-LJUDI,PROPADOSMO,KUKU!!!!!ma ne zanima me....optimizam je lek za svaku ranu!!!!:mrgreen:

recimo ja zaradjujem da imam za kucu, dva auta i super provode, ti zaradjujes jedva da prezivis.

meni padne standard za 30% i tebi padne standard za 30%, kako ce to da izgleda?
 
da, i tim zemljama sa velikim javnim dugovima nece bi5ti slatko, najvise onima koji svoju ekonomiju baziraju na sistemu kredita i nikakvom proizvodnjom, i koje su, seljenjem korporacija izgubile proizvodni potencijal.

nije ni cudo sto su poljaci ostvarili najveci GDP rast u EU, njihova proizvodnja hrane je yebitacna.

kolko je to brutalno za ostale govori vest da nemci u hiljadama sad odlaze u poljsku da rade.
 
ipak GRESKA



http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/126606/Dragutinovic-Moguce-povecanje-PDV-u-2010

ako je dinarska novcana masa 3 puta manja od deviznih rezervi koje su 10 milijardi ispada da je ona na nekih 3.5 milijarde evra . sto znaci da mi nemamo slobodnih deviza dovoljno ni za pokrice te dinarske novcane mase.

ja u te blic vesti ne verujem. to su sve fantomske vesti, pa taj nas bivsi guverner nije hteo da otkrije ni u kojoj banci leze te nase rezerve. tajna bre, sta mi imamo da znamo gde su nam pare?
 

Back
Top