internet stalking- "zanimanje" stalker

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
У ,,стварном свету'' клевета је кривично дело.
Значи, не само прогањање, него и клеветање људи је законом регулисано.

Како регулисати ово на форуму? :sad2:

Ako ja kao korisnik prijavim klevetu, moderator bi trebao da reaguje...

kako drugacije????
 
Recimo, shta bi se desilo kad bi svi moderatori dali istovremeno ostavku na svoju teshku a neplachenu funkciju? Da li bi administracija onda shvatila koliko je vazzno da zashtiti te ljude koji su izlozzeni problematichnim korisnicima? I koliko problematichnih korisnika se uopshte ne bi tako ponashalo, jer ovako su moderatori savrshene zzrtve: nemaju nikakvu moguchnost samoodbrane, a administracija je uvek na strani korisnika...faktichki moderator krstarice je glineni golub....prosto mami da ga udaraju...


Dodushe, to mozze posmatrachima biti zabavno, povechati frekventnost foruma i broj klikova....
 
Mislim da su moderatori i supermoderatori najviše izloženi neprijatnostima bez ikakve zaštite. Samim tim ne mogu zaštititi ni mene kao korisnika.

apsolutno je tako

Nije teshko napraviti posebne anonimne naloge za moderatore: moderator Krstarice br 1
npr.

sa takvog naloga bi delovali razni korisnici ko god da je moderator trenutno, a josh bolje bi bilo da su ti ljudi placheni i organizovani u smene i da nisu uchesnici foruma.
 
Ako ja kao korisnik prijavim klevetu, moderator bi trebao da reaguje...

kako drugacije????

Да, о томе се и ради. Треба пријавити. Модератори зато и постоје.
Али, кад модератор одреагује, онда долази до тога да корисник прогања њега, јер га сматра кривцем за насталу ситуацију.
 
Ovde si lazno ime i drugi te ne vide, nego samo vide sta pises. Ako pises glupo i neko ti kaze da je glupo i napise zasto to nije uvreda. Uvreda je kad te neko psuje i matretira a ima i toga samo tu nije bitan zakon nego moderatori. Sigurno ima idiota sto se previse prime pa nekog zamrze samo zbog interneta i ako mu prave probleme na drugom mestu, tu radi zakon. Ne moze zakon da te brani na forumu,to je kao da igras Counter Strike i neko se navrzne na tebe i samo tebe ubija cim te vidi. Ili na poslu, ne moze neko da zabrani da te neko podje...va ako se ti primas i pokusas da i ti njega, a ne uspes.
 
Да, о томе се и ради. Треба пријавити. Модератори зато и постоје.
Али, кад модератор одреагује, онда долази до тога да корисник прогања њега, јер га сматра кривцем за насталу ситуацију.

I onda mu chita prethodne postove....pa utvrdi da li dotichni ima dete, sestru crnca pa oplete po njima na najgori moguchi nachin itd itd i na kraju sve lichi na lichni sukob pa administracija prer ruke i kazze to je vasha netrpeljivost, a zapravo je do situacije doshlo zbog reagovanja na krshenje pravilnika.

Koliko dinara se ushtedi tako shto se korisnici stavljaju u opasnu situaciju da vrshe funkciju moderatora bez kondoma?
 
apsolutno je tako

Nije teshko napraviti posebne anonimne naloge za moderatore: moderator Krstarice br 1
npr.

sa takvog naloga bi delovali razni korisnici ko god da je moderator trenutno, a josh bolje bi bilo da su ti ljudi placheni i organizovani u smene i da nisu uchesnici foruma.

Onda ispada da forum postoji zbog moderatora a ne moderatori zbog stotina clanova. Imas modove sto se osile i ne mozes im nista, jaci su i mogu da te banuju kad im dosadi da se ubedjuju,najbolje jos da se ne zna ko su. z:hm:
 
Мислим да ова тема не треба да се претвори у расправу између модератора и оних који то нису.
Верујем да није тако ни замишљена.
Многи су корисници изложени прогањању. О томе се ради.
А истина је да су модератори по дифолту ,,на мети''. Проблем настаје кад више нису модератори, а неко их због бивше ,,функције'' не оставља на миру.

Но, заиста дође до тога да онај ко прогања неког почне да модератора доживљава као прогонитеља, јер му брише спорне постове и кажњава га.


Е, ту јесте разлика између РЛ и форума.
Ако у фирми пријавиш прогањање, па прогонитељ добије по закону неку казну, не доживљава оног ко га је казнио својим прогонитељем, него, или престане са таквим понашањем, или окриви оног ко га је пријавио, а не оног ко га је казнио.
 
Onda ispada da forum postoji zbog moderatora a ne moderatori zbog stotina clanova. Imas modove sto se osile i ne mozes im nista, jaci su i mogu da te banuju kad im dosadi da se ubedjuju,najbolje jos da se ne zna ko su. z:hm:

A ne, onda bi i korisnici bili mnogo bolje zashticheni...niko im ne bi mogao prebaciti da su se okomili na lichnost moderatora, jer je nema, postoji samo funkcija...na loshe obavljenu funkciju se zzalish superadministratoru a onda se sve uzme lepo u obzir...a da li je moderator promenjen ili je "opamechen" nije briga korisnika...nema igranja politike "smene" moderatora ko da predsednika smenjuju...stvari bi se svodile na realno i bile bi sluzzbene...problem sujete bi bio takodje reshen...

Josh jedna vazzna stavka je PRAVILNIK koji mora biti takav da se ono shto tamo pishe poklapa sa onim shto se trazzi od moderatora da radi.
 
A ne, onda bi i korisnici bili mnogo bolje zashticheni...niko im ne bi mogao prebaciti da su se okomili na lichnost moderatora, jer je nema, postoji samo funkcija...na loshe obavljenu funkciju se zzalish superadministratoru a onda se sve uzme lepo u obzir...a da li je moderator promenjen ili je "opamechen" nije briga korisnika...nema igranja politike "smene" moderatora ko da predsednika smenjuju...stvari bi se svodile na realno i bile bi sluzzbene...problem sujete bi bio takodje reshen...

Josh jedna vazzna stavka je PRAVILNIK koji mora biti takav da se ono shto tamo pishe poklapa sa onim shto se trazzi od moderatora da radi.

To ti je ko da se u crnogorskom preduzecu nasamo direktoru zalis na sefa kog je zaposlio da bude sef jer su zemljaci.
 
Мислим да ова тема не треба да се претвори у расправу између модератора и оних који то нису.
Верујем да није тако ни замишљена.
Многи су корисници изложени прогањању. О томе се ради.
А истина је да су модератори по дифолту ,,на мети''.

To je i moje mišljenje...stalking treba predstaviti u pravom svetlu, kao problem
koji se javlja na internetu uopšte a ne kao problem koji se javlja pojedincima koji
su recimo moderatori..
..po meni je neki prvi korak ka iskorenjivanju te pojave uvodjenje stavke o zabrani
stalkinga u pravilnik foruma..
 
U pravu si, Vanda. Ja i dalje mislim da je moderator tu da, izmedju ostalog, me zaštiti. Ali, kako će ako ne može ni sebe. Mehanizmi koji su mu na raspolaganju su nedovoljni. A, nije baš da se ne može po tom pitanju nešto uraditi. I za viruse postoje antivirusni programi.
Zato sam i postavila pitanje šta je prioritet vlasniku sajta, da li kvantitet ili kvalitet.
 
U pravu si, Vanda. Ja i dalje mislim da je moderator tu da, izmedju ostalog, me zaštiti. Ali, kako će ako ne može ni sebe. Mehanizmi koji su mu na raspolaganju su nedovoljni. A, nije baš da se ne može po tom pitanju nešto uraditi. I za viruse postoje antivirusni programi.
Zato sam i postavila pitanje šta je prioritet vlasniku sajta, da li kvantitet ili kvalitet.

:ok::ok::ok: (Немам боне...:()
 
A sta ako mod nije pratio, ne moze tu da bude 100% vremena a ti se zakacis sa nekim ko je ovde 24h dnevno i on se istripuje da si ga uvredio a ne ostaje ti duzan, pa se zali, mod procita tu jednu tvoju recenicu i kazni te? Da se vratis kad prodje ban i teras ga cita sve ispocetka,ko ce to da radi? Ja prvi ne bi.
 
A sta kad je obican clan na meti moda? On nema ni pravo da se zali jer se odma brise. Ovde se zali neko sto su mu ukrali dezert a onaj sto su mu ukrali tri obroka dobije jos kaznu ako prica o tome. z:hm:

Pa kao prvo, to bi se redje deshavalo ako moderatori uopshte nisu uchesnici foruma vech ljudi placheni za taj posao
a ako se i desi i utvrdi, ostao bi bez posla, prosto
ali bi onda vlasniku foruma itekako bilo u interesu da su mu i korisnici zadovoljni i moderatori zashticheni dovoljno da budu u stanju da zashtite druge....
 
Evo, ja sam se kao moderator susrela sa progoniteljem na forumu...zzrtve su bile mnogobroje, teshkko je bilo iz "prve" i shvatiti da se zapravo rtadi o proganjanju
onda sam, kada sam prepoznala problem pochela da sankcionishem takvo ponashanje i nashla se u problemu:

S jedne strane zahvalne zzrtve,
s druge strane, nisam imala pokriche u pravilniku za kazznjavanje
dalji redosled dogadjaja je ovakav:
stalker se zzali na moj rad
zzrtve se zzale na stalkera
stalker pochne da proganja mene
administracija odbaci problem kao "lichan"
moj kolega me uzme u zashtitu, kao i prethodne zzrtve
i postaje i sam zzrtva

administracija i ovo proglashava "lichnom netrpeljivoshchu"
jer ne ume da reshi problem
rezultat:
Vechina zzrtava te osobe je napustila forum
moj bivshi kolega i ja smo i dalje na meti te osobe iako vishe nismo moderatori
progonitelj je i dalje na forumu i njegovo delovanje je i dalje kao shto je bilo i ranije : sa iskljuchivom namerom da provocira i maltretira korisnike, shto je sam i lichno javno objavio na forumu...


I na kraju poruka je jasna: Ako si salker, zashtichen si sistemom koji nije dobar...pa nijednom korisniku to ne ide u prilog, jer razlika izmedju zzrtve i progonitelja se mozze promeniti samo jednim postom....pa sam progonitelj mozze postati zzrtva svojih zzrtava...
ali to je zabavno za posmatrache, povechava broj klikova, frekventnost foruma...
Lepo Nancy pita: koji je prioritet vlasnika?
 
Poslednja izmena:
Kako chesh ti danijela sada mene sprechiti da te proganjam po forumu? Kako mislish da mi NE DOZVOLISH?
Da li si ikada imala prilike da vidish kakvim se stvarima ti ljudi sluzze? Kakvim metodima?
Po kom sistemu progonitelj bira zzrtve?
Iz mog iskustva, bira "lake mete"

-moderatori
-mlade osobe
-osobe koje su neoprezno iznele neki lichni podatak, otvorili temu o nekom lichnom problemu itd
-osobe za koje ima dovoljno materijala da zloupotrebi
-osobe sa kojima je prvo uspostavio prijateljski kontakt, chak i upoznao u RL nakon chega kreche proganjanje
-osobe sa koima je pokushao i ostvario neki prisniji kontakt ( ljubavne veze, prijateljstva, neretko su chak uzzivali i gostoprimstvo svojih zzrtava)
 
Ne razumem šta se podrazumeva pod "ličan". Nema na forumu "ličnog odnosa". Forum služi za razmenu mišljenja i stavova. Ko predje tu granicu i argumentovano ne može da obesmisli nečiji stav ili mišljenje, već vredja autora, tj., korisnika taj je problem. Situacija je jasna. Svedoci smo na mnogim temama nemoći pojedinca da odbrani svoj stav kada mu se argumentovano ukaže da nije u pravu i onda kreće lavina etiketiranja, uvreda, prelazi se na lično. Ako moderator reaguje preuzima na sebe gnev i tako u nedogled.
Nisu svi korisnici edukovani da sakriju IP adresu i sakriju proxy. Čak, mislim da većina nije.
I eto polazne osnove da se upozorenja shvate ozbiljno.
 
O razmerama organizovanog proganjanja bi Borka mogla koju da nam napishe
svi smo bili svedoci choporativnog napada velikih razmera
to je veoma loshe za rad foruma

a mozzda i nije, zavisi shta vlasnik zzeli da postigne
ali onda bi ipak takvu ulogu "plena" trebalo da preuzmu ljudi koji su svesni i placheni da che im se to desiti, a ne pod maskom "chasti" da budesh moderator da trpish svashta


Vechina korisnika ne mozze ni da zamisli kakve pp moderatori dobijaju, kakvim se gadostima pojedini korisnici koriste...nekazznjeno....jer trpljenje tih bljuvotina ulazi u "rok sluzzbe"
 
Kako chesh ti danijela sada mene sprechiti da te proganjam po forumu? Kako mislish da mi NE DOZVOLISH?
Da li si ikada imala prilike da vidish kakvim se stvarima ti ljudi sluzze? Kakvim metodima?
Po kom sistemu progonitelj bira zzrtve?
Iz mog iskustva, bira "lake mete"

-moderatori
-mlade osobe
-osobe koje su neoprezno iznele neki lichni podatak, otvorili temu o nekom lichnom problemu itd
-osobe za koje ima dovoljno materijala da zloupotrebi
-osobe sa kojima je prvo uspostavio prijateljski kontakt, chak i upoznao u RL nakon chega kreche proganjanje
-osobe sa koima je pokushao i ostvario neki prisniji kontakt ( ljubavne veze, prijateljstva, neretko su chak uzzivali i gostoprimstvo svojih zzrtava)

Ja nisam imala priliku bas da to upratim. Mislim,ako ti nije tesko, da bi mogla da napises odgovore bas na ta pitanja.

Inace, izbegavam iznosenje licnih podataka,ali bilo kakvih licnih podataka, i iskreno se iznenadim kada vidim nivo opustenosti sa kojom neki forumasi komuniciraju i iznose svoje podatke...
Doduse, i nisam preterano aktivna, niti upadljiva da bi zapala za oko stalkeru...
Ali uzasavam ih se.
Iz tog razloga nemam profil na face-u, jer svesna sam koliko su ti clanovi tamo ranjivi..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top