Годишњица бомбардовања... ПРОТЕСТ!!!

Poruka
20.103
baner%2024.%20mart.jpg



24. марта 2010. године, на Тргу републике у Београду, патриотска
удружења Србије, одржаће јавни скуп, ради обележавања 11 година од
НАТО бомбардовања.
Такође, подвући ће се јасна решеност велике већине
грађана, да улазак Србије у НАТО војни пакт није разумна могућност.
Подсетићемо се на агресије НАТО пакта према Југославији и Републици
Српској и жртве које смо претрпели, не ради освете и мржње, већ ради
историјске свести и правилног расуђивања данас.


plakat%20povodom%2011%20godina%20bombardovanja%20u%20boji%202.jpg



*****************************************************************************************


Да ли ћемо да заборавимо :?:

NATO5.jpg


NATO6.jpg
 
ja bombardovanje niti hocu niti zelim zaboraviti ikad...znam sta sam preziveo tada i pamtim ko to nije preziveo od mojih saboraca....
izgovori za bombardovanje su krajnje drski i bezobrazni...tvrditi da se zbog jednog coveka---milosevica bombarduje cela zemlja je maloumno...ko stvarno misli da je milosevic razlog taj je plitak ko letnji potok...
 
ja bombardovanje niti hocu niti zelim zaboraviti ikad...znam sta sam preziveo tada i pamtim ko to nije preziveo od mojih saboraca....
izgovori za bombardovanje su krajnje drski i bezobrazni...tvrditi da se zbog jednog coveka---milosevica bombarduje cela zemlja je maloumno...ko stvarno misli da je milosevic razlog taj je plitak ko letnji potok...


tačno,taj ko tvrdi da smo bombardovani zbog jednog čoveka je isto ***** ko ovi što su nas nemilosrdno ubijali i ne sme da se zaboravi niti može da zaboravi svako ko je ponosno učestvovao u odbrani svoje zemlje a ne ko demokratske pusice koje su pobegle ostavivši svoj narod i svoju zemlju......
 
ja bombardovanje niti hocu niti zelim zaboraviti ikad...znam sta sam preziveo tada i pamtim ko to nije preziveo od mojih saboraca....
izgovori za bombardovanje su krajnje drski i bezobrazni...tvrditi da se zbog jednog coveka---milosevica bombarduje cela zemlja je maloumno...ko stvarno misli da je milosevic razlog taj je plitak ko letnji potok...

:ok: :ok: :ok:

Nadovezao bi se, udela u tome po mom mišljenju ima i Kusturica, Bregović
i na moju ličnu žalost i razočarenje Zabranjeno Pušenje.
Kako su nas oni do tada predstavili svetu, i kakvo mišljenje su drugi stekli o Srbiji i Srbima,
dobro smo prošli.
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
ja bombardovanje niti hocu niti zelim zaboraviti ikad...znam sta sam preziveo tada i pamtim ko to nije preziveo od mojih saboraca....
izgovori za bombardovanje su krajnje drski i bezobrazni...tvrditi da se zbog jednog coveka---milosevica bombarduje cela zemlja je maloumno...ko stvarno misli da je milosevic razlog taj je plitak ko letnji potok...

I da hoću da zaboravim,ne mogu.
Koji Milošević...priče za malu decu...:(
 
tačno,taj ko tvrdi da smo bombardovani zbog jednog čoveka je isto ***** ko ovi što su nas nemilosrdno ubijali i ne sme da se zaboravi niti može da zaboravi svako ko je ponosno učestvovao u odbrani svoje zemlje a ne ko demokratske pusice koje su pobegle ostavivši svoj narod i svoju zemlju......

ti koji nisu ucestvovali u odbrani svoje zemlje su i najglasniji u prenosenju dusmnske propagande o razlozima zbog kojeg smo bombardovani...sto je najgore oni su postavljeni od strane istog scenariste da dovrse posao...agresoru nije bila potrebna kopnena intervencija svojim snagama----znao je da moze da racuna na petokolonase...i ti uspesno razaraju zemlju i dan danas...uspesnije nego ijedna njihova bomba....njihova bomba je unistavala po najvise jedan objekat i nekoliko ljudi----petokolonas u vidu politicara svojom nakaradnom politikom koja je u interesu opet istih centara moci--unisti citavu jednu granu privrede...unisti sve radnike u to grani privrede...pa za tako unistenje je dusmaninu trebala atomska bomba...ono sto nije unisteno--prodato je istima...ono sto jos vredi je pod hipotekom od istog centra moci....i braca sve to drze pod kontrolom....cim narod ustalasa---pojavi se MMF koji ubaci pare...sirotinja se malo namiri koliko da se stisa....dok dusmanin ne kupi i opoziciju---posto je i ona kupljena...STA NAM GRADJANI SRBIJE PREOSTAJE ..???
 
:ok: :ok: :ok:

Nadovezao bi se, udela u tome po mom mišljenju ima i Kusturica, Bregović
i na moju ličnu žalost i razočarenje Zabranjeno Pušenje.
Kako su nas oni do tada predstavili svetu, i kakvo mišljenje su drugi stekli o Srbiji i Srbima,
dobro smo prošli.

ТО СИ ТИ МОЖДА ДОБРО ПРОШАО!?:think::think::think:
НЕ ГОВОРИ У МНОЖИНИ!
:rtfm::rtfm::rtfm:
 
Ala si ovu temu postavila.
Red slike pa red teksta.
Vidi se da te dusa i srce boli.
A za to bombardovanje zahvali onom ispod lipe i samoj sebi
jer to misljenje koje ti imas je i dovelo do bombardovanja.
Kajes li se ?
Grize li te savest?

Јел бих могао да нам мало поближе образложиш ту констатацију ?
 
baner%2024.%20mart.jpg



24. марта 2010. године, на Тргу републике у Београду, патриотска
удружења Србије, одржаће јавни скуп, ради обележавања 11 година од
НАТО бомбардовања.
Такође, подвући ће се јасна решеност велике већине
грађана, да улазак Србије у НАТО војни пакт није разумна могућност.
Подсетићемо се на агресије НАТО пакта према Југославији и Републици
Српској и жртве које смо претрпели, не ради освете и мржње, већ ради
историјске свести и правилног расуђивања данас.


plakat%20povodom%2011%20godina%20bombardovanja%20u%20boji%202.jpg



*****************************************************************************************


Да ли ћемо да заборавимо :?:

NATO5.jpg


NATO6.jpg

Naravno da treba da se pamti i NIKADA ne zaboravi!

Naravno da treba obeleziti i pre svega OSUDITI ovaj divljacki i zverski cin od strane bahatih zlocinaca SVAKE godine u svakom gradu ove zemlje bez obzira sto su te zveri koje su nas bombardovale, rusile, palile i ubijale DECU, zene i civile kupile , platile i PREPLATILE ove kreature koje nam vode zemlju i po nalogu ISTIH hoce i zele da obezvrede ovaj ZLOCIN i izbrisu ga iz pamcenja svih nas ...a vidim da i uspevaju kod nekih:roll:

Naravno da cu izaci na Trg i pokazati da ne samo da pamtim nego cu nastojati dok sam ziva da pamte i pokolenja MISLECIH mladih ljudi oko mene...za ove druge me bas briga, kako seju tako ce i znjati .:ok:
 
ti koji nisu ucestvovali u odbrani svoje zemlje su i najglasniji u prenosenju dusmnske propagande o razlozima zbog kojeg smo bombardovani...sto je najgore oni su postavljeni od strane istog scenariste da dovrse posao...agresoru nije bila potrebna kopnena intervencija svojim snagama----znao je da moze da racuna na petokolonase...i ti uspesno razaraju zemlju i dan danas...uspesnije nego ijedna njihova bomba....njihova bomba je unistavala po najvise jedan objekat i nekoliko ljudi----petokolonas u vidu politicara svojom nakaradnom politikom koja je u interesu opet istih centara moci--unisti citavu jednu granu privrede...unisti sve radnike u to grani privrede...pa za tako unistenje je dusmaninu trebala atomska bomba...ono sto nije unisteno--prodato je istima...ono sto jos vredi je pod hipotekom od istog centra moci....i braca sve to drze pod kontrolom....cim narod ustalasa---pojavi se MMF koji ubaci pare...sirotinja se malo namiri koliko da se stisa....dok dusmanin ne kupi i opoziciju---posto je i ona kupljena...STA NAM GRADJANI SRBIJE PREOSTAJE ..???


ili ti nato dos pešadija je odradila posao i oni su najveći neprijatelji Srba......najveći neprijatelj Srpskog naroda se nalazi u Beogradu...
 
ili ti nato dos pešadija je odradila posao i oni su najveći neprijatelji Srba......najveći neprijatelj Srpskog naroda se nalazi u Beogradu...


:ok: Upravo tako !

Za ove neprijatelje sa strane mi je i razumljivo i zasto bi se zlikovac i osvrtao na patnje nekog naseg deteta...na suze neke nase zene i straca ...na grobove nasih stradalih, kada je njemu to tek samo brojka i izvrsen zadatak:neutral:

Ovi zlikovci iz reda naseg naroda, ovi placeni da nas uniste i zatru , a zive svuda oko nas , u komsiluku, e oni su zlocinci...njima sve najgore i daBogda ziveli po 100 godina i gledali i osetili sta su uradili i sta rade...i potomci im...bljak
 
Plaćanje odštete je pitanje koje je skinula sa dnevnog reda prva vlast posle petog oktobra, Đinđićeva vlada, kada je izvršen državni udar u Srbiji koji je srećom prošao bez krvoprolića. Svilanović je povukao tužbu protiv NATO pakta koju je podnela prethodna vlast ispisanu na hiljadu stranica koje su napisali najpoznatiji srpski stručnjaci iz raznih oblasti, uz navođenje svih šteta koje su nam načinjene. Procenjena direktna šteta je iznosila 120 milijardi dolara! Danas je to pitanje sasvim skrajnuto i niko u srpskom protektoratu ne sme ni da ga pomene. Ono o čemu u Srbiji takođe nije ''politički korektno'' da se govori je povećan broj karcinoma posle bombardovanja. Pojedini lekari upozoravaju da se rapidno povećava broj različitih oboljenja koja se mogu dovesti u vezu sa bombardovanjem municijom sa osiromašenim uranom. Postooje statistički podaci za period od 1999. godine do 2004. godine iz Nacionalnog registra za rak u Beogradu koji nedvosmisleno ukazuju na porast bolesti kod stanovništva u Centarlnoj Srbiji, ali i na jugu Srbije gde su padali meci sa osiromašenim uranom


Dobar dil su napravili...mi vama vlast vi nama zaborav i oprost ratnog razaranja:evil:
 
Ala si ovu temu postavila.
Red slike pa red teksta.
Vidi se da te dusa i srce boli.
A za to bombardovanje zahvali onom ispod lipe i samoj sebi
jer to misljenje koje ti imas je i dovelo do bombardovanja.
Kajes li se ?
Grize li te savest?

Da li ti u svakoj temi moraš da propagiraš mržnju prema Srbima? Da li svaki put moraš da izvrćeš činjenice?
Njeno mišljenje je dovelo do bombardovanja? Jesi li pričao sa nekim doktorom o toj temi?
Paja ti je lepo sve objasnio u par rečenica.
Verujem da nisu svi doživeli isto to bombardovanje. Neki ga nisu ni videli uživo, neki su bili meta tih bombi, treći su se našli negde između, ali njega jeste bilo, jeste bilo strašno. Zbog toga su mnogi morali da odgvovaraju, ali kome? Ko bi im sudio?
Ovako nam ostaje samo da se sećamo tih užasnih trenutaka i ljudi koji više nisu među nama zbog njih.
 
I jer ima u ovoj banana drzavi neki spomenik u znak secanja na zrtve NATO bombardovanja i ljude koji su dali zivote braneci otadzbinu?


NEMA.:dash:

To bi se protivilo nastojanjima zlikovaca koji preko svojih placenika , a koji nam vode zemlju , zele na svaki nacin da zatru uspomenu na taj ZLOCINACKI CIN.:neutral:

Zamisli da sagrade i spomenik , koji bi to tek podsetnik bio i na te rusitelje i na ove prodane pacenike , a pre svega i one koji su ta 3 meseca ladili guzice u inostranstvu i odande porucivali > Nije im dosta...nastavite da ih bombardujete dok ja i meni slicni ne zasednemo u fotelje...proklete im i jesu...i njihovom sestom kolenu prokleto bilo .
 
NEMA.:dash:

To bi se protivilo nastojanjima zlikovaca koji preko svojih placenika , a koji nam vode zemlju , zele na svaki nacin da zatru uspomenu na taj ZLOCINACKI CIN.:neutral:

Zamisli da sagrade i spomenik , koji bi to tek podsetnik bio i na te rusitelje i na ove prodane pacenike , a pre svega i one koji su ta 3 meseca ladili guzice u inostranstvu i odande porucivali > Nije im dosta...nastavite da ih bombardujete dok ja i meni slicni ne zasednemo u fotelje...proklete im i jesu...i njihovom sestom kolenu prokleto bilo .

ima...mojoj jedinici na mestu unistenja je dignut spomenik....i ima spomenik u komandi RV i PVO u zemunu posvecen svim palim borcima RViPVO u bombardovanju...
 
Mnoge zemlje su u istoriji pretrpele nesreće i nepravde različitih vrsta, ali sigurno niko i nikada nije morao posle toga da sluša moralne propovedi svojih dželata, onih koji su ga, svesno i bezdušno, sistematski uništavali pre toga. Ranije su silovatelji makar u tišini, bez suvišnih reči, zakopčavali šlic i sklanjali se od svoje nemoćne, uprljane, razvaljene žrtve. Nisu joj, posle svega, još dodatno stajali na muku, govoreći joj kako je u stvari ona kriva za sve što joj se dogodilo i da treba da bude srećna što je "ovako lako prošla".
Nikada i niko nije etiketiran ovako teškim rečima, unapred označen kao agresor, fašista, nacista, nečovek, ljudožder, monstrum, kreator genocida, ekskluzivni izvršilac svih ikada počinjenih ratnih zločina, dežurni krivac za sve loše što se ovde dogodilo. Nikada se nečije žrtve nisu ovako olako zaboravljale, kao da ne postoje.
Niko i nikada nije bio postavljen u ovako tešku, nepodnošljivu i potpuno nerešivu situaciju - da konstantno bira između zla i goreg, da se raduje kad uopšte preživi, da se ne čudi kad dobije novu ćušku, novu uvredu, novu zabranu, novo upozorenje, nove kazne i sankcije. Nikada niko nije morao da dokazuje svoje vidljive rane, da objašnjava očigledne istine i pravda se zbog onoga za šta nije kriv. Niko pre nas nije bio globalni krivac, univerzalni zločinac, ozloglašeni negativac, nepopravljivi psihopata, balkanski sadista, pećinski primitivac... sve to u jednoj ličnosti, u jednoj ulozi, na jednom mestu.
Ali, to, nažalost, nije kraj.

Sve ovo se nastavlja i tamo gde zaista ne bi smelo - na unutrašnjem planu.
Naime, naša nesrećna, maćehinska država se ponaša prema nama, svojim građanima, isto tako surovo kao i naši neprijatelji. Možda čak i gore i bezdušnije.
 

Back
Top