Уместо Тихог..Bajatović: Moguće poskupljenje gasa

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=03&dd=01&nav_id=414840
Bajatović: Moguće poskupljenje gasa
Paraćin -- Generalni direktor Javnog preduzeća Srbijagasa Dušna Bajatović kaže da bi gas mogao da poskupi nakon završetka grejne sezone, ako se nastavi slabljenje dinara.
n je kazao da je postignut dogovor da do kraja grejne sezone neće biti poskupljenja gasa, ali da bi nakon toga Srbijagas mogao da zatraži povećanje cena ako dinar nastavi da slabi.

Cena gasa u Srbiji je na nivou cene u drugim državama regiona, istakao je Bajatović i naglasio da "nema nikakve pljačke građana i privrede".

Prema njegovim rečima, cena gasa se formira tako što se uračunava nabavna cena gasa iz Rusije koja trenutno iznosi 326 dolara za 1.000 kubnih metara, na šta se dodaju troškovi transporta koji zavise od količine.

Bajatović je naveo da je sa Rusima postignut dogovor da Srbijagas za neisporučene, a ugovorene količine gasa ne plaća penale, ali da za
ugovoreni transport, iako gas nije isporučen, Srbijagas plaća Mađarskoj 80 odsto pune transportne cene.

Dugovanja građana i privrde Srbijagasu, naglasio je Bajatović, premašuju 12 milijardi dinara i Srbijagas zbog toga ima problem sa likvidnošću.

Promene cene gasa u Srbiji na zahteve Srbijagasa moraju da odobre Agencija za energetiku i Vlada Srbije.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Поскупели...бензин, струја, гас....
А сад ће све остало......
:per: :per: :per:
 
ja kad sam vam pricao da je diktator Tadic najgori vladar u Evropi vi mi niste verovali

Nekada za vreme slobe smo imali najnize plate ali i najnize cene ubedljivo

A danas pod tadicem imamo evropske cene , kao da zivimo u Danskoj ili Norveskoj, a plate ko da zivimo u Mozambiku ili Ekvatorijalnoj Gvineji

Ispravka malopre sam pogledao Ekvatorijalna Gvineja ima veci TRI PUTA VECI GDP od srbije.

Ej bre Ekvatorijalna Gvineja 33.000 dolara GDP per capita tj po glavni stanovnika ima , a mi u Srbiji tek 10.000 dolara a sad ce da bude jos i manje.


Mi smo najgori.
 
ja kad sam vam pricao da je diktator Tadic najgori vladar u Evropi vi mi niste verovali

Nekada za vreme slobe smo imali najnize plate ali i najnize cene ubedljivo

A danas pod tadicem imamo evropske cene , kao da zivimo u Danskoj ili Norveskoj, a plate ko da zivimo u Mozambiku ili Ekvatorijalnoj Gvineji

Ispravka malopre sam pogledao Ekvatorijalna Gvineja ima veci TRI PUTA VECI GDP od srbije.

Ej bre Ekvatorijalna Gvineja 33.000 dolara GDP per capita tj po glavni stanovnika ima , a mi u Srbiji tek 10.000 dolara a sad ce da bude jos i manje.


Mi smo najgori.

Kako imamo tako dobar BDP po glavi stanovnika gledano prema paritetu kupovne motji?

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2004rank.html?countryName=Serbia&countryCode=ri&regionCode=eu&rank=102#ri

Iza nas su Crna Gora, Makedonija, Ukrajina, Bosna, Albanija... a neshto mi govori da se u tim zemljama bolje zhivi nego u Srbiji.
 

Back
Top