Da li je Srbija suverena zemlja?

Da li je Srbija nezavisna suverena drzhava?

  • Jeste

  • Nije


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
S obzirom da nam MMF oderedjuje visinu penzija i plata, broj zaposlenih u drzhavnoj administraciji, energetski smo zavisni od Rusije, strani ambasadori su najmotjniji ljudi u zemlji,investicije u privredu mogu biti samo strane, uslovljavaju nas oko Haga, situacije oko Kosova, impotencije nashe vojske i kad se sve uzme u obzir, da li se uopshte mozhe retji da je Srbija jedna nezavisna suverena drzhava? Mozhemo proshiriti pitanje i na ceo svet, koliko u svetu danas postoji zemalja koje mozhemo smatrati bar minimalno nezavisne? Ipak bi se vratio na Srbiju, zato shto ako izuzmemo zemlje podsaharske Afrike, banana republike u Latinskoj Americi i Ukrajinu, mislim da ne postoji u svetu zemlja koja je toliko nesposobna i ponizhena i koja nema ni minimum sopstvenog suvereniteta i dostojanstva.
 
S obzirom da nam MMF oderedjuje visinu penzija i plata, broj zaposlenih u drzhavnoj administraciji, energetski smo zavisni od Rusije, strani ambasadori su najmotjniji ljudi u zemlji,investicije u privredu mogu biti samo strane, uslovljavaju nas oko Haga, situacije oko Kosova, impotencije nashe vojske i kad se sve uzme u obzir, da li se uopshte mozhe retji da je Srbija jedna nezavisna suverena drzhava? Mozhemo proshiriti pitanje i na ceo svet, koliko u svetu danas postoji zemalja koje mozhemo smatrati bar minimalno nezavisne? Ipak bi se vratio na Srbiju, zato shto ako izuzmemo zemlje podsaharske Afrike, banana republike u Latinskoj Americi i Ukrajinu, mislim da ne postoji u svetu zemlja koja je toliko nesposobna i ponizhena i koja nema ni minimum sopstvenog suvereniteta i dostojanstva.

srbija je okupirana zemlja koja funkcionise kao satro nezavisna a inace nije nezavisna u bilo cemu.,

srbija je okupirana od strane zapadnih zemalja pre svega USA< i njenu politicku elitu tj vlast kompletno kontrolisu CIA BND i MI5
 
Lepo si zapazio da se kritika može primeniti na dobar deo zemalja današnjeg sveta, pa čak i na neke koje bi mnogi svrstali u moćne i velike. Mislim da danas suverenost menja svoju suštinu, u odnosu na ono što je nekada podrazumevala, pa sam glasao za da. Možda bi se čak mogla uvesti u anketu apcija "možda, tj delimično", ali onda se postavlja pitanje da li je suverenost uopšte deljiva, i može li biti delimična, tj nepotpuna
 
S obzirom da nam MMF oderedjuje visinu penzija i plata, broj zaposlenih u drzhavnoj administraciji, energetski smo zavisni od Rusije, strani ambasadori su najmotjniji ljudi u zemlji,investicije u privredu mogu biti samo strane, uslovljavaju nas oko Haga, situacije oko Kosova, impotencije nashe vojske i kad se sve uzme u obzir, da li se uopshte mozhe retji da je Srbija jedna nezavisna suverena drzhava? Mozhemo proshiriti pitanje i na ceo svet, koliko u svetu danas postoji zemalja koje mozhemo smatrati bar minimalno nezavisne? Ipak bi se vratio na Srbiju, zato shto ako izuzmemo zemlje podsaharske Afrike, banana republike u Latinskoj Americi i Ukrajinu, mislim da ne postoji u svetu zemlja koja je toliko nesposobna i ponizhena i koja nema ni minimum sopstvenog suvereniteta i dostojanstva.
Наравно да није суверена.

Али, такође, нису ту најбитнији спољашњи фактори, и спољна политика.
Они нас притискају у сваком случају. Него је велика одговорност власти што на унутрашњем плану не чини ништа да се бар мало поправи стање у земљи.
 
Па јесмо, можемо ми све њих у сваком тренутку да одјебемо, али је питање онда како ће нам бити..
Имамо ту слободу избора.

Da li imamo? Moćnima često ne odgovara suviše samostalno razmišljanje i ponašanje malih, mogu poslužiti kao opasan primer da postoji nešto drugačije i bolje
 
Наравно да није суверена.

Али, такође, нису ту најбитнији спољашњи фактори, и спољна политика.
Они нас притискају у сваком случају. Него је велика одговорност власти што на унутрашњем плану не чини ништа да се бар мало поправи стање у земљи.

pa sto rece luckywin ni u jednoj zemlji u toku okupacije nema napretka i prosperiteta.

tako i kod nas.

popravljanje stanja u zemlji znaci nesprovodjenje naloga pravih gazdi ove zemlje.

jer nas los zivot znaci dobar zivot za njih - jer mi uzimamo njihove kredite kupujemo njihovu robu po njihovim nalozima ne proizvodimo nista i gusimo domacu proizvodnju i izvoz.
 
pa sto rece luckywin ni u jednoj zemlji u toku okupacije nema napretka i prosperiteta.

tako i kod nas.

popravljanje stanja u zemlji znaci nesprovodjenje naloga pravih gazdi ove zemlje.

jer nas los zivot znaci dobar zivot za njih - jer mi uzimamo njihove kredite kupujemo njihovu robu po njihovim nalozima ne proizvodimo nista i gusimo domacu proizvodnju i izvoz.

Da, ali Srbija nije okupirana zemlja... :bye:
 
Da li imamo? Moćnima često ne odgovara suviše samostalno razmišljanje i ponašanje malih, mogu poslužiti kao opasan primer da postoji nešto drugačije i bolje

Имамо исти пример и у Србији.. сад ме подсети на једну причу о остракизму интелекуалаца у Србији. То је ова твоја реченица.
Но.. имали смо избора, али нисам сигурна ни када смо их сами правили ни када би их сами сада правили, колико би били добри у томе.
јер смо онда правили нека срања, избијали су ратови.
 
Па јесмо, можемо ми све њих у сваком тренутку да одјебемо, али је питање онда како ће нам бити..
Имамо ту слободу избора.

poenta je da ne mozes. samo ti se cini da mozes

sto kaze u filmu kum "i give him an offer which he couldnt refuse"

pogledaj ovaj snimak - ovaj covek je radio za MMF i svetsku banku preko 10 godina i on lepo objasnjava kako zapad sto milom sto silom tera male zemlje da uzimaju njihove kredite i da se 90% uzetih kredita vrati nazad njima u ruke na zapad a nama ostanu samo dugovi. A ko nece da prihvati od vlasti, onda ga ruse preko njihovih ljudi u opoziciji li ga jednostavno ubiju ko sto su ubili Aljendea u Cileu i mnogo drugih.

Ta politika nasilnog i subverzivnog rusenja legalne vlasti je prvi put amerika primenila u Iranu kada su zbacili legalnu demokratsku vlast i doveli na vlast diktatora Rezu Pahlavija .

 
Имамо исти пример и у Србији.. сад ме подсети на једну причу о остракизму интелекуалаца у Србији. То је ова твоја реченица.
Но.. имали смо избора, али нисам сигурна ни када смо их сами правили ни када би их сами сада правили, колико би били добри у томе.
јер смо онда правили нека срања, избијали су ратови.

Pa suština suvereniteta i jeste u tome - sam si sebi gazda, sam određuješ svoju politiku i izbore koje praviš, bili oni dobri ili loši
 
najveci trik koji je djavo izveo jeste da ubedi ljude da on ne postoji - kaze jedna izreka

isto tako najbolja okupacija je ona koja se ne primecuje -gde narod misli da ima nezavisnu zemlju a ne kapira da je njegova kompletna vlast pod kontrolom neke druge velike sile.

mi smo ti u toj situaciji.

Sad ja malo cepidlačim, ali zna se tačno šta je okupacija, upotrebi drugi termin :)
 
pa sto rece luckywin ni u jednoj zemlji u toku okupacije nema napretka i prosperiteta.

tako i kod nas.

popravljanje stanja u zemlji znaci nesprovodjenje naloga pravih gazdi ove zemlje.

jer nas los zivot znaci dobar zivot za njih - jer mi uzimamo njihove kredite kupujemo njihovu robu po njihovim nalozima ne proizvodimo nista i gusimo domacu proizvodnju i izvoz.
А како ДМ-Палма може? ;)
 
Sad ja malo cepidlačim, ali zna se tačno šta je okupacija, upotrebi drugi termin :)

ti mislis verovatno na okupaciju vojnim putem.

sada se takve okupacije sprovode samo u krajnjim slucajevima kada nisu moguci drugi vidovi okupiranja.

najbolja okupacija koju zapad voli najvise jeste tzv beskrvna okupacija - tako sto te nateraju da uzmes kredite da se uvalis u dugove do guse i onda moras da radis sve kako ti kazu

drugi vid okupacije jeste korumpiranje i stavljanje pod svoju kontrolu glavnih ljudi u politickim strankama te zemlje

Tadic i vecina ljudi iz DS-a su svi agenti CIA BND i MI5 . Neki i dvostruki i trostruki .

Takav ti je na primer Tadicev kume Sutanovac. 100% agent CIA .

I njihova uloga je da sprovode politiku interese i ciljeve zapada tj USA u nasoj zemlji.

I oni to i rade.
 
ti mislis verovatno na okupaciju vojnim putem.

sada se takve okupacije sprovode samo u krajnjim slucajevima kada nisu moguci drugi vidovi okupiranja.

najbolja okupacija koju zapad voli najvise jeste tzv beskrvna okupacija - tako sto te nateraju da uzmes kredite da se uvalis u dugove do guse i onda moras da radis sve kako ti kazu

drugi vid okupacije jeste korumpiranje i stavljanje pod svoju kontrolu glavnih ljudi u politickim strankama te zemlje

Tadic i vecina ljudi iz DS-a su svi agenti CIA BND i MI5 . Neki i dvostruki i trostruki .

Takav ti je na primer Tadicev kume Sutanovac. 100% agent CIA .


I njihova uloga je da sprovode politiku interese i ciljeve zapada tj USA u nasoj zemlji.

I oni to i rade.


Dokazi prijatelju, gde su dokazi za te tvoje tvrdnje
 

Back
Top