Vaše mišljenje o Napadima na SAD 11.09.2001.

Ko je izveo terorističke napade na SAD 11.09.2001.?

  • Al Kaida

    glasova: 8 17,0%
  • SAD ("inside job")

    glasova: 36 76,6%
  • Neko treći

    glasova: 3 6,4%

  • Ukupno glasova
    47
  • Anketa je zatvorena .
Sto?...jel postoji jos neka verzija napada....svih dvadeset smo elaborirali?!:think:
Realno, iako sve manje ljudi veruje da je istinita, ona zvanič;na je najelegantnija. Svi zadovoljni ;).
Ne napomenuh u blogu- bilo da ulazimo u NATO, ili ne, naši političari i dalje insistiraju kako je dužnost naše vojske da se "rame uz rame" sa partnerima iz SAD bori protiv "svetskog terorizma"... Čega bre? Čak je i Al Kaida naziv američkog porekla... Tj., nastao je u CIA-i, krajem 80-ih...
 
НИЈЕ БИТНО КО ЈЕ...БИЛО ЈЕ ЛЕПО...ВИДЕТИ...:per: :per: :per:

Čak i da je neka interna zavera, meni je bilo užasno gledati sve to.
Pogotovo što sam sebe tada prekorela kad sam u jednom momentu pomislila "neka im, i oni su nas ubijali devedeset pete, devete...", ali ne mogu i ne želim tako da razmišljam. Svaka nasilna smrt je užasna, a pogotovo kad je prati prenos uživo.
Da li je u zgradi bio eksploziv, da li je sve isfabrikovala cia(za one koji su ushićeni teorijama zavere), da li su teroristi samo maska, da li je simbolika brojeva po sredi(za one koji veruju u numerologiju)...bem li ga....nikad neću zaboraviti prizor kako živi ljudi iskaču sa devedeset i kojeg sprata, isto kao što će me zauvek mučiti slike smrti naših bližnjih....
Tako da, meni iz tog razloga "nije bitno ko je"....
 
Čak i da je neka interna zavera, meni je bilo užasno gledati sve to.
Pogotovo što sam sebe tada prekorela kad sam u jednom momentu pomislila "neka im, i oni su nas ubijali devedeset pete, devete...", ali ne mogu i ne želim tako da razmišljam. Svaka nasilna smrt je užasna, a pogotovo kad je prati prenos uživo.
Da li je u zgradi bio eksploziv, da li je sve isfabrikovala cia(za one koji su ushićeni teorijama zavere), da li su teroristi samo maska, da li je simbolika brojeva po sredi(za one koji veruju u numerologiju)...bem li ga....nikad neću zaboraviti prizor kako živi ljudi iskaču sa devedeset i kojeg sprata, isto kao što će me zauvek mučiti slike smrti naših bližnjih....
Tako da, meni iz tog razloga "nije bitno ko je"....
A po tebi jeste Al Kaida?
Nije poenta teksta ko je poginuo, mada i o tome mogu da se pokrenu rasprave- naime, prvo je "Fox" objavio 10 000 žrtava, da bi se ispostavilo da je poginulo najviše 2000 ljudi... Ne bih da ulazim, zaista, u to kojih su nacionalnosti preživeli/poginuli.
A propo Srba koji su radili u STC- najpre se verovalo da nije bilo naših državljana u zgradama, ali u kasnijim godinama se ispostavilo da je poginulo čak 6 naših sunarodnika.
 
A po tebi jeste Al Kaida?
.

Bojim se da nisi baš najbolje razumeo poentu mog posta, ali ne bih da ti kvarim tematski zanos.
Jasno je da sam replicirala Mačku...
Žao mi je što mi apsolutno ne igra nikakvu spoznajnu ulogu bilo koja od tih činjenica koje navodiš.
Iskreno, zavere su mi na kraju interesantne samo kao holivudski scenario....uvek su mi važniji ljudi i ono što ostane kao posledica nečije (bilo čije!) prljave igre.
 
Срце ми заигра, кад видим ово...:D
25-z-spas-god-bles.jpg
 
Pazi , arapi uche da lete na "cesni" , posle sednu u "boing" i sa preciznoshcu od 1000% ulete u zgradu...............???????
Koji kuhrac onda da ljudi idu u pilotske shkole i akademije + simulatori.itd.....................odesh lepo na chasove leta na nekoj "cesni" i nakon par dana , posao kao pilot na boingu ?!

A što je najinteresantnije- mnogi od pilota-samoubica su i danas živi i zdravi... I znaš šta? BILI SU OPTUŽENI, iako su očigledno bili živi i tvrdili da nikada nisu pilotirali...
 
Bojim se da nisi baš najbolje razumeo poentu mog posta, ali ne bih da ti kvarim tematski zanos.
Jasno je da sam replicirala Mačku...
Žao mi je što mi apsolutno ne igra nikakvu spoznajnu ulogu bilo koja od tih činjenica koje navodiš.
Iskreno, zavere su mi na kraju interesantne samo kao holivudski scenario....uvek su mi važniji ljudi i ono što ostane kao posledica nečije (bilo čije!) prljave igre.
Da, to jeste malo problematično... Ali i oni su bili žrtve traženja povoda za nove ratove...
 
Više bih voleo da su ovo uradili Bin Ladenovi. Satisfakcija bi postojala.

Ovako, kauboji su napravili predstavu za svet - i odmah nakon toga :

"Ljutitio, s pravom, uzeli stvar u svoje ruke i počeli s agresijom na Avganistan, zatim na Irak ... ko je sledeći ?"

Pi*ka im materina pokvarena siledžijska.
 
Ja mislim da je taj napan odlicno izreziran od strane amera.Koliko sam upoznat americki narod je u to vreme trazio da se smani porez koji su uzimali i koristili za zastitu od terorizma,zatim veliki broj ljudi nije zeleo da placa osiguranje svoje imovine pa je za posledicu drzava dobijala manje para od osiguravajucih kuca.Takodje trebalo je ubediti narod i dobiti opravdanje da se napadne Iraq.Pa zar vi stvarno mislite da neki nepismeni siromasni debili mogu da predstavljaju neku pretnju.Moj stav je da ljudi koji vode ameriku zeli da postanu gospodari sveta.Oni su svesni da moraju unistiti svaku zemlju koja ih ne zeli prihvatiti i to i rade.Kraljni cilj amera je raspad Kine i podela Rusije,sto je najgore to znaju i Rusi i Kinezi.Pa pogledajte u kojim se drzavama vodio rat u poslednje vreme i koje su drzave u njihovoj blizini,kao i prirodna bogadstva tih drzava i sve ce biti jasno.
 
Ja mislim da je taj napan odlicno izreziran od strane amera.Koliko sam upoznat americki narod je u to vreme trazio da se smani porez koji su uzimali i koristili za zastitu od terorizma,zatim veliki broj ljudi nije zeleo da placa osiguranje svoje imovine pa je za posledicu drzava dobijala manje para od osiguravajucih kuca.Takodje trebalo je ubediti narod i dobiti opravdanje da se napadne Iraq.Pa zar vi stvarno mislite da neki nepismeni siromasni debili mogu da predstavljaju neku pretnju.Moj stav je da ljudi koji vode ameriku zeli da postanu gospodari sveta.Oni su svesni da moraju unistiti svaku zemlju koja ih ne zeli prihvatiti i to i rade.Kraljni cilj amera je raspad Kine i podela Rusije,sto je najgore to znaju i Rusi i Kinezi.Pa pogledajte u kojim se drzavama vodio rat u poslednje vreme i koje su drzave u njihovoj blizini,kao i prirodna bogadstva tih drzava i sve ce biti jasno.

Upravo... Podsetite me da vam svima koji slično razmišljate večeras podelim reputacije... :)
 

Back
Top