MarkaLE u raljama sarajevskog pozorišta...

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Šesnaest godina od napada na Markale


U Sarajevu je danas obeleženo 16 godina od kada je od eksplozije na pijaci Markale poginulo 68, a povređeno 142 ljudi.

U Narodnom pozorištu u Sarajevu održana je zajednička komemorativna sednica Skupštine, Gradskog veća i opštinskih većnika.

Na spomen-ploču na pijaci Markale cveće su položili predsedavajući Predsedništva BiH Željko Komšić, član Predsedništva Haris Silajdžić, zatim Mirza Sulejmanović, izaslanik potpredsednika Federacije BiH Mirsada Kebe i delegacija Vlade Federacije.


Cveće su položile i delegacije Kantona Sarajevo, grada i opšina u njegovom sastavu.





Markale je jedna od najverćih krvavih pozorišnih predstava u režiji klasičnih političkih kriminalaca iz medjunarodne zajednice i dela ljudi koji se bave preprodajom oružja.

P.S. Pogledajte ove GUSTE mrlje na asfaltu, iz aviona se vidi da je to prosuta crveno-purpurna Farba iz Dugine fabrike boja...ista je imala za cilj, da gledaoce tog snimka skandalizuje i šokira količinom "KRVI" na toj pijaci.
U posedu imam snimak, gde se vidi da neko vuče lutku iz pozorišta, a u farmarice su ubačene žice koje su tu morale da drže te farmarice u uspravnom stanju dok vuku taj navodni leš.

Sve u svemu, zapanjuje činjenica da se niko više ne bavi tom prevarom, posle koje je aktivirano bombardovanje R-Srpske. Po mom sudu neko je dobio pare da ćuti u vezi toga doživotno. Pošto ja nisam dobio pare, moram da pišem šta se tamo stvarno desilo. Desila se prevara i kriminalni čin, za koji niko ne odgovara 16 godina vidimo.

Šta mislite, da je slućajno ova 16-sto godišnjica održava u Sarajevskom pozorištu ? Pa iz iostog pozorišta su unmajmljeni statisti za ovu prevaru planetarnih razmera.
 
Poslednja izmena:
Naravno da je podvala. Nego, drugo ja hoću. Tada sam bio u Sarajevu. Nisu Markale imale za posledicu bombardovanje RS. Posle Markala je nama dat ultimatum i rok do koga moramo da maknemo teško naoružanje sa položaja oko Sarajeva u dubinu od 100 km. Mi to, naravno, nismo učinili, ali nas ipak nisu bombardovali.
Markale su za posledicu imale otvorenu sezonu lova na Srbe na turskoj strani grada. Javno se preko radija i televizije (ja slušao na radiju Hajat) pozivalo na klanje komšija Srba u znak nekakve odmazde za Markale.
Na Markalama su postavljeni leševi Srba pobijenih po kojekakvim podrumima-zatvorima, i tu i tame i po neki turčin poginuo od granate, snajpera ili u borbi, ali većina leševa su bili srpski. I kasnije su ti srpski leševi poslužili turcima kao opravdanje da pobiju još Srba.

Bombardovanje je došlo posle Srebrenice.
 
Hm...verovatno zato što je atmosfera sarajevskog pozorišta sazidanog u stilu austrijskog baroka idealna za takav komemorativni sadržaj...Ne očekuješ valjda da o tom događaju razglabaju u nekoj aščinici na Baščaršiji:eek:
Nego, ko je nama kriv što se niko do danas nije ozbiljnije pozabavio demistifikovanjem te "krvave bajke"....Interesovanje za to je na nivou memoara pojedinih savremenika i sudionika pomenutog događaja iz redova UN snaga...otprilike, priča ista kao i sa Račkom....da li je bio, kako je bilo, šta je bilo....džaba, mi u međuvremenu popušismo onoliko....:evil:
 
Hm...verovatno zato što je atmosfera sarajevskog pozorišta sazidanog u stilu austrijskog baroka idealna za takav komemorativni sadržaj...Ne očekuješ valjda da o tom događaju razglabaju u nekoj aščinici na Baščaršiji:eek:
Nego, ko je nama kriv što se niko do danas nije ozbiljnije pozabavio demistifikovanjem te "krvave bajke"....Interesovanje za to je na nivou memoara pojedinih savremenika i sudionika pomenutog događaja iz redova UN snaga...otprilike, priča ista kao i sa Račkom....da li je bio, kako je bilo, šta je bilo....džaba, mi u međuvremenu popušismo onoliko....:evil:

Baš tako, nego Daničice, miči taj Avatar sreće ti, sem ako za njega ne dobijaš pare od Filipa Morisa.
 

Back
Top