A+ + A+ = A-

a zar ne mislis da je bolje da sa svojim sumnjama rascistis jednom za svagda, nego da ih pustas da te grizu godinama?
mene bi grizle i ne bih mogla vise da izdrzim
lakse bih se pomirila sa cinjenicom da mi je neko tamo drugi bioloski otac

ne.......ne mislim da je bolje......ovako se grizem samo ja, a sama sa sobom mogu izaći na kraj......onako, bi grizli sami sebe svi a i medjusobno.....sama činjenica da sumnjam delimično ruši moj svet.....zar je potrebno da i tudje svetove razorim...
Pravo da se istraži nikome nije opovrgnuto......ali, da li će neko to svoje pravo da iskoristi ili ne, to već zavisi od samog čoveka .No, ljudi su različiti......za mene......to je preskupo
 
..hmmm..cutish, ne istrazujesh..gledash svog dechka ili muza..gledash njegovog oca
i razmishljash da li ima neke slichnosti sa tobom..
..gledash svoju decu i njihove buduce, razmishljash u kom kolenu bi mogli da budu u srodstvu..
..f/uck.. :neutral:
 
ne.......ne mislim da je bolje......ovako se grizem samo ja, a sama sa sobom mogu izaći na kraj......onako, bi grizli sami sebe svi a i medjusobno.....sama činjenica da sumnjam delimično ruši moj svet.....zar je potrebno da i tudje svetove razorim...
Pravo da se istraži nikome nije opovrgnuto......ali, da li će neko to svoje pravo da iskoristi ili ne, to već zavisi od samog čoveka .No, ljudi su različiti......za mene......to je preskupo

e sad shvatam gde se ne razumemo - ja pisnula nikome ne bih dok ne budem sigurna da tu ima nesto, ako ne bih mogla bez pomoci informacija koje mi samo majka moze dati, pitala bih nju a njeno je da odluci da li ce kome dalje reci
i da, cinjenica da sumnjam rusi delimicno moj svet, samo neistrazivanje ne bi bilo od koristi - pukotina je napravljena i sad nema nazad
 
..hmmm..cutish, ne istrazujesh..gledash svog dechka ili muza..gledash njegovog oca
i razmishljash da li ima neke slichnosti sa tobom..
..gledash svoju decu i njihove buduce, razmishljash u kom kolenu bi mogli da budu u srodstvu..
..f/uck.. :neutral:

to i meni pade na pamet...tim pre sto sam imala kontakte sa ljudima koji su mi rodjaci a nismo znali to...srecom nisu bili incestuozni kantakti...ali ipak..upoznas nekog i dopadne ti se...druzili se ili sta vec i saznas da ti je rodjak...:eek::eek::eek:

a tek tako nesto...brrrrrr
 
Ja ne znam ko mi je bioloski otac:confused: ali nesto i nemam nameru da saznam, tj. ne osecam potrebu da znam ... Volela bih da znam ko su mi polu braca i sestre jer znam da ih imam, ali nesto nisam resena da i to saznam:neutral: stvarno ne znam zasto!:think:
 
Ja ne znam ko mi je bioloski otac:confused: ali nesto i nemam nameru da saznam, tj. ne osecam potrebu da znam ... Volela bih da znam ko su mi polu braca i sestre jer znam da ih imam, ali nesto nisam resena da i to saznam:neutral: stvarno ne znam zasto!:think:
hah, da, ima ona uvrnuta radoznalost
koliko je mene moje a koliko u stvari necije drugo
i da li licimo
da li bi osjetila neku bliskost, prepoznala nesto
 
Ne kazem da nema, ali stvari nisu nikad jednostavne ... Nekad je bolje zrtvovati tu radoznalost zarad sacuvanih emocija i zivaca;) Ne osecam da mi nesto fali, nekad pomislim kako bi bilo, ali sve se zavrsi na tome ... Mozda cu nekad osecati tu potrebu, ali za ovih 24 godine nisam osetila takvu potrebu da bih delala ...

Pa sad na temu, predpostavljam da ako neko ima divne roditelje, morao bi debelo da razmisli sta bi dobio a sta gubio saznanjem ... A nismo sami na ovom svetu, i drugi ljudi imaju emocije ... Nekad je bolje ne znati:neutral:
 
e sad shvatam gde se ne razumemo - ja pisnula nikome ne bih dok ne budem sigurna da tu ima nesto, ako ne bih mogla bez pomoci informacija koje mi samo majka moze dati, pitala bih nju a njeno je da odluci da li ce kome dalje reci
i da, cinjenica da sumnjam rusi delimicno moj svet, samo neistrazivanje ne bi bilo od koristi - pukotina je napravljena i sad nema nazad


Ma nije ni važno da se razumemo
Ja ne bih uopšte istraživala......za mene su moji roditelji oni ljudi koji su me othranili. Ako bih majku pitala, a moram da je pitam ukoliko želim odgovore, to bi razorilo naš odnos stvaran tolike godine, poljuljalo poverenje itd. Znači, ne želim da povredim ni jednu osobu a kamoli više njih....ne želim ništa da uništim (ne kažem da ti želiš, nemoj pogrešno da me shvatiš).....želim da stvaram dalje sa onim ljudima sa kojima sam ceo svoj život. Ako je cena za to da svoju sumnju zakopam u sebi.....to hoću da platim, ali ništa više preko toga.
U ovakvim stvarima mnogo ljudi biva povredjeno....a ko ih povredjuje?
Njihova sadašnjost a ne prošlost......
Prošlost treba ostaviti tamo gde i jeste....iza nas.
Ne pametujem, zaista.....samo .....prošlost ume strašno da povredi....vraća se groznija nego kada je bila sadašnjost .....
 
pa u redu je Ljiljo...
ja bih razmisljala o svojoj deci, kao i November, setila sam se jedne poznanice koja je ne znajuci da uopste ima istoriju, prenela tesku bolest na svoje dete, setila sam se drugarice koja se zamalo smuvala sa svojim ujakom koga je upoznala na zurci jer joj deda nije rekao da ima vanbracno dete a njemu majka nije rekla ko mu je otac, itd.

mir je vazan, ali kakav - to je na nama samima da odlucimo. ja ne volim privid mira sa glavom u pesku - kad me nesto muci idem za tim da to nesto rascistim. Na koji nacin ce neko to uraditi - to opet ima veze sa samom osobom - neko ce od toga napraviti katastrofu, a neko ce se izboriti sa tim i nastaviti dalje.
 
He he ,,, i ovo je jedna od varijanti ....

Bila neka priča o čoveku koji je otišao u bolnicu da ispita nešto .... ne mogu tačno ni da se setim šta ... a onda mu doktor kaže sažaljivo da ne može da ima decu, te se ovaj zaprepasti pa kaže da on već ima dvoje dece, a doktor mu kaže da je to nemoguće .... Mic po mic, nagazi ovaj ženu,a ona prizna da su oba deteta zapravo nje i njegovog/njihovog venčanog kuma .... misim halo.

Kum nije dugme!

Nema vise ono,a od kuma tv,spavaca soba,auto....sada samo deca su u modi!
 
..hmmm..cutish, ne istrazujesh..gledash svog dechka ili muza..gledash njegovog oca
i razmishljash da li ima neke slichnosti sa tobom..
..gledash svoju decu i njihove buduce, razmishljash u kom kolenu bi mogli da budu u srodstvu..
..f/uck.. :neutral:

Прикладан виц:

Долази ћерка кући и хвали се момком.
Отац је одводи у собу и каже јој да се не петља са њим, јер је то његов ванбрачни син... Ћерка уплакана, прича то мајци, а мајка јој каже:,,Само напред, ћеро, можда је његов отац, али твој није!'' ;)

Тема: Не бих урадила ништа. Родитељи су ми ово двоје што су ми увек ту, кад год су ми потребни. :heart:
 
Ja ne znam ko mi je bioloski otac:confused: ali nesto i nemam nameru da saznam, tj. ne osecam potrebu da znam ... Volela bih da znam ko su mi polu braca i sestre jer znam da ih imam, ali nesto nisam resena da i to saznam:neutral: stvarno ne znam zasto!:think:

Pa tako si vaspitana i ne osecas potrebu..naviknes na ono s cim i kim zivis..imam i ja ko zna kolko jedino sam trebo mozda se iscimam za neko nasledstvo
 
Прикладан виц:

Долази ћерка кући и хвали се момком.
Отац је одводи у собу и каже јој да се не петља са њим, јер је то његов ванбрачни син... Ћерка уплакана, прича то мајци, а мајка јој каже:,,Само напред, ћеро, можда је његов отац, али твој није!'' ;)

Тема: Не бих урадила ништа. Родитељи су ми ово двоје што су ми увек ту, кад год су ми потребни. :heart:
Ovo jeste vic. Ali, da se desi u stvarnosti bilo bi daleko od vica.

Čitao sam jednu priču o devojci koja je na studijama u Beogradu upoznala momka, zaljubila se u njega, i odvela ga svojoj kući da ga upozna sa roditeljima. Majka je krenula da ga ispituje ko je, odakle je i kada je ukapirala da je to njen sin kojeg je morala da se odrekne kada ga je rodila u 17. godini, pala je u nesvest.
Nimalo zgodna situacija.

I zato mislim da bi svako morao da zna ko su njegovi biološki roditelji. Tako, da me kojim slučajem muči trunčica sumnje, kopao bih i rukama i nogama da to isteram na čistinu.
 
Roditelj je onaj ko te othrani, iškoluje, spremi za život.....u svetlu toga, ja ne bih dalje istraživala

Potpisujem.
Ljudi su toliko opterećeni biologijom...a eno mase bioloških roditelja i dece koji oči vade jedni drugima. To nije nikakav preduslov za dobar odnos, niti treba da se veliča taj lažan osećaj pripadnosti. Roditelj je onaj ko vrši ulogu roditelja.
 
Ovo jeste vic. Ali, da se desi u stvarnosti bilo bi daleko od vica.

Čitao sam jednu priču o devojci koja je na studijama u Beogradu upoznala momka, zaljubila se u njega, i odvela ga svojoj kući da ga upozna sa roditeljima. Majka je krenula da ga ispituje ko je, odakle je i kada je ukapirala da je to njen sin kojeg je morala da se odrekne kada ga je rodila u 17. godini, pala je u nesvest.
Nimalo zgodna situacija.

I zato mislim da bi svako morao da zna ko su njegovi biološki roditelji. Tako, da me kojim slučajem muči trunčica sumnje, kopao bih i rukama i nogama da to isteram na čistinu.

Вероватноћа да се тако нешто потрефи мери се промилима...
А са друге стране - чак и ако смо 100% сигурни да смо деца својих родитеља, шта нам гарантује да нам отац није био ''несташан'' у младости, па да има још деце, за које можда и не зна?;)

(Због тога мој друг на питање колико деце има - увек одговара:''Двоје, КОЛИКО ЈА ЗНАМ!'':mrgreen::lol:)
 
Вероватноћа да се тако нешто потрефи мери се промилима...
А са друге стране - чак и ако смо 100% сигурни да смо деца својих родитеља, шта нам гарантује да нам отац није био ''несташан'' у младости, па да има још деце, за које можда и не зна?;)

(Због тога мој друг на питање колико деце има - увек одговара:''Двоје, КОЛИКО ЈА ЗНАМ!'':mrgreen::lol:)

ne slazem se da se meri u promilima
jedino sto se tu meri u promilima je verovatnoca da ce neko priznati da ima jos neko nezvanicno dete ili da je otac deteta neko treci
ili se samo meni desilo da znam za nekoliko takvih slucajeva :think:
 
ne slazem se da se meri u promilima
jedino sto se tu meri u promilima je verovatnoca da ce neko priznati da ima jos neko nezvanicno dete ili da je otac deteta neko treci
ili se samo meni desilo da znam za nekoliko takvih slucajeva :think:

И од 6 милијарди људи на свету - они се сви позаљубљиваше баш у рођену браћу-сестре? :confused:
 
Вероватноћа да се тако нешто потрефи мери се промилима...
А са друге стране - чак и ако смо 100% сигурни да смо деца својих родитеља, шта нам гарантује да нам отац није био ''несташан'' у младости, па да има још деце, за које можда и не зна?;)
To da li su u pitanju promili, ili veći procenat... ne znam...
Ali znam, da dvoje koji ne znaju da su bliski srodnici i sretnu se, zaljubljuju se jedno u drugo skoro sasvim sigurno, jer ih vezuje nešto neobjašnjivo.... Što bi naš narod rekao: "Krv nije voda.".
 

Back
Top