Komentatori....

Raisa

Iskusan
Poruka
5.465
Koliko vam idu na zivce takvi ljudi? Zene { mozete i mushkarce spomenuti ako hocete :lol: ali njih ne znam sa ovom pojavom bash toliko,u jako maloj meri } koje stalno neshto imaju da kazu,komentarishu,kad ih niko nishta nije pitao,nebitno da li neka devojka prolazi pored nje i one sve zlobnih ociju neshto sa podsmehom konstantuju,bilo potreba da se meshaju u zivote drugih,bilo prijatelja,a neretko komentarishu zivote ljudi sa kojima nisu progovorile ni rech itd....Znam osobe is mog RL-a koje su i izmisljale lazi o drugim ljudima, iz zabave, '' ajde da kazemo za nju da je to i to '' i to ne bude neka bezazlena laz vec zaista teshka, i kad ih otkriju one se prave lude. Opsednute su drugima,bezazlen primer,da vi nalakirate crni lak one ce iza vas sa podsmehom neshto govoriti,kamoli neshto ''krupnije '' , i usput su i same narcisoidne,tj,prave se da jesu ali u sushtini nemaju ni trunke samopouzdanja. I obicno,bar u slucajevima koje sam ja sretala,te osobe izgledaju jako fino,maaazno na prvi pogled,uljudno a ispod povrshine... :roll: Jednostavno, ljudi kojijma su tudji zivoti,ponashanje,izgled { izmedju ostalog i vash } predmet 24/7 zabave. kakav je najbolji '' lek'' za takve ljude? shta je ono shto ih nagne,i daje im vatru da svaki put i iznova sve vishe...samo prichaju,i prichaju...?
 
@Raisa
:mazi: Easy.....dozvoli da te prvi razočaram......z:hm: To nije ništa od smradova koje ćeš tek u životu da sretneš.....kada naiđeš na te veće go.vnare i se.ratore pevaćeš i sa srećom ćeš se sećati ovih potonjih.....z;) z:D

Odgovor na :mazi:

http://4.***************/_kBvfCQKM7...CSk/KTHgtT74oHw/s400/white+cat+ramsey+g+c.jpg

a ne,niej tema o meni :) tema je univerzalna,samo sam pomenula primere iz RL za inspiraciju drugima :)z:mrgreen:
 
Ma znaš šta? Njihova jedina moć je što se pošteni i pravedni ljudi poput tebe lože na njihove laži spletke i onda to ekspolatišu.....iz onih razloga koje si navela: zavist, kompleks, manjak pouzdanja itd....z;)
Treba ostati dostojanstven....i otrpeti ta sranja.....a uvek ćeš imati šansu da ih sk.enjaš.....a najbolje sje.bavanje jeste lični uspeh.....z:) z;) :ok:
 
Nem' pojma.
Nailazila sam usput kroz život na razne takve komentatore i neke druge i drugačije, što muškarce, što žene, čije me je ponašanje dodirivalo i uznemiravalo na razne načine...
I recimo da mislim da je u većini slučajeva u pitanju dosada, dokonost, zatim manjak inteligencije... možda ne one inteligencije koja će završiti neki super-težak fakultet u roku (mada su po meni svi fakulteti teški, all' dobro :D), nego one inteligencije koja ima osećaja za druge, za tuđe potrebe, za svoje unapređivanje i koja nema vremena da se bakće tuđim životima u tolikoj meri i pogotovo na taj način... osobe koje kroz negativno (pr)ocenjivanje drugih svoj život doživljavaju malo uspešnijim...
Recimo, praznina...
Emotivna, intelektualna i razne neke druge...

Nem' pojma.
Mene je mati vaspitala tako da uvek kritički gledam sebe, i možda me je pomalo i upropastila, ali ni ona nije znala bolje...

Dok, eto, moje tetke (sa tatine strane) su oličenje tih 'komentatorki'.
I iskreno se divim mojim roditeljima kako su ih uspevali trpeti toliki niz godina..
Osobe koje ne znaju ni o čemu drugom da pričaju do o tuđim životima, pa nebitno da li je u pitanju javna ličnost ili neko iz njihove svakodnevice. Kako prave propuste, koji su to propusti i 'Zar ti nije rano već da ideš sa momkom na put' i 'V. je mnogo propala, šta nije u redu u njenom braku' i 'A da li I. misli da se može živeti tako, po svome?' i hiljadu još sličnih primera...
Naravno, njihovi životi su savršeni i ne zna se koja je bolja domaćica/kuvarica/koja je bila bolja ženica/majka/baka i ono što mi ih je posebno zgadilo - koja je više volela brata...
Fuj.
 
ima takvih likova i medju mladjim osobama! nisu to samo neke tetke-penzionerke...
od ovih starijih to još i mogu da podnesem-isključim se i ne slušam, samo klimam glavom

ali kad mi dođe neka mladja "prijateljica" pa raspali: ovaj ovo , onaj ono...a ja te ljude niti poznajem niti me je briga šta rade u životu...
a ja živim malom grdu, podrazumeva se da ih znam...bože, pa kako ne znam o kome priča?!
 
Pa toga je uvek bilo i bice.
I za te stvari nema leka.
Naucis vremenom da kazes - ne zanima me to , ili da ti na jednu udje a na drugo izadje.

I koliki ti je uvodni post citala sam svaki treci red mrzelo me redom , a odgovorih ti kao da sam sve procitala :lol:
 
uglavnom se komentator nakon odgovora povuce i nestane u vidu pare

imala sam obicaj ranije da precutim ako je neko ko se druzi sa mamom u pitanju ili svojta,
ali sam brzo ukapirala da to oni uzimaju kao zeleno svijetlo za jos gore ponasanje z:hm: pa skinuh cenzuru
 
Ljudi mogu da pricaju sta zele ali ne mogu da te sprece da budes ono sto jesi, i da radis ono sto zelis.
Strasno je da zbog tudjih povrsnih zakljucaka i malicioznih komentara neko pocne da preispituje sebe, gubi samopouzdanje i na bilo koji nacin daje znacaj takvima.
Da, dosta je takvih koji zbog ucmalosti i dosade zaviruju u tudje zivote i traze pikanterije.
Samo ne obracati paznju i zaobilaziti ih.
 
Najbolji lek za takve ljude - ako pričaju o meni, ništa im ne mogu. z:lol:

Ako meni pričaju o drugima nešto što me zaista ne zanima, lepo kažem da u životu imam većih problema od toga da li se ta i ta zaposlila, kolika joj je plata, da li joj muž pije...z:(
 
vazda su se za dobrim konjima dizale odredjene stvari
ljudi su oduvek izmisljali, komentarisali...Boze moj, sta da se tu radi
Najbolji lek protiv njih je odrasti i ne osvrtati se - nikada neces ionako uspeti da ugodis svima tako da...
 
Koliko vam idu na zivce takvi ljudi? Zene { mozete i mushkarce spomenuti ako hocete :lol: ali njih ne znam sa ovom pojavom bash toliko,u jako maloj meri } koje stalno neshto imaju da kazu,komentarishu,kad ih niko nishta nije pitao,nebitno da li neka devojka prolazi pored nje i one sve zlobnih ociju neshto sa podsmehom konstantuju,bilo potreba da se meshaju u zivote drugih,bilo prijatelja,a neretko komentarishu zivote ljudi sa kojima nisu progovorile ni rech itd....Znam osobe is mog RL-a koje su i izmisljale lazi o drugim ljudima, iz zabave, '' ajde da kazemo za nju da je to i to '' i to ne bude neka bezazlena laz vec zaista teshka, i kad ih otkriju one se prave lude. Opsednute su drugima,bezazlen primer,da vi nalakirate crni lak one ce iza vas sa podsmehom neshto govoriti,kamoli neshto ''krupnije '' , i usput su i same narcisoidne,tj,prave se da jesu ali u sushtini nemaju ni trunke samopouzdanja. I obicno,bar u slucajevima koje sam ja sretala,te osobe izgledaju jako fino,maaazno na prvi pogled,uljudno a ispod povrshine... :roll: Jednostavno, ljudi kojijma su tudji zivoti,ponashanje,izgled { izmedju ostalog i vash } predmet 24/7 zabave. kakav je najbolji '' lek'' za takve ljude? shta je ono shto ih nagne,i daje im vatru da svaki put i iznova sve vishe...samo prichaju,i prichaju...?

Искрено, знам доста таквих мушкараца, много више него жена! Запитам се имају ли ти људи свој живот, уместо да коментаришу неке глупости из мог живота, непрестано. Шта је ту занимљиво, питам се!
 
Својевремено били смо у добрим односима са једном бабом из комшилука, а она је била и ''коментатор'' и ''преносилац коментара''....па смо тако, рецимо, чули како смо сигурно јаааако сиромашни јер у самопослузи на ћошку купујемо само хлеб и млеко....z:hm:
Ето, неко нам је завиривао и у кесу кад се враћамо из продавнице......z:cry:
 

Back
Top