Ubijena dva humanitarna radnika na Haitiju

Titus.

Ističe se
Banovan
Poruka
2.276
Two Dominican workers shot in Haiti during relief effort

Santo Domigo.– Two Dominican workers were seriously wounded after being shot Saturday as they handed out aid in quake-stricken Haiti.

According to media reports, Carlos Gatas and Milton Matos arrived at the Dominican embassy in Port-au-Prince with gunshot wounds after an apparent attack.

Gatas' injuries were so serious that Dominican armed forces evacuated him by helicopter to Jimani on the border with Haiti and then on to Barahona, for medical treatment. Matos was treated at a building being used the UN peacekeeping force MINUSTAH, reports said.

Aid has been pouring into Haiti in the wake of Tuesday's massive 7.0 earthquake, but poor organization and the difficult logistical situation has made it hard to get the relief out to the country's desperate population.
http://www.dominicantoday.com/dr/lo...an-workers-shot-in-Haiti-during-relief-effort

Ljudi su ubijeni dok su pokusavali da im dostave humanitarnu pomoc. Ne znam kakav komentar da dam na ovo a da ne zazvucim "ultradesnicarski"...Pogledajte ovo, molim vas!

http://www.amren.com/mtnews/archives/2010/01/haiti_earthquak.php

Zar ovakve tragedije ne bi trebalo da ujednine humana bica u njihovom naporu da pomognu jedni drugima umesto bestijalnih nagona, tipicnih za zveri koje se otimaju za komad mesa, koljuci jedni druge? Mene ovo uopste nije iznenadilo, ali, verujem da ce mnogi promeniti svoje misljenje i preispitati svoje stavove u vezi izvesnih levicarskih dogmi, nakon ovakvih scena horora na ulicama Haitija, u vreme kad bi najvise trebao da proradi elemenat kolektivistickog i solidarnog u coveku...
 
Nisu ubijeni nego ranjeni. "Two Dominican workers were seriously wounded after being shot Saturday as they handed out aid in quake-stricken Haiti."

OK, jos uvek se ne zna u kakvom su stanju, ali jesu ozbiljno ranjeni i preneti helikoperima u bollnicu, sto ne menja sustinu onoga sto ova tema zeli da kaze, ni za stopu...

P.S. Ja sam info skidao sa jednog drugog foruma gde je naslov teme bio "ubijena dva humanitarca...", pa sam mislio da vec postoje saznanja u vezi njih, da su ubijeni.
 
OK, jos uvek se ne zna u kakvom su stanju, ali jesu ozbiljno ranjeni i preneti helikoperima u bollnicu, sto ne menja sustinu onoga sto ova tema zeli da kaze, ni za stopu...

P.S. Ja sam info skidao sa jednog drugog foruma gde je naslov teme bio "ubijena dva humanitarca...", pa sam mislio da vec postoje saznanja u vezi njih, da su ubijeni.

Misliti i ..cvece brati, nije svejedno!
 
Mnogo vremena sam proveo na Haitiju, i tu tenziju prilikom podele humanitarne pomoći sam osetio vrlo konkretno, na svojoj koži. Glad, smrt i bolest im ni pre nisu bili strani, a kamoli sad - svakim danom će biti sve gore. Naravno, to ne znači da im ne treba pomoći, jer ovo što se desilo je delo manjine, to nikad ne treba zaboraviti, niti izvlačiti ovakav incident iz konteksta.
 
Mnogo vremena sam proveo na Haitiju, i tu tenziju prilikom podele humanitarne pomoći sam osetio vrlo konkretno, na svojoj koži. Glad, smrt i bolest im ni pre nisu bili strani, a kamoli sad - svakim danom će biti sve gore. Naravno, to ne znači da im ne treba pomoći, jer ovo što se desilo je delo manjine, to nikad ne treba zaboraviti, niti izvlačiti ovakav incident iz konteksta.
Da,većina crnaca koja ima svakodnevan pošten posao samo želi mirno da živi:cool:
 
To su neki krimosi, a ova sirotinja koju gledas kako place po ulicama nema ni dva para carapa a kamoli puske.
Nemaju puške, ali to ne znači da ne mogu da naškode. Imao sam priliku da se nađem u sred njihovog "karnevala", a to počinje tako što par mladića krene ulicom, da peva i udara u bubanj. Polako krenu da im se pridružuju ostali, tako da se za tili čas stvori kolona od par stotina mladih momaka koji pevaju "navijačke pesme" i idu kao furija ulicom. Ako se nađeš u kolima u sred takve gužve, jedino što možeš je da zaključaš vrata, zatvoriš prozor, ugasiš motor, smešiš se svima koji te pogledaju i nadaš se da niko neće baciti prvi kamen na šoferšajbnu.
 
Мислим да је ово што се дешава с Хаитијем, невиђена срамота.
Пред очима света одвија се хуманитрна катастрофа, јер је на једну од најсиромашнијих земаља на планети, дошло још једно стравично зло у виду катастрофалног земљотреса, са огромним бројем погинулих и рањених.
Недопустива је спорост у ораганизацији, допремању и дељењу помоћи, у збрињавању становништва.... УН су затајиле и питање је уопште у чему се више састоји њихова функција, а Амери, који недалеко од Порт о Пренса, имају базу Гвантанамо и бродове, сад кад треба организовано да помогну сиромашнима, нигде их нема, а да је требало неког "хуманитарно" да бомбардују, били би први...
Овај свет је отишао дођавола...
 
а Амери, који недалеко од Порт о Пренса, имају базу Гвантанамо и бродове, сад кад треба организовано да помогну сиромашнима, нигде их нема, а да је требало неког "хуманитарно" да бомбардују, били би први...
Овај свет је отишао дођавола...
Dozvoli da se ne složim, pratim situaciju iz časa u čas jer moja firma u ovom trenutku ima 140 ljudi na Haitiju, hiljade ljudi je mobilisano i mnogi su već tamo, a mnogi na putu. Imam na destine dokumenata koji su u poslednjih par dana poslati iz UN (OCHA) i iz USAID-a, to što ne vidiš sve u vestima ne znači da se sedi skrštenih ruku. Brodovi iz Gvantanama su odavno stigli do Hispaniole.
 
http://www.dominicantoday.com/dr/lo...an-workers-shot-in-Haiti-during-relief-effort

Ljudi su ubijeni dok su pokusavali da im dostave humanitarnu pomoc. Ne znam kakav komentar da dam na ovo a da ne zazvucim "ultradesnicarski"...Pogledajte ovo, molim vas!

http://www.amren.com/mtnews/archives/2010/01/haiti_earthquak.php

Zar ovakve tragedije ne bi trebalo da ujednine humana bica u njihovom naporu da pomognu jedni drugima umesto bestijalnih nagona, tipicnih za zveri koje se otimaju za komad mesa, koljuci jedni druge? Mene ovo uopste nije iznenadilo, ali, verujem da ce mnogi promeniti svoje misljenje i preispitati svoje stavove u vezi izvesnih levicarskih dogmi, nakon ovakvih scena horora na ulicama Haitija, u vreme kad bi najvise trebao da proradi elemenat kolektivistickog i solidarnog u coveku...

Shto je to toliko bitno...
Kod nas toga ima na izvoz...
 
Ne znam bas, ti koji imaju za puske i municiju obicno imaju i za jos po nesto.

To su neki krimosi, a ova sirotinja koju gledas kako place po ulicama nema ni dva para carapa a kamoli puske.

Тамо 15ак младића иду и вичу улицом са катанама и ножекањама. Не треба њима пушка. Мада није чудна појава да су сиромашни наоружани до зуба у тим средњо и јужноамеричким земљама.

Тема: човек је животиња, левичаре у бунар.
 
Dozvoli da se ne složim, pratim situaciju iz časa u čas jer moja firma u ovom trenutku ima 140 ljudi na Haitiju, hiljade ljudi je mobilisano i mnogi su već tamo, a mnogi na putu. Imam na destine dokumenata koji su u poslednjih par dana poslati iz UN (OCHA) i iz USAID-a, to što ne vidiš sve u vestima ne znači da se sedi skrštenih ruku. Brodovi iz Gvantanama su odavno stigli do Hispaniole.

Шта с овим? Зар је могуће не примити авион болницу у овом тренутку? Није ли то само један од доказа слабости
целе организације на терену?

У овом тренутку две силе доказују свој примат над аеродромом земље у расулу?!!!


Protestira i Francuska

I Francuska je službeno prosvjedovala kod Sjedinjenih Država zbog njihova upravljanja aerodromom u Port-au-Princeu, gdje je francuskom avionu-bolnici zabranjeno slijetanje, rekao je u subotu državni tajnik za suradnju Alain Joyandet.

"Preko američkog veleposlanstva službeno sam prosvjedovao kod Amerikanaca", rekao je Joyandet novinarima na aerodromu u haićanskoj prijestolnici.

Francuskom avionu-bolnici u petak je zabranjeno slijetanje u međunarodnu zračnu luku koja je bila zakrčena desecima aviona za prijevoz spasilačkih ekipa i pošiljkama pomoći za žrtve potresa.

Haićanska vlada ovlastila je SAD da osiguraju rad aerodroma. http://www.zamirzine.net/spip.php?article8683
 
Upravo tako. Većina srećnika koji imaju pijaću vodu i hranu da prežive idući dan neće pucati na humanitarce.

45710257ni8.jpg
 
Тема: човек је животиња, левичаре у бунар.

Zavisi iz kog ugla posmatras. Levicarska stampa u USA pocela je da optuzuje pojedine medije zato sto prikazuju scene haicanskog varvarizma nakon zemljotresa.

Huffington Post accuses “media” of giving this website ammunition.

Today the Huffington Post dedicated an entire column to attacking CofCC.org’s coverage of the Haitian earthquake. Column blames the “media” for not covering up the poor behavior of the Haitian people.

From Huffington Post…

Media images of violence and rioting attract far more eyeballs than images of people quietly queuing up for provisions. So the American news media have produced a lot of them. But do they really reflect what is going on among the majority of the 1.5 million displaced people in Haiti? The C of CC latched on to some of these images as evidence that all of their members’ racist assumptions are being proven on the ground in Haiti. It really shows you the power of corporate media to frame a news event (inadvertently while seeking ratings) in terms amendable to the views of white supremacists.

This excerpt is laugh out loud funny! First it appears to demand that the media censors the bad behavior of Haitians. Then the left-wing nut case wants you to imagine that somewhere, somehow, Haitians are queuing up nicely like good Englishmen and patiently waiting for their food and water. The “mainstream media” according to the author needs to go out and more vigorously hunt for better behaved Haitians to photo to thwart evil “racist” sites like CofCC.org.

The Huffington Post column is full of the typical left-wing name-calling. It says that CofCC.org is “holding a hate-fest” over the death toll of 200k Haitians. [The Red Cross currently places it at 50k.] It also says that George W. Bush is a “CofCC hero.”

Of the author would never debate us on the facts. Heck he doesn;t even mention any facts in his article. It is just crude sophmoric name calling.

The Huffington Post, widely reported as a leading online news site, mentions the CofCC by name on a regular basis. However this is the first column entirely dedicated to the CofCC. This demonstrates that CofCC.org is growing in prominence and reaching more people then ever. If we weren’t making any headway, the far-left wouldn’t bother to talk about us.

http://cofcc.org/2010/01/huffington-post-accuses-media-of-giving-this-website-ammunition/

Sam proceni da li "CofCC" rasisticki sajt...
 
Whaaaaat? US General says Haiti less violent after the earthquake.

Haitian thugs beat each other in the streets over looted merchandise, block roads to stop aid from getting to neighboring towns, and battle with Haitian police. Arsons rage out of control in Haiti’s capitol.

Despite all this, US Army Lt. Gen Keen stated that the violence is actually less severe than what was going on a week before the earthquake.

Could this absurd sounding statement possibly be true. Could tens of thousands of violent thugs battling each other on the streets actually be a slow day for violence?

Meanwhile, most of you have now seen the shocking footage of Haitian men knocking down women and children to get food, then screaming that they want better food. With a massive effort underway from the entire western world, Haitian ingratitude is shocking. The New York Post also reports that Haitians are screaming anti-white comments at aid workers.

From New York Post…

“The level of violence we see now is below pre-earthquake levels,” Keen, who is commanding the joint task force in Haiti, told reporters.

Six days after the catastrophic earthquake struck Haiti, even as world mobilizes what may be the largest relief effort in history, hundreds of thousand of victims still struggled to find a cup of water or a handful of food.

“There is little sign of significant aid distribution,” the Geneva-based Doctors Without Borders said.

With bottlenecks at the airport and roads clogged by rubble, vast swaths of Port-au-Prince remain beyond the reach of aid workers.

“White guys, get the hell out!” some survivors shouted in the city’s Bel-Air slum, frustrated at the sight of foreigners driving by without stopping to share water or help dig survivors out of the rubble.

U.S. ambassador to Haiti Kenneth Merten told NBC new troops scheduled to arrive during the day will back up Haitian police and UN personnel.

“The security situation is obviously not perfect,” he said.

About 1,000 U.S. troops are in Haiti and 3,000 more are working from ships. More than 12,000 U.S. forces were expected to be in the region by Monday afternoon, officials said.

President Obama issued an order allowing selected members of the military’s reserves to be called up to support operations in Haiti.

UN peacekeeping chief Alain Le Roy said he planned to ask the Security Council to temporarily increase his force of about 7,000 military peacekeepers and 2,100 international police in Haiti.

http://cofcc.org/2010/01/whaaaaat-us-general-says-haiti-less-violent-after-the-earthquake/
 
Haiti: Pomoć sporo stiže, ljudi i dalje umiru
Vesti - Svet | Tanjug | 20 januar 2010
---
Uprkos masovnom odzivu medjunarodne zajednice, pomoć još sporo stiže do stanovništva Haitija, a ljudi pod ruševinama i dalje umiru pred očima spasilaca.

Sedam dana posle zemljotresa koji je razorio tu karipsku državu, spasilačke ekipe iz celog sveta pretražuju ruševine u potrazi za preživelima, ali sa sve manje uspeha, preneli su mediji.

Vlasti Haitiju procenjuju da je život izgubilo izmedju 100.000 i 200.000 ljudi. U masovnim grobnicama dosad je sahranjeno oko 75.000 tela.

Samo u Port-o-Prensu je oko 300.000 ljudi ostalo bez krova nad glavom, a neki gradovi su potpuno razoreni. Preživelima je potrebna lekarska nega, sklonište, voda i hrana. U Leoganeu, gde je bio epicentar potresa, više nema skoro nijedne kuće, a prve spasilačke ekipe stigle su tek petog dana posle zemljotresa. Slična je situacija i u gradu Pti Goav.

Oko 12.000 američkih vojnika je na Haitiju da bi zaveli red i sprečili pljačke i otimačinu pošto medju stanovnicima raste ogorčenje zbog gladi i sporog pristizanja pomoći. Američki helikopteri izbacuju pakete s hranom i vodom. UN su odlučile da privremeno razmeste na Haiti oko 2.000 vojnika i 1.500 policajaca kao pojačanje medjunarodnoj misiji u toj zemlji, koja broji 9.000 ljudi

Kancelarija UN za koordinaciju humanitarne pomoći ocenila je da je situacija u Port-o-Prensu stabilna, mada još ima nasilja i pljačke, ali je upozorila da su neke oblasti i dalje visokorizične pošto je iz srušenih i oštećenih zatvora pobeglo oko 4.000 kriminalaca.

Lekarski timovi zasad nisu registrovali nikakvu epidemiju zaraznih bolesti, kao što se strahovalo, ali mnogim ljudima je ugrožen život zbog tetanusa ili gangrene, bolnice su pretrpane i nema dovoljno lekova i medicinske opreme. Svetski program za hranu (WFP) obezbedio je hranu za oko 200.000 ljudi, a ostale humanitarne organizacije za još 130.000 njih.

Predsednik Svetske banke Robert Zelik pozvao je donatore da hitno reaguju kako očaj stanovništva ne bi prerastao u nasilje. Napominjući da iskustva iz Avganistana, Liberije i Indonezije pokazuju da je neuporedivo delotvornije kada donatori saradjuju s vladom pogodjene zemlje, umesto da je zaobilaze, Zelik je istakao da je od ključnog značaja da donatori ostanu u zemlji i kada se slegne medijska prašina.
 
http://www.dominicantoday.com/dr/lo...an-workers-shot-in-Haiti-during-relief-effort

Ljudi su ubijeni dok su pokusavali da im dostave humanitarnu pomoc. Ne znam kakav komentar da dam na ovo a da ne zazvucim "ultradesnicarski"...Pogledajte ovo, molim vas!

http://www.amren.com/mtnews/archives/2010/01/haiti_earthquak.php

Zar ovakve tragedije ne bi trebalo da ujednine humana bica u njihovom naporu da pomognu jedni drugima umesto bestijalnih nagona, tipicnih za zveri koje se otimaju za komad mesa, koljuci jedni druge? Mene ovo uopste nije iznenadilo, ali, verujem da ce mnogi promeniti svoje misljenje i preispitati svoje stavove u vezi izvesnih levicarskih dogmi, nakon ovakvih scena horora na ulicama Haitija, u vreme kad bi najvise trebao da proradi elemenat kolektivistickog i solidarnog u coveku...

Стандардна ситуација после несреће где харају банде убијају и пљачкају.
Нико није рекао да је достаљати хуманитарну помоћ лепо, лако и безопасно.

А какву је помоћ достављао Кристијан у цркви? Дрогу?
Какав коментар да ја дам на то?
 

Back
Top