odsustva i odmori

radarac

Početnik
Poruka
7
Da li je nekom poznato, obzirom da sam cuo od "radio Mileve" da je doslo do nekih promena i da su neki godisnji odmori i odsustva povecani, da li je to tacno???
I ako jeste kako konkretno glase duzine pojedinih kategorija u odnosu na godine radnog staza?

Pozdrav ekipi:snesko5:
 
Da li je nekom poznato, obzirom da sam cuo od "radio Mileve" da je doslo do nekih promena i da su neki godisnji odmori i odsustva povecani, da li je to tacno???
I ako jeste kako konkretno glase duzine pojedinih kategorija u odnosu na godine radnog staza?

Pozdrav ekipi:snesko5:

Члан 104. (Закон о Војсци Србије)​

Професионално војно лице има право на годишњи одмор за навршене, односно пуне године рада остварене у радном односу, и то:
1) до 10 година - 25 радна дана;
2) од 10 до 20 година - 27 радних дана;
3) преко 20 година - 30 радних дана.
 
To je sto se tice godisnjeg odmora.
postoji i odsustvo za oporavak(zbog poslova stetnih po zdravlje),
i po tom clanu sam ja sa 24 god. staza imao 10 radnih dana a cuo sam da je povecano pa me zanima tacan clan.
 
To je sto se tice godisnjeg odmora.
postoji i odsustvo za oporavak(zbog poslova stetnih po zdravlje),
i po tom clanu sam ja sa 24 god. staza imao 10 radnih dana a cuo sam da je povecano pa me zanima tacan clan.

Члан 107.​

Професионално војно лице које у вршењу службе обавља нарочито тешке и за здравље штетне послове и лицу које врши специфичну војну службу, припада годишње до 30 радних дана плаћеног одсуства за опоравак.
 
nasao sam, sluzbeni vojni list br.35,
UREDBA o radnom vremenu,odmorima i odsustvima profesionalnih vojnih lica
tacka 2, skraceno radno vreme
tacka 22, odsustvo za oporavak, do deset godina 10 dana, do dvadeset godina +5dana, do trideset godina +10 dana, preko trideset godina +20 dana

sta mislite o ovome????
 

Back
Top