Kraj vremena iz knjige proroka Danila.

Nije li te sramota da lazes ovako javno?Zar to nije suprotno zakonu Bozjem?Sta sve covek vise nece cuti od vas!Na jednom drugom forumu vas clan kaze da postoje bogovi kojima je vrhovni Bog JEHOVA,da je i Sotona Bog samo manji.

Medjutim ono sto je problem jeste da Sedekija NIJE zarobljen 607.kao sto uci Kula strazara vec 586.civaih 20 godina kasnije!To rusi celo prorocanstvo Kule strazara oko prorocanstva o 2520godina.
To moze da se potvrdi istorijski a i arheoloski,jer podaci na otkrivenoj plocici poznatoj kao V.A.T.4956 koja se cuva u Berlinskom muzeju,a koja bez sumnje dokazuje da je 586.god ispravan datum a ne 607.kao sto misli Kula strazara.

Ni ti ni Vorki ni bilo ko ni na jednom forumu NISTE izneli dokaze kojima bi dokazali da je ovo netacno.Mozemo knjigu proroka Danila da idemo stih po stih,da vidimo strukturu,jezik,vreme i okolnisti kada je pisana.Ali kada uzmem u obzir da vasi"propovednici" idu na skolovanje 2 nedelje od cega samo 2 dana u nedelji imaju nastavu,jer moraju da ispune 35 sata mesecnog kucanja na vrata,onda tek mogu da zamislim kakvi su vam kometrari bibliskih knjiga.Jednostavno prosto receno,niste skolovani za tako nesto,kada se zna da fakutet traje 4 godine a kod vas 4 dana,sta onda vise reci
 
lepo sam ti rekla a i sam znas da imas Knjigu Danila, nasu pa je uzmi i prouci tu ti je sve, sve cinjenice :zpozdrav:

meni ne pada na pamet da zbog tebe stampam celu knjigu...

kako mislis da tolika kolicina dokaza moze ovde stati u par reci kako ti ocekujes, dokaze u par reci....

Necu da se ova tema pretvori u temu o ucenju Jehovinih Svedoka posto jedna vec ima,a ja znam da ne postoji nijedno Danilovo prorocanstvo koje se u tumacenju JS ostvarilo.Ako ima ijedno takvo prorocanstvo da se ostvarilo a ti navedi.Zato sam i stavio ovu temu da vidim jer postoji tumacenje neke druge verske zajednice ili pojedinca...
 
Necu da se ova tema pretvori u temu o ucenju Jehovinih Svedoka posto jedna vec ima,a ja znam da ne postoji nijedno Danilovo prorocanstvo koje se u tumacenju JS ostvarilo.Ako ima ijedno takvo prorocanstvo da se ostvarilo a ti navedi.Zato sam i stavio ovu temu da vidim jer postoji tumacenje neke druge verske zajednice ili pojedinca...

pa lepo sam ti rekla da samo JS imaju tumacenje Danila u tome je problem... :zpozdrav:
 
opet kvalifikacija,fali argument.daj neki argumet da su ovo klevete i lazi.Pozvao sam te da krenemo knjigu proroka Danila stih po stih,glavu po glavu,ali valjda i sama uvidjas da kurs od 2 puta po 2 dana nije dovoljan za jednog teologa

da znas da tumacis Danila dao bi tumacenje a ne sto trosis vreme da siris lazi i klevete..

tumaci ga sam slobodno...

zna se da ni jedna druga verska zajednica nema tumacenje Danila :zpozdrav:
 
da znas da tumacis Danila dao bi tumacenje a ne sto trosis vreme da siris lazi i klevete..

tumaci ga sam slobodno...

zna se da ni jedna druga verska zajednica nema tumacenje Danila :zpozdrav:
ocigledno je da ne znas,ja sam dao BIBLIJSKO- ISTORIJSKI dokaz o vasem laznom tumacenju Danila, i vec sam te par puta pozivao da krenemo stih po stih ili poglavalje po poglavlje ili deo po deo koji god hoces,zasto je to tebi problem kada "jedino"vi imate tumacenje celog Danila?Valjda bi ti u tome i izazov bio laksi,ali mi se sve cini da nije bas tako.Ako jeste razuveri me,mesto sto samo ponavljas ko izgrebana ploca bez ikavih dokaza.Ja sam izneo dokaze,tako da u ovom slucaju jedini ko laze i klevece si TI,jer covek je nevin dok se ne dokaze suprotno.Prema tome izvoli dokazati da sam ja lazov ili klevetnik, u suprotnom ako to ponovis moracu da zatrazim od moderatora da reaguju na uvrede
 
kad neko bude imao tumacenje Danila a nema ga ... nek se javi :zimag:

lako je reci da nase trumecenje nije dobro... a vi ni nemate nikakvo :zpozdrav:
Ajde ti dokazi da ga imas,ja kazem da i ja imam i pozivam te vec po ko zna po koji put ali kao sto kaze narodna pesma"boj ne bije svetlo oruzje,vec boj bije srce u junaka",busas se necime a ne smes da to prezentujes.Mislim sta reci,sarlatanstvo nista drugo
 
Nije li te sramota da lazes ovako javno?Zar to nije suprotno zakonu Bozjem?Sta sve covek vise nece cuti od vas!Na jednom drugom forumu vas clan kaze da postoje bogovi kojima je vrhovni Bog JEHOVA,da je i Sotona Bog samo manji.


Medjutim ono sto je problem jeste da Sedekija NIJE zarobljen 607.kao sto uci Kula strazara vec 586.civaih 20 godina kasnije!To rusi celo prorocanstvo Kule strazara oko prorocanstva o 2520godina.
To moze da se potvrdi istorijski a i arheoloski,jer podaci na otkrivenoj plocici poznatoj kao V.A.T.4956 koja se cuva u Berlinskom muzeju,a koja bez sumnje dokazuje da je 586.god ispravan datum a ne 607.kao sto misli Kula strazara.

Ni ti ni Vorki ni bilo ko ni na jednom forumu NISTE izneli dokaze kojima bi dokazali da je ovo netacno.Mozemo knjigu proroka Danila da idemo stih po stih,da vidimo strukturu,jezik,vreme i okolnisti kada je pisana.Ali kada uzmem u obzir da vasi"propovednici" idu na skolovanje 2 nedelje od cega samo 2 dana u nedelji imaju nastavu,jer moraju da ispune 35 sata mesecnog kucanja na vrata,onda tek mogu da zamislim kakvi su vam kometrari bibliskih knjiga.Jednostavno prosto receno,niste skolovani za tako nesto,kada se zna da fakutet traje 4 godine a kod vas 4 dana,sta onda vise reci

Rasel je imao problemčić u vezi Sedekijanovog zarobljavanja. On očito nije zarobljen 607 pre Isusa a fazon je u tome što tada nije ni vladao.Sedekija je vladao 598-586 a u to vreme je i zarobljen a nekih DVADESET godina kasnije. U vreme opsade Jerusalima 607 godine vladao je JOAKIM sin Josijin.
 
kad neko bude imao tumacenje Danila a nema ga ... nek se javi :zimag:

lako je reci da nase trumecenje nije dobro... a vi ni nemate nikakvo :zpozdrav:

Draga besmrtna, pokušaj da mi veruješ da cobi63 kao adventista ima mnogo prihvatljivije tumačenje Danila od onog ''tvog''.

Ajde ti dokazi da ga imas,ja kazem da i ja imam i pozivam te vec po ko zna po koji put ali kao sto kaze narodna pesma"boj ne bije svetlo oruzje,vec boj bije srce u junaka",busas se necime a ne smes da to prezentujes.Mislim sta reci,sarlatanstvo nista drugo

Bilo bi veoma zanimljivo ako bi ste krenuli od početka pa do kraja Danila. Ali nešto ne verujem da će nešta od toga biti.

I nekako prosto moram da predočim ove stihove...

Danilo 4:28...''Sve ovo dođe na cara Navuhodonosora.''

Danilo 4:33..''U taj čas ispuni se ta reč na Navuhodonosoru; i bi prognan između ljudi i jede travu kao goveda, i rosa nebeska kvasi mu telo da mu narastoše dlake kao pera u orla i nokti kao u ptica.''

Prema samom Danilu u 4 glavi, proizilazi da je ono što je sanjao Navuhodonosor ispunjeno za vreme njegovog života i to na njemuj samom pa biva logičnim da nema nikakve veze sa bilo kakvim BUDUĆIM DOGADJAJIMA.

Neću da se petljam u ovo. Čitaću šta budete argumentovano predočavali.
 
ma naravno, tako može bilo ko da grune bilo šta, jednom pa drugi, pa treći, pa stoti put a sve kontra jedno drugog... slepac voda druge slepce.

tako je slepi ne vidi niti znaju ... i nemaju Danilovo prorocanstvo :zpozdrav:

a adventisti koriste nasu literaturu pa i nesto znaju

i jos im ne valja ....

ne vidioh njihovo tumacenje Danila :)
 
Poslednja izmena:
tako je slepi ne vidi niti znaju ... i nemaju Danilovo prorocanstvo :zpozdrav:

a adventisti koriste nasu literaturu pa i nesto znaju

i jos im ne valja ....

ne vidioh njihovo tumacenje Danila :)
Ma da znas i Bibliju imamo vasu:zskace: pa sto nam ne kazes koji j to komenatar Danila mi koristimo kao vas,ko je pisac,kada je izdat?Ne iznosis ni jedan dokaz a tvrdis da drugi lazu.ccc....
jos koliko puta treba da ti se prezentuje da te omasili za 20 godina?Tumacenje je dato,nema nikavog prorockog lanca zavrsnih dogadjaja kod Navuhodonosora i tu je prici kraj.Za SF moras da promenis pdf
 
Poslednja izmena:
Dragi Jerohinac :)))
ja ne videh da cobi uopste pise o svojoj veri nego napada druge i to mu je vera sto iznosi lazi o tudjoj veri, zalosno

:zpozdrav:

nego da vidimo ta tudja tumacenja kojih nesto nema :zimag:

Draga besmrtna, kada cobi63 bude stvarno napisao laž o učenju JS budi sigurna da ću nekim postom reagovati. Medjutim, cobi za sada nije izneo nijednu laž u vezi priče sa Danilom.
I lepo te je pozvao da studiozno razmenite stavove u vezi sa Danilom. Nemoj mi zameriti što ne mogu biti na tvojoj strani u vezi sa tom pričom.
 

Back
Top