Tadic i DS su ekonomski unistili Srbiju: Plate u Srbiji najnize na Balkanu

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.404
Prosecne plate u Regionu:

- Slovenija 920 evra
- Hrvatska 720 evra
- Albanija 410 evra
- Crna Gora 420 evra
- Bosna i Hercegovina 380 evra
- Rumunija 337 evra
- Makedonija 325 evra
- Srbija 320 evra


Takodje nevladina organizacija Moja Srbija je vrsila istrazivanje i dosla do zakljucka da su plate u Srbiji najnize u regionu.

link: http://www.poslovnazena.biz/poslovanje/namirnice-u-srbiji-najjeftinije-ali-i-plata-najniza-1-4241
Kao sto mozete videti u Srbiji su prosecne plate najnize u regionu, dok istovremeno u Srbiji imamo najvece poreze, najvecu vladu sastavljenu od cak 26 ministara i ministarstava, najvecu korupciju i najveci birokratski aparat Demokratske Stranke koji je u odnosu na 2000tu godinu kada su DS-ovci zaseli na vlast uvecan vise od 3 puta.

Takodje u Srbiji je sve najskuplje u regionu, osim u nekim segmentima sa izuzetkom Hrvatske.

Ova surova ekonomska statistika pokazuje da je vlada Borisa Tadica najgora u regionu i da je nesposobna da gradjanima Srbije obezbedi bolji i kvalitetniji zivot.
 
Poslednja izmena:
A Slovenija je u nacističkoj EU...

Ne znam šta se buniš ti - evidentno je da naša vlada radi sve da uspori evrointegracije (iako njajuke drugačije), što će reći, rade u skladu sa tvojim shvatanjima.

Mi, EUforičari još i možemo ovako da kritikujemo, ali ti ne, ti si protiv EU i treba da budeš srećan što Tadić radi u tvom interesu.

Ovakvog silovitog državnog aparata, onoliko ministarstava - ne bi bilo ničega od toga da se zaista vlast trudi da ubrza evrointegracije. Pošto to nije slučaj, ti i tebi slični treba da stavite Tadićevu sliku da visi u trpezariji.
 
A Slovenija je u nacističkoj EU...

Ne znam šta se buniš ti - evidentno je da naša vlada radi sve da uspori evrointegracije (iako njajuke drugačije), što će reći, rade u skladu sa tvojim shvatanjima.

Mi, EUforičari još i možemo ovako da kritikujemo, ali ti ne, ti si protiv EU i treba da budeš srećan što Tadić radi u tvom interesu.

Ovakvog silovitog državnog aparata, onoliko ministarstava - ne bi bilo ničega od toga da se zaista vlast trudi da ubrza evrointegracije. Pošto to nije slučaj, ti i tebi slični treba da stavite Tadićevu sliku da visi u trpezariji.

tadic ne radi u mom interesu kako te nije sramota da tako bezobrazno lazes?

imas li ti obraz ?

tadic radi na moju stetu jer je unistio ekonomiju srbije digao poreze u nebesa, ima najvecu vladu u evropi od 26 ministara i ogroman birokratski aparat koji nas pljacka.

Drugo tadic je uspostavio sa svojim drugarima tajkunima monopole u skoro svim privrednim tokovima .

Ja zelim da u Srbiji vlada trzisna privreda i to NEMA VEZE SA EU.

Japan nije u EU pa tamo vlada trzisna privreda i nema monopola
Rusija nije u EU pa tamo vlada trzisna privreda i nema monopola
Norveska nije u EU pa tamo vlada trzisna privreda i nema monopola
Svajcarska nije u EU pa tamo vlada trzisna privreda i nema monopola
Kanada nije u EU pa tamo vlada trzisna privreda i nema monopola
 
tadic ne radi u mom interesu kako te nije sramota da tako bezobrazno lazes?

imas li ti obraz ?

tadic radi na moju stetu jer je unistio ekonomiju srbije digao poreze u nebesa, ima najvecu vladu u evropi od 26 ministara i ogroman birokratski aparat koji nas pljacka.

Drugo tadic je uspostavio sa svojim drugarima tajkunima monopole u skoro svim privrednim tokovima .

Ja zelim da u Srbiji vlada trzisna privreda i to NEMA VEZE SA EU.

Japan nije u EU pa tamo vlada trzisna privreda i nema monopola
Rusija nije u EU pa tamo vlada trzisna privreda i nema monopola
Norveska nije u EU pa tamo vlada trzisna privreda i nema monopola
Svajcarska nije u EU pa tamo vlada trzisna privreda i nema monopola
Kanada nije u EU pa tamo vlada trzisna privreda i nema monopola

Onda Sloveniju izbriši s liste, nije relevantna... Isto važi i za Rumuniju.
 
Moram da ti odam jedno priznanje...rekorder si po broju tema koje se odnose na Borisa Tadica...samo mu podizes rejting...

ko je po tebi kriv sto su u srbiji najvece cene u evropi a najnize plate?

ako nisu Tadic i DS kazi nam toga ko je kriv zbog toga?

Samo nemoj da se vadis na Milosevica i 90te , Milosevic je otisao sa vlasti pre 10 godina....

Znaci ko je kriv sto su 10 godina nakon odlaska sa vlasti Milosevica u Srbiji najnize plate a najvece cene tj sto se najgore zivi kod nas?
 
Tihi, idi prizivaj Slobu, vidim da ti je bilo lepše da radiš za polutke i 3 evra plate.

pa ti si komunjaro DS-ovska u koaliciji sa SPS-om. Slobinu sliku da uramis i okacis iznad glave u sobi. Jer si ti sa Slobinim SPS-om u vlasti i na vlasti. Ti ih podrzavas.

Zasto su u Srbiji plate najnize a cene i porezi najvisi? Ko je kriv zbog toga?
 
pre nego je zasela vlada DS-SPS plata je bila 420 evra.

Pala je znaci za skoro 30% tj za 100 evra.

Jos su u odnosu kada je plata bila 420 evra poskupeli sve zivo od goriva, do hrane, telefonskih impulsa, struje, grejanja gasa.

U Srbiji se od 2000te godine ne zivi nikad gore nego danas pod rezimom Borisa Tadica.

Strasno ja stvarno ne znam kako narod uopste prezivljava.

Mada mnogi gladuju , recimo prema podacima UN u Srbiji ima 700.000 gladnih koji ne mogu ni da se ishrane a od toga vise od 150.000 dece.

Al Tadica ti gladni ne interesuju, zato je zatvorio sve narodne kuhinje mislim to zato sto je njegova vlada "socijalno odgovorna" inace on ne bi .

Al je zato vlada Srbije kupila 100 novih Audija A8 i A6 u full opremi
 
gledao sam skoro negde podatke, i to eurostat-a po kojima bosna i makedonija prilicno zaostaju.

stavi link odakle ti ovo, to bi valjda bilo i obavezno za ovakvu temu

BiH: U septembru prosecna neto plata 785, a bruto 1.197 KM
25.Nov.2009, Izvor: Economy.rs

Prosecna mesecna isplacena neto plata po zaposlenom u pravnim subjektima u BiH za septembar 2009. iznosila je 785 KM, sto pokazuje nominalni pad za 1,7 posto u odnosu na decembar 2008.


http://www.vesti.rs/Ekonomija/BiH-U-septembru-prosecna-neto-plata-785-a-bruto-1-197-KM.html

BIH znaci prosecna plata 392 evra.


Makedonija: Prosečna plata 325 evra
25. novembar 2009. | 09:24 | Izvor: Capital
Skoplje -- Prosečna neto plata isplaćena u septembru u Makedoniji iznosi 20.044 denera, odnosno 325 evra, što predstavlja povećanje za 18,7 odsto u odnosu na lane.


http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2009&mm=11&dd=25&nav_id=394572

u sred svetske krize u makedoniji porasla plata za skoro 20% :hahaha:

dok je istovremeno u Srbiji pod Tadicem pala za skoro 30% :super:


Makedonija je bila najsiromasnija republika ex SFRJ a sad su nas i oni preteklI!
 
Onda Sloveniju izbriši s liste, nije relevantna... Isto važi i za Rumuniju.

У Словенији је и овчарство...напредније.
63-str6-kost-2.jpg
 

BiH: U septembru prosecna neto plata 785, a bruto 1.197 KM
25.Nov.2009, Izvor: Economy.rs

Prosecna mesecna isplacena neto plata po zaposlenom u pravnim subjektima u BiH za septembar 2009. iznosila je 785 KM, sto pokazuje nominalni pad za 1,7 posto u odnosu na decembar 2008.


http://www.vesti.rs/Ekonomija/BiH-U-septembru-prosecna-neto-plata-785-a-bruto-1-197-KM.html

BIH znaci prosecna plata 392 evra.


Makedonija: Prosečna plata 325 evra
25. novembar 2009. | 09:24 | Izvor: Capital
Skoplje -- Prosečna neto plata isplaćena u septembru u Makedoniji iznosi 20.044 denera, odnosno 325 evra, što predstavlja povećanje za 18,7 odsto u odnosu na lane.


http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2009&mm=11&dd=25&nav_id=394572

u sred svetske krize u makedoniji porasla plata za skoro 20% :hahaha:

dok je istovremeno u Srbiji pod Tadicem pala za skoro 30% :super:


Makedonija je bila najsiromasnija republika ex SFRJ a sad su nas i oni preteklI!


na linku postoji samo podatak za makedoniju. gde je podatak za srbiju i ostatak regiona?

gornji link isto. samo bosna, u markama.
 
Arhiva » Vesti » RTS 25.09.2009.

U avgustu je prosečna neto zarada u Srbiji iznosila 31.338 dinara. Najveću prosečnu platu imala je opština Novi Beograd, 47.142 dinara, a najmanju Gadžin Han, 14.720 dinara.

Republički zavod za statistiku je saopštio da je prosečna neto zarada u Srbiji u avgustu ove godine iznosila 31.338 dinara, ili 334 evra, što je nominalno manje za 3,7 odsto, a realno za 3,6 odsto nego u julu.

Prosečna zarada bez poreza i doprinosa u avgustu bila je nominalno veća za 6,4 odsto, a realno manja za 1,4 odsto nego u avgustu prošle godine.

U prvih osam meseci ove godine prosečna neto zarada bila je nominalno veća za 10,5 odsto, a realno za 1,7 odsto nego u istom periodu prošle godine.

Prosečna bruto zarada u avgustu bila je 43.597 dinara, što je nominalno manje za 3,8 odsto, a realno za 3,7 odsto nego u julu.

Sa porezima i doprinosima u avgustu rosečna zarada je bila nominalno veća za 6,3 odsto, a realno manja za 1,5 odsto nego u istom mesecu prošle godine.

Prosečna bruto zarada isplaćena u periodu januar - avgust bila je nominalno veća za 10,5 odsto, a realno za 1,7 odsto, nego u istom periodu prošle godine.

Najveću prosečnu neto zaradu u avgustu imala je opština Novi Beograd sa 47.142 dinara, a najmanja prosečna zarada bila je u Gadžinom Hanu i iznosila je 14.720 dinara.



evo ja iskopah ovo
 
na linku postoji samo podatak za makedoniju. gde je podatak za srbiju i ostatak regiona?

googlaj tadicevac. nisam ti ja uciteljica.

dobio si podatke za makedoniju i bosnu .

a evo ti za srbiju

Prosečna novembarska zarada 31.576 dinara
Tanjug | 25. 12. 2009. - 11:58h | Komentara: 11
Prosečna neto zarada u Srbiji, isplaćena u novembru, iznosi 31.576 dinara i u odnosu na oktobarsku nominalno je manja 0,5, a realno 1,3 odsto, saopštio je danas Republički zavod za statistiku.

31.000 din = 320 evra.
 

Back
Top