CeSID: Demokrate i naprednjaci izjednačeni u Srbiji, mali odlučuju!

Halix

Elita
Poruka
16.206
CeSID: Demokrate i naprednjaci izjednačeni u Srbiji, mali odlučuju!

ad bi se danas održali vanredni parlamentarni izbori, DS i SNS osvojili bi identičan broj glasova, a razlika između ove dve stranke merila bi se promilima, kaže za Press analitičar CeSID-a Đorđe Vuković

On dodaje da bi u takvoj pat-poziciji male stranke ponovo odlučile ko bi pravio novu vladu, demokrate ili naprednjaci.

- Ako pretpostavimo da bi DS i SPS napravili postizbornu koaliciju, da bi formirali vladu potrebna im je podrška još jedne stranke, G17 Plus ili LDP-a, ukoliko one naravno uspeju da pređu cenzus. Ukoliko se pak ponovi slučaj sa izbora na Voždovcu da stranke Čedomira Jovanovića i Mlađana Dinkića ne pređu cenzus, onda se otvara velika prilika da SNS i koalicija DSS/NS sami imaju većinu za formiranje vlade. Naravno, treća varijanta je velika koalicija DS-a i naprednjaka - kaže Vuković za Press.

On dodaje da bi bloku koji bi predvodili naprednjaci u dolasku na vlast problem mogli da naprave radikali.

- Savezu Vojislava Koštunice i Tomislava Nikolića radikali mogu da naprave veliki problem ako pređu cenzus. Jer, ako uđe u parlament, SRS neće prihvatiti nikakvu saradnju sa naprednjacima i onda će njihovi glasovi biti bačeni. Naprednjacima će uz DSS biti potreban još jedan partner. Možda SPS ili, pak, manjine, jer Mađari i muslimani nisu gadljivi na SNS - kaže Vuković.

On ne želi da govori o konkretnim procentima koje bi osvojile stranke na eventualnim parlamentarnim izborima, jer je to nezahvalan posao iz sadašnje pozicije.
- Grubo rečeno, DS i SNS imali bi približno isti broj glasova, koalicije okupljene oko DSS-a i SPS-a imale bi oko 10 odsto podrške, a oko magične cifre od 5 odsto, koliko iznosi cenzus, su SRS, LDP i G17 Plus. Podsećam da je LDP-u i G17 nedostajalo oko 200 glasova da bi ušli i lokalnu skupštinu, tako da se na republičkom nivou razlika između 4 i 6 odsto podrške kreće u nekoliko hiljada glasova - kaže Vuković.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...aci+izjednačeni+u+Srbiji,+mali+odlučuju!.html
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja sam uveren u pobedu SNS-a. Razlika sad nije ni bitna. Sama cinjenica da si dobio najvise glasova na izborima znaci mnogo. Cak i da se desi ta besmislena koalicija sa zutima, nisu ovi drugi ti koji ce diktirati uslove.
NIje iskljucivo da i SRS posle izbora podrzi manjinsku vladu SNS-a i DSS-a. I ja isto ne verujem da ce ulaziti u koaliciju, ali ova opcija sa manjinskom vladom uopste nije iskljuciva. Takodje tu je i SPS, trenutno mesetarski najfleksibilnija stranka. Ti ce za fotelje i javno Slobine slike da spaljuju. :mrgreen:
I da izjava koju je doticni gospodin Vukovic naveo da se razlika izmedju 4 i 6 odsto podrske na republickom nivou krece oko 1000 glasova je netacna. Ta razlika je daleko veca i ona se krece iymedju 70 i 90 hiljada glasova. :lol:
 
Ja sam uveren u pobedu SNS-a. Razlika sad nije ni bitna. Sama cinjenica da si dobio najvise glasova na izborima znaci mnogo. Cak i da se desi ta besmislena koalicija sa zutima, nisu ovi drugi ti koji ce diktirati uslove.
NIje iskljucivo da i SRS posle izbora podrzi manjinsku vladu SNS-a i DSS-a. I ja isto ne verujem da ce ulaziti u koaliciju, ali ova opcija sa manjinskom vladom uopste nije iskljuciva. Takodje tu je i SPS, trenutno mesetarski najfleksibilnija stranka. Ti ce za fotelje i javno Slobine slike da spaljuju. :mrgreen:
I da izjava koju je doticni gospodin Vukovic naveo da se razlika izmedju 4 i 6 odsto podrske na republickom nivou krece oko 1000 glasova je netacna. Ta razlika je daleko veca i ona se krece iymedju 70 i 90 hiljada glasova. :lol:

stvar je u tome sto mozes mirno da spavas. kao sto visdis, ni odmrzavanje sporazuma sa eu a ni shengen nije pomogao vlasti.

kako stvari stoje, ds i koalicija nece pristati ninakakve nove izbore sad, jednostavno im ne odgovara. sto je vrlo lose po njih jer kako vreme bude prolazilo, jos ce im manje odgovarati neki odlozeni izbori.

ako odloze, sto je gotovo sigurno posto su slabi takticari a i propali marketinski geniji, dakle ako odloze, bice to cisto samoubistvo ili mozda nada da ce se nesto desiti u medjuvremenu i spase im dupeta.
sto ce reci, odlaganjem izbora oni se kockaju i imace nikakve sanse.

e sad tu postoje dve osnove za brigu, hoce li ds otici mirno, hoce li kao i njihovi ocevi da kazu "mi smo vlast uzeli krvlju, krvlju cemo d je i branimo" ili ce pak mirno da predaju vlast - nisam siguran.

druga stavka - naprednjaci.
jos im ne verujem, izdaja, kradja mandata, nikolicev pljuc na kumstvo i nelojalnost mi ne ulivaju poverenje
 
Ja sam uveren u pobedu SNS-a. Razlika sad nije ni bitna. Sama cinjenica da si dobio najvise glasova na izborima znaci mnogo. Cak i da se desi ta besmislena koalicija sa zutima, nisu ovi drugi ti koji ce diktirati uslove.
NIje iskljucivo da i SRS posle izbora podrzi manjinsku vladu SNS-a i DSS-a. I ja isto ne verujem da ce ulaziti u koaliciju, ali ova opcija sa manjinskom vladom uopste nije iskljuciva. Takodje tu je i SPS, trenutno mesetarski najfleksibilnija stranka. Ti ce za fotelje i javno Slobine slike da spaljuju. :mrgreen:
I da izjava koju je doticni gospodin Vukovic naveo da se razlika izmedju 4 i 6 odsto podrske na republickom nivou krece oko 1000 glasova je netacna. Ta razlika je daleko veca i ona se krece iymedju 70 i 90 hiljada glasova. :lol:

ma taj cesid je placeno sorosevsko djubre koje protezira DS i LDP

bilo je vec na forumu da je glavni finansijer CESID-a sorosev fond za otvoreno drustvo

ne verujem ja nista toj stoki sorosevskoj
 
eve su

Evropska Komisija;
Evropska Agencija za Rekonstrukciju;
Charles Stewart Mott Foundation;
German Marshal Fund;
Norwegian People`s Aid;
Westminster Foundation for Democracy;
Olof Palme International Center ;
United States Institute for Peace;
Rockfeller Brothers Fund;
Municipal Support Program - SDC;
National Endowment for Democracy;
Swedish Helsinki Committee for Human Rights
NDI – National Democratic Institute for International Affairs;
CIDA;
Freedom House;
IREX;
Know How Fund;
Open Society Fund;
OSCE ODIHR;
USAID – OTI;
SIDA;
USIP;
DAI;

http://www.cesid.org/lt/articles/o-nama/
 
Poslednja izmena:
eve su

Evropska Komisija;
Evropska Agencija za Rekonstrukciju;
Charles Stewart Mott Foundation;
German Marshal Fund;
Norwegian People`s Aid;
Westminster Foundation for Democracy;
Olof Palme International Center ;
United States Institute for Peace;
Rockfeller Brothers Fund;
Municipal Support Program - SDC;
National Endowment for Democracy;
Swedish Helsinki Committee for Human Rights
NDI – National Democratic Institute for International Affairs;
CIDA;
Freedom House;
IREX;
Know How Fund;
Open Society Fund;
OSCE ODIHR;
USAID – OTI;
SIDA;
USIP;
DAI;

не заборави братски нам настројене суседе
 
Николић је дно.Да није Тадићев сателит не би имао лове да закупи онолики пословни простор по Србији и направи општинске одборе.

Николић је шоља, али мени ипак колико толико нормалније делује од Тадића.
А пословни простор је тајкунски аванс. :lol:
 
ovo je tacno a smatram da ce neprelazenje cenzusa od strane SRS LDP i G17+ na vozdovcu jos vise udaljiti njihove birace od tih stranaka i dobar deo njih odvesti ili u apstinenciju ili u drugi tabor.
Пре ће бити ово друго, Радикали ће гласати за радикале без беџа, а ови остали за БоТа, тако да однос остаје мање-више исти. Даће Бог да овај са мог аватара победи па да видим како их убеђује да је боље ЕУ него рупа у тепиху и руска губернија...:mrgreen:, како је он увек био за интеграције (није битно које). Али бојим се да се неће показати на локалу, као и ''наша Маја'', радикал без јаја....''
 
ma cesid nije ni sproveo ispitivanje javnog mnjenja.

ono sto imamo kao najrelevantnije za sad su izbori na vozdovcu.
Вождовац је Србија. Тома премијер - Тадић преЦедник, Дачић опозиционар, Радикали - историја, Шешељ - робијаш. За 2 године.
 

Back
Top