Tadić: SAMO CENTRALIZOVANO FUNKCIONIŠE!

Nije mi jasno?

  • Lud zbunjenog

    glasova: 9 81,8%
  • Zbunjen ludog

    glasova: 2 18,2%

  • Ukupno glasova
    11
  • Anketa je zatvorena .

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Boris Tadić:
11674831914b1a766959698904135840_extreme.jpg

Samo centralizovan DS može da sprovede decentralizaciju", rekao je Tadić na otvorenom delu sednice Glavnog odbora DS-a u Sava centru i naveo da stranku čekaju velika i teška dela. Obećavam vam znoj i suze, kazao je on i naveo da će se DS suprotstaviti svakom pokušaju slabljenja integriteta države i njenih centralnih institucija.

Kako je rekao, DS se zalaže za legitimizaciju nacionalnih interesa i odbranu integriteta na celoj teritoriji Srbije, kao i da će spovoditi regionalizaciju i decentralizaciju.

Predsednik DS-a i predsednik Srbije kazao je da želi da bude optimista da će prelazni sporazum Srbije i Evropske unije biti odmrznut do kraja ove godine i zatražio od državnih službenika da se uzdrže od kritikovanja Holandije ili bilo koje druge države.

Obraćajući se članovima Glavnog odbora DS-a, Tadić je naveo da evropske integracije ne znače i odricanje od legitimnih nacionalnih interesa i naveo da će raditi na konkretnim koracima kako bi se Srbija što pre u celini integrisala u Evropu i EU.

"DS mora da bude sposobna da bude državotvorna (stranka) i da preuzme na sebe pritiske koji naleću na Srbiju u talasima i da odgovori na njih", kazao je Tadić.

Govoreći o procesu donošenja Statuta Vojvodine Tadić je naveo da je bilo tendencija urušavanja političkog poretka Srbije, ali da je učinjeno sve da Statut bude primeren državnim interesima, obezbeđenju integriteta zemlje i funkcionisanju institucija."

Ko voli da čita:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=05&nav_category=11&nav_id=396541
E sad meni tek nije jasno: decentralizovana Srbija bolje funkcioniše i to poručuju iz DS-a koji treba da se centralizuje kako bi bolje funkcionisao?
 
E sad meni tek nije jasno: decentralizovana Srbija bolje funkcioniše i to poručuju iz DS-a koji treba da se centralizuje kako bi bolje funkcionisao?

Један читалац је написао коментар на овај чланак из теме, који цитирам.
Чини ми се да је управо ТО циљ,..
................... "петооктобарске" ЗАВРШНИЦЕ!
(На моју велику жалост!!!!!!)


List “Danas” je bas Petog oktobra objavio moj aforizam: “Ulazimo u
zavrsnicu. Crni ima par konja, a beli kraljicu”. Nikada necu zaboraviti
tih 24 sata, koje sam proveo u obezbedjenju prof. Micunovica. Tog
dana sam bio ubedjen u postenje desetak najvaznijih DOS-ovih lidera,
a odavno vidim da je Petog oktobra “crni imao par konja”, a da smo
mi (milion obicnih ljudi na ulicama Beograda) bili pravi pravcati magarci.
Zreli smo da nam EU uvede Protektorat. Kada sam to javno predlozio
aprila 2003. godine na sednici Skupstine DC, dobio sam veci aplauz
od 300 delegata, nego Micunovic, Boris Tadic i Batic. I ostali u Srbiji i
svetu sada vide da je Protektorat jedino resenje. Sto pre!
Boza Bogdanovic, Bor



.
 
Poslednja izmena:
E sad meni tek nije jasno: decentralizovana Srbija bolje funkcioniše i to poručuju iz DS-a koji treba da se centralizuje kako bi bolje funkcionisao?

Pa naravno... Kako bi drugačije uključio sve igrače u igru ravnomerno? Svi treba da bacaju loptu centarforu.
Kako bi se dobro iske.njao, ako ne akumuliraš vnago jedno 2, 3 nedelje?

Dobro, ovo drugo poređenje baš i nije adekvatno. Povuklo me, ebi ga...
 

Back
Top