Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
devojke,
cim dodate kiselo mleko sa 3,2% masti, suvo voce, med, orasasto voce - dobile ste zdrav obrok, ali i kalorijsku bombu!
cim unesete UH (ovsene pahuljice) kao veceru - zaboravite dijetu..
unele ste zdravu namirnicu u pogresno vreme i dobicete samo neki gram masti do jutra na svom telu vise..
jedini nacin da skinete visak kroz korigovanu ishranu (ovde o vezbanju ne pricamo) je da uh uzimate za dorucak, rucak i vecera strogo na bazi proteina.

pa da...
mada, ja to pravim drukcije
ovsena/razena kasha 300 cal 100 grama - stavim max 50 grama; oko 3 kasike...
kiselo mlijeko s manjim postotkom masti 55 cal casa
2 suve sljive/tri, cetiri visnje nek bude 40 cal, mada je manje...
i to bi bio moj dorucak, a ponekad i dio vecere... : )))
 
pa da...
mada, ja to pravim drukcije
ovsena/razena kasha 300 cal 100 grama - stavim max 50 grama; oko 3 kasike...
kiselo mlijeko s manjim postotkom masti 55 cal casa
2 suve sljive/tri, cetiri visnje nek bude 40 cal, mada je manje...
i to bi bio moj dorucak, a ponekad i dio vecere... : )))

...ne mogu 3 kasike biti nikako 50g, ja sam kupila 200g..ima toga pola
one male papirne kese, i skoro je neprimetno kad sam izvadila te 3 kasike...
..pola case kiselog mleka, znaci 100g...i neka bude 10 visanja, pa to sve
ne moze da bude 300kal nikako...:confused:
 
Svaka čast, Zvezdanka...

... e vidim da sam pominjana a nisam bila tu da se branim. Ono sve što sam nabrojala uz ovsene pahuljice ne ide zajedno, nego samo npr. 2 stvari, što su neki i ukapirali. I ja to jedem za doručak. Ovih dana ubacila malo suve brusnice, 5-6 onih bobica, šta li su. A za večeru sremski, tj. ela sir. A kupila sam tunjevinu, pa će i to biti neki put.
Kupila sam danas ovas u zrnu, i ječmene pahuljice, da malo promenim. I sušeno povrće, pričala sam juče-prekjuče s dolcevitom o tome... da izbacimo vegetu. Danas ručala kelj sa mesom sa roštilja od juče.
Ali neću da vam priznam da sam pojela parče torte na poslu, pa mi to bila užina.
 
Svaka čast, Zvezdanka...

... e vidim da sam pominjana a nisam bila tu da se branim. Ono sve što sam nabrojala uz ovsene pahuljice ne ide zajedno, nego samo npr. 2 stvari, što su neki i ukapirali. I ja to jedem za doručak. Ovih dana ubacila malo suve brusnice, 5-6 onih bobica, šta li su. A za večeru sremski, tj. ela sir. A kupila sam tunjevinu, pa će i to biti neki put.
Kupila sam danas ovas u zrnu, i ječmene pahuljice, da malo promenim. I sušeno povrće, pričala sam juče-prekjuče s dolcevitom o tome... da izbacimo vegetu. Danas ručala kelj sa mesom sa roštilja od juče.
Ali neću da vam priznam da sam pojela parče torte na poslu, pa mi to bila užina.

...hehehee...zbog ove poslednje recenice ja cu da te :zag:

...cek, kako mislis, cini mi se da nisam dobro razumela, znaci ako stavis suvo
voce, ili samo sir....i mislis li da je ovo sto sam ja pravila danas jace, losije za
dijetu...kako...???
 
Ma ne, Afro, pa ti si stavila samo višnje, mleko i taj zasladjivač, ako sam dobro pročitala. Nije mnogo. Sad sam sve ponovo pročitala i onaj moj post, koji je izazvao nedoumice. Ja sam nabrojala sve što može da ide u to, a neko je shvatio da ja stavim sve. Ma ne. Ali moram da priznam da kad pravim slatku varijantu, stavim pola kašiče meda. I zaista ne mislim da ću time mnogo da pokvarim neku dijetu. Jer i med ima svojih dobrih i korisnih strana. Ja ne moram da oslabim 2 kg za nedelju dana.
Napraviš kombinaciju koja ti prija. Na kraju krajeva, tri kašike pahuljica i po malo još nečega, kolika to količina može da bude?! Desetak zalogaja! Samo ti isprobavaj i uživaj.
 
Ma ne, Afro, pa ti si stavila samo višnje, mleko i taj zasladjivač, ako sam dobro pročitala. Nije mnogo. Sad sam sve ponovo pročitala i onaj moj post, koji je izazvao nedoumice. Ja sam nabrojala sve što može da ide u to, a neko je shvatio da ja stavim sve. Ma ne. Ali moram da priznam da kad pravim slatku varijantu, stavim pola kašiče meda. I zaista ne mislim da ću time mnogo da pokvarim neku dijetu. Jer i med ima svojih dobrih i korisnih strana. Ja ne moram da oslabim 2 kg za nedelju dana.
Napraviš kombinaciju koja ti prija. Na kraju krajeva, tri kašike pahuljica i po malo još nečega, kolika to količina može da bude?! Desetak zalogaja! Samo ti isprobavaj i uživaj.

...e, tako, sad mi je laske...nisam shvatila da stavis sve odjednom nego me
zbunio onaj post mislim da je Dive pisala...
...ja samo cekam priliku da kupim malo suvog voca, kajsije i brusnicu obozavan,
grozdjice bas i ne...a mogla bi i neka varijanta orah, lesnik...
...videla sam kad sam kupovala ove pahuljice, a imaju ovseno brasno i mekinje
u pakovanju od 1kg..ali meni je to mnogo....:think:
 
bude negde brašna i na merenje, pa možeš da kupiš 200-300-500 grama. Jeste za tebe samu puno 1 kg, ima da traje beskonačno. Pogotovo što se te vrste brašna ne koriste same za hleb nego uglavnom u kombinacijama sa belim

A tih oraha i lešnika u tu kašu ja izlomim 4-5 onih polovina oraha. Ko ono za neke kolače kad kažu seckani. Volim kad naletim na komadić, više nego kad je mleveni. Za sad sam samo orahe stavljala. Kupila i bademe, pa ću verovatno da iseckam ili sameljem na krupnije
 
Ma ne, Afro, pa ti si stavila samo višnje, mleko i taj zasladjivač, ako sam dobro pročitala. Nije mnogo. Sad sam sve ponovo pročitala i onaj moj post, koji je izazvao nedoumice. Ja sam nabrojala sve što može da ide u to, a neko je shvatio da ja stavim sve. Ma ne. Ali moram da priznam da kad pravim slatku varijantu, stavim pola kašiče meda. I zaista ne mislim da ću time mnogo da pokvarim neku dijetu. Jer i med ima svojih dobrih i korisnih strana. Ja ne moram da oslabim 2 kg za nedelju dana.
Napraviš kombinaciju koja ti prija. Na kraju krajeva, tri kašike pahuljica i po malo još nečega, kolika to količina može da bude?! Desetak zalogaja! Samo ti isprobavaj i uživaj.

pazi, nema to veze
Dive je u pravu; kako dan odmice; navecer bi trebalo jest proteine...kapiram da je zato to i rekla
medjutim, meni se nekad prijede kashica s kiselim mlijekom pa to ti je : )))
 
dosta sam kukala
sad malo i da se hvalim
smrsala sam
malo
na vaser vagu ne stajem, ali vidim, osecam
nisam smela da se prerano poradujem, ali danas sam sigurna
imam volju da nastavim da jedem idalje sve, ali malo i da ne pijem gazirano (toliko)

mada
subota je bila strasna
u jednu kafanu usla u 2 popodne, pa iz druge izašla u 2 noću, pa u kafič još malo...
mada odolela na ručku mnogim bahanalijama, jela uglavnom salatu, kajmak i mrvicu telećih repova uz neverovatnu jednu kokakolu
a posle u drugoj kafanii opet samo salate i bmalo teletine pod sačem, nažalost uz 3 kokakole i jednu orasnicu...

ta kafana je bila poluslužbena, pa mi to kao olakšava greh

a a toga nije bilo...

danas doručak ništa, ručak mnooogo supe, malo teletine i malo krompira,dosta slatkog kupusa za salatu, bez hleba naravno, skoro litar kisele vode, malopre tri pomarandže i pola milke
i toliko za danas
ima da cvrckam kisleu dok ne legnem

ali imam volju


Nije strasno, ali koji ce ti moj kisela, a tek kk! Izbaci to djubre sto pre. Litar kk sadrzi u sebi 24 kocke secera, procitah negde, a kisela ima mnogo natrijuma, a so vezuje vodu i zacaran krug. Milku jos da ti oprostim, ups... pola Milke...
 
jeste dive u pravu, ali ipak bolje je pojesti kašicu nego hamburger za večeru, eto to je cela priča a najbolje je pojesti ella sir ili belo meso svakako
ja pojedem najviše 2 kašike kaše, nekada samo jednu jednu ipo, na to stavim vodu i 2 kašike nemasnog mleka, dodam cimet i kašičicu orha i hebeš ga, nije baš kalorijska bomba u toj količini
 
Gazirana pića goje

Voćni sokovi sadrže važne vitamine i zbog toga ih je dobro s vremena na vreme piti, ali ne sme da se zaboravi da oni imaju u sebi puno kalorija. Razlog za to je voćni šećer koji je sastavni deo voćnih plodova. Tako, na primer, sok od jabuke (50 kcl/100 ml) sadrži više kalorija nego „koka-kola“ (44 kcl/100 ml). Naravno, sok od jabuke je i dalje mnogo zdraviji od ovog gaziranog napitka. Voda je piće koje nema kalorija, neophodna je za život, zdrava i zato se preporučuje da se voćni sokovi razrede vodom u istoj razmeri (pola soka, pola vode). Time se unose potrebni vitamini iz soka i dovoljna količina vode, a i količina kalorija po mililitru se smanjuje. Gazirana mineralna voda može doprineti gojaznosti: to je dokazalo istraživanje koje je pratilo 2.300 mladih devojaka tokom čitavih deset godina. One koje su pile više gazirane vode imale su povećani indeks telesne mase. Kafa ima neutralnu energetsku vrednost ukoliko se pije bez šećera i mleka. Alkoholna pića imaju u sebi još više kalorija - tako 100 ml vina ima oko 80 kalorija, 100 ml piva oko 40-50 kalorija. Otprilike 40 odsto ljudi ne zna da čaša vina ima isto kalorija (120) kao i parče torte ili da veliko pivo i mala kobasica sadrže takođe jednak broj kalorija (170). I zato, naučnici smatraju da su obična voda i biljni čajevi najbolje rešenje.
 
...kasno sam ustala pa sve kasni...

...dokzavrsim sa kafom, stavicu pasulj za rucak, rece Bi sta joj je rekla
jedna doktorka...nema greske sa pasuljem..e sad koliko je kalorican
ne znam, ali ja ga volim, a i bice za dva dana....samo cu se truditi da
ne prepunim tanjir...

..za dorucak opet ona kasa kao juce....
 
Dobro jutro, ja pokušala za doručak da iskombinujem nešto sa pšeničnim klicama, ali nisam uspela. Nisam ih dobro stavila. Definitivno je bolji način za pravljenje onaj koji sam ja imala od pre (stavi se pšenica u teglu s vodom na dva dana (da se dobro navlaži), pa se onda istrese na tacnu i pokrije krpom (da bi bile u mraku) koja se stalno vlaži, da isklija) nego onaj od Poznavaoca da se odmah istrese na tacnu i stavi na mračno mesto. Brzo su se sušile i slabo klijale.
I na kraju kad ih napravim, to je meni lepo i samo onako da ih grickam same, ali nigde da naiđem na neki pravi recept šta sa njima. Na netu se vrti sve jedno te isto što meni uglavnom nije zanimljivo. Moraću sama da izmislim. Jel ima neko nekakvo lično iskustvo? Samo nemojte da mi šaljete linkove jer sam to verovatno i sama pronašla. Kao što rekoh sve je to copy/paste
 
Dobro jutro, ja pokušala za doručak da iskombinujem nešto sa pšeničnim klicama, ali nisam uspela. Nisam ih dobro stavila. Definitivno je bolji način za pravljenje onaj koji sam ja imala od pre (stavi se pšenica u teglu s vodom na dva dana (da se dobro navlaži), pa se onda istrese na tacnu i pokrije krpom (da bi bile u mraku) koja se stalno vlaži, da isklija) nego onaj od Poznavaoca da se odmah istrese na tacnu i stavi na mračno mesto. Brzo su se sušile i slabo klijale.
I na kraju kad ih napravim, to je meni lepo i samo onako da ih grickam same, ali nigde da naiđem na neki pravi recept šta sa njima. Na netu se vrti sve jedno te isto što meni uglavnom nije zanimljivo. Moraću sama da izmislim. Jel ima neko nekakvo lično iskustvo? Samo nemojte da mi šaljete linkove jer sam to verovatno i sama pronašla. Kao što rekoh sve je to copy/paste
Bi, staviš ih u tacnu i preliješ vodom da ogreznu i ostaviš na tamno, na oko 20 celzijusa.
Ako se isuše opet malo doliješ vode.
Ali svejedno, napravi ih i po tvom načinu, nije bitno, važno da su klice.
A možeš da ih pomešaš sa komadićima jabuka, banana, dunja, ananasa, seckanim orasima, bademima...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top