Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
..qq..qq...ja taj caj nikom ne bi mogla da preporucim, imala sam strahovite
grceve i bolove u stomaku samo od jedne solje, to je strasno...mislim da
te cajeve treba da pije samo onaj ko bas ima probleme sa probavom...

Ništa od tih preparata nije zdravo, znam ja to...
Ali ovo je na biljnoj bazi i pomaže u čišćenju creva...
I ne treba preterivati, niti ga koristiti duži vremenski period... :(

:bye:
 
Ništa od tih preparata nije zdravo, znam ja to...
Ali ovo je na biljnoj bazi i pomaže u čišćenju creva...
I ne treba preterivati, niti ga koristiti duži vremenski period... :(

:bye:

ma, to ti je obicno kombinacija "diuretika" i laksativa...

http://sr.wikipedia.org/sr-el/Диуретик

e, sad ako realno imas problem npr. s probavom...ima smisla...tu i tamo...
ako nemas...imaces...samo, druge vrste...:lol:
ovisno o tome koja je kombinacija unutra mozes imati neki problem
s npr radom srca, jetrom...na duze staze...
problem s tim biljnim mjesavinama je i u eventualnom ometanju rada neke
druge terapije koju covjek uzima;
morala bi biti sigurna za svaki sastojak ponaosob da nemas problem s njim
kao i da na kutiji pise ama bas sve sto ima u kesi...i tako... :confused:

ono sto mozes uraditi i ne brinuti mnogo o svemu tome tj. o posljedicama
na svoje zdravlje jest
da odes u zdravu hranu/apoteku i kupis zeleni caj na mjerenje...
pij ga koliko oces; on stvarno ima efekta...pozitivnog...
 
Pozz dijatalke :)

Mene hvata psih. kriza pa mi se jede sve ono sto ne bi trebalo - slatko, palacinke sa eurokremom..:sad2:

Plus - imam utisak da sam se ugojila :eek:

Ne znam da koliko kcal ima kasica koju pravim - mleko(1,6%mm)+ 2 jabuke+ ovsene pahuljice ili musli...
 
Kirkolina sadrzi senu, oprezno sa tim, sena zna da "ulenji" creva.
Vidim da su tamo na kuvanju Affro i Smokvica rekle da imaju problem sa povisenim holesterolom.
Evo jedan prost recept za to, dobila sam od starije koleginice i mogu da potvrdim da mi je jedan pacijent za dva meseca spustio holesterol sa 13 mmol/l na 4,7 mmoll/l samo primenom ovog caja:
1 punu supenu kasiku lista zelenog caja preliti sa 250ml prokljucale vode, caj ostaviti dok ne bude mlak, procediti pa dodati 500mg Vit.C. Ako se pripremi bez vitamina C, ne deluje na regulaciju holesterola. Pije se 2-3 puta dnevno, 30min pre glavnih obroka.
 
Pozz dijatalke :)

Mene hvata psih. kriza pa mi se jede sve ono sto ne bi trebalo - slatko, palacinke sa eurokremom..:sad2:

Plus - imam utisak da sam se ugojila :eek:

Ne znam da koliko kcal ima kasica koju pravim - mleko(1,6%mm)+ 2 jabuke+ ovsene pahuljice ili musli...
Млеко пуномасно, са 3,6% масти око 60 калорија на 100 милилитара, што је врло приближно 100 грама, значи код тог делимично обезмашћеног млека имаш мање калорија.
Овсене пахуљице као и све пахуљице и производи од житарица без додатка маси до 400 калорија на 100 грама.
Јабука до 60(зависно од сласти)калорија на 100 грама јестивог дела.
Када ти се једе јако слатко поједи неколико супених кашика скуваног инегралног пиринча(може и раније скуван, па га извадиш из фрижидера), наравно само пиринач, вода и на врх ножа соли, а без шећера.
И добро и дуго га жваћи.
Ако ни то не помогне поједи неколико сувих шљива, смокви, или другог сувог воћа.
 
Млеко пуномасно, са 3,6% масти око 60 калорија на 100 милилитара, што је врло приближно 100 грама, значи код тог делимично обезмашћеног млека имаш мање калорија.
Овсене пахуљице као и све пахуљице и производи од житарица без додатка маси до 400 калорија на 100 грама.
Јабука до 60(зависно од сласти)калорија на 100 грама јестивог дела.
Када ти се једе јако слатко поједи неколико супених кашика скуваног инегралног пиринча(може и раније скуван, па га извадиш из фрижидера), наравно само пиринач, вода и на врх ножа соли, а без шећера.
И добро и дуго га жваћи.
Ако ни то не помогне поједи неколико сувих шљива, смокви, или другог сувог воћа.

Znaci, otprilike ovo sto ja jedem je oko 250-300 kcal, po mom proracunu :think:

Ja sve tripujem da se od toga ne ugojim :lol:
 
Znaci, otprilike ovo sto ja jedem je oko 250-300 kcal, po mom proracunu :think:

Ja sve tripujem da se od toga ne ugojim :lol:
Па треба ти око 2000-2200 кал дневно, ако си неке, за наше услове просечно висока,(рецимо, Гркиње, Шпанкиње, Португалке и још неке, су за наше жене и девојке ,,кратке") тешка и не бавиш се спортом, али не би те Бог убио да дневно прошеташ, у мало енергичнијем темпу бар 40+ минута.
Твоје тело би ти било захвално. Осим тога избегни лифтове када год можеш, сиђи неку станицу раније са буса...
 
doručkovala čaj i jabuku, ručala kuvan kupus sa parčetom mesa, za večeru ću ne znam ni ja štam kašu verovatno, sutra pravim picu, ali tankoo posno testo, mocarela, paprika, paradjz, luk i pileća prsa, nije klasična pa se tešim : )
 
Па треба ти око 2000-2200 кал дневно, ако си неке, за наше услове просечно висока,(рецимо, Гркиње, Шпанкиње, Португалке и још неке, су за наше жене и девојке ,,кратке") тешка и не бавиш се спортом, али не би те Бог убио да дневно прошеташ, у мало енергичнијем темпу бар 40+ минута.
Твоје тело би ти било захвално. Осим тога избегни лифтове када год можеш, сиђи неку станицу раније са буса...

Hvala ti:) Pa ja sam visoka 170..a sto se setanja tice..setam solidno..posebno od kad je poskupeo GSB :mrgreen:

sutra pravim picu, ali tankoo posno testo, mocarela, paprika, paradjz, luk i pileća prsa, nije klasična pa se tešim : )

Ja cesto pravim picu od integralno brasna, preko domaci kecap, pecurke i biljni kackavalj.
Ukusna je kao da je prava carpicciosa, a i dobra je ako neko posti.
 
Poslednja izmena:
Smrsati, prosto ko pasulj samo ne ocekuj rezultate za dan, dva ili tri. Prvo napravi listu sta si sve jela u proteklih 5 do 6 dana pa potom topretvori u kalorije. Nakon toga napravi sebi meni za narednih 5 dana ali takav da ne smijes dnevno da uneses vise od 1200 kalorija sto ne znaci da ces nuzno biti gladna. Prije neko sto pocnes nadji neke tabele o kalorijskim vrednostima raznoraznih namirnica. Kada nakkon dva do tri meseca skines odredjenu kilazu, povecaj broj kalorija koje unosis a kljuc svega je da promenis nacin ishrane tj stil zivota jer nekom dijetom ces da skines par kg i po okoncanju iste, te kg ces da povratis. To je prosta matematika, unos kalorija, minus potrosnja istih ce da daju jedan broj na kraju. Od koeficienta istog zavisid al ces da se gojis ili mrsavis....
 
ja sam mislila da je 1300 do 1500 kcal dnevno prosek za prosečnu žensku osobu koja se ne bavi sportom
Особе које су у дубокој коми, услед болести или неке несреће, и спавају, боље речено вегетирају, 24 сата дневно морају унети бар 1000 кцал.
А ти нити си комирана, нити спаваш више од 9 сати у просеку(претпостављам) и још мрдаш.
Е па тај твој рачун неће да буде, сем током времена редукционе дијете, а и то није и не треба да буде вечито.
 
kad god sam računala kalorije, tj količinu koju treba da unesem uvek je ispadalo oko 1500,naravno sve zavisi od fizičkih aktivnosti, ova tvoja info mi je skorz nova
Зависи то и од величине система срце-плућа, типа грађе, типа понашања, али ако бар 1 сат дневно се енергично прошеташ и обавиш по мало кућних послова, а уобичајено си грађена за наше девојке( видим да овде има и девојака које су у Атини. Е да ти оне испричају како су Грци шорт..То заиста није за ширу јавност) онда је 2000 ок.
 
De ste devojke i poznavaoče!? Ja sve bila dobra do danas popodne. A danas, ja na posao kad ono u kancelariji (velika, nas puno) proeđane čaše, flaše, pitice, kiflice, sokovi, vince, pivce..... ups. izvinjavam se zbog ovakvog izbora. Ali kako je tek meni bilo!? Kolega dobio unuka pa častio. A znate šta je bilo glavno jelo ? - girice! E, nisam to jela godinama. Naravno, treba se počastiti za takvu priliku, ja se toga ne odričem (meni ionako dijeta traje ceo život, pa će biti prilike i za zdravu hranu) te ti ja, šta ću navalim na one girice, mislim, nisam baš navalila, uzela 2-3, pa još 2-3 i tako dalje. A one lepe, ni previše slane, ni previše masne, ni prepečene, ni nedopečene, taman tako kako treba. Sad mogu da skuvam neki čajić, pa na spavanje....
 
ma bi te povremen proslave je stvarno greota propsutit, tj hranu na njima, ja sebi tada dam oduška, tj svakakojedan dan nedeljno sebi dam oduška, spremam i jedem sve što volim pa makar bilo i nezdravo
tako da ako si jela i uživala u svim tim djakonijama, pa nije to svaki dan
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top