legalnost internet poslova

Imas obavezu kao i svi mi da prijavis prihod poreskoj upravi i eventualno platis porez na njega ako (sabran sa svim ostalim prihodima) prelazi odredjenu cifru na godisnjem nivou.
Ovo vazi ako novac zaradjuses kao fizicko lice. Ako predstavljas preduzece, onda su stvari drugacije.
 
igrutin1:
Imas obavezu kao i svi mi da prijavis prihod poreskoj upravi i eventualno platis porez na njega ako (sabran sa svim ostalim prihodima) prelazi odredjenu cifru na godisnjem nivou.
Ovo vazi ako novac zaradjuses kao fizicko lice. Ako predstavljas preduzece, onda su stvari drugacije.

ali tu nema zakonma kako bi oni uopste utvrdili koliko treba, tj da mi ne bi uzeli vishe?! i kolika je ta cifra (znaci ako je mala nikom nista)
kakve obaveze prema drzavi imas u poslovima tipa oriflame ili amway
 
jagodica:
igrutin1:
Imas obavezu kao i svi mi da prijavis prihod poreskoj upravi i eventualno platis porez na njega ako (sabran sa svim ostalim prihodima) prelazi odredjenu cifru na godisnjem nivou.
Ovo vazi ako novac zaradjuses kao fizicko lice. Ako predstavljas preduzece, onda su stvari drugacije.

ali tu nema zakonma kako bi oni uopste utvrdili koliko treba, tj da mi ne bi uzeli vishe?! i kolika je ta cifra (znaci ako je mala nikom nista)
kakve obaveze prema drzavi imas u poslovima tipa oriflame ili amway


Sta god da radis, na koji god nacin stices prihod, treba da ga prijavis. Sad ja pricam ono sto je po zakonu, to sto to niko ne radi to je druga prica.
Cifra za proslu godinu je bila oko 820.000,00 dinara, a za ovu ce se znati tek u januaru sledece godine i moze da bude samo veca od ove ovogodisnje. I to se odnosi na ukupan godisnji prihod (plata, renta od izdavanja cegagod, prodaja cegagod u slobodno veme, naknada za drzanje casova, prihod po ugovoru o delu.....). Mislim da se ne racuna ako ti je tetka poslala lovu iz Nemacke, na primer, mada nisam sigurna.
Uglavnom, tim prihodima, (pogotovu ovim od tetke) je, jos uvek, jako tesko uci u trag, jer svi pomalo radimo na crno, i niko ne prijavljuje nista, a i ako cemo iskreno, malo je tesko stici do te cifre preko koje se placa porez.
 
Ja i svi ostali koji razumeju da nece niko sa marsa da dodje da im o svom trosku farba zebre na ulici, menja ventile u skolskom wc gde ce mu deca provesti dobar deo detinstva i da i drzavni sluzbenici od necega treba da zive (i da ce bolje raditi ako im je u interesu da tu sluzbu ne izgube).

Na primer
 
ok hvala, znaci ako moja zarada ne predje neku cifru niko me ne pita nista? ili ako zaradim bilo koliko

e druga stvar.. Da li neko ima Visa Virtuon karticu i koja je njena vrednost, da li se na onom spisku izabere Visa i dalje se citabroj itd.
 
jagodica:
...kakve obaveze prema drzavi imas u poslovima tipa oriflame ili amway


Da platis porez na dohodak. Budi sigurna da su oriflame ili amway dostavile poreskoj upravi (sve sa tvojim JMBG) prihod koji si ostvarila u prosloj godine vec krajem marta, pocetkom aprila. Takodje ako si zaposlena za stalno u nekoj firmi - ta firma je isto ucinila. U poreskoj upravi vec obracunavaju sve prihode koji je svaki JMBG ostvario u protekloj godini i ako predje ~ 12 * 1000 EUR placa se porez od 14%.
 

Back
Top