presa za ispravljanje kose

ja koristim remingtonovu presu i prezadovoljna sam....moja kosa je gusta, jaka a sklona volumenu i od kad pored feniranja koristim i presu mnogo lepse izgleda.....
evo kako je koristim: nakon pranja blago isfrotiram kosu i uvijem u peskir, ukljucim peglu da se greje, utrljam u kosu (ne i u koren) neku kremu koja se ne ispira, isfeniram kosu prvo sa glavom na dole a posle i pramenove do pola, okruglom cetkom feniram sire pramenove i kad dodjem do sredine glave ispravim presom srednji i donjis loj, nastavim da feniram okruglom cetkom i na kraju gornje slojeve ispravim presom....dobro iscesljam kosu i stavim malo laka.....voala :D
 
Pa jel to za pre ili posle peglanja?

Posle, ja ih imam, nrucila ih tek ovog meseca nakon sto godinama slusam hvalospeve o njima i planiram da ih narucujem redovno koliko su dobre, a uz to im je i miris divan :zaljubljena:

Ja koristim one za suve krajeve, ali postoje sjajne i za glatkocu kose.

Vec dva meseca koristim njihove sampone (jer od pre par meseci radim sa Avonom, pa eksperomentisem s anjihovim proizvodima) i kombonujem ih sa L'orealovim i Schwarckopfovim maskama, rezultati su super, iako stalno narucim drugi :manikir:
 
Nikad cula za ovu marku. Gde se to prodaje?
P. S. Hvala za link :)

Ti si baš lenja da potražiš malo sama :p :lol:


A što se tiče prodaje, budući da se radi o profesionalnim aparatima, pretpostavljam da se u Srbiji mogu nabaviti preko distributera ili u bolje snabdevenim trgovinama frizerske opreme. Ne znam. I to možeš sama proveriti. :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Posle, ja ih imam, nrucila ih tek ovog meseca nakon sto godinama slusam hvalospeve o njima i planiram da ih narucujem redovno koliko su dobre, a uz to im je i miris divan :zaljubljena:

Ja koristim one za suve krajeve, ali postoje sjajne i za glatkocu kose.

Vec dva meseca koristim njihove sampone (jer od pre par meseci radim sa Avonom, pa eksperomentisem s anjihovim proizvodima) i kombonujem ih sa L'orealovim i Schwarckopfovim maskama, rezultati su super, iako stalno narucim drugi :manikir:

Čula sam i ja za njih, ači trenutno koristim neke druge za posle... mada ipak mi treba nešto za pre...
 
Čula sam i ja za njih, ači trenutno koristim neke druge za posle... mada ipak mi treba nešto za pre...

Probaj ovo

RevlonEquave.jpg


Revlon Equave 2 phase trt-mrt-nešto-još.

Ja ovo koristim već godinama, doduše ne peglam, nego feniram, i odlično je.
Promućka se i naprska po mokroj kosi, ne lepi i ne masti kosu, ali je baš lepo zagladi, bude mnogo lakša za feniranje i mnogo lepša za dodir.

Postoji i ljubičasta varijanta za plavu kosu.
 
Ja imam peglu marke Kiepe, oOodlicna! mislim da je italijanska marka, a znam da je profi. :) Kupljena u prodavnici za snabijevanje frizerskih salona.
nace, za Remingtonove znam da im kvalitet zavisi od cijene, sto skuplja, to bolja, ali nisu lose...
pozz
 
Imam prirodnu, dugu i gustu kosu koja prosto zahteva redovno feniranje da bi izgledala lepo, neposlusna je jako. Medjutim, lako s eoblikuje fenom ili presom i za to treba vrlo malo. Dugo sam se raspitivala o presama za kosu i najvise reci hvale sam cula o markama Remington i Braun. Posetila sam nedavno Tehnomaniju i Tehnomarket, imaju na akciji lep izbor, ima presa za svaciji dzep, od 1299 din. pa dooooo...
...bas skupih.
Naglasila bih samo da je jedna potpuno ista presa u tehnomaniji bila jefitinija.

Dobila sam na poklon Braun - Satin hair 3, sa 12 stepeni toplote. Brzo se greje i brzo hladi, ne cupa kosu, keramicka je i ploca je super dimenzija, ni mala a ni velika, taman. Regulator je dobar jer su one bez njega u startu namestene na maksimalnu temperaturu.

Kosu perem dva puta samponom i jednom bas dugo ostavim dobro nanesen balzam, pa, minimum desetak min., da ga dooobro upije, posebno krajevi (koristim kolekciju za ostecenu kosa koja dlaku dubinski neguje i hrani, iako mi je kosa zdrava i nista joj ne fali). Zatim je temeljno isperem vodom malo hladnijom od mlake, nezno iscedim i pokupim u peskir, ne trljam je (tako puca vlas i stvaraju se brze iskrzani krajevi). To tako stoji na meni i fino upija dok se ja sredjujem dalje. Onda je pustim, polako rascesljam i stavim kapi iz Avona koje koristim goidnama i obozavam nacin na koji neguju kosu. Otkad njih koristim, redje se sisam, a meni je duga, negovana kosa jedan od imperativa sto se tice izgleda.

Fen nisam ukljucila vise od par puta prosle godine, kosu u 97% slucajeva godisnje susim prirodno. Sad kad imam presu, podignem kosu na teme pokupljenu u snalu, vadim odvojene pramenove i ispravljam ih srednjom jacinom prese, dakle sesticom.

Sve je lose sto se preterano koristi, realno. Ja imam poriv da svakog dana malo popravim frizuru sad kad mi je presa tu, ali se suzdrzavam od toga da je ukljucujem vise od dva puta nedeljno.
Nista nije narocito stetno ako se koristi suzdrzano i povremeno, naravno da gori kosu, ali uz disciplinu i odrzavanje vlasi odgovarajucim preparatima kosa vraca gipkost, sjaj i snagu. Samo bez preterivanja i sve je okej. :)

P. S. Ranije sam isprobala i toplo preporucujem, za negu kose i ispravljanje (ali on se koristi prilikom feniranja za efekat kose ispravljene uz pomoc prese):

Nivea-Straight-and-Easy-Pentru-Indreptarea-Parului.jpg
 
Pre neki dan mi je stigla Boschova presa..uzela je preko tehnomanije
gumeni kabal bas je jak, i ima onu stvarcicu za rotiranje kabla sto mi je super jer ja sve zivo umrsim za sekund
prirodno mi je kosa pregusta, rastrkana, nema nikakav oblik, uzas uzasa
u roku od 20min. sam uspela da ispravim celu kosu, i nista se nije uvilo a napolju je bila haos vlaga
ne cupa mi kosu ( amin!:worth:)
slatka je, ljubicanstvena, a nije ni skupa
nadam se da cemo se druziti jos dugo, posto ja bez pegle ne mogu, feniranje ne pomaze- uvije se nakon pola sata skroz tako da sam ja zadovoljna za sad ovom investicijom
 

Back
Top