omiljeni koktel

jao, odvratno....za godišnjucu veze nam 4 koktela smo popili.tekila sanrajz i nemam pojma, uglavnom bila je Južnjačka uteha u kombinaciji..pa mi se dopalo da naručim..........bože, koliko je to slatko i odvratno..i doneli nam sve sa onim prskalicama upaljenim..bljak.. al da sam se uletvio, nego ni to...ne radi ni šećer...
inače, volim bezalkoholne osvežavajuće koktele. ima jedan kafić u kojem mi prave te što ja volim..a tu je i krle..krle je zlatni retriver koji otje da me opali kad god me vidi..tele jedno glupavo..uvek se setim kako kažu neki glupanderi kažu da je ženu nemoguće silovati..jer može da se odbrani...misim, ako me krle ne bi silovao, ovde me secite, nego mi uvek neko pritekne u pomoć...kakve to veze ima..pa, ima..život je neprikdna smena događaja.....al kokteli - njet..ako ne mora, baš ( :
 
Meni su se kokteli ogadili, suvise su mi sladunjavi. Super mi je bezalkoholni koktel, Picola Colada, ili tako nekako.

Pa i za to postoji rešenje: Bloody Mary :)
draft_lens2358479module13278463photo_1230932548bloody_mary.jpg


... vodka, tomato juice, and usually other spices or flavorings such as Worcestershire sauce, Tabasco sauce, beef consomme or bouillon, horseradish, celery, olive, salt, black pepper, cayenne pepper, lemon juice, and celery salt.
 
Nije, nije... zavisi kako ti ga začine, a to možeš i sama da naručiš - ljući, sa više zeleniša i slično... to je baš dobar koktel, u stvari - izbegavaš šećer i, zapravo, sve vreme konzumiraš vitamine (celer, paradajz, neko stavlja i šargarepu... a ima i onih gaspaćo BM, to je ceo obrok).
 
Hahaha, Južnjačka uteha :) to ja ponekad pijem, zbog Dženis Džoplin (neko mi rekao da je to bilo njeno piće), i zbog filma, a to je kršina od alkohola, iako divno miriše... znam kako me pogleda barmen svaki put kada to naručim - kao da sam došla u fini restoran, i naručila viršlu sa senfom :)
 
Hahaha, Južnjačka uteha :) to ja ponekad pijem, zbog Dženis Džoplin (neko mi rekao da je to bilo njeno piće), i zbog filma, a to je kršina od alkohola, iako divno miriše... znam kako me pogleda barmen svaki put kada to naručim - kao da sam došla u fini restoran, i naručila viršlu sa senfom :)

pa kad se mangupiram ( :
da, definitivno najlepše ime, a tako loše piće....svi su pili utehu, od prislija do stonsa ( ;
piće sa pričom..a crveni baron (pilot iz I sv. rata) je pio haig burbon..pazi, u jednom filmu pilotira i drži u jednoj ruci haig..... ma, ja se uvek ložim na te reklame i kultne likove....osim na bonda i dry martini..misim, al je pitje..
 
jao, odvratno....za godišnjucu veze nam 4 koktela smo popili.tekila sanrajz i nemam pojma, uglavnom bila je Južnjačka uteha u kombinaciji..pa mi se dopalo da naručim..........bože, koliko je to slatko i odvratno..i doneli nam sve sa onim prskalicama upaljenim..bljak.. al da sam se uletvio, nego ni to...ne radi ni šećer...
inače, volim bezalkoholne osvežavajuće koktele. ima jedan kafić u kojem mi prave te što ja volim..a tu je i krle..krle je zlatni retriver koji otje da me opali kad god me vidi..tele jedno glupavo..uvek se setim kako kažu neki glupanderi kažu da je ženu nemoguće silovati..jer može da se odbrani...misim, ako me krle ne bi silovao, ovde me secite, nego mi uvek neko pritekne u pomoć...kakve to veze ima..pa, ima..život je neprikdna smena događaja.....al kokteli - njet..ako ne mora, baš ( :

ma nisu bre svi kokteli sladunjavi....campari juice nije definitivno..pelinkovac djus zvani Dunav ti nije isto...pa ni MOjito...ja volim gorce..pa te i pijem
jednom sam probala neki koktel mesana tekila rum ma cudo neko od alkohola...ajme kad se to popije..koktel moze ladno da se zove beton hehehe
 
pa jes, nisam ja to toliko pio da bih zaključio generalno negativno o koktelima....ubijam ljudima volju.....e, da, video sam taj dunav, probaću, nisam ga naručivao, nekako mi delovao "blatnjavo".....ae, ša nudite još od koktela..
 
pa jes, nisam ja to toliko pio da bih zaključio generalno negativno o koktelima....ubijam ljudima volju.....e, da, video sam taj dunav, probaću, nisam ga naručivao, nekako mi delovao "blatnjavo".....ae, ša nudite još od koktela..

i bre munjoslave pa Dunav je odlican pelindzer i djus od narandze i nekoliko kockica leda....mmmmm dobar je bre:D
 
Волим воћне, слатке коктеле, са мало алкохола.

Одмах ми ударе у ноге.

Овај најчешће наручујем:

Blue Lagoon
30 ml votke, 30 ml Blue Curacao liker, do vrha čaše dosuti limunadu, jedna višnja kao ukras ili kriška limuna.
blue%20lagoon.jpg


Zanimljiv, osvežavajuć i sladak :)

Негде га зову Блу Хаваји, ако је то уопште исто пиће. Чини ми се да ни овај рецепт не одговара свим варијантама које се могу наћи по кафићима, али то је то, у принципу.
 

Back
Top