Socijalna politika

Poruka
22.606
Tema otvorena za plavuše a mogu da učestvuju i oni koji to nisu.;)

Da li mislite da u našoj državi,na makro planu,postoji dugoročna socijalna politika ili se sve svodi na dnevnu politiku -od danas do sutra?:confused:

Hvala u napred:kpozdrav:




P.S. Ne znam da li je ovakva tema već bila, ali ko će sad da traži po ‚‚arhivi‚‚;)...pa se izvinjavam na ponavljanju.
 
Poslednja izmena:
socijalna politika kod nas kao sto znas pripada MInistarstvu rada i socijalne politike ciji je ministar Rasim Ljajic.....pravno gledano ova oblast zivi kod nas kroz nekolicinu zakona.....imaju oni cak i neke aktivnosti koji pokusavaju da rese ovu probelamtiku...ali to je sve na dugackom stapu i kanapu....teoretski...mi imamo neku dugorocnu politiku.....ali rezulatati su zbog citavog stanja u drzavi isto to znas na nezadovoljavajucem nivou...hm.....
ti problemi treba da se rese i novim zakonom o utvrdjivanju broja zaposlenih..koji je doduse jos u nacrtu....ali...kod ove stvari kao uostalom i kod svih drugih u Srbiji...treba cekati...sta cekati? pa ne znam...neka bolja vremena

ps
ja sam plavusa;)
znaci uslov postavljaca ispunjen:D
 
Poslednja izmena:
i da..za sad se sve svodi na resavanje probelam od danas do sutra
mislim da smo po tome prvi u svetu...nikad nista planski ne radimo...vec samo resavamo tekuce dnevne probleme.....pa nam se nagomilaju i dnevni nereseni probelmi.....i to je to.....smrc
 
Potpuno si u pravu .Sve primaoce socijalne pomoci potrebno je redovno svakog dana okupljati u radne centre gde bi za uzvrat drushtvu obavljali neki drushtveno koristan rad , svako u skladu sa svojim mogucnostima.
Brzo bi se broj zahteva za soc pomoc smanjio.
 
Da li drzava treba da skoluje besplatno decu od prvog razreda srednje skole pa nadalje???Nije li to jedan vid rasipanja narodnog novca.Skolovati ljude za zanimanja koja nikome nisu potrebna ili za druge zemlje je besmisleno.
Jeftinu vodu,struju itd. koriste svi pa i dobro stojeca domacinstva.
Primanja kojima se stimulise prirastaj nisu dobro uredjena propisima.Ima jos mnogo toga neracionalnog kod trosenja budzetskih sredstava.
Kriminal je posebna prica.To postaje deo nacionalne kulture.Narod izgleda sledi vodje!
Kradu krave,sadnice voca,ogrevno drvo sa oruzjem i sve drugo sto mogu!
 
socijalna politika kod nas kao sto znas pripada MInistarstvu rada i socijalne politike ciji je ministar Rasim Ljajic.....pravno gledano ova oblast zivi kod nas kroz nekolicinu zakona.....imaju oni cak i neke aktivnosti koji pokusavaju da rese ovu probelamtiku...ali to je sve na dugackom stapu i kanapu....teoretski...mi imamo neku dugorocnu politiku.....ali rezulatati su zbog citavog stanja u drzavi isto to znas na nezadovoljavajucem nivou...hm.....
ti problemi treba da se rese i novim zakonom o utvrdjivanju broja zaposlenih..koji je doduse jos u nacrtu....ali...kod ove stvari kao uostalom i kod svih drugih u Srbiji...treba cekati...sta cekati? pa ne znam...neka bolja vremena

ps
ja sam plavusa;)
znaci uslov postavljaca ispunjen:D

O.K. znam ja da zakoni i ministarstvo postoje ali mene interesuje da li ljudi osećaju efekte tih zakona,da li se osećaju sigurnijim,da li misle da država misli na njih... ili se na to kao i na sve ostalo, gleda samo kao mrtvo slovo na papiru i kao deo nečega što više vodi u dnevnu politiku.

Pozdrav plavuši od plavuše;)
 
Da li drzava treba da skoluje besplatno decu od prvog razreda srednje skole pa nadalje???Nije li to jedan vid rasipanja narodnog novca.Skolovati ljude za zanimanja koja nikome nisu potrebna ili za druge zemlje je besmisleno.
Jeftinu vodu,struju itd. koriste svi pa i dobro stojeca domacinstva.
Primanja kojima se stimulise prirastaj nisu dobro uredjena propisima.Ima jos mnogo toga neracionalnog kod trosenja budzetskih sredstava.
Kriminal je posebna prica.To postaje deo nacionalne kulture.Narod izgleda sledi vodje!
Kradu krave,sadnice voca,ogrevno drvo sa oruzjem i sve drugo sto mogu!

Ja mislim da bi trebalo, jer njihovi roditelji plaćaju porez i na taj način ih školuju.
Ako se ljudima ne mogu stvoriti uslovi da nađu posao, onda im ne bi trebalo naplaćivati školovanje jer taj novac treba i da se vrati onom ko ga je ulagao.;)
 
Tema otvorena za plavuše a mogu da učestvuju i oni koji to nisu.;)

Da li mislite da u našoj državi,na makro planu,postoji dugoročna socijalna politika ili se sve svodi na dnevnu politiku -od danas do sutra?:confused:

Hvala u napred:kpozdrav:




P.S. Ne znam da li je ovakva tema već bila, ali ko će sad da traži po ‚‚arhivi‚‚;)...pa se izvinjavam na ponavljanju.

Ne postoji dugorocna politika. Lako je reci, za 10 godina cemo iskoreniti siromastvo, ali jedno je realnost a drugo su fantazije. Uglavnom, sve se svodi na iznudjene i adhok projekte i tesko da ce se u doglednom periodu nesto promeniti bez obzira koja ce garnitura biti na vlasti.
Sto se tice pominjanog ministra Ljajica, osim harizme, umerenosti i zelje, nista konkretno, jedino ako se sos prodavnice mogu nazvati uspehom.
 
Ne postoji dugorocna politika. Lako je reci, za 10 godina cemo iskoreniti siromastvo, ali jedno je realnost a drugo su fantazije. Uglavnom, sve se svodi na iznudjene i adhok projekte i tesko da ce se u doglednom periodu nesto promeniti bez obzira koja ce garnitura biti na vlasti.
Sto se tice pominjanog ministra Ljajica, osim harizme, umerenosti i zelje, nista konkretno, jedino ako se sos prodavnice mogu nazvati uspehom.
SOS prodavnice su prevara.Cene u njima su tek nešto niže nego u normalnim,a roba lošijeg kvaliteta ili pred istekom upotrebe.
 
Tema otvorena za plavuše a mogu da učestvuju i oni koji to nisu.;)

Da li mislite da u našoj državi,na makro planu,postoji dugoročna socijalna politika ili se sve svodi na dnevnu politiku -od danas do sutra?:confused:

Hvala u napred:kpozdrav:




P.S. Ne znam da li je ovakva tema već bila, ali ko će sad da traži po ‚‚arhivi‚‚;)...pa se izvinjavam na ponavljanju.


:hahaha: Evo ja se "osecam prozvanom" da odgovorim na ovu temu.(sta cu kad sam plavusa:mrgreen:)

Naime, u duhu pitanja, smatram da bi adekvatan odgovor bio da Vlada ima i te kako dobru socijalnu politiku, eto nema gladnih, svi smo srecni, Boze sacuvaj da ima narodnih kazana, ne, to ne postoji!
Svima nezaposlenima se daje obestecenje i olaksice u saobracaju i zdravstvu.:mrgreen:
Sve je idilicno, srecna sam sto zivim u ovoj zemlji, posebno pod ovom vlascu. Nikad je ne bih menjala.:mrgreen:
 
Tema otvorena za plavuše a mogu da učestvuju i oni koji to nisu.;)

Da li mislite da u našoj državi,na makro planu,postoji dugoročna socijalna politika ili se sve svodi na dnevnu politiku -od danas do sutra?:confused:

Hvala u napred:kpozdrav:




P.S. Ne znam da li je ovakva tema već bila, ali ko će sad da traži po ‚‚arhivi‚‚;)...pa se izvinjavam na ponavljanju.

Od danas do sutra:mrgreen::mrgreen: mozda nekad i prekosutra:mrgreen::hahaha:
 

Back
Top