Генерал Понош код Јеремије

Poruka
20.637
General Ponoš pomoćnik Jeremiću

Autor: E. B. | Foto: FoNet | 12.10.2009. - 20:00
ponos-v.jpg

General-potpukovnik Zdravko Ponoš prelazi uskoro na dužnost pomoćnika ministra inostranih poslova Vuka Jeremića, saznaje "Blic" u Vladi Srbije.

Ponoš je do sada bio neraspoređen posle smene s mesta načelnika Generalštaba 30. decembru 2008.
- Ponoš će biti penzionisan i onda prelazi u Ministarstvo inostranih poslova. On ima dobar odnos sa Jeremićem jer su njih dvojica bili savetnici Borisa Tadića u vreme kada je on bio ministar odbrane - kaže naš izvor iz Vlade koji je želeo da ostane anoniman i dodaje da će Ponoš biti zadužen za međunarodne vojne kontakte.

http://www.blic.rs/politika.php?id=115240


Ово му дође ко шамар Шутановцу.
 
ne lupetaj leba ti, nemas pojma o ponosu, a jos manje o njegovom ratnom iskustvu...svi mladji (a bogami i dosta starijih oficira) se kunu u ponosa...

pa lepo...ajd nas onda upoznaj sa ponosovim oficirskim i ratnim iskustvima...posto ocito za to mnogi od nas ne znaju....
koliko je bio veliki vojnik dosta govori i ova nova duznost koja je cisto politicka....pa bi bilo lepo da nam kazes sta je u stvari ponos bio u karijeri ...dal VECI POLITICAR ILI VOJNIK....posto to na balkanu istorija kaze nije spojivo...
 
Немам ништа против Поноша, али ме занима ако можеш нешто поближе да нам кажеш о његовом ратном искуству.

ma ocito da ne moze da ti kaze...jer doticni nema niti ratno a ni komandno iskustvo...prva komandna duznost mu je nacelnik generlstava VS...i to moze samo u srbiji na brdovitom balkanu i nigde vise....a ako su moje informacije netacne ---molim da me neko demantuje i navede formaciske duznosti ponosa....naravno one koje su trajale barem godinu dana i vise...one koje su trajale toliko da se ni mastilo na naredbi nije osusilo me ne zanimaju....
a uz to bi ko je upoznatiji mogao da navede ---da li je njegova najveca vojnicka vrlina sto je kao rodjeni hercegovac odbio da ratuje za svoj rodni kraj----posto ocito vise voli moj koji je zelio da brani kao 1 covek vojske.....
DA LI JE ON POSTAVLJEN U PAKETU SA VRLIM POLITICKIM VELICINAMA KOJE TREBA SRBIJU DA UVEDU U NATO???
 
ma ocito da ne moze da ti kaze...jer doticni nema niti ratno a ni komandno iskustvo...prva komandna duznost mu je nacelnik generlstava VS...i to moze samo u srbiji na brdovitom balkanu i nigde vise....a ako su moje informacije netacne ---molim da me neko demantuje i navede formaciske duznosti ponosa....naravno one koje su trajale barem godinu dana i vise...one koje su trajale toliko da se ni mastilo na naredbi nije osusilo me ne zanimaju....
a uz to bi ko je upoznatiji mogao da navede ---da li je njegova najveca vojnicka vrlina sto je kao rodjeni hercegovac odbio da ratuje za svoj rodni kraj----posto ocito vise voli moj koji je zelio da brani kao 1 covek vojske.....
DA LI JE ON POSTAVLJEN U PAKETU SA VRLIM POLITICKIM VELICINAMA KOJE TREBA SRBIJU DA UVEDU U NATO???


Један генерал ми рече да је срамота војске почела када су они који одбише да бране свој крај ,почели да шиканирају прекаљене борце.
Пајо то се дешава сада свуда они који земљу и народ бранише јавно неко назива будалама, али не Пајо нисте били будале , били сте хероји и можете сваком таквом да пљунете у лице
 
Poslednja izmena:
Дакле где је крај......ма ко год био.....
Прво га пензионишеш па га вратиш у администрацију......докле иде бескрупулозност БоТине владавине.......да ли је могуће да нема кога другог у овој земљи Србији за ту позицију, већ је треба попуњавати са пензионисаним војним кадром......
Или је ово ''намирење'' - ротирање фоонкционерске гоозе из фотеље у фотељу.
А приче о смањењу администрације......даш некоме пензију, па још и плату, па службена путовања, па дневнице..........па помоћници, па канцеларија, а круцијално питање чему ће то да служи и да ли ће ова земља од тога имати икаквог Бољитка?
Срамота. :dash: :dash: :dash:
 
Дакле где је крај......ма ко год био.....
Прво га пензионишеш па га вратиш у администрацију......докле иде бескрупулозност БоТине владавине.......да ли је могуће да нема кога другог у овој земљи Србији за ту позицију, већ је треба попуњавати са пензионисаним војним кадром......
Или је ово ''намирење'' - ротирање фоонкционерске гоозе из фотеље у фотељу.
А приче о смањењу администрације......даш некоме пензију, па још и плату, па службена путовања, па дневнице..........па помоћници, па канцеларија, а круцијално питање чему ће то да служи и да ли ће ова земља од тога имати икаквог Бољитка?
Срамота. :dash: :dash: :dash:

Pa najvaznije je dokopati se funkcije,a glasacke ovce ce da bleju i dalje im coban kaze...
U Srbiji se na funkcije dolazi ili genetski ili poltronstvom,ne strucnoscu :rtfm:
 

Back
Top