Deljenje letaka i nasrtanje na prolaznike

Није баш тема, али је повезано:
Јутрос (ја сам мислила да је раном зором, а испоставило се да је у 10 :lol:) звони интерфон...:eek: Док сам се ја дозвала и устала, видим да је моја ћерка већ подигла слушалицу и збуњено слуша... Ја прилазим и чујем женски глас....прича ли прича, а дете само гледа унезверено....:confused:
Узмем слушалицу да чујем шта је, кад оно риба проповеда директно преко интерфона:''Вечни живот....рај...свет у којем нема ратова...бла, бла, трућ, трућ....'' Ништа она не пита, она је само зазвонила и кренула проповед....:roll:
Ја мало слушала чекајући да узме ваздух па да јој кажем да нисам заинтереована....али, како она није правила паузе - само сам спустила слушалицу.:confused:
Знам, испала сам нељубазна :rumenko:, али мислим да нисам обавезна да из љубазности слушам верску проповед преко итерфона суботом у 10 ујутру....:confused:
 
Није баш тема, али је повезано:
Јутрос (ја сам мислила да је раном зором, а испоставило се да је у 10 :lol:) звони интерфон...:eek: Док сам се ја дозвала и устала, видим да је моја ћерка већ подигла слушалицу и збуњено слуша... Ја прилазим и чујем женски глас....прича ли прича, а дете само гледа унезверено....:confused:
Узмем слушалицу да чујем шта је, кад оно риба проповеда директно преко интерфона:''Вечни живот....рај...свет у којем нема ратова...бла, бла, трућ, трућ....'' Ништа она не пита, она је само зазвонила и кренула проповед....:roll:
Ја мало слушала чекајући да узме ваздух па да јој кажем да нисам заинтереована....али, како она није правила паузе - само сам спустила слушалицу.:confused:
Знам, испала сам нељубазна :rumenko:, али мислим да нисам обавезна да из љубазности слушам верску проповед преко итерфона суботом у 10 ујутру....:confused:

:hahaha::hahaha: ovo mi je tako poooznato...Ako si ti ispala neljubazna , sta je ona :think: i da li je nuzno da se bude ljubazan u takvim slucajevima..Neko remeti tvoj mir!! Uvek mozes da kazes da si joj ljubazno spustila slusalicu ;)
 
Баш нисам имала лошег искуства са особама које деле летке. У центру града има много људи који деле те летке, и јако су бедно плаћени (мислим да је нешто типа - 1000 летака за 150 динара), тако да никад не одбијам. Али нисам приметила да су навалентни према онима који не узимају. Конкретно, у Британици им стоји у уговору да не смеју да препрече пут пролазницима или им силом уваљују летке.
Пар пута су ме звали телефоном да ми понуде нека чишћења итд, али након што им кажем да нисам заинтересована, чујем само 'пријатно' . :)
Али зато су људи који продају разне часописе у хуманитарне акције ВЕОМА досадни. Почну да те прате и уваљују часописе у руке. А чини ми се да сам у новинама читала како су то преваранти, да скупљају за организацију која се изјаснила да први пут чује за њих.
 
deljenje letaka je nekome trenutno jedini način da zaradi neke sitne pare i to rade uglavnom mladi ljudi.. (umesto da se drogiraju i kradu mami pare iz novćanika)... ( :
Тако је. :) Нико се неће обогатити од дељења летака, али то је ипак начин да се не блеји по сплавовима за непостојеће паре, него да се нешто корисно учини. :cool:

pa svaki dan iz sadučeta izbacimo reklame za 5 picerija, lokalne oglase, teretane i kuvani paradajz..nema čega nema...
Ја волим кад нађем такве рекламе.Нарочито за пицерије и палачинкарнице са кућном доставом. :heart:
Није ми проблем да узмем летак у пролазу....

Мени су већи проблем неки напдани људи што продају неке сликовнице као ''добровољни прилог за децу без родитеља''...
Стално стоје на истом месту у мом малом граду, и стално прилазе са:''Имате ли мало времена....'' и не чекају да одговорим него одмах крећу са причом-продајом. Фазон је у томе што раде по двоје, стану са обе стране тротоара, па ''што пропусти Топлица Милане дочекује Косанчић Иване''...:lol:
И то раде исте девојке већ месецима, и ја скоро свакодневно већ месецима пролазим поред њих и кажем:''Нисам заистересована'' или ''Немам времена'', мислим да је требало већ досад да ме запамте, али оне и даље насрћу...:sad2:
Е, то ме невира!
О овоме сам причала. Значи има их и ван Београда, а ја сам мислила да смо само ми осуђени на њихово заобилажење.
:)

Ali, oni što me uznemire u miru doma mog, telefonom ili dolaskom na vrata, e to teram u mp3 bez pardona.
:worth::worth:
 
E, било је и оних раније (има их и сад, али их не срећем у толиком броју) што ти приђу, без речи и објашњења закаче ти на ревер неку значку, и онда ти кажу да је то добровољни прилог за ово или оно и да треба да платиш 100 динара....:roll:
Е, ти су били агресивни, прилазе ти, а ако настојиш да их избегнеш па кренеш укосо, а они иду за тобом па ти препрече пут да им не умакнеш....:roll:
 
ja sam u srednjoj radila predizbornu kampanju za jednu politicku stranku sa jos par cura.
ujutro bi dobile letke koje djelimo po stanovima i pri tome odrzimo kratku prezentaciju(3-4 min).
da li je to do ljudi ili do mog nastupa ali niko me nije odbio iako nravno nisu glasali svi..
nasput je bio-pozvonim, predstavim se,kazem sto sam tu, imate li malo vremena..........hvala za paznji. dovidjenja.
 
Ja gotovo uvek idem Knezom i drugim ulicama slušajući MP3 plejer. To je odlična zaštita od njihovog verglanja: pošto vide da imam slušalice odustanu od toga da mi serviraju neku priču. Jedino nisam zaštićen of onih što pružaju letke bez izgovorene reči, ali to mi ne smeta. :D
 
Vracajuci se sa posla, prolazim pored dvoje, troje njih...Kad dojem do njih, i oni krenu prema meni, samo kazem "Hvala " i produzim...Iza njih je velika kartonska kutija prepuna tih istih letaka...Ne vidim poentu tog reklamiranja, jer ljudi uzmu, ni ne pogledaju i bace u tu kutiju...

Problem je sto je stampa postala mnogo jevtina pa je ovaj vid marketinga svima postao dostupan, ali nije bas najsrecnije resenje za te koji se reklamiraju...Ako pogleda da onaj koji stoji sa letkom na pola metra od kutije, kutija prepuna tih istih, shvatice da je efekat ne 0 nego ispod nje...sto znaci da je jos i u minusu jer mora isplatiti tog coveka koji deli...
Da ne pricam o cistoci tog mesta, jos ako padne kisa, to je haos...

Ko ima zelju za reklamom - dobrom, taj mora da ulozi kako bi mu se i vratilo...Plati, pa pare mlati...:)
 
Ajd ovi sto dele letke i nisu toliko dosadni, ja uvek uzmem taj papiric i produzim, kanta za djubre je u blizini al ovi sto prodaju kirbi su toliki smaraci da je to uzas jedan, em ih primis u kucu da zarade neke poene i lepo im to naglasis, da bi te oni kasnije ubedjivali da ga kupis i jos se ljute kad neces, strasno.
 
Kakav je vaš stav povodom te pojave? I inače pojave agresivnog reklamiranja? Kako izlazite na kraj sa tim?
Pa da smara - smara. A drugarica ti je u pravu, ti ljudi, dobro, ne zarađuju za život, teško onom ko na taj način zarađuje za život, ali za džeparac da... i šta im vredi da stoje kao pokretne reklame pa ko uzme - uzme, kada je poenta da za 150 dinara podele ne znam koliko hiljada :neutral: primetila si sigurno da ti često uvale više papirića odjednom...

E sad, mislim da bi baš mogli malo manje da smaraju ili, ako su se već nacrtali na ulazu fakulteta, mogli bi da popamte koga su već smarali da ne smaraju opet. I da ljubazno i milosrdno stanu pored kante za smeće.
 
U pravu si, stvarno su nasrtljivi i krajnje neprijatni, pa pre cu uzeti letak od nekog ko me ne napadno ponudi nego kad mi neda da koraknem. A najzesci su ti za nezbrinutu decu, jednom sam se vracao iz grada sa punim kesama u rukama, kupio sam svasta i potrosio do poslednje pare :)), zaustavili me, ja kazem da nemam para a ona ospe po meni kako sam nehuman i ne zelim da pomazem drugima.......uzas
 
Pa oni sto valjaju neke razglednice slike ikona sta li vec su napadni..kao za ovu onu decu i sl..ne volim te namazane uvode kao jel imate minut vremena..naravno da nemam sa svakim od vas ceo dan bi prosao kolko vas ima..a oni sto samo drze letak u ruci su ok..ako uzmes uzmes..nekako vecina stoji kulturno po strani a od nekih ne moz se prodje sto jes jes..al ni ne gledam sta nude samo im se nasmesim i kazem imam pune dzepove nemoz mi stane vise mozda u povratku
 
Pa nako kako hodža zavija ujutru e tako o većim praznicima i nedeljom ovde obese hor da peva i popa da se raspilavi na megafon, missim okej nije megafon :lol: nego zvučni uređaj koji postoji u svrhu što većeg raspirivanja zvučnih talasa na otvorenom prostoru. E sad, tako nešto nećeš naći u Beogradu, tu su dominantni oni sa ikonicama i bedževima sl. ali ja recimo baš ne volim da čujem to na putu do kuće, da prosti i crkva i sve :neutral: kome se ide u nju neka ga sluša slobodno ali ja više volim svoj mp3.
 

Back
Top