Sex u 19 veku

i ja nekom slobodnom i zdravom logikom zakljucujem da su tada penisi bili onako bas, znas:rumenko:mislim,ocu da kazem da je bio zdraviji vazduh i hrana i zdraviji zivot uopste:rumenko: zasto se tada nije znalo za vijagru, nego tek sada, a? zato sto nije bila potrebna:lol:
i sad zamislite jednog zdravog krsnog penisa iz 19. veka kad zaskoci jednu jedru komsinicu negde u kukuruzima, a, sa kazete:lol:
el mislite da su mlogo razmisljaliel ona ima gace od dobrog dizajnera i el obrijala mackicu..ili el on ostruckao dlake iz nosa i iz usiju....
ako je nesto u svemu tome bilo bolje, bio je nagon. iskonski, neupakovan u pomadice ni svilene carape, neupakovan u roze jastucice i slicne drangulije. neugusen nagon. neugusen svim onim cime se danas gusi i sputava i pretvara u svoju suprotnost.
 
Kakve sve gluposti neću pročitati ovde. :eek:
Da ste se kupali jednom godišnje i spavali na slami pored ovce i prasića i vi biste svi imali sifilis i druge boleščine,verujte mi. I ne biste sad u pola noći bili budni i *****li pred monitorom.
 
Sifilis je pre svega bolest nehigijene,što ne znači da je higijena dovoljna zaštita od njega..

i sta si sad rekao?
a uz to, sifilis je bila bolest plave krvi. sto ce reci da je aristokratija uglavnom obolevala i umirala od njega. obicni ljudi jako retko. a sta sadto govori mrzi me da anliziram ali ovo su fakta. i mnogi poznati likovi iz tog doba (visoki stalez) su umrli od sifilisa zadobijenog na najpoznatijim evropskim dvorovima. ali ovo uopste nije tema.
da li ti hoces da kazes da se tada niko nije ni jebbao da ne bi dobio boles` ? pretpostavljam da neces. a i nije to tema.
 
i sta si sad rekao?
a uz to, sifilis je bila bolest plave krvi. sto ce reci da je aristokratija uglavnom obolevala i umirala od njega. obicni ljudi jako retko. a sta sadto govori mrzi me da anliziram ali ovo su fakta. i mnogi poznati likovi iz tog doba (visoki stalez) su umrli od sifilisa zadobijenog na najpoznatijim evropskim dvorovima. ali ovo uopste nije tema.
da li ti hoces da kazes da se tada niko nije ni jebbao da ne bi dobio boles` ? pretpostavljam da neces. a i nije to tema.

Kupanje u 19. veku uopšte nije bilo u modi. I visoki stalež ga je izbegavao. Samo je njihov smrad bio pokriven parfemima. A to što nije postojala kontracepcija kao ni stroga moralna pravila kao kod običnih ljudi je samo olakšavalo širenje.
 
Kupanje u 19. veku uopšte nije bilo u modi. I visoki stalež ga je izbegavao. Samo je njihov smrad bio pokriven parfemima. A to što nije postojala kontracepcija kao ni stroga moralna pravila kao kod običnih ljudi je samo olakšavalo širenje.

hvala na informacijama:lol:

al ja i dalje ne znam koje veze ovo ima sa temom.

ovdek se radi o eksu :rtfm:

:manikir:
 
Sta mislite jel su ljudi tada imali bogat sexualni zivot -samo se nije pricalo o tome nasiroko, dok je sada sve na izvolte? :think:

Naravno da jesu... Samo bez sadasnjih seksualnih eksperimentisanja...

:ok:...tako je ...oralnog seksa npr nije bilo sigurno

@Sally...

Bilo je svacega,a zbog cega kazes ''dok je sada sve na izvolte? ''. Zar je neshto vishe prihvatljivo ako se sakrije pod tepih? Onu su radili svasta,ali su se pravili fini, to je jedina stvar koja mene nervira u tom dobu,inace obozavam i 17 i 18 i sve ostale ''stare'' vekove...Nedostatak slobode da budes ono shto jesi zbog straha od zigosanja sredine,koja radi isto shto i ti,i ima svoje mane ali ce osuti paljbu svejedno po tebi jer si se,Boze moj,usudio biti otvoren i iskren glede sebe. I sad to rade ali,u mnogo manjem obliku.

Fanatik&Bond

Naravno da je bilo:lol: Sad mi je stao mozak ,ne znam mu ime, ali jedan poznati kardinal u vreme Marije Antoanete je bio poznati pedofil i imao orgije sa maloletnicama :lol:
I cenim ako su protitutke postojale u Bibliji, i orgije kod Egipcana i kasnije u Rimskom carstvu, bilo ga je u istoj formi i u srednjem veku.
 
ahaa kad smo kod sifilisa :D

Until that time, as Fracastoro notes, syphilis had been called the "French disease" in Italy and Germany, and the "Italian disease" in France. In addition, the Dutch called it the "Spanish disease", the Russians called it the "Polish disease", the Turks called it the "Christian disease" or "Frank disease" (frengi) and the Tahitians called it the "British disease". These "national" names are due to the disease often being spread by foreign sailors and soldiers during their frequent, unprotected sexual contact with local prostitutes.

prebacivanje krivice na prvog suseda :zper: :lol:
 
Ljudi se malo menjaju. Svaka generacija misli da je bas ona sve to izmislila.

Bilo je keksa uvek i ne verujem da smo osim on-line fora ista novo izmislili.

Neke generacije su bile razuzdanije, neke cednije, ali to su sitnice.

Stari Rim mi je omiljen.
 
pa naravno da je bilo te radnje :rumenko: msm opa-cupa u 19. veku :D Ono što mene interesuje jeste da li su oni znali za erogenu zonu :think: :think::think: :per: ili je taj pojam nastao kad su ljudi počeli da razmišljaju a prestali da delaju?
 

Back
Top