Molim za savet u vezi kupovine novog Renault Grand Scenica

braca1

Početnik
Poruka
3
Postovani

molim za mali savet.

Posto imam troje dece odlucio sam se za kupovinu novog Grand Scenica , godisnje necu prelaziti vise od 10-15000Km.

Odabir je pao na jednog od ova dva modela:

Privilege 2.0 16V CVT (automatik )

tj.

Privilege dCi 150 BVA (automatik ).

Razlika u ceni je 3000eura u korist benzinca.
Benzinac mi se vise svidja zbog toga sto mu ugradjuju CVT automatik kod koga se ne oseca prebacivanje iz brzine u brzinu u odnosu na klasicni hidraulicni automatski menjac kod dizelasa.
Cini mi se da je i nivo buke u kabini pri brzinama vecim od 100km manji kod benzinca.
Potrosnja je po fabrickim merilima 10.3L/100km kod benzinca , a 9L/100km kod dizela , da kazemo da je potrosnja kod benzinca jedno 10-15% visa nego sto pricaju , ja opet necu preci 3000km vise od onoga sto prelazim da bi mi se isplatila razlika u ceni kroz gorivo.
Sto se tice prodaje posle par godina vidim da je razlika izmedju benzinca i dizela takva da je dizel 1000-1500eura skuplji od benzinca.

Elem molim savet oko odabira izmedju ova dva motora.

pozdrav svima

Braca
 
eh, na slatkim si mukama
savremeni klasični automatski menjači sa hidrodinamičkim pretvaračem ne cimaju trzaju itd
CVT ima problem sa većim momentima i zato ga i nema na dizelu.
dakle moj lični izbor bi bio
1. klasični manuelni
2. klasični automatik
3. CVT
P.S. u slučaju da mi neko drugi plaća servis redosled bi bio malo drugačiji
dizel osim na papiru i u vožnji ima neuporedivo više snage posebno iz manjih obrtaja i tečnije se vozi
kao posledica toga verujem da je i razlika u potrošnji u realnom svetu a pogotovo u gradu znatno veća od fabrički navedene
prednosti benzinca
1. lična sklonost
2. manja buka
3. manja cena
 

Back
Top