Да ли је у Европи могућ повратак хришћанству?

Да ли је у Европи могућ повратак хришћанству?


  • Ukupno glasova
    32
  • Anketa je zatvorena .

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.445
Benedikt XVI pozvao Čehe da se vrate hrišćanstvu

Politika - Pre 51 minut
PRAG - Papa Benedikt XVI pozvao je danas češke građane da ponovo otkriju svoje hrišćanske korene, izgubljene tokom četiri decenije totalitarne vlasti, sve do pre 20 godina, kada je pad komunizma ponovo otvorio put za verske slobode.

Poglavar Rimokatoličke crkve stigao je danas u trodnevnu posetu Pragu, s namerom da podrži Češku katoličku crkvu, najveću u toj zemlji, ali i proporcionalno najslabiju na svetu, s obzirom na to da se većina čeških građana izjašnjavaju kao ateisti.

U obraćanju na praškom aerodromu, Benedikt je podsetio na predstojeću godišnjicu "plišane revolucije" u kojoj je u novembru 1989. srušen komunizam u Češkoj.

"Posebna tragedija koja je zadesila ovu zemlju bio je nemilosrdan pokušaj tadašnjih vlasti da uguše glas Crkve", rekao je Benedikt XVI.

"Danas, kada su verske slobode ponovo uspostavljene, pozivam građane ove zemlje da ponovo otkriju hrišćansku tradiciju koja je oblikovala njihovu kulturu i pozivam hrišćansku zajednicu da pusti svoj glas u vreme suočavanja sa izazovima novog milenijuma", dodao je poglavar Rimokatoličke crkve.

Za razliku od susedne Poljske, lideri nekadašnje Čehoslovačke bili su otvoreno sekularnih opredeljenja, a mnogi od njih bili su bliži srednjovekovnim reformističkim pokretima nego katolicizmu, podsetio je Rojters.

Tokom četiri decenije komunističke vlasti, od 1948. do 1989., verske slobode bile su ugušene, manastiri zatvoreni, a mnogi sveštenici i vernici pohapšeni.

Najviše tri miliona od ukupno 10,5 miliona čeških građana izjašnjavaju se kao katolici, ali još manji broj redovno odlazi u crkvu.

Tokom trodnevne posete, papa će održati dve mise i posetiti nekoliko crkava u Pragu i drugim gradovima i razgovarati sa češkim predsednikom Vaclavom Klausom i premijerom Janom Fišerom.

Шта мислите, да ли је могуће зауставити време и вратити точак историје?

Да ли је могуће да Европљани (хришћани), поново крену религиозним путем хришћанства, или је за 2.000 година јудео-хришћанске цивилизације, тај поглед на свет исцрпео своје ресурсе и дошао до краја?

Да ли је у Европи, на овом ступњу цивилизације, могућ повратак искрених религијских уверења, међу хришћанима, или су данас једини прави верници у Европи муслимани?

Ово питам овде (на пдф. Политика) с тога, што многи бркају појмове и за комунизам, који је окончан, пре 20-ак година у источној Европи, везују масовну појаву атеизма, мада је атеистички поглед на свет, веома присутан и у земљама западне Европе, где је владао и влада капитализам, па чисто да рашчистимо неке појмове.
 
ameri su pokazali na primeru siptara kosova da je moguc povratak iz siromasnog socijalistickog statusa, u plemensko kriminalni

srbija je kontra primer da iako pod agresijom sveukupnom i opstom, drustvo moze, privremeno, da se vrati na prethodnu civilizacijsko-politicko-socijalnu stepenicu. sta ces kad smo drzavotvorni narod, jedini na ovom delu balkana

odgovor je znaci da, ali tek u teskim uslovima zivota
 
Није могуће, јер је наступила апсолутна хегемонија неолиберализма, дивљег капитализма

Тај систем је оваплоћење јеврејског морала - богаћење,богаћење, богаћење, по сваку цену и без сваког обзира. Ми се налазимо под чизмом жидовских економских англомерата, и не само ми са ретким изузецима као што је Иран који не да своју слободи ционистима, зато трпи тако страшне притиске :ok:
 
ameri su pokazali na primeru siptara kosova da je moguc povratak iz siromasnog socijalistickog statusa, u plemensko kriminalni

srbija je kontra primer da iako pod agresijom sveukupnom i opstom, drustvo moze, privremeno, da se vrati na prethodnu civilizacijsko-politicko-socijalnu stepenicu. sta ces kad smo drzavotvorni narod, jedini na ovom delu balkana

odgovor je znaci da, ali tek u teskim uslovima zivota

Амери су то што кажеш учинили с намером и суштински против интереса Европљана и то су спровели циљано на једном делу Европе, али мене занима, да ли је могуће да се хришћанство врати масовно у свом изворном, исконском облику?
 
али мене занима, да ли је могуће да се хришћанство врати масовно у свом изворном, исконском облику?

није, данашње друштво је чисто материјалистичко, хришћански морал је нстао, религија опстаје само као део идентитета појединих народа
 
није, данашње друштво је чисто материјалистичко, хришћански морал је нстао, религија опстаје само као део идентитета појединих народа

Значи по теби, Бог данашњег модерног човека је Мамон. (слажем се :))

А шта мислиш, да ли том модерном човеку, недостаје нешто више, неке духовне вредности?
 


А шта мислиш, да ли том модерном човеку, недостаје нешто више, неке духовне вредности?

Фридрих Ниче и Албер Ками су дали одговор на то питање

Племенитим човеку бог није потребан, , а маси коју чини "народ" ниједан бог не може да помогне, јер се она не мења и остаје фукара :)

Племенит човек је искључиво индивидуалиста :ok:
 
Све је могуће, ако се народ покаје. Бог жели наше покајање и преумљење, Свога Сина је дао да страдањем искупи наше прародитељски грех. Покајање је велика сила. То ће се десити онда , када мањи део Срба(бар петина) буду схватили и учили своју децу, да је Христ наша највећа узданица и помоћник и да сами без Бога, могу постати само робови непријатеља Божијих.

Да је народ мој послушао Мене, да је Израиљ(изабрани народ) ходио путевима Мојим, до ништавила бих непријатеље њихове понизио, и на тлачитеље њихове ставио бих руку Моју. Пс.80,14-15

Ко није са Мном, против Мене је; и који не сабира са Мном расипа. Мт.12,30

Ми смо данас робље и то се види свугде. А зашто?

Нажалост у Србији постоје лажни православци, епископи СПЦ од удбе инсталирани, који су огрезли у духовној и економској сарадњи са непријатељима Божијим из Ватикана и новог Вавилона - ЕУ. Не знају несрећници, да је пријатељство са јеретицима латино-протестантским, непријатељство према Богу, које доводи до богоостављености и страдања. Ми Срби смо страдали због тог пакта са ђаволима.

Нада постоји, јер је у Србији присутна али од шире јавности сакривена цензуром РРА, катакомбна СРПСКА ИСТИНСКИ ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА, која држи веру каква нам је предата од апостола, и која нема САРАДЊУ НИТИ СА ЈЕДНОМ ЈЕРЕТИЧКОМ ЦРКВОМ.

Напустите екуменистички змијарник и нашу окупирану СПЦ, она вас не води Богу. Знајте да се богоодступништво по плодовима познаје, а доказе безакоња лажниепископа имате на сваком кораку. За тарифирање светих тајни - симонију сви знате(оно је НАЈСТРОЖЕ ЗАБРАЊЕНО и под гадним је проклетством светих отаца). Одвратније преступе, боље и не спомињати, толико су гадни.

"Изиђите од њих и одвојте се, и нечистоте не дотичите се; и Ја ћу вас примити" (2. Кор. 6.17)

Спас је мимо брода који тоне у екуменизам. Морамо бити на броду чији путници не буше рупе на поду непоштовањем закона Цркве и заповести Божијих. Нека би нас Србе речи нашег првоархијереја и оснивача Светог Саве, упутиле на пут покајања, на брод који не тоне, него плови у сигурну луку заштите Божије. Помолите се Богу, да што више Срба схвати неопходност таквог размишљања и делања.

Речи светог оца Саве Српског упућене Србима на дан успостављења аутокефалности Српске Цркве:
Да будемо чврсти у вери отачкој; да се клонимо богомрских јереси, јер ''немогуће је , не одлучивши се од онога што је зло, навикнути се на оно што је добро''; да се са вером и покајањем обратимо од својих заблуда ка Православљу, јер је страшно упасти у руке Бога живога.
''Чувши и разумевши толику љубав Божију која је на нама, говораше светитељ Божији, кренимо сви усрдно стазама духовних заповести, свагда прилежно молећи Господа Бога Свог. Јер прво и последње дело јесте: непрестано узносити Богу богоугодне молитве и мољења; беспрекорно ходити у светим заповестима Његовим; држати предања светих апостола Његових; и не одлучивати се од црквенога збора. Јер прва заповест је дата свакоме човеку: клањати се Господу Богу Своме; и Њему јединоме служити сваком духовном и телесном чистотом и сваким доброверјем; и Њему работати несагрешиво; сав живот свој управити по Његовој вољи, и Њега се једино бојати, и смиравати себе пред Њим, и сматрати себе за ништа, а Бога сматрати за све: за силу и крепост и Спаситеља и Избавитеља и Победитеља непријатељских напада, и за чувара од почетка и свршитеља до краја, Исуса Христа Сина Божијег, коме припада слава и моћ заједно са Оцем и са Пресветим Духом, и сада и увек и кроз све векове''.
 
Papa je licemer.katolička crkva hoće samo češke pare.
Варалица, коме се на лицу оцртава ђавоиманост и злочинство, би последњи требао да спомиње Христа, јер све заповести Његове гази. Тешко њему и његовим послушницим, због њега се хули на Христа међу незнабожцима(атеистима). Тамо где су латини мисионарили(Индија, Африка), тамо је најодвратнији анимизам и пагаништина.

Латини и протестанти нису Хришћани, они су отпали од Христа!
 
Фридрих Ниче и Албер Ками су дали одговор на то питање

Племенитим човеку бог није потребан, , а маси коју чини "народ" ниједан бог не може да помогне, јер се она не мења и остаје фукара :)

Племенит човек је искључиво индивидуалиста :ok:

Линк за тебе бураз:

http://forum.krstarica.com/threads/316082
 
Шта мислите, да ли је могуће зауставити време и вратити точак историје?

Да ли је могуће да Европљани (хришћани), поново крену религиозним путем хришћанства, или је за 2.000 година јудео-хришћанске цивилизације, тај поглед на свет исцрпео своје ресурсе и дошао до краја?

Да ли је у Европи, на овом ступњу цивилизације, могућ повратак искрених религијских уверења, међу хришћанима, или су данас једини прави верници у Европи муслимани?

Ово питам овде (на пдф. Политика) с тога, што многи бркају појмове и за комунизам, који је окончан, пре 20-ак година у источној Европи, везују масовну појаву атеизма, мада је атеистички поглед на свет, веома присутан и у земљама западне Европе, где је владао и влада капитализам, па чисто да рашчистимо неке појмове.

Наравно да је могуће...све је Богу могуће...али то се неће десити...јер се ближи време другог Христовог доласка..
 
E briga mene za evropu brinem ja za srpstvo ugaseno,evo molitva SV Nikolaja moze i sad da se upotrebi u svako doba ko da je za sad napisana njegove reci su uvek mlade .
"O Gospode, veliki i silni,
Pred kime se tresu heruvimi,
Ima l išta tebi nepoznato?
Ta ti vidiš srce u čovjeku
I poznaješ najtajnije misli.
Vidiš crva pod korom grmovom.
Pod kamenom guju otrovnicu
Na dnu mora svako zrno pjeska.
Ne mogu se od tebe sakriti.
Tamnih ljudi tamna bezakonja,
Zbog kojih si na krstu visio;
Ali tvoja ljubav sve pokriva,
Iz ljubavi neznanije javljaš,
Iz ljubavi ti o znanom pitaš,
Da ti kažem što ti bolje znadeš.
Nisu Srbi kano što su bili.
Lošiji su nego pred Kosovom,
Na zlo su se svako izmjenili.
Ti im dade zemlju i slobodu,
Ti im dade slavu i pobjedu,
I državu veću Dušanove,
Al darom se tvojim pogordiše,
Od tebe se licem okrenuše.
Gospoda se srpska izmetnula,
Na tri vjere okom namiguju,
Al nijednu pravo ne vjeruju,
Pravoslavlje ljuto potiskuju.
Odrekli se srpskoga imena,
Odrekli se svojih krsnih slava,
Svece svoje ljuto uvredili.
A ko diže Crkvu zadužbinu,
Ne diže js Tebi nego sebi.
Crkve dižu da ih vide ljudi,
Crkve dižu, Bogu se ne mole,
Nit Božiji zakon ispunjuju.
Velikaši pravdu pogazili,
Bogataši milost ostavili,
Ne poštuje mlađi starijega,
No se mlađi pametniji gradi,
Nit nejakog jaki podržava,
Već ga lomi dok ga ne salomi,
Nit susjeda susjed opravdava,
Već se kune krivo za nepravdu,
Zbog blatnjave zemlje od aršina.
Sveštenici Verom oslabili,
Nit djevojke drže djevojaštvo,
Svilu nose grehom se ponose,
Mladi momci poštenju se smiju,
A svoj razvrat ni od kog ne kriju,
Niti narod za nedjelju mari,
Ni za praznik ni običaj stari,
Nit praznikom Crkvu ispunjuje,
Prazne Crkve ka pećine puste,
Prazne duše, pa prazne i Crkve;
Svud se crni crno bezzakonje.
Stid me jede i stid me izjede.
Zbog grijeha naroda mojega,
Što i mene držiš blizu sebe.
Zato plačem moj Predragi Spase,
Vječnost mi js kratka za plakanje,
Volio bih i u paklu biti,
Samo Srbi da se Bogu vrate".
 
Шта мислите, да ли је могуће зауставити време и вратити точак историје?

Да ли је могуће да Европљани (хришћани), поново крену религиозним путем хришћанства, или је за 2.000 година јудео-хришћанске цивилизације, тај поглед на свет исцрпео своје ресурсе и дошао до краја?

Да ли је у Европи, на овом ступњу цивилизације, могућ повратак искрених религијских уверења, међу хришћанима, или су данас једини прави верници у Европи муслимани?

Ово питам овде (на пдф. Политика) с тога, што многи бркају појмове и за комунизам, који је окончан, пре 20-ак година у источној Европи, везују масовну појаву атеизма, мада је атеистички поглед на свет, веома присутан и у земљама западне Европе, где је владао и влада капитализам, па чисто да рашчистимо неке појмове.

Hriscanstvo je isto sto i komunizam....u teoriju idelano ali u praksi neostvarivo...
 

Back
Top