Najsposobniji srpski političar?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

strani placenik

Primećen član
Poruka
528
Tema nije još za istoriju ali da vidimo kakva nam je percepcija likova koji će biti deo Srpske istorije?

Šta mislite ko je najsposobniji živi (aktivni) Srpski političar, ko ima dovoljno kvaliteta da uradi stvari zbog kojih će ući u Istoriju, i da li takvih uopšte ima na vidiku?

Moje mišljenje je da je to Tomislav Nikolić. Čovek neviđenom brzinom transformiše Radikalnu stranku u modernu Evropsku desnicu, i ako mu to pođe za rukom, za 2-3 godine će imati podršku i iz inostranstva a onda će ovde razbiti na izborima. Jedva čekam da se ta stranka transformiše (što će se neminovno desiti) i da zauzme mesto koje bi Koštunica hteo da ima...

Vaša mišljenja?
 
strani placenik:
Tema nije još za istoriju ali da vidimo kakva nam je percepcija likova koji će biti deo Srpske istorije?

Šta mislite ko je najsposobniji živi (aktivni) Srpski političar, ko ima dovoljno kvaliteta da uradi stvari zbog kojih će ući u Istoriju, i da li takvih uopšte ima na vidiku?

Moje mišljenje je da je to Tomislav Nikolić. Čovek neviđenom brzinom transformiše Radikalnu stranku u modernu Evropsku desnicu, i ako mu to pođe za rukom, za 2-3 godine će imati podršku i iz inostranstva a onda će ovde razbiti na izborima. Jedva čekam da se ta stranka transformiše (što će se neminovno desiti) i da zauzme mesto koje bi Koštunica hteo da ima...

Vaša mišljenja?

Ti si stvarno suvi genije!
Sa druga Tita prelazis na druga Tomu!
Ne treba to nikog da cudi jer to jeste prirodan tok!

Ziveli drug Tito i drug Toma!
Zivela partija!
 
Можда Бранко Павловић, ако буде имао среће. Од ових првотимаца НИКО.
А иначе, чему 2 исте теме, што не затвориш једну да се народ не збуњује?
 
aleks1:
Ti si stvarno suvi genije!
Sa druga Tita prelazis na druga Tomu!
Ne treba to nikog da cudi jer to jeste prirodan tok!

Ziveli drug Tito i drug Toma!
Zivela partija!

Hvala, isuvise sam skroman da to kazem iako tako mislim.
Da, Tito, pa Djindjic (ne znam sto si ga izostavio), pa evo stigoh i do Tome! Nadam se da shvatas da ne pripadam ni jednoj partiji i da uopste nemam probleme sa politickim opredeljenjem ljudi. Ali ovde nije o tome rec.

Pricamo o politicarima koji znaju sta rade, imaju jasnu viziju svog cilja i jasan plan kako da dodju do njega.

Ne pricajmo o svojim političkim opredeljenjima!...
 
acca:
Можда Бранко Павловић, ако буде имао среће. Од ових првотимаца НИКО.

To je bivsi direktor agencije za privatizacju?
E pa ljudi upravo Vam o tome pricam! On je totalno pogresan primer! On je nesto kako ne treba raditi!
Covek je imao pravi cilj, ali nije znao kako da ga ostvari. Izbacen je iz igre i niko ga se nece secati za mesec dana. A njegov cilj ce ostati neostvaren u dogledno vreme, u vreme u kom je on mogao da ga ostvari!
On je jednostavno izgubio rat u koji je krenuo. Da bi pobedio u ratu moras da budes dobar strateg, da sklapas primirja u pravo vreme, prave saveze sa ljudima koje vec u doglednoj buducnosti vidis kao neprijatelje, itd.

Ako si pametan politicar mozes da izgubis bitku ali ne i rat, i uvek moras znati kako rat da dobijes. Slicno je i u zivotu a i u poslu.
 
strani placenik:
aleks1:
Ti si stvarno suvi genije!
Sa druga Tita prelazis na druga Tomu!
Ne treba to nikog da cudi jer to jeste prirodan tok!

Ziveli drug Tito i drug Toma!
Zivela partija!

Hvala, isuvise sam skrom!... Nikako se njih trojica ne mogu uporedjivati tito i toma su demagozi kao i kostunjavica dok je djindjic praktican i iskren.Toma ce uskoro da leti iz SRS a i DSS ce da se transformise.Od sadasnjih politicara u istoriji ce biti upamceni Tadic,Ceda,Vucic,i Veroljub Stevanovic
 
mandrak-21:
Nikako se njih trojica ne mogu uporedjivati tito i toma su demagozi kao i kostunjavica dok je djindjic praktican i iskren.Toma ce uskoro da leti iz SRS a i DSS ce da se transformise.Od sadasnjih politicara u istoriji ce biti upamceni Tadic,Ceda,Vucic,i Veroljub Stevanovic

Da li će Tadić biti zapamćen to ćemo još videti. Čeda sigurno neće, a i za Vučića ne verujem. Za Veroljuba Stevanovića ne znam ni ko je.
Toma je izuzetno jaka politička ličnost i trenutno bi samo Šešelj mogao da ga izbaci, a po mojoj proceni za pola godine ni on. Samo treba da prođe tih 6-12 meseci, i zato Toma zahteva da se nose majice sa Šešeljevim likom, da se Šeki ne bi dosetio... Ali ni Šeki nije lud, samo mu treba pravi razlog, koji mu Toma nikako ne daje, već sa svom ovom maskaradom sebi pravi i alibi. U svakom slučaju 95% sam siguran da će u ovom slučaju Toma pobediti i Šešelja skroz izgurati u drugi plan, ako ne i totalno iz politike, transformisati SRS i preuzeti mesto koje je Koštunica imao 2001 i koje se još trudi da zadrži.
Istina je da će Koštunica uskoro biti na podršci koju je i imao pre 2000-te, a to je oko 3%. DSS će pre izumreti nego što će se transformisati. Što se mene tiče u vezi njih nemam nikakvih nepoznanica.

I na kraju. Svaki uspešan političar je i demagog, a uspešni su bili i Tito i Djindjić a uspešan je i Nikolić. Demagogija je i priča o EU, to je jedna šargarepa na dugom kanapu kojom se pokrivaju mnoge druge stvari... Demagogiju ne vidis samo kod jednog političara, kod onog na čiju si se demagogiju primio. Naravno, prethodno navedena trojica su se obraćala različitim društvenim slojevima, tako da se i njihove demagogije značajno razlikuju u prefinjenosti i mogućnosti percepcije...
 
svi nasi politicari su idioti.
kurta, murta, i gomila njihovih klonova...

da nisu, zar bismo bili ovde gde smo, u ovakvom stanju, kao narod, i kao drzava?

da postoji izuzetak, zar ga ne bismo bar jednom izabrali? (ops, nije valjda da ne umemo da biramo???)

jedino odskace djindjic, ali negativno, jer je on bio najveci smrad koji je posetio suncev sistem.
 
Hajde da budem fer.

Djindjic je uradio jednu VELIKU STVAR.
Kada je trebalo da se svrgne Miloshevic ,on je pregovarao sa specijalnim jedinicama da mu okrenu ledja.
Cime ih je ubedjivao,koliko je imao vetar u ledja (i kesh) zapada, koliko je laznih obecanja dao specijalcima , zatim bogatim i uticajnim skorojevicima iz JUL,SPS i van stranki?

?:
Ljudi bre pa ko vama pije mozak.
Sagledajmo realno...Sta je Djindjic uradio da bi imao ulicu nazvanu po njemu i da bi mu se podizali spomenici...
Pa on je stvorio ove strajkove u nasoj nesrecnoj drzavi...I mi ponovo biramo iste poput njega na vlast da cine "dobro" za nasu zemlju...

sch:
Ali IPAK.....ZASTO je oko sebe okupio ne samo nesposobne,nego i bandu LOPOVA ! Zar se ne sudi bivsem sefu njegovog kabineta,a i ostali nisu mnogo bolji.Zar se ne kaze kod nas:" S KIM SI,TAKAV SI".

P.S. Po politickom ubedjenju sam DEMOKRATA,ali DS ima veze sa demokratijom otprilike isto toliko koliko
nesretni Seselj ima sa velikanom srpske istorije Pasicem.

Zato sto u Srbiji gde te narod lako uzdigne na pijedastal, da strcis i budes uocljiv, nikako nece da te zastiti.
A tako izlozen si vrlo ranjiv.
Sledi da moras da dobijes "zastitu" ili od stranih sila ili od mafije domace...
Moze i oba...
Inace , zameras se i jedna prica i ti si na margini...(zuta stampa i zuta svest naroda Srbije)
Ako si zilav , ostade zilava fleka od komarca na zidu...

Zato iole pametan covek , politicar koji cuva mesto, jer zna da od podrske naroda nema nista osim "bio je dobar", ce "traziti" "prijatelje" da im ucinim-ucinish i to je surova stvarnost "iskrene narodne teznje da se stvari poboljsaju".

Ipak ima nade.
Kao sto ce 50% kupaca racunara posle 4 kupljena krsha 5 put traziti kvalitet tako ce i narod posle 30 tak godina voznje pokupiti neke fore.

Prednost Srpskog naroda nije
da je najpametniji (kao sto mislimo, a nema veze sa vezom)
nije da je najobrazovaniji(bio je zavidan nivo od srednje razvijenih zemalja)
nije da je najkreativniji (tu smo daleko)
vec da je najbezobrazniji u smislu da ce probati sve sto mu padne na pamet/
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top