Photoshop

dollar MC

Aktivan član
Poruka
1.639
E, ovako...
Kada u Photoshopu smanjim velicinu slike i kada zelim da je snimim, ona se snimi u nekom *.psd formatu. Kako ja nju da prebacim u jpg ili nesto slicno. Pokusao sam da menjam "nasilno", samo promenim format, slika se vidi u npr. ACDSee, ali ne mogu da je vidim u IE. Moze li mi neko reci kako to da uradim. Hvala unapred.
 
Pa ako vec zelis da promijenis format slike a imas ACDSee onda lijepo otvori isti pa oznaci sliku kojoj zelis da promijenis format pa na tools convert
izaberi opciju JPG ili JPEG sta vec nudi i konvertuj je u zeljeni format tako sto ces odabrati kao finalnu opciju convert.. Naravno obrati paznju imas i opciju da ti postojecu sliku koju zelis konvertovati ostavi ili ukloni.. To sta zelis.. Mislim da sam pomogao.. Poz.
 
psd je originalna fotoshopova ekstenzija. sve slike treba da editujes u tom formatu. mozes editovati koliko hoces bez gubitaka. kad budes siguran da si dobro uradio sliku ti pritisni save as i odaberi koji hoces format izmedju ostalog i jpg. posle ti photoshop nudi da izaberes kvalitet sacuvanog tj odnos kvalitet/velicina. pozdrav
 

Back
Top