novi atak na tekovine NOB-a

Па ти не знаш јер си се прерано родио, ови што сад расту знаће. Није ни моја баба могла да похвата где је 'пролетерских бригада' а где '29. новембра'.

Иначе руском генералу који је ослободио Београд треба вратити или дати улицу или трг, јер је ослободио Београд. Без њих ова партизанија би и данас чучала у жбуњу и мрњђала револуционарне пароле... ал' не док пролази окупаторска патрола, да не чују.
 
Mislim da je to SPO ukinuo još '96 ili '97. Generala Ždanova je valjda današnja Resavska ulica.

Ja bih mnogim sportistima dodelio ulice. Ukoliko vi ne promenite ime stadiona u ''Stadion Rajko Mitić'' bio bi red da on dobije ulicu.

Mada inače ne volim preterano to menjanje imena, posle ne znaš ni gde se nalaziš.

Постоји већ дуже време та идеја за стадион и уверен са да ће заживети кад тад. Ја сам живео у улици највећег Србина цара Душана и једног од већих Руса Гагарина. Не могу више да тражим.
 
Mislim da je to SPO ukinuo još '96 ili '97. Generala Ždanova je valjda današnja Resavska ulica.

Ja bih mnogim sportistima dodelio ulice. Ukoliko vi ne promenite ime stadiona u ''Stadion Rajko Mitić'' bio bi red da on dobije ulicu.

Mada inače ne volim preterano to menjanje imena, posle ne znaš ni gde se nalaziš.
Resavska je ustvari stari naziv, pre Ždanova.
To je druga varijanta promene imena ulica, vraćanje starih naziva....
 
Pogledam "Politiku" i imam sta i da vidim... nije im bilo dosta sto je Marsala Tita data nekom levom kralju, a trg Marksa i Engelsa pripao nekom bradonji (verovarno cetniku), i sve tako, pa je cak i velikom Lenjinu oduzet bulevar, nego se sad vrsi pokvaren i podmukli napad i na sam bulevar JNA!

Kako javlja nas najveci dnevni list,



Dakle, bas im je bulevar JNA smetao 'zbog komplikovane situacije na terenu'. Drugde, u ulicama koje nisu nazvane po partizanskoj vojsci, komplikacija nema. Istovremeno, u Zemunu su bas slucajno morali da preimenuju ulice nazvane po herojima drugih naroda i narodnosti -



Kako se bas potrefise samo Gajeva, Presernova, Cankarjeva i Albanska kao duple ulice? Kako ni jedna nazvana po raznim Srbendama nije duplirana?

Dokle ovi ataci na najsvetlije tekovine? Da li se oglasio Stevan Mirkovic?

JNA_Logo.JPG

koja opstina vozdovac?

pa tamo odavno nema legalne vlasti

na onim prvim izborima opozicija dobila vlast, al je rezim ukinuo i zaveo diktaturu kapitalirijata. ima da se drze izbori dok narod ne popusti, po principu pametniji popusta


koja mesna zajednica? pa da se jednoj od glavnih bg ulica menja ime po zahtevu vangradske, poljoprivredne mesne zajednice?
sto lepo ne promene ulicu u bulevar sukijevih ministarskih specijalaca i specijalaca iz oklahome,

kakva kefalonija, bre! pa 95 % posto srba nikad nije nije culo za tu kefaloniju, i nikada nece ni da ode tamo

koliko ja znam kefalonija 180 km na jug sa krfa, zabaceno, do dzadza
 
To je druga varijanta promene imena ulica, vraćanje starih naziva....

Znam za to, i nije loša ideja, ali to nek rade nekim ulicama tipa Radomira Spasojevića Mila, a ne jednom oslobodiocu Beograda. Pogotovo kad prethodni naziv nije ime neke velike ličnosti ili velikog događaja ili bilo čega velikog.

Mada, sa druge strane, možda to i nije loša ideja. Sad je moguće dati mu neku veću ulicu ili trg.
 
Znam za to, i nije loša ideja, ali to nek rade nekim ulicama tipa Radomira Spasojevića Mila, a ne jednom oslobodiocu Beograda. Pogotovo kad prethodni naziv nije ime neke velike ličnosti ili velikog događaja ili bilo čega velikog.

Mada, sa druge strane, možda to i nije loša ideja. Sad je moguće dati mu neku veću ulicu ili trg.

U principu nemam ni ja ništa protiv, osim što u jednom delu vraćaju, a u drugom delu istovremeno menjaju prve nazive. Sve imam osećaj da će kroz koju godinu da obrnu foru.
 
Победоносцев:
Уа буржуј!

Nemaš problema druže! Rekoh ti za akciju upoznavanja naroda sa Našom Borbom preko prihvatanja i asimilacije pečenja i slanine! Potrebno je približiti se prostom narodu takvim potezima jer nisu svi ljudi takvi veliki umovi kakav je vrh naše Partije na čelu sa Drugom Titom! :heart:

Tito - Partija - Čvarci - Akcija! :heart:

medved_bg:
U principu nemam ni ja ništa protiv, osim što u jednom delu vraćaju, a u drugom delu istovremeno menjaju prve nazive. Sve imam osećaj da će kroz koju godinu da obrnu foru.

Sledeći korak je promena naziva Proleterske solidarnosti u Omladinskih brigada a Omladinskih brigada u Proleterske solidarnosti. Samo čekam taj dan.
 

Back
Top