Saveti

valjda ";)" u mom postu nesto znaci :)
Nisam obratila paznju :rumenka:
odgovorila sam sa pozicije nekog ko je bio u prilici da vrsi odabir kandidata i odlucuje o njihovom zaposlenju,
a uzimajuci u obzir da joj zna ime, a ne zna bracni status i ne dopada joj se da navede oba tj. gdjo/gdjice.
da li ce napisati "postovana", "postovana ikonija" ili "postovana gospodjo peric", nije presudno za izbor kandidata za odredjeno radno mesto
Naravno da to ne moze biti presudno, ali ako vec pricamo o nijansama, onda je najbezbednije "Postovana,... :)
 
valjda ";)" u mom postu nesto znaci :)


odgovorila sam sa pozicije nekog ko je bio u prilici da vrsi odabir kandidata i odlucuje o njihovom zaposlenju,
a uzimajuci u obzir da joj zna ime, a ne zna bracni status i ne dopada joj se da navede oba tj. gdjo/gdjice.
da li ce napisati "postovana", "postovana ikonija" ili "postovana gospodjo peric", nije presudno za izbor kandidata za odredjeno radno mesto

bila sam u istoj poziciji, i tvrdim suprotno:p
mislim da zavisi od formata firme, da li je neka velika korporacija, cime se bavi, koliko su uniformisani, itd.
 
to sve zavisi od osobe koja odlucuje i kojoj se obracas
i sad ikoniji peric se mozda svidi postovana ikonija, a dragani lazic se svidi samo postovana, a milici peric se svidi postovana gdjo/gdjice peric i tako u nedogled
a sve je ispravno, tako da parka napisi ono sto ti najbolje zvuci, ja pisem uvek samo postovana, sto zvuci malo isprazno, al meni to nekako najneutralnije
 
bila sam u istoj poziciji, i tvrdim suprotno:p
mislim da zavisi od formata firme, da li je neka velika korporacija, cime se bavi, koliko su uniformisani, itd.

onda znas i da je to samo detalj, sustina je u sadrzaju biografije i prateceg pisma, a svakako se obratila sa postovanjem, ne moze pogresiti, nema tu greske
sem toga, kad je ime poznato, uvek je uljudnije upotrebiti i ime, a samo "postovana" je bezlicno i u poslovnoj psihologiji se skrece paznja na utisak koji ostavlja obracanje nekome imenom (ne samo prezimenom, cak i kad je poslovna komunikacija u pitanju)...
da ne sirim pricu, ovu teoriju nisam smislila ja, napisali je pametniji, stariji i iskusniji, kompetentniji.
 
Mislim da je osnovno pravilo " Postovana , pa prezime.
Ako je zena, uvek ide gospodja, ukoliko ne znamo njen bracni status
Selektovao sam i ja kandidate i smatrao bih neozbiljnim onoga ko posle postovna napise ime.
To je moguce samo ako imamo vec stvoreno i prisnu komunikaciju. Inace ne
 
Mislim da je osnovno pravilo " Postovana , pa prezime.
Ako je zena, uvek ide gospodja, ukoliko ne znamo njen bracni status
Selektovao sam i ja kandidate i smatrao bih neozbiljnim onoga ko posle postovna napise ime.
To je moguce samo ako imamo vec stvoreno i prisnu komunikaciju. Inace ne

Pa jel bi napisao ''Poštovana Petrovićka'' ili ''Poštovana Petrovićeva'' ? :think:
 
e, nesto me zanima jako pa ako neko zna molim da mi kaze
da ne otvaram temu, da upitam na ovoj
da li u Srbiji postoji opstina u koju mozes samo da odes sa licnom kartom i vencas se?
bez zakazivanja i papirologije?!
 

nazalost nema...
zato sto to nije zakazivanje iz hira, i nisu u pitanju slobodni termini , vec se radi o vremenu koje po zakonu mora da prodje od trenutka zakazivanja do dana vencanja.
cilj je da maticar proveri dokumentaciju koju je dobio od budućih mladenaca ...i mada ce to zvucati smesno u nasem vremenu...taj period sluzi da se "kandidati" informisu jedno odrugom, provere svoje zdravstveno stanje, jos jednom preispitaju svoju odluku, eventualno odu u bracno savetovaliste itd...

nisam nesto skoncentrisana...moglo je ovo i bolje da se objasni :rumenko:
 

Back
Top