У српским школама се игнорише да је Босна српска земља!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Босна је историјски српска:

Emperor Heraclius (610-640) INVITED THE SERBS TO SETTLE in the devastated north-western provinces of the Byzantine empire and TO DEFEND them AGAINST THE INCURSIONS OF THE AVARS...

Toward the end of 9th century the political centre of the Serbs was transfered to ZETA (or: Zenta: see MONTENEGRO) and the PRIMORYE (SEA-COAST)... [Serbian] Prince Voislav of TRAVUNIYA (today: Trebinje [Herzegovina]) ...united under his own rule Travuniya, ZAHUMLYE (the modern HERZEGOVINA) and Zeta. His son Michael Voislavich annexed the important Zhupania of RASHKA (Rascia or Rassia) [Central Serbia], and in 1077 was addressed as king (rex) in a letter from Pope Gregory VII. His son Bodin enlarged the first Serb kingdom by annexing territories...

The above quote is from:
"Encyclopedia Britannica"
Edition 1943, Vol 20, Page 341
Entry: Serbia, History
---------------------------------------------------------
[Serbian] King Bodin (1081-1101) united BOSNIA with the other two Serbian principalities - RASHKA [Central Serbia] and ZETA [Montenegro]...

The above quote is from:
"Encyclopedia Britannica"
Edition 1971, Vol 3, p 983
Entry: Bosnia-Herzegovina
---------------------------------------------------------
THE EMPEROR CONSTANTINE VII PORPHYROGENITUS (reigned 913-957) REFFERED TO BOSNIA AS PART OF *THE LAND OF THE SERBS*.

The above quote is from:
"Encyclopedia Britannica"
Edition 1990, Volume 29, Macropedia, page 1098
Entry: Yugoslavia, Bosnia and Herzegovina
---------------------------------------------------------
Serbian groups settled the region of present-day Bosnia and Hercegovina during the seventh century... Bosnia or Bosna (from Bosna river) appears to have originated as a small principality in the mountainous region of the upper reaches of the Bosna and Vrbas rivers. The name Hercegovina originated in the fifteenth century when a powerful Bosnian noble, Stephen Vuksic, gained control of lands in the southern part of Bosnia and took the title of Herzog, the German equivalent of duke, from which came the name of the region.

The above quote is from:
"Yugoslavia, a Country Study"
Headquarters, Department of the Army,
United States Government Printing Office,
Washington, DC
Edition 1982, pp 16, 17
Subtitle: Bosnia and Hercegovina

Данас у српским школама не учимо да су они који су издали свој народ и веру за време турака правилно названи потурицама.

Нобеловац Иво Андрић је назвао правим називом у својој књизи издајнике срба за време турака, књигу за коју је добио Нобелову награду, потурице за оне који су издали своју веру и многи од њих са задовољством радили зверства за турке.

Данас слушамо бљувотинске лажи како су то бошњаци, а прави назив за њих се игнорише, ако га ко употреби настаје хистерија од квислиншке прозападњачке власти и њихових гласача.

Слична ситуација данас са такозваним демократама, који пљују на српство и забрањују да се учи у школама да је Босна српска земља која је отета србима. Данас РС је под окупацијом, а у федерацији су на слободи тешки ратни злочинци као Силајџић, Орић и остали Изетбеговићи који су подржани од запада.
 
Poslednja izmena:
Ne znam odakle ti ideja da se u srpskim Bosna ne navodi kao srednjevekovna srpska zemlja kao i to da se Bosnjaci u njima definisu kao neka posebna nacija. Prvo pogledaj udzbenike pa kaci temu...

Погледао сам и дефинишу се као посебни, а не као издајници који су прешли код турака.

Данас уместо правилног назива потурице, срби од прозападне квислиншке власти слушају како су то бошњаци.
 
Pa pazi to je vec druga stvar sto sad kazes. Prvo: sad ne negiras da se Bosna uci kao srenjevekovna srpska drzava. Drugo: poreklo bosanskih muslimana se nigde ne krije ( znam jer sam iz tih udzbenika prosle godine polagao prijemni na pravnom) ij asno se navodi da su oni poturceni Srbi i Hrvati. E sad to sto su oni nekad bili Srbi ili Hrvati ne mora da znaci da se kod njih od tada do danas nije stvorila nacionalna svest. Tipican primer su Amerikanci, oni i ne kriju da su razlicitog etnickog, verskog i rasnog porekla ali cinjenica je da se vremenom kod tog raznorodnog naroda tamo stvorila nacionalna svest i tako formirala Amerikxa nacija. Tako se formirala i ''Bosnjacka'' nacija tj svest o nacionalnoj posebnosti poturcenog naroda u Bosni.
 
Pa pazi to je vec druga stvar sto sad kazes. Prvo: sad ne negiras da se Bosna uci kao srenjevekovna srpska drzava. Drugo: poreklo bosanskih muslimana se nigde ne krije ( znam jer sam iz tih udzbenika prosle godine polagao prijemni na pravnom) ij asno se navodi da su oni poturceni Srbi i Hrvati. E sad to sto su oni nekad bili Srbi ili Hrvati ne mora da znaci da se kod njih od tada do danas nije stvorila nacionalna svest. Tipican primer su Amerikanci, oni i ne kriju da su razlicitog etnickog, verskog i rasnog porekla ali cinjenica je da se vremenom kod tog raznorodnog naroda tamo stvorila nacionalna svest i tako formirala Amerikxa nacija. Tako se formirala i ''Bosnjacka'' nacija tj svest o nacionalnoj posebnosti poturcenog naroda u Bosni.

Као прво например већина јевреја у америци су прво јевреји.

Као друго глупо је упоређење са америком кад је потпуна друга ситуација у Србији. Потурице и покатоличени су издали српски народ и као такви су непријатељи срба.
 
Kako se ne uči, kad u knjizi lepo piše da je Bosna bila u sastavu prve srpske države, i da se tek od X veka razvija kao samostalna država. Bosanski banovi i kraljevi se navode kao srpski vladari, i opširno se govori o našim pretenzijama prema Bosni u XIX i početkom XX veka. Pa itkud onda Srbi tamo? Da nismo možda izvršili kolonizaciju i agresiju?
 
Jevreji su posebna prica, oni se nigde nisu stopili sa drugim stanovnistvom pa ni u Americi. Ali meni se cini da ti od drveta ne vidis sumu. Jevreji nisu postali Amerikanci, ali 99% ostalih doseljenika jesu.

Amerika je bila samo primer kako nacija moze da se formira od vec postojecih naroda i nacija nisam pravio nikakve direktne paralele Srbije i Amerike.
 
Kako se ne uči, kad u knjizi lepo piše da je Bosna bila u sastavu prve srpske države, i da se tek od X veka razvija kao samostalna država. Bosanski banovi i kraljevi se navode kao srpski vladari, i opširno se govori o našim pretenzijama prema Bosni u XIX i početkom XX veka. Pa itkud onda Srbi tamo? Da nismo možda izvršili kolonizaciju i agresiju?

Јел се потурицама у Србији данас сме казати да су потурице у школама? Не сме и ако је правилно. Јел се сме за хрвате казати да су углавном покатоличени срби? Не сме.

Квислиншка прозападњачка власт нас сваким даном кљука како су то бошњаци и хрвати.
 
Kako se ne uči, kad u knjizi lepo piše da je Bosna bila u sastavu prve srpske države, i da se tek od X veka razvija kao samostalna država. Bosanski banovi i kraljevi se navode kao srpski vladari, i opširno se govori o našim pretenzijama prema Bosni u XIX i početkom XX veka. Pa itkud onda Srbi tamo? Da nismo možda izvršili kolonizaciju i agresiju?

Ma on je to lupio cisto da bi mogao nekog da proziva. Ja na pravnom ucim srednjevekovno srpsko pravo i barem trecina materije je posvecna Bosni...
 
Jevreji su posebna prica, oni se nigde nisu stopili sa drugim stanovnistvom pa ni u Americi. Ali meni se cini da ti od drveta ne vidis sumu. Jevreji nisu postali Amerikanci, ali 99% ostalih doseljenika jesu.

Amerika je bila samo primer kako nacija moze da se formira od vec postojecih naroda i nacija nisam pravio nikakve direktne paralele Srbije i Amerike.

Многи који су например италијанског и француског порекла у америци су врло ангажовани за добробит француске и италије, многи црнци кажу да су африканци првенствено.

Што се тиче Србије. Као што сам нагласио, али ти игноришеш. Данас уместо правилно да називамо например потурице, ми смо константно од прозападне квислиншке власти присиљени да слушамо како су то бошњаци.

Масовно 1992-95 су потурице ишли из Рашке Области и клали србе по БиХ.
 
Јел се потурицама у Србији данас сме казати да су потурице у школама? Не сме и ако је правилно. Јел се сме за хрвате казати да су углавном покатоличени срби? Не сме.

Квислиншка прозападњачка власт нас сваким даном кљука како су то бошњаци и хрвати.

Piše lepo da su današnji muslimani u Srbiji poturčeni srbi, naročito plemstvo, i da je u Hrvatskoj, i naročito u Dalmaciji vršeno sistematsko pokatoličavanje, i naravno pogotovu u NDH
 
Многи који су например италијанског и француског порекла у америци су врло ангажовани за добробит француске и италије, многи црнци кажу да су африканци првенствено.

Што се тиче Србије. Као што сам нагласио, али ти игноришеш. Данас уместо правилно да називамо например потурице, ми смо константно од прозападне квислиншке власти присиљени да слушамо како су то бошњаци.

Масовно 1992-95 су потурице ишли из Рашке Области и клали србе по БиХ.

1. Postojanje Americke nacije ne mozes da poreknes, pa ti nabrajaj i sva udruzenja cetnickih emigranata u USA

2. Izraz ''poturica'' je pogrdan izraz i nikog ne mozes ozbiljno a kamoli zvanicno tako da oslovljavas...
 
1. Postojanje Americke nacije ne mozes da poreknes, pa ti nabrajaj i sva udruzenja cetnickih emigranata u USA

2. Izraz ''poturica'' je pogrdan izraz i nikog ne mozes ozbiljno a kamoli zvanicno tako da oslovljavas...

1: Тај ко би кренуо од четника и учествовао на напад на Србију он не би био више србин. Ти сигурно нећеш наћи многе у америци који су италијанског и француског порекла који би учествовали у нападу на италију или француску.

2: Потурица није погрдан назив, нобеловац Иво Андрић их је правилно назвао и добио Нобелову награду за књигу у којој их је правилно назвао потурицама.

3: Ван памети је да се потурице третирају као некаква трећа нација на српској земљи, и да им буде дозвољено да уче лажну историју. А то им квислиншка прозападњачка власт дозвољава.
 
1: Тај ко би кренуо од четника и учествовао на напад на Србију он не би био више србин. Ти сигурно нећеш наћи многе у америци који су италијанског и француског порекла који би учествовали у нападу на италију или француску.

2: Потурица није погрдан назив, нобеловац Иво Андрић их је правилно назвао и добио Нобелову награду за књигу у којој их је правилно назвао потурицама.

3: Ван памети је да се потурице третирају као некаква трећа нација на српској земљи, и да им буде дозвољено да уче лажну историју. А то им квислиншка прозападњачка власт дозвољава.

1. Sve u svemu Americka nacija postoji.

2. Ivo Andric ih nigde licno nije nazvao poturice vec se ta rec kroz knjigu provlaci kao izraz koji koristi narod.

3. A ti uzmi puski idi tamo pa obaraj tu vlast....
 
1. Sve u svemu Americka nacija postoji.

2. Ivo Andric ih nigde licno nije nazvao poturice vec se ta rec kroz knjigu provlaci kao izraz koji koristi narod.

3. A ti uzmi puski idi tamo pa obaraj tu vlast....

1. Постоји, али нешто што ти глупо игноришеш, над њом имају контроли јевреји и западњаци, ма колико им црн био председник.

2. Тај назив је потпуно тачан, они су потурице.

3. Квислиншка прозападњачка власт има да оде као и потуричка под турцима. На српској земљи данас се славе звери као изетбеговић без икаквих казни. Па љајић потурица је жалио некажњено за изетбеговићем!
 
Teodosije, ne izmišljaj i ne izvlači se!

Не лупетај. Нити измишљам нити се извлачим. потурицама је дозвољено да дивљају у Србији, да уче лажну историју и још измишљају да постоји бошњачки језик.

Па такозване демократе хистерично реагују на прави назив потурица.

љајић је потурица који је некажњено послао саучешће тешком ратном злочинцу изетбеговићу. Промовише лажну историју и "бошњачки".
 
1) Najveći neprijatelj srpstva (važi i univerzalno) je strast bez pokrića u obaveštenosti.

2) Svi koji su svesni činjenice da je velik deo srpskog naroda na Balkanu otpao od matice i razmišljaju o njegovom povratku, neka imaju samo jedno na pameti: Lako je navići se na bolje.

3) Mnogo više misliti.

PS. Rasim Ljajić je čovek kojeg bih sutra izabrao za predsednika Srbije, da se ja pitam
 
Не лупетај. Нити измишљам нити се извлачим. потурицама је дозвољено да дивљају у Србији, да уче лажну историју и још измишљају да постоји бошњачки језик.

Па такозване демократе хистерично реагују на прави назив потурица.

Ti si onaj koji lupeta. Uopšte se ne ignoriše u srpskim školama 'Srpstvo Bosne' (ja sam radio istraživački rad na udžbenicima na prostoru bivše Jugoslavije). Već naprotiv, mnogi udžbenici su i pretjerano nacionalistički (opet, neki će braniti se što piše u njima - međutim, djeca se moraju od malena učiti objektivnošću). Naprotiv, i žestoko se ističe.

љајић је потурица који је некажњено послао саучешће тешком ратном злочинцу изетбеговићу. Промовише лажну историју и "бошњачки".

Znači...ti ne voliš Rasima Ljajića?!?

Mislim da si jedini Srbin na zemaljskoj kugli u tome.

Termin "bošnjački" nije izmislio, nije jedini koji ga promoviše i bilo bi NENORMALNO da ga izbjegava (uzgred, on to i čini, jer ga svi kritikuju što koristi radije termin "Muslimani"). Ja ne znam je li se ti to praviš ili zaista nemaš pojma ama baš ništa o politici i realnosti??? :dash:
 
PS. Rasim Ljajić je čověk kojeg bih sutra izabrao za prědsědnika Srbije, da se ja pitam

Potpisujem.

Meni je iskreno bilo žao kada se ipak nisu dogovorili da on bude premijer, a koliko vidim u smanjenoj vladi Srbije ankete kazuju da bi Srbija željela vidjeti njega na čelu te mini-vlade (kada bi on to htio...).
 
Meni je iskreno bilo žao kada se ipak nisu dogovorili da on bude premijer, a koliko vidim u smanjenoj vladi Srbije ankete kazuju da bi Srbija željela vidjeti njega na čelu te mini-vlade (kada bi on to htio...).

Mislim da si jedini Srbin na zemaljskoj kugli u tome.

Termin "bošnjački" nije izmislio, nije jedini koji ga promoviše i bilo bi NENORMALNO da ga izbjegava (uzgred, on to i čini, jer ga svi kritikuju što koristi radije termin "Muslimani"). Ja ne znam je li se ti to praviš ili zaista nemaš pojma ama baš ništa o politici i realnosti??? :dash:


По теби обожавалац антисрпске звери изетбеговића би требао бити председник Србије. И још сматраш да већина у Србији су потурице и изабрали би обожаватеља изетбеговића.

Живим у Крагујевцу и путујем пуно по Србији. Ретко кад сретнем неког да има позитивно мишљење о потурици љајићу.

Пре свега он крвожедно би хтео ухватити српског хероја. Такви који гласају за њега, сигурно нису ни мало крвожеднији од њега да ухвате српског хероја Ратка Младића.
 
Poslednja izmena:
Ti si onaj koji lupeta. Uopšte se ne ignoriše u srpskim školama 'Srpstvo Bosne' (ja sam radio istraživački rad na udžbenicima na prostoru bivše Jugoslavije). Već naprotiv, mnogi udžbenici su i pretjerano nacionalistički (opet, neki će braniti se što piše u njima - međutim, djeca se moraju od malena učiti objektivnošću). Naprotiv, i žestoko se ističe.



Znači...ti ne voliš Rasima Ljajića?!?

Mislim da si jedini Srbin na zemaljskoj kugli u tome.

Termin "bošnjački" nije izmislio, nije jedini koji ga promoviše i bilo bi NENORMALNO da ga izbjegava (uzgred, on to i čini, jer ga svi kritikuju što koristi radije termin "Muslimani"). Ja ne znam je li se ti to praviš ili zaista nemaš pojma ama baš ništa o politici i realnosti??? :dash:


Brate, odustani. Zar ne vidis da je troll/radikalski dron...
 
Brate, odustani. Zar ne vidis da je troll/radikalski dron...

Глупо је назвати аутоматски српског националисту радикалом. Пре свега СРС уопште није ангажован око кажњавања љајића и да се забрани потурицама да показују поштовање према антисрпским зверима као што су изетбеговић, силајџић и слични. Нити траже да се потурице називају то што јесу, а не бошњаци или муслимани.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top