KANDIDATURA SRBIJA U EU i REFERENDUM

Da li treba Srbija da pristupi EU-zajednici?

  • NE-Srbija ne treba da pristupi EU

  • DA-Srbija treba da pristupi EU

  • UZDRZAN za sada i u narednih 10 godina


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

kalama

Aktivan član
Poruka
1.558
Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić obavestio je juče u Stokholmu švedskog kolegu Karla Bilta o „snažnoj nameri Srbije da podnese kandidaturu za članstvo u EU do kraja ove godine“.
Konačnu, formalnu odluku o upućivanju kandidature Srbije doneće državni vrh u narednih nekoliko nedelja - kaže za Jeremić za „Blic“.
Prema njegovim rečima, Srbija će pre formalnog upućivanja kandidature napraviti dodatne konsultacije sa državama članicama EU, ali je Švedska, kao predsedavajuća EU, sada obaveštena o nameri Beograda da kandidaturu za članstvo u Uniji uputi Briselu pre kraja godine.

Kao sto vidite iz navedeno nasa VLADA vec do kraja godine i Svedskog presedovanja hoce da podnese zahtev za prikljucenje Srbije EU zajednici.
To sto je On -VuK Jeremic izjavio je njegovo ali zar ne treba da se ODRZI REFERENDUM i da se nas NAROD izjasni a ne ONI-DS i drugi uz njih. Sta je bilo sa Bombardovanjem,sta je bilo sa KosMetom,Krajinom ili je to vise nevazno?
Zeleo bih da se VI ovde izjasnite sta vi mislite i koje je vase licno misljenje kako bi to trebalo ciniti.
 
Poslednja izmena od moderatora:
da li treba Srbija da pristupi EU-zajednici?

  1. NE-Srbija ne treba da pristupi EU
  2. DA-Srbija treba da pristupi EU
  3. UZDRZAN za sada i u narednih 10 godina

Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić obavestio je juče u Stokholmu švedskog kolegu Karla Bilta o „snažnoj nameri Srbije da podnese kandidaturu za članstvo u EU do kraja ove godine“.
Konačnu, formalnu odluku o upućivanju kandidature Srbije doneće državni vrh u narednih nekoliko nedelja - kaže za Jeremić za „Blic“.
Prema njegovim rečima, Srbija će pre formalnog upućivanja kandidature napraviti dodatne konsultacije sa državama članicama EU, ali je Švedska, kao predsedavajuća EU, sada obaveštena o nameri Beograda da kandidaturu za članstvo u Uniji uputi Briselu pre kraja godine.

Kao sto vidite iz navedeno nasa VLADA vec do kraja godine i Svedskog presedovanja hoce da podnese zahtev za prikljucenje Srbije EU zajednici.
To sto je On -VuK Jeremic izjavio je njegovo ali zar ne treba da se ODRZI REFERENDUM i da se nas NAROD izjasni a ne ONI-DS i drugi uz njih.
Sta je bilo sa Bombardovanjem,sta je bilo sa KosMetom,Krajinom ili je to vise nevazno?
Zeleo bih da se VI ovde izjasnite sta vi mislite i koje je vase licno misljenje kako bi to trebalo ciniti.

И што чете у вези тиме учинити?То није разлог Србија да не уџе у ЕУ.Тамо јој је место.А у вези бомбардовањем и Косово, па судови су ту.У противном били би изоловани и би чекали да Русија нешто учини која на жалост и да хоче не може.
 
da li treba Srbija da pristupi EU-zajednici?

  1. NE-Srbija ne treba da pristupi EU
  2. DA-Srbija treba da pristupi EU
  3. UZDRZAN za sada i u narednih 10 godina

Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić obavestio je juče u Stokholmu švedskog kolegu Karla Bilta o „snažnoj nameri Srbije da podnese kandidaturu za članstvo u EU do kraja ove godine“.
Konačnu, formalnu odluku o upućivanju kandidature Srbije doneće državni vrh u narednih nekoliko nedelja - kaže za Jeremić za „Blic“.
Prema njegovim rečima, Srbija će pre formalnog upućivanja kandidature napraviti dodatne konsultacije sa državama članicama EU, ali je Švedska, kao predsedavajuća EU, sada obaveštena o nameri Beograda da kandidaturu za članstvo u Uniji uputi Briselu pre kraja godine.

Kao sto vidite iz navedeno nasa VLADA vec do kraja godine i Svedskog presedovanja hoce da podnese zahtev za prikljucenje Srbije EU zajednici.
To sto je On -VuK Jeremic izjavio je njegovo ali zar ne treba da se ODRZI REFERENDUM i da se nas NAROD izjasni a ne ONI-DS i drugi uz njih. Sta je bilo sa Bombardovanjem,sta je bilo sa KosMetom,Krajinom ili je to vise nevazno?
Zeleo bih da se VI ovde izjasnite sta vi mislite i koje je vase licno misljenje kako bi to trebalo ciniti.

Napravi anketu...
 
Ja sam protiv ulaska SRBIJE u EU,ali jesam za razvijanje nasih kako zakona tako i svega drugog.Mozda jednog dana ali dok EU nije svoja vec ZIDOVSKO-AMERICKA batina to mislim da nije nam potrebno. A sto se tice Rusije,nisam ni za njih ali opet sam za neku saradnju jer u protivnom ovi ce nas dovesti dotle da cemo biti "NEVIDLJIVI" ako vec nismo a polako ...
 
Svi znaju da sam ja ljuti protivnik EU. To je jedna odvratna podla tvorevina. Ali, ta tvorevina razmišlja i deluje onako kako je to činila i njena prethodnica Trojni pakt: "Ko nije sa nama, taj je protiv nas".
Jednom napravismo grešku, odbismo taj pakt, i izgubismo milion i po života, a preko njih milione Srba, koji se nikada nisu rodili, izgubismo velike teritorije (Makedoniju, Crnu Goru, BiH, Krajinu, Baranju, itd), a ti gubici su potvrđeni na kraju XX veka.

Da ne bismo izgubili još koji deo, i da bismo vratili onaj deo koji se otima (KiM), potrebno je da uđemo u tu odvratnu tvorevinu. Samo kao članica, možemo da zagorčavamo život Šiptarima na KiM, raznim secesionistima u Vojvodini, Raškoj, Timoku...
Samo kao članica možemo obezbediti opstanak Srpske.
Samo kao članica možemo sačuvati Srbiju.

Sve je to lepo..."Carstvo nebesko" i tako to, ali ja sam nekako skloniji da razmišljam na način Dušanov, da razmišljam o "carstvu zemaljskom", a o onom nebeskom neka razmišljaju popovi. Mi smo boreći se za carstvo nebesko kroz vekove nekoliko puta sebe dovodili do ivice istrebljenja. Bojim se da su neprijatelji sada isuviše jaki, jači nego ikada, da su naši nekadašnji saveznici, postali saveznici našim neprijateljima, i jedino što bi nas moglo održati je da im se priklonimo. Ne da ih volimo, ni da verujemo u tu ideju o idiličnoj ujedinjenoj Evropi. Znamo mi dobro da je to utopija, šarena laža za lakoverne, kakvi smo i mi nekada bili, kada smo verovali u bratsvo i jedinstvo. ali, treba da smo uz njih, da oni ne bi bili protiv nas. A, kada se ta basna bude završavala, lako ćemo istupiti iz nje.
 
malo vasih glupih posalica ajde de, da vam izadjem u susret kad toliko zelite i obratim paznju na njih :mrgreen:

ali nemojmo preterivati. :)

mama je isto Srpkinjica mila i lepa, i glasa za Tadica jer je ja tako ubedim, a tata bude malo ljut sto je moj uticaj veci. :D

jel nekog zanimaju i moje babe i strine, da zavrsimo sve o istom trosku? :dontunderstand:

:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
malo vasih glupih posalica ajde de, da vam izadjem u susret kad toliko zelite i obratim paznju na njih :mrgreen:

ali nemojmo preterivati. :)

mama je isto Srpkinjica mila i lepa, i glasa za Tadica jer je ja tako ubedim, a tata bude malo ljut sto je moj uticaj veci. :D

jel nekog zanimaju i moje babe i strine, da zavrsimo sve o istom trosku? :dontunderstand:

:mrgreen:

Svi od prvog do zadnjeg kolena!:mrgreen:
@ tema
Ne...niti verujem da ce uci...ikad!
 

Back
Top