Zena u braku

Pod JEDAN.....DA ..da tako je moja bivsha tashta govorila ..U braku uvek mora neko da povuce vishe ..i nikad nemoze da se izmaeri..ko je koliko doprineo ..u zajednickom zivotu oko kuce dece ..posla i svega ostalog...
Naravno to je tacno pod predpostavkom da su obe osobe korektne pa ko koliko moze ..dobro jes...samo je je bitmno da svako da svoj maksimum...
Ali POTPISUJEM da to naglashavaju osobe koje nisu spremne da daju sebe ..vec ocekuju sve od drugih....i NEMA Omashke da su u 100% posto slucajeva NEkorektne....
Elem ..pod DVA...
Moram da budem kreten i ovo da pricam ali me je tema izuzetno podstakla....
Dakle...Kuvao sam ...peglao...radio generalku..decu svako vece sredjivao...
Ishao u nabavku...Radio u dvorishtu...sve Pola na pola + fizicki poslovi samo moji..(alde..realno..tu nema shta da se deli)...ishao na posao ..vodio decu u obdanishte..pre posla pa ih vracao posle posla...
Zaradjivao...sasvim solidno...i malo vishe od toga...
I nije bila zadovoljna...Ma ne.. bila je potpuno nezadovoljna...Besna....
Godinama sam se pitao shta je ..da nije do mene...
Na kraju sam ukapirao....Ona nikad nece biti Hepy..a kamoli fore forewer...i sama je kriva za to ..i danas joj niko ne valja...
To su potpune gluposti....pune ti glavu...ortodoksnim budalashtinama...
Iako mi svi kazu da sam ustvari ja kriv shto sam joj sve to dopustio....
opet cu ako budem imao priliku...samo..ovaj put..ne sedam godina....
i ne takvoj osobi nadam se Nikada...Ako neka bude O.K.. zashto da ne...(ja ipak ne mislim da su sve iste..)
Ionako nisam sve to radio zbog nje .....vec velikim delom i zbog samog sebe...i shto mislim da tako treba.....

pa zato cu se za godinu i nesto dana udati za tebe:D
@ tema
brak je stvar kompromisa...ako mislite da je kompromis kombinacija bele i crne , onda ste se zeznuli...kompromis je ili belo ili crno, jednostavno je tako
Obicno neko popusta
Problem je sto tokom godina se nekako iskristalise u nekim slucajevima da jedna strana stalno popusta a druga se prosto navikne na tako nesto i kada se ta popustajuca strana jednom pobuni dolazi do haosa
Brak je definitivno lepa stavr...ali kad si sa osobom sa kojom mozes da delis i vecinu svojih razmisljanja, naravno ne moze sve, uvek postoji neki deo koji se jednostavno mora zadrzati za sebe jer se gubi sopstveni identitet
Zene su sklone da ulaskom u vezu se izgube, da voljenoj osobi cine sve, da mu ugadjaju i da ne traze pomoc, kuvanje rucka sa osmehom, postavljanje stola, cisto da se on oseca super u kuci i to se pretvori u godine ugadjanja , a vrlo cesto muskarci to samo prihvate bez zelje da joj kvare zadovoljstvo i da nesto preuzmu na sebe...posle niza godina, gubi se snaga i volja, nekako i to je normalno i to im postane smetnja , ali tada je kasno
Pa one su svoje muzeve to sve naucile
NIje tacno da im se to desilo zasto sto su se mlade udale,ja sma se starija udala znaci tek sa 28 godina, pa sam muzu prinosila i donosila, i kad vise nisam to mogla jer sam ocekivala za uzvrat, tada je doslo do revolucije
U nekim brakovim se to pretvori u konstantno nezadovoljstvo koje moze da rezultira razvodom, a moze i da se resi pricom...ali iskrenom
Pitanje je samo koliko su partneri spremni na resavanje te vrste porblema
Smatram da porbelima i njihovom resavanju treba dati i sansu i vreme da se to resi
Ako se i pored najbolje volje neke stvari ne mogu resiti...tada je razlaz jedino resenje
NIkom ne treba oredne zrtve prvog stepena...uostalom zasto
Ako si negde nezadovoljan, uskoro ce i okolina to osetiti, deca porodica, prijatelji rodbina
U braku se od pocetka moraju neke stvari negovati, ako se puste da se same rzvijaju, mogu da krenu pogresnim putem, ali verujem u brak koji je i posle mnogo godina stabilan, jer supruznici deluju zajedno..u smislu prevazilazenja svih prepreka
nekad se one sruse, nekad zaobidju, nekad preskoce, a nekad prestanu da idu istim putem i da nailzae na zajednicke prepreke
 
Ne.. nije u tome stvar... negde sam vec pomenula...te zhene su sastavni deo mog zhivota.... zanimalo me je da li zhene generalno vishe dele njihovo mishljenje ili moje?....
 
Ne.. nije u tome stvar... negde sam vec pomenula...te zhene su sastavni deo mog zhivota.... zanimalo me je da li zhene generalno vishe dele njihovo mishljenje ili moje?....

Znas sta - zene koje zive kako im odgovara i koje nisu isfrustrirane - niti imaju vremena niti potrebe da razmisljaju kao te tvoje "sastavne" zene.

Meni je vece pitanje sto se ti tangiras oko toga?!
 
Sedim pre neki dan sa dve zhene, jedna oko 35, druga oko 45 god. I da ne duzhim, obe su mishljenja da je zheni u braku sudjeno da bude nesrecna, da nije objektivno, chak nije normalno da ochekuje od muzha da uradi neshto u kuci, sve u svemu "tako nam je pisano" od momenta kad potpishemo... i totalno me izvredjaju shto ja ochekujem da on ponekad sebi neshto opegla ili skloni sto,ne daj bozhe opere sudove... skuva??? Pa da li sam ja normalna???? Ono shto mi nikako nije jasno je kako je moguce da one, relativno mlade, zastupaju takvu teoriju....?.. ja sam mislila da je objashnjenje u tome shto su se obe udale sa 17-18 god... da su zapravo dozvolile da ih stave u polozhaj " Ja sam gladan, prinesi,sazhvaci, odnesi,operi" .... naravno, nisam im to rekla,jer mi je zazvuchalo u glavi kao nizak udarac... I na kraju njihov zakljuchak je bio da cu "ostati kod kuce da pletem sede" ako budem "terala po svom"...

Da li je iluzorno ochekivati happily ever after?
Da obično tako pričaju ljudi (ne samo žene) koji su ceo život bacili na određenu stvar, ali bliže se godinama (posebno ova od 45) kada će da polude i, vrlo moguće, da se razvedu, pa će da počnu da pričaju neke druge priče, drugu krajnost..... očekivati danas dobar brak, pre svega - dobrog njega, je prilično budalasto, život je kratak, a sve unutar života je još kraće. Ako hoćeš da nešto traje odseli se u planinu, čuvaj ovce i jedi divlje jagode. A i tu možda odluče da provuku žičaru tako da..... ne znam šta da ti kažem.
 
Znas sta - zene koje zive kako im odgovara i koje nisu isfrustrirane - niti imaju vremena niti potrebe da razmisljaju kao te tvoje "sastavne" zene.

Meni je vece pitanje sto se ti tangiras oko toga?!

Pa dovele su me u situaciju da se zapitam da li ja zapravo od zhivota stvarno ochekujem bajku..tj,da li je to shto ochekujem bajka,a one samo surovo iskrene ili....?
 
Da obično tako pričaju ljudi (ne samo žene) koji su ceo život bacili na određenu stvar, ali bliže se godinama (posebno ova od 45) kada će da polude i, vrlo moguće, da se razvedu, pa će da počnu da pričaju neke druge priče, drugu krajnost..... očekivati danas dobar brak, pre svega - dobrog njega, je prilično budalasto, život je kratak, a sve unutar života je još kraće. Ako hoćeš da nešto traje odseli se u planinu, čuvaj ovce i jedi divlje jagode. A i tu možda odluče da provuku žičaru tako da..... ne znam šta da ti kažem.

A "dobru nju" - ima li toga?
 
Očekivati dobrog njega - za brak..... je budalasto. Šta ti nije jasno?

Žena ima, aj da kažemo pola..... a dobar "on" je, u smislu supruga koji NIJE opisan u uvodnom postu, odmah ili posle 20 godina braka..... prilična retkost, i ranije bio, a sada pogotovo. Okej, sad nije otliko strašno što pije i kocka se :lol: ali očekivati vernost :eek: ravno je idiotizmu. Očekivati..... jer, valjda sam baš ja srećnica koja će da ga "ubode". Ili ko(ja) god, sa teme...
 
Dakle.. retkost..

Recimo da.. jeste. Naravno, to bi znacilo da nema ni verne zene. Jer svi ti muskarci moraju to uciniti s nekim. A sumnjam da predju u gejeve toga radi..

Ok, znaci nema ni jednog ni drugog..

Pa dobro, i kad je bilo bilo je vise pod prisilom. Drustva, porodice, kako god..
Onda je brak prevazidjen. Uvek i jeste mozda bio bas to. Ali je bio nuzda. Sad nije. Ima nas kao mrava. Od tog broja ne treba ni trecina trecine..
Hmm, novi poredak stvari? Odbaciti sve to, brak, ljubav..
Mozda je ljubav samo mit pesnika na kraju krajeva..
Recimo da jeste.. I cemu se onda zaista okrenuti?
Ljudima? Hedonizmu, prezirem vise tu rec? Hocemo zdusno orgijati jer je zapravo to ono sto zaista zelimo? Neki ce pricati s ovcama po planini jer je bolje i to nego biti u drustvu ljudi?

Samoca na planini? Pa pogledaj oko sebe. Nije li toliko njih bas to vec sad? Ne, ne fizicki, iznutra? Mozda nam treba jos jedan pokolj svetskih razmera da bi bilo nekog smisla u stvarima koje izniknu na rusevinama?

O cemu ljudi vise uopste pricaju? Sta zaista zele? Da imaju sve? Eureka, nece imati..
Sve cak ni ne postoji, sve je samo jos jedno mozda iza sledeceg brda..

Ne znam, od ovakvih prica mi je vise muka..
 
Poslednja izmena:
Samoca na planini? Pa pogledaj oko sebe. Nije li toliko njih bas to vec sad? Ne, ne fizicki, iznutra? Mozda nam treba jos jedan pokolj svetskih razmera da bi bilo nekog smisla u stvarima koje izniknu na rusevinama?
Pomešao si uzrok i posledicu. Ako odeš na planinu i živiš sa ovcama, ne možeš ništa da izgubiš. Osim, naravno, ovaca. A to uvek može ponovo da se nabavi.

Čovek s kojim provedeš 20 godina (čovek = i žena, naravno) može koliko sutra da ode bez reči. I uglavnom odu. A ako ne odu oni, odeš ti.
 
Pa, znaš kako kažu: dok ne uđeš u brak otvori četvoro očiju, a kad uđeš., onda ih zatvori.
Sve je u glavi, a ja ti želim sreću da upoznaš pravu osobu.
Nećemo je valjda mjeriti time ko je kuvao, peglao itd...
 
Očekivati dobrog njega - za brak..... je budalasto. Šta ti nije jasno?

Žena ima, aj da kažemo pola..... a dobar "on" je, u smislu supruga koji NIJE opisan u uvodnom postu, odmah ili posle 20 godina braka..... prilična retkost, i ranije bio, a sada pogotovo. Okej, sad nije otliko strašno što pije i kocka se :lol: ali očekivati vernost :eek: ravno je idiotizmu. Očekivati..... jer, valjda sam baš ja srećnica koja će da ga "ubode". Ili ko(ja) god, sa teme...

Sexsizam, a?!
 
Pomešao si uzrok i posledicu. Ako odeš na planinu i živiš sa ovcama, ne možeš ništa da izgubiš. Osim, naravno, ovaca. A to uvek može ponovo da se nabavi.

Čovek s kojim provedeš 20 godina (čovek = i žena, naravno) može koliko sutra da ode bez reči. I uglavnom odu. A ako ne odu oni, odeš ti.

A mozda je to grupa ljudi kao i druge..
 
Pomešao si uzrok i posledicu. Ako odeš na planinu i živiš sa ovcama, ne možeš ništa da izgubiš. Osim, naravno, ovaca. A to uvek može ponovo da se nabavi.

Čovek s kojim provedeš 20 godina (čovek = i žena, naravno) može koliko sutra da ode bez reči. I uglavnom odu. A ako ne odu oni, odeš ti.


Znaci ne postoji citav brak, tj. nisi spominjala brak - vec budu zajedno i posle 20 godina svakako neko ode? Cudno.
 

Back
Top