macke i terasa/prozori

Valeria

Elita
Poruka
20.300
Danas mi je definitivno dan za resavanje "mackastih" problema:(

Imam jedan praktican problem. Sto je moj mali macak Frodo odrasliji, on ima vecu tendenciju ka terasi, stalno pokusava da se uzvere do same ivice, pa se brinem da ne padne sa terase... ja bih sve to lepo zastaklila, ali nije moj stan, tako da ga ne mogu renovirati. Ima li neka fora kako da se odviknu macke od naginjanja sa prozora, skakanja sa terase? Stalno se brinem da ce da zavrsi na betonu kao kamikaza:(, a ne mogu sve drzati zatvorenim.
Pre sam zivela u kuci, pa nemam takva iskustva, nisam imala tih problema..
 
Završiće na betonu, u to možeš da se kladiš, ne možeš ga odvići.
Možeš li da postaviš rešetke ili metalnu mrežu (na primer, metalnu mrežu za komarce ili onu koju koriste za kokošinjce - nikako ne plastičnu)?
Upravo imam jedan takav slučaj i veruj mi, problema preko glave. :(

P.S. Mogao bih ti reći da ga staviš na ivicu terase i pokušavaš blago da ga gurneš, što će kod njega izazvati strah od pada, ali sa prvim golubom ili vrapcem koji sleti na ogradu terase... fijuuuu... tras!
 
Pa, na neke "rupe" u terasi sam vec stavila zicu ( od nje sam pravila resetke) i to mu je vec dva puta spasilo glavu (inace bi zavrsio na betonu), ali sada hoce da preskoci citavu konstrukciju:(.
Tehnicki mi je neizvodljivo bilo sta jace da stavim, jer je prostor koji je slobodan ooogroman (to su one istrurene terase i tu bi jedino pomoglo da se sve zastakli. A to bi povuklo i druge investicije, o kojima ne mogu ni da razmisljam:(.

Jedino mi je resenje izgleda da se uskoro selim:/

I tacno.. kad ugleda goluba ili samo muvu, poleti ka njoj i uopste ne razmislja hoce li pasti ili ne.
 
Moj macak je tri puta padao sa terase, i sad leti mnogo vremena provodi na terasi, malo se plasim pa proveravam cesto dal je tu... Ali, drugi i treci put kad je pao, sam je krenuo da se vraca do stana...mnogo je pametan...
 
Moj macak je tri puta padao sa terase, i sad leti mnogo vremena provodi na terasi, malo se plasim pa proveravam cesto dal je tu... Ali, drugi i treci put kad je pao, sam je krenuo da se vraca do stana...mnogo je pametan...

Ali ovo je drugi sprat, a dole je beton:(
Moj drugi macak je jednom pao i jedva je preziveo, bio je na antishok terapiji i antibioticima:(. Bojim se da ne bi tako lagodno prosao kad bi pao..
 
Meni je u junu tako pognulo mace. Mozda bi mogla da stavis ribarsku mrezu preko terase?

Praktcno ne bih imala o sta da je okacim, osim o komsijski donji deo terase koji je previsoko:(, a i morala bih tu neke kuke da kacim (o koju bih obesila mrezu), sto opet ne znam kako bih izvela (a i zakonski, to je vec deo komsijskog stana, ne bih smela tu da radim nesto bez dozvole). Dakle, to otpada.
Ili mislis da je samo prekrijem?
To bi vec mozda mogla da uradim... da je celu "odozgore" prekrijem kada se ne koristi (naravno, kada nesto radim na njoj, onda je otkrijem, ali pazim na macana...ili ga bas za toliko, na par minuta, zatvorim u sobu), a otvorena su vrata od terase, pa macak moze da shparta bez bojazni da ce da iskoci..
To bi mozda moglo da ide po sistemu zavezivanje-odvezivanje po potrebi..
Sad, tesko mi je ovako preko foruma da objasnim kako sam sve to zamislila (i tehnicke mogucnosti terase).

Hvala na ideji;)
 
imas u pet shopovima mreze bas u te svrhe, dobijes i kukice za kacenje i sve, kupuju se po dimenzijama i oko 2500 hiljade su, samo ti treba busilica: )
i ja sam u iznajmljenom stanu, 5 sprat i imam dve radoznale mace, tako da te razumem u potpunosti : )
 
imas u pet shopovima mreze bas u te svrhe, dobijes i kukice za kacenje i sve, kupuju se po dimenzijama i oko 2500 hiljade su, samo ti treba busilica: )
i ja sam u iznajmljenom stanu, 5 sprat i imam dve radoznale mace, tako da te razumem u potpunosti : )

Hvala na sugestiji:)
Elem, to cu sto pre nabaviti, a u medjuvremenu sam dodatno ogradila terasu daskama, kao prvu pomoc ( i sad je terasa simbol estetskog uzasa hehehe ), ali sam danas pustila Froda pod nadzorom na terasu i nije mogao ni izdaleka nista da preskoci.
Naravno, on je jos mali, ali nastavice da raste, tako da moram mrezu postaviti sto pre.

Puno hvala svima na sugestijama!
 
Još samo da dodam da plastična mreža ne dolazi u obzir, kod mene je bila obrnuta situacija-prizemna kuća i mačak koji pokušava da uđe-i mreže su bile jako kratkog daha, uzvere se uz nju i izvuče je na vrhu, gde je najslabija da bi ušao. :zcepanje: Baš je bio pravi Zloća, ponosni, zaslužni nosilac svog imena.
 
Još samo da dodam da plastična mreža ne dolazi u obzir, kod mene je bila obrnuta situacija-prizemna kuća i mačak koji pokušava da uđe-i mreže su bile jako kratkog daha, uzvere se uz nju i izvuče je na vrhu, gde je najslabija da bi ušao. :zcepanje: Baš je bio pravi Zloća, ponosni, zaslužni nosilac svog imena.

O, da potpisujem... mački da bi prošla kroz plastičnu mrežu treba manje vremena nego meni da se ispišam (eksperimentalno provereno, sada lečimo prelome... :( ).
 
Za početak, treba vaš stan da počne da doživljava kao svoj dom. Posle će verovatno i dalje hteti da pobegne ali će se vraćati-ako mu se nešto ne desi. Zato, ako ne želiš da brineš o tome, pred tobom je velika dilema-da li ili ne da ga kastriraš i zatvoriš u kuću.
 
Moj mačak Frodo je imao želju da tako beži u početku, a onda je stekao nekakvu teritorijalnu svest i nigde mu se ne ide van stana. Kad otvorim vrata kuriru, on ga podozrivo gleda sa kućnog praga, ali nema neku želju da pohrli napolje.
 
ahhh definitivno ce ostati samo u kuci,eventualno izaci u dvoriste ali u mom prisustvu,imam losa iskustva,poznajem jednu macu koja je lose zavrsila svaki dan ga biju macori ni ja sama ne znam zasto ali se uvek pojavi ranjen....mazala sam mu nogu kremom koju mi je veterinar rekao ali nije moje mace pa ne mogu potpuno da brinem o njemu....samo kad se nadje u mojoj blizini :(
 
ahhh definitivno ce ostati samo u kuci,eventualno izaci u dvoriste ali u mom prisustvu,imam losa iskustva,poznajem jednu macu koja je lose zavrsila svaki dan ga biju macori ni ja sama ne znam zasto ali se uvek pojavi ranjen....mazala sam mu nogu kremom koju mi je veterinar rekao ali nije moje mace pa ne mogu potpuno da brinem o njemu....samo kad se nadje u mojoj blizini :(

Probaj, da kao ja naucis macku na povodac, pa da ga setas tako na povodcu. Macke se ne mogu kao psi voditi, one u stvari vode vas ali bar ne moras da strahujes da li ce otrcati za nekom mackom ili ce je uplasiti kuce pa ce se popesti na drvo. Moj se macak naucio na povodac pa sad setamo. Imamo odredjenu marsutu pa me ne vuce kao pre i ne plasi se svakog suma.
 

Back
Top