Demoni i njihova projavljivanja

Pa dobro po tebi ni Tesla recimo nije imao sadrzajan zivot, jer s eposvetio necemu sto tebe najverovatnije ne bi ni zanimalo da si ziveo u ono vreme.:)
Ljudi okrenuti svom poslu nemaju sadrzajan zivot po tebi, jer eto ne mozes da razumes da neko voli svoj posao i da mu je posao istovremeno i zabava.:)
Nego ti jos nisi izneo svoje misljenje po pitanju ateista. A stalno pitas sta vi ateisti trazite ovde, sta trazite?
To znaci da ili nesmes da ga izneses ili ga nemas, jer ne znas da formiras misljenje.
Dakle ovde nisam tema ja, vec demoni i njihova projavljivanja:eek: ups izgleda da sam ipak ja tema.:zcepanje: :zcepanje:

:klap::klap::klap: Tu si u pravu.
 
Pa dobro po tebi ni Tesla recimo nije imao sadrzajan zivot, jer s eposvetio necemu sto tebe najverovatnije ne bi ni zanimalo da si ziveo u ono vreme.:)
Ljudi okrenuti svom poslu nemaju sadrzajan zivot po tebi, jer eto ne mozes da razumes da neko voli svoj posao i da mu je posao istovremeno i zabava.:)
Nego ti jos nisi izneo svoje misljenje po pitanju ateista. A stalno pitas sta vi ateisti trazite ovde, sta trazite?
To znaci da ili nesmes da ga izneses ili ga nemas, jer ne znas da formiras misljenje.
Dakle ovde nisam tema ja, vec demoni i njihova projavljivanja:eek: ups izgleda da sam ipak ja tema.:zcepanje: :zcepanje:

aha...znaci vrednost ovih tvojih kuckanja ovde je kao vrednost onoga sto je Tesla radio....:hahaha:
ja sam svoje misljenje o ljudima ovde koji TVRDE da su ateisti vise puta izneo...kako ko,ali uglavnom se svodi na "ubedjivanje" sagovornika da Bog ne postoji nekom vrstom nepostovanja njegove vere..a to i ne bi bio problem da ne provode dane i noci ubedjujuci vernike na "religiji" u to..ili bar da koriste neki argument u njihovim tvrdnjama vec samo ono:JESTE!-NIJE!ili:ma ja sam samo ovde da zezam vernike...i nista vise od toga...DANONOCNO na pdf "religija"?!?!?! ...ja znam par ljudi koji bi mozda i mogli da se nazovu ateistima...a sa njima ne mogu da pricam o religiji jer na svaki pomen tih stvari naprave smorenu facu i skrenu na drugu temu...a ne ko vi "ateisti" ovde...a mozda si propustila sustinu onoga sto sam rekao jer si previse bila zauzeta "zezanjem vernika"...ja to stvarno ne znam...ali siguran sam da se slazes da ovakav nas razgovor ne vodi nicemu pa mozemo i da ga prekinemo..a i sta imas da cujes od nekoga ko "ne zna da formira misljenje"....:super:
 
Demoni se isteruju uz pomoć Duha Svetoga i blagoslovom Gospoda Isusa Hrista, a u tu svrhu čitaju se molitve Gospodu i svetima koje su posebno sastavljene baš za isterivanje nečistih sila. U tim molitvama citira se Jevanđelje i koristi se Krst i osvećena vodica.

Jevandelje?
a demon iz jedne od onih..."tvojih" pricica je radio sta?
= izgleda da vam...repelent ne radi bas najbolje...? :eek:
 
geja:

Urodilo je plodom, dobila sam odgovor. Ali trebalo je tu cedjenje.:lol:

jeremijabg:
aha...znaci vrednost ovih tvojih kuckanja ovde je kao vrednost onoga sto je Tesla radio....:hahaha:
Preskocio si ==>>Ljudi okrenuti svom poslu nemaju sadrzajan zivot po tebi, jer eto ne mozes da razumes da neko voli svoj posao i da mu je posao istovremeno i zabava.

Tesla ti je samo jedan od najveci primera ljudi za koje bi ti rekao da nemaju sadrzajan zivot, da si ziveo u ono vreme.
Inace nijedan posao nije za potcenjivanje. Zamisli da sve pekare obustave rad ili sve mlekare ili da stanu sa radom sve elektrane. Sta bi radio mesio bi hleb sam, morao bi da gajis kravu i muzes je svaki dan, jos ne bi imao ni struju. Svaki rad je deo jednog veceg sistema, ali nije ovde rec o tome. Valjda si uhvatio poentu.


jeremijabg:
ja sam svoje misljenje o ljudima ovde koji TVRDE da su ateisti vise puta izneo...kako ko,ali uglavnom se svodi na "ubedjivanje" sagovornika da Bog ne postoji nekom vrstom nepostovanja njegove vere..a to i ne bi bio problem da ne provode dane i noci ubedjujuci vernike na "religiji" u to..ili bar da koriste neki argument u njihovim tvrdnjama vec samo ono:JESTE!-NIJE!ili:ma ja sam samo ovde da zezam vernike...i nista vise od toga...DANONOCNO na pdf "religija"?!?!?! ...ja znam par ljudi koji bi mozda i mogli da se nazovu ateistima...a sa njima ne mogu da pricam o religiji jer na svaki pomen tih stvari naprave smorenu facu i skrenu na drugu temu...a ne ko vi "ateisti" ovde...a mozda si propustila sustinu onoga sto sam rekao jer si previse bila zauzeta "zezanjem vernika"...ja to stvarno ne znam...ali siguran sam da se slazes da ovakav nas razgovor ne vodi nicemu pa mozemo i da ga prekinemo..a i sta imas da cujes od nekoga ko "ne zna da formira misljenje"....:super:

Da li su svi vernici ovoga sveta isti? Nisu.

Da li svi ateisti ovoga sveta moraju biti isti? Ne moraju.

Imas priliku na ovom pdf-u da upoznas i tu drugu vrstu ateista, koji ne veruju da bog postoji, ali im je zabavno da se druze sa vernicima.

Eh da i nadmudrivanje.:mrgreen:
 
Imas priliku na ovom pdf-u da upoznas i tu drugu vrstu ateista, koji ne veruju da bog postoji, ali im je zabavno da se druze sa vernicima.
Ima i onih koji smatraju da su religije inherentno štetne po čoveka kao jedinku, i po društvo kao celinu, i koji stoga osećaju moralnu potrebu da daju svoj mali doprinos borbi protiv iste.

A tu je i nadmudrivanje. :cool:
 
Ima i onih koji smatraju da su religije inherentno štetne po čoveka kao jedinku, i po društvo kao celinu, i koji stoga osećaju moralnu potrebu da daju svoj mali doprinos borbi protiv iste.

A tu je i nadmudrivanje. :cool:

Eto svako ima svoji razlog zasto dolazi na ovaj pdf ti svoj, a ja svoj.
Ja volim da se druzim sa vernicima, ali oni izgleda ne vole da sa mnom:sad2:
 
Jevandelje?
a demon iz jedne od onih..."tvojih" pricica je radio sta?
= izgleda da vam...repelent ne radi bas najbolje...? :eek:

...citirao delove iz Starog Zaveta.
A Jevanđelje ili Blagovest su četiri knjige Novog Zaveta gde je opisan zemaljski život Gospoda, i te tekstove demoni ne mogu da citiraju, jer je u njima sadržana sva propoved i poruka, kao i pobeda Hrista nad smrću i paklom, i od Jevanđelja demoni najviše beže.
 
Ima i onih koji smatraju da su religije inherentno štetne po čoveka kao jedinku, i po društvo kao celinu, i koji stoga osećaju moralnu potrebu da daju svoj mali doprinos borbi protiv iste.

A tu je i nadmudrivanje. :cool:

lepo...to je vec iole smislen razlog...iako ja verujem da je odsustvo vere,prave Vere u Hrista,totalno pogubno po coveka...za ove ostale "religije" cak i mogu da se slozim jer verujem da postoji samo jedan put do Boga a to je kroz Pravoslavlje...istinitost ove moje tvrdnje je proverljiva u tolikim zabludama koje covek bez Vere ima a koje se manifestuju kroz pogresne procene onoga sto se desava oko njega...primer .jedan od najprepoznatljivih ovde je slucaj "Crne Reke"...tacno su se ljudi podelili po liniji "ateisti"-vernici u stavu sta se tamo desavalo...ateisti su osuli drvlje iu kamenje tada a sad kada se zna da je vecina sticenika tog doma koji su napustili centar posle toga,vratilo drogi a petorica su umrli(postavio sam temu ali ju je LBarbara premestila u neku lepljivu temu gde je niko nece naci(to se zove zataskavanje)),niko cak ni da se zamisli zbog tog svog tadasnjeg stava vec tera i dalje.....ili po pitanju politicke opredeljenosti...nema puno vernika koji su bili za DS...a zabludu tog izbora valjda uvidjaju danas svi...
 
Urodilo je plodom, dobila sam odgovor. Ali trebalo je tu cedjenje.:lol:


Preskocio si ==>>Ljudi okrenuti svom poslu nemaju sadrzajan zivot po tebi, jer eto ne mozes da razumes da neko voli svoj posao i da mu je posao istovremeno i zabava.

Tesla ti je samo jedan od najveci primera ljudi za koje bi ti rekao da nemaju sadrzajan zivot, da si ziveo u ono vreme.
Inace nijedan posao nije za potcenjivanje. Zamisli da sve pekare obustave rad ili sve mlekare ili da stanu sa radom sve elektrane. Sta bi radio mesio bi hleb sam, morao bi da gajis kravu i muzes je svaki dan, jos ne bi imao ni struju. Svaki rad je deo jednog veceg sistema, ali nije ovde rec o tome. Valjda si uhvatio poentu.


:eek:Cekaj,gde sam ja rekao da je neki posao za potcenjivanje pa ti meni sad kao objasnjavas sta je i kako?i kakve ti svi ljudi,i Tesla sa njima, imaju sa ovim tvojim "zaebavanjem vernika" kako kazes??!!!zaista,kakve veze ti mozes imati sa ovim primerom koji si sama navela u kontekstu onoga sto ti ovde "radis"??:dash:

Da li su svi vernici ovoga sveta isti? Nisu.

Da li svi ateisti ovoga sveta moraju biti isti? Ne moraju.

Imas priliku na ovom pdf-u da upoznas i tu drugu vrstu ateista, koji ne veruju da bog postoji, ali im je zabavno da se druze sa vernicima.

Eh da i nadmudrivanje.:mrgreen:

pa nisam ja ovde da bi se nadmudrivao sa nekim ko nema sta drugo da radi, vec da vidim kako ljudi dozivljavaju svoju veru i da tako nalazim neke putokaze u veri za sebe...nadmudrivanje je za dokone ljude....:bye:
 
...citirao delove iz Starog Zaveta.
A Jevanđelje ili Blagovest su četiri knjige Novog Zaveta gde je opisan zemaljski život Gospoda, i te tekstove demoni ne mogu da citiraju, jer je u njima sadržana sva propoved i poruka, kao i pobeda Hrista nad smrću i paklom, i od Jevanđelja demoni najviše beže.

drugim rijecima; starozavjetni i novozavjetni Bog nisu...ista...persona? :eek:
uf...ako je to sve...tako kao sto ti tvrdis
imate ozbiljan problem s...obaveznom literaturom...:lol:
 
Jednostavno, probaj da otvoris um i sve ce ti biti mnogo jasnije.
Nemoj da si toliko uskih shvatanja, i to ce te prosvetliti.
Nikita vam bas lepo objasnjava, sve iz Biblije. al pronadjite nesto i sami.


Evo, ja našla sama...:lol:

"Halucinacija je priviđenje, opažaj koji je proizišao bez odgovarajuće objektivne čulne stimulacije. Javlja se u nekim posebnim situacijama i u osobenim stanjima organizma kao što su: prevelika emotivna napetost, umor, nesanica, stanje intoksikacije. Najčešće su vizuelne i akustične halucinacije, mada se mogu javiti i u ostalim čulnim modalitetima. Najčešće su poznate halucinacije pod uticajem droga, ali i u verskim obredima ili religioznim zanosima. Zbog svoje specifičnosti razlikuju se od iluzije."

Možda je baš problem u "otvorenosti" uma...koji projektuje nešto čega nema...
I kakve sad sve ovo veze ima sa Biblijom?
 
Evo, ja našla sama...:lol:

"Halucinacija je priviđenje, opažaj koji je proizišao bez odgovarajuće objektivne čulne stimulacije. Javlja se u nekim posebnim situacijama i u osobenim stanjima organizma kao što su: prevelika emotivna napetost, umor, nesanica, stanje intoksikacije. Najčešće su vizuelne i akustične halucinacije, mada se mogu javiti i u ostalim čulnim modalitetima. Najčešće su poznate halucinacije pod uticajem droga, ali i u verskim obredima ili religioznim zanosima. Zbog svoje specifičnosti razlikuju se od iluzije."

Možda je baš problem u "otvorenosti" uma...koji projektuje nešto čega nema...
I kakve sad sve ovo veze ima sa Biblijom?

Па обично колико сам читао у житијима демони се јављају у облику привиђења.
 
Па обично колико сам читао у житијима демони се јављају у облику привиђења.

Znači nekome se prividi demon, onda taj neko, podstaknut i inspirisan religijom, zaključi da je to njegovo priviđanje demona zapravo izazvao pravi demon????? :eek::eek::eek:
A zar ne bi bilo lakše i logičnije zaključiti da je to samo halucinacija. Najjednostavnije objašnjenje je uglavnom ono pravo.
 
Poslednja izmena:
Znači nekome se prividi demon, onda taj neko, podstaknut i inspirisan religijom, zaključi da je to njegovo priviđanje demona zapravo izazvao pravi demon????? :eek::eek::eek:
A zar ne bi bilo lakše i logičnije zaključiti da je to samo halucinacija. Najjednostavnije objašnjenje je uglavnom ono pravo.

У духовном свету неважи оваква људска логика палог човека.Па неможе све логички да се закључује.
 

Back
Top