Voleti istovremeno dve osobe

Nisam pobila ništa. Svako treba da sledi sebe, znači ako ima ta osećanja, da ih i ispolji.
To da ne dođemo u situaciju da nam se osećanja prema nekom rasplamsaju, nije baš moguće, pogotovo zaposlenom čoveku (muško / žensko), ma uopšte socijalnom biću koje ima puno aktivnosti (pa može se uzeti i ovaj forum)... i meni se ovde sviđa bar 10 njih, ako ne i VIŠE. Opet, da naglasim, nisam kompetentna da o ovome pričam, ali ima dosta ljudi starijih, koji su prošli svakakva iskušenja i drže se za ruke posle 30-40 godina braka.
Samo kažem da je normalno da mislimo svašta nešto...:zper:, al pamet u glavu!

Са те позиције, старији који су прошли искушења и држе се за руке, ја и причам, иако нисам желела да то споменем.
Искушење може да буде и паралелна љубав, али она не мора да утиче ни на брак, ни на везу, ни на ,,примарну'' љубав.
 
Са те позиције, старији који су прошли искушења и држе се за руке, ја и причам, иако нисам желела да то споменем.
Искушење може да буде и паралелна љубав, али она не мора да утиче ни на брак, ни на везу, ни на ,,примарну'' љубав.

Brakovi / veze sa paralelnom ljubavi (avanturom), bar što sam imala prilike da vidim, ostavljaju velike (relativan pojam ovde) posledice. Važi za sve slučajeve koje poznajem...
Nigde ne bude dobro, kao pre...ili se skroz prekine.
 
Ahaa, pa mi pricamo samo o.. flertovanju i zainteresovanosti za treceg. Pri cemu je drugi momak/muz. Pa tu zaista nema niceg loseg, sta vise koliko mi je poznato moze biti stimulativno u seksu..
Videh nekad u nekim zenskim novinama, Elle ako se ne varam, da to i preporucuju..

Mislio sam da se radi o dubljim osecajima..
 
Kada krenes u novu vezu, kada mu/joj prvi put kazes volim te, jer recimo da to jeste bitan momenat, ti to i mislis. Ali ta ljubav luta od osobe do osobe dok ne dodje do neke koja.. ce izaci u susret..

Samo desi se taj osecaj, ne pricamo o zaljubljenosti, krene ka dvema osobama koje ga prihvate iz svojih razloga. Da li nalaze nesto bitno, da li je seks dobar, ko zna.. Mogu znati za sebe, nagadjati za ostale, eventualno se nadati..
Da, ali kad ti i posle pronalaska i dalje tražiš, već znaš da nisi na cilju!
Mislim da si i ti sam toga svestan, ali nećeš da priznaš!

Uzgred, mislim da smo svi ponekad rekli DA (ali samo maloj vezici, više onako iz dosade), a da smo 99% bili svesni da grešimo.
 
Poslednja izmena:
Uf, sada mi je malo jasnije. Još samo obrati pažnju, da osećanja koja nisu proživljena, imaju jaku moć nad nama!
A ako si stvarno doživela obe ljubavi i ne možeš da se odlučiš, samo daj sebi malo vremena i sve će leći na svoje mesto...nije to TAKO strašno...

Ja konstantno doživljavam obe ljubavi. One uzajamno rastu.
Da pojasnim: volim ih obojicu, obojica vole mene, ali sam se odlučila samo za jednog.
Jedan ima mene, drugi nema ništa osim povremenih kontakata mailom i telefonom.
Mislila sam da će vreme, daljina i moja svest ugušiti drugu ljubav, ali nisu.
 
Da, ali kad ti i posle pronalaska i dalje tražiš, već znaš da nisi na cilju!
Mislim da si i ti sam toga svestan, ali nećeš da priznaš?

Uzgred, mislim da smo svi ponekad rekli DA (ali samo maloj vezici, više onako iz dosade), a da smo 99% bili svesni da grešimo.

Nekad i ne trazis, slozices se. Nekad nesto nadje tebe, zelela ti to ili ne..

Realno, ne mislimo isto za tih 99%..

No, jednom mi je receno da sam imao izvesnu srecu u tom pogledu i da imam problem shvatiti "veliko" razocarenje vezom..
Na kraju, kad razmislim o tome, samo vidim stvari iz svog ugla koji, moguce je, jeste iskrivljen dosadasnjim iskustvom..
Do njih, do mene, ne znam, no, tako je..
 
Nekad i ne trazis, slozices se. Nekad nesto nadje tebe, zelela ti to ili ne..

Realno, ne mislimo isto za tih 99%..

No, jednom mi je receno da sam imao izvesnu srecu u tom pogledu i da imam problem shvatiti "veliko" razocarenje vezom..
Na kraju, kad razmislim o tome, samo vidim stvari iz svog ugla koji, moguce je, jeste iskrivljen dosadasnjim iskustvom..
Do njih, do mene, ne znam, no, tako je..

Nije bitno da bude (do) 99, može i 30, i to nije to.
A uglove ispravljamo, krivimo, kule nadograđujemo, glave lupamo o zid, pa i to je neki smisao..
 
Voleti istovremeno dve osobe..Ne..jer u tom slucaju ..Gde sam Ja u svemu tome..gde je moje vreme koje mi pripada i treba sebi da ga dam..i kako da podelim sebe..jer sebe celu obojici u isto vreme ne mogu dati..a trebam i sebe za sebe..
 
Ja ništa ne želim. Imam muža kog volim i sa kojim mi je lepo.
Imamo svu sreću ovog sveta i moju ludu glavu koja me nervira. To je sve.
Samo se pitam da li sam luda ili je normalno voleti dve osobe istovremeno.

Ja konstantno doživljavam obe ljubavi. One uzajamno rastu.
Da pojasnim: volim ih obojicu, obojica vole mene, ali sam se odlučila samo za jednog.
Jedan ima mene, drugi nema ništa osim povremenih kontakata mailom i telefonom.
Mislila sam da će vreme, daljina i moja svest ugušiti drugu ljubav, ali nisu.

Sada mi vec jeste jasnije..

Priznacu da sam vise pricao o sebi nego o tebi. Pretpostavljam da kada se tema pojavi misli koje nas muce same isplivaju na povrsinu..

No, vratimo se tebi..
Imas svu srecu ovog sveta i htela bi jos? Kako kada si vec na vrhu sveta?

Zeleo bih pitati par stvari, naravno, licnih. Razumecu ako ne zelis odgovoriti..

Da li si imala pre svega toga rl kontakt sa drugim? Pa je danas sveden na mail?
Odakle ga znas zapravo?
Da li je on ozenjen?
Da li ga tvoj muz zna?
Sta bi zapravo sreca tvog zivota rekla kada bi saznao da imas misli o drugom?
Da li bi i dalje bio to?
Da li uopste volis, ili samo zelis "zabranjeno"?

Sve u svemu, zaista bih zeleo cuti odgovore. No, kako rekoh razumecu i suprotno..
 
Dosta toga mudrog ste ispisalii i zaista kvalitetna rasprava ;)
Samo ono sto se potencira u par postova je da volis vise osoba na razlicite nacine. Ja sam volela 2 muskarca na isti nacin. Doduse, jedan je bio iluzija , ali je isto voljen. To sto se tada to nije realizovalo u rl, ne znaci da je sa jednim bila 'ljubav' a sa drugim 'sex' tj fizicka privlacnost.
Pogotovo mi je to nekako moguce ako je tu jedna prica nezavrsena. Proslost nekada ostavlja duboke tragove kojih je tesko se otarasiti. I sta tada? Neverovatno da vam se nikad nije desilo da jos negde u podsvesti znate da volite bivseg/bivsu a imate novu ljubav? :eek:
Ne mora da bude ljubav istog intenziteta, zar ne? ;)
 
Da li si imala pre svega toga rl kontakt sa drugim? Pa je danas sveden na mail?
Odakle ga znas zapravo?
Da li je on ozenjen?
Da li ga tvoj muz zna?
Sta bi zapravo sreca tvog zivota rekla kada bi saznao da imas misli o drugom?
Da li bi i dalje bio to?
Da li uopste volis, ili samo zelis "zabranjeno"?

Sve u svemu, zaista bih zeleo cuti odgovore. No, kako rekoh razumecu i suprotno..

Odgovoriću delimično jer sam ovu temu otvorila kao opštu. Ne mislim da tu treba nešto specijalno precizirati, pitanje je da li je moguće voleti istovremeno ili ne.
U mom konkretnom slučaju:
imala sam kontakt u rl sa drugim davno (pre nekoliko godina i nikad više) i tada se ništa nije desilo. Nije oženjen, ja ga ubeđujem da se oženi jer će mu biti lakše da ima nekog pored sebe umesto što je sam sve ove godine. Sreća mog života zna za drugog, zna sve o njemu i zna da je u pitanju samo povremeno dopisivanje.
Ne želim ništa, naročito ne zabranjeno, samo pokušavam da definišem svoja osećanja jer su mnogo dublja od obične zanimacije.
Jel to dovoljno za psihoanalizu?
Malo se šalim, ali bih stvarno volela da shvatim koji mi je đavo. Svaki razgovor i razmena mišljenja je dobrodošla.
 
Odgovoriću delimično jer sam ovu temu otvorila kao opštu. Ne mislim da tu treba nešto specijalno precizirati, pitanje je da li je moguće voleti istovremeno ili ne.
U mom konkretnom slučaju:
imala sam kontakt u rl sa drugim davno (pre nekoliko godina i nikad više) i tada se ništa nije desilo. Nije oženjen, ja ga ubeđujem da se oženi jer će mu biti lakše da ima nekog pored sebe umesto što je sam sve ove godine. Sreća mog života zna za drugog, zna sve o njemu i zna da je u pitanju samo povremeno dopisivanje.
Ne želim ništa, naročito ne zabranjeno, samo pokušavam da definišem svoja osećanja jer su mnogo dublja od obične zanimacije.
Jel to dovoljno za psihoanalizu?
Malo se šalim, ali bih stvarno volela da shvatim koji mi je đavo. Svaki razgovor i razmena mišljenja je dobrodošla.


Ma znas Eli, reci cu ti iskreno, kao i obicno (poznajes me :) ) u takvim nekim trouglovima stvarnim, virtuelnim, emotivnim i svim drugim ja nekako najvise zalim onog koji je "nelegalan" koji je "uljez" koji je "sa strane". Svima je tu i tesko ali i svako ima neko svoje zadovoljstvo, ti volis, pises, ponekad malo mastas ponekad si nogama cvrsto na zemlji ali ti i tvoj muz najveci deo vremena provedete u onim malim svakodnevnim stvarima koje zivot i cine. Stvaras dom, porodicu. Tvoj muz takodje. A taj treci? Sta ima on od svega toga?
Nece da ode, nece da nadje i zavoli nekog drugog...Mozda se malo potrudis, odes, ostanes gluva na pozive i slepa na poruke, predstavi se u najgorem svetlu, sakrij one osobine koje on voli kod tebe a istakni neke lose...Verovatno nece uspeti ali barem pokusaj, dugujes mu to ako ti zaista imalo znaci.
 
Ma znas Eli, reci cu ti iskreno, kao i obicno (poznajes me :) ) u takvim nekim trouglovima stvarnim, virtuelnim, emotivnim i svim drugim ja nekako najvise zalim onog koji je "nelegalan" koji je "uljez" koji je "sa strane". Svima je tu i tesko ali i svako ima neko svoje zadovoljstvo, ti volis, pises, ponekad malo mastas ponekad si nogama cvrsto na zemlji ali ti i tvoj muz najveci deo vremena provedete u onim malim svakodnevnim stvarima koje zivot i cine. Stvaras dom, porodicu. Tvoj muz takodje. A taj treci? Sta ima on od svega toga?
Nece da ode, nece da nadje i zavoli nekog drugog...Mozda se malo potrudis, odes, ostanes gluva na pozive i slepa na poruke, predstavi se u najgorem svetlu, sakrij one osobine koje on voli kod tebe a istakni neke lose...Verovatno nece uspeti ali barem pokusaj, dugujes mu to ako ti zaista imalo znaci.

Ух, Катарина, то је већ друга тема, пустити неког да оде...или, натерати га да оде...
А ја мислим, свако је одговоран за своје поступке, нека оде сам, тај неко, ако му није по вољи...(ја о себи :rumenko:)
 
moguce je voleti vise osoba istovremeno.. jer razmislite malo koliko ste se puta zaljubili kao prvi put...hocu reci..ljude dozivljavamo na razlicite nacine pa tako i volimo uvijek iznova i drugacije jer u suprotnom zivot bi bio jako dugacak i dosadan...
...desilo mi se da mi se ljubavi preplicu...tako blisko da se cini kao da volim dvije osobe istovremeno ali vrijeme uvijek pokaze koga vise a koga duze...
Pozz
 
moguce je voleti vise osoba istovremeno.. jer razmislite malo koliko ste se puta zaljubili kao prvi put...hocu reci..ljude dozivljavamo na razlicite nacine pa tako i volimo uvijek iznova i drugacije jer u suprotnom zivot bi bio jako dugacak i dosadan...
...desilo mi se da mi se ljubavi preplicu...tako blisko da se cini kao da volim dvije osobe istovremeno ali vrijeme uvijek pokaze koga vise a koga duze...
Pozz


:ok::ok:
.. а кога И више И дуже...
 
Odgovoriću delimično jer sam ovu temu otvorila kao opštu. Ne mislim da tu treba nešto specijalno precizirati, pitanje je da li je moguće voleti istovremeno ili ne.
U mom konkretnom slučaju:
imala sam kontakt u rl sa drugim davno (pre nekoliko godina i nikad više) i tada se ništa nije desilo. Nije oženjen, ja ga ubeđujem da se oženi jer će mu biti lakše da ima nekog pored sebe umesto što je sam sve ove godine. Sreća mog života zna za drugog, zna sve o njemu i zna da je u pitanju samo povremeno dopisivanje.
Ne želim ništa, naročito ne zabranjeno, samo pokušavam da definišem svoja osećanja jer su mnogo dublja od obične zanimacije.
Jel to dovoljno za psihoanalizu?
Malo se šalim, ali bih stvarno volela da shvatim koji mi je đavo. Svaki razgovor i razmena mišljenja je dobrodošla.

Pa tesko da cu ja moci da uradim psihoanalizu :lol:..

Onda, da, mislim da je tvoj osecaj normalan ali takodje mislim i da vec imas sta ti je potrebno i da nemas razloga ispustiti to.. Sama si rekla, luda glava..
Zato cu se sloziti za racionalni deo razmisljanja..
Mozda jedino kontakt nije pozeljan u slucaju da on tj drugi ne zeli stati sa.. ispoljavanjem osecaja jer verovatno, ne nuzno, ce to samo dodavati i tebi iste..
Ne radis nista pogresno, po meni naravno :)..
 
Ух, Катарина, то је већ друга тема, пустити неког да оде...или, натерати га да оде...
А ја мислим, свако је одговоран за своје поступке, нека оде сам, тај неко, ако му није по вољи...(ја о себи :rumenko:)

Znam da je tako, ali ja sam nesto slaba na te nezne, romanticne, blesave glave.
Pa u onoj celoj tragediji Ane Karenjine meni je jedino i od srca bilo zao samo Vronskog , a eto jos mu nisam posetila grob mada se pokusavam naterati vec par godina. :(

Izvinjavam se za veeeliko odstupanje od teme!
 
uf, teska tema nema sta.Mozes da volis dve osobe , mislim da je moguce, to je stvar tvog izbora, ali moras biti fer prema obe i reci im sta se desava , da bi i njima dala mogucnost izbora, jer niko ne voli da bude prevaren, a to sto ti radis je mentalna prevara, jer kako sam razumela sa drugim nemas nikakav bliski kontakt.Kazu da je mentalna prevara mnogo gora i jaca od fizicke, jer ide sa jakim emocijama, fizicka , moze da bude trenutak slabosti i nista vise, ali kad se ukljuce emocije ,kabummmmm, negde puca sigurno!!Tvoja osecanja su tvoj izbor, budi fer , daj drugima mogucnost izbora....Meni je moj muz, kada sam posumnjala da me vara, upravo to rekao, zelim da imam mogucnost izbora , ali ne znaci da ga koristim, a ja sam iskoristila svoju mogucnost izbora i prihvatila to objasnjenje.E vidis moj izbor je bio greska, pa me je na kraju i stvarno prevario, ali ne mogu da krivim nikoga..imala sam mogucnost da biram......
 

Back
Top