Колико...

Dijenek

Elita
Poruka
22.033
често вам се десило да повредите вама битну и драгу особу само из разлога што сте били себични, сујетни и неразумни?

Није битно да ли је у питању пријатељ или партнер.

Кајете ли се због таквих ствари?
Опраштате ли кад неко вама уради тако нешто?

Ја целу ноћ не могу да спавам због глупости коју јуче урадих (а устајем у 5,30h).
Мрзим себе кад сам несмотрен и кад учиним нешто што ми није својствено.
А обоје знамо шта смо једно другом.
Један је од ретких људи за које бих дао целог себе.
 
Kad shvatim da sam tako nesto uradila, a desava se zato sto puknem poput dinamita, izvinim se, kazem zasto sam to uradila bez puno uvijanja, lepo je znati reci izvini, i obecam sebi da cu sledeci put biti bolja...
 
vrlo retko mi se desava i to najcesce sa sinom....on je mali, u osetljivom je periodu i sitnice uzima k srcu....niej mi tesko da se izvinem, da porazgovaram, da dam do znanja da mi je zao....tako i sa prijateljima....ali, volim da mi se kaze, jer mi je strasna cinjenica da nesvesno povredim ia da to ne saznam......
 
ako mi je neko bas blizak, ko me dobro poznaje, onda pustim da se stvari slegnu, obicno ljudi tada jasnije gledaju, vrate se na staro, nisu "zamagljeni" trenutnim raspolozenjem, osecanjima i ljutnjom...
ako se forsira "razjasnjenej" to obicno vodi u nove nesporazume
kad ljudi znaju sta su jedno drugome, kao sto ti kazes, onda na njihov odnos ne mogu uticati prolazne gluposti
problem je sto obicno ne znaju sta su jedno drugom, pa ta nesigurnost trazi nove i nove potvrde
 
Cesto mi se desi da povredim nekoga zato sto sam sebicna..i posle toga se kajem i ljutim na sebe...
Nekad to uradim nesvesno, a nekad (jako, jako retko) namerno..ali, u svakom slucaju, posle se osecam lose...
Kad meni to neko uradi, uglavnom oprostim, mada, sve zavisi od stepena bliskosti izmedju mene i te osobe...
 
често вам се десило да повредите вама битну и драгу особу само из разлога што сте били себични, сујетни и неразумни?

Није битно да ли је у питању пријатељ или партнер.

Кајете ли се због таквих ствари?
Опраштате ли кад неко вама уради тако нешто?

Ја целу ноћ не могу да спавам због глупости коју јуче урадих (а устајем у 5,30h).
Мрзим себе кад сам несмотрен и кад учиним нешто што ми није својствено.
А обоје знамо шта смо једно другом.
Један је од ретких људи за које бих дао целог себе.

Prvi put se desilo pre par godina.
Ne, ne pricam o sitnim, malim povredama kojih se za dva dana i ne setis..
Bio sam u drugoj zemlji, vodio ljubav s drugom i imao najbolje vreme u zivotu..
Najbolje vreme u zivotu.. Ali jeste bilo to..
Covek pomisli da ce u tim trenucima osecati nesto, nesto prema osobi, obavezu, mozda neku krivicu makar i najtisu..
Nista.. Samo emotivna tisina i prepustanje onome ispred..
Vratim se, ona me ceka, gledam je u oci i.. nista..
U stvari ne, ne nista, iznerviran sam njenim podpitanjima.. Hocu mir, imam neka pitanja za sebe..

No, bila je cena.. Ne tada, placam je danas i dalje resavajuci isto pitanje..
 
Veoma sam brzopleta tako da cesto kazem i ono sto ne bih trebala.Naravno,odmah se pokajem ali izgovorene reci su izgovorene.Ponekad izvinjenje popravi stvar ali nekada i ne.Onda sam beskrajno tuzna:(
 
често вам се десило да повредите вама битну и драгу особу само из разлога што сте били себични, сујетни и неразумни?

Није битно да ли је у питању пријатељ или партнер.

Кајете ли се због таквих ствари?
Опраштате ли кад неко вама уради тако нешто?

Ја целу ноћ не могу да спавам због глупости коју јуче урадих (а устајем у 5,30h).
Мрзим себе кад сам несмотрен и кад учиним нешто што ми није својствено.
А обоје знамо шта смо једно другом.
Један је од ретких људи за које бих дао целог себе.


izasla iz dugogodisnje veze..ostala zarobljena..trebali su mi neki odgovori da bih nastavila dalje neopterecena..on nije mogao ili umeo da ih da..do njih sam dosla na svoj nacin..
zbog tog `nacina` - on je bio uvredjen..
a nije trebao da bude.
mnogi potezi koje je vukao posle su bili i vise nego nekorektni..sada znam - to je on.takav je,to je njegova priroda.
ne zameram mu.
moja greska sto sam htela da vidim nesto sto ne postoji.

nemam sta da mu oprostim zato.
i nema sta da mi oprosti.
 
често вам се десило да повредите вама битну и драгу особу само из разлога што сте били себични, сујетни и неразумни?
Не. Повредим само ако ми је то намера.
Али често одустанем.
Кажем ... ма није битно ... игнор...
А у појединим случајевима саспем у лице, али искључиво оно што мислим.
 
често вам се десило да повредите вама битну и драгу особу само из разлога што сте били себични, сујетни и неразумни?

Није битно да ли је у питању пријатељ или партнер.

Кајете ли се због таквих ствари?
Опраштате ли кад неко вама уради тако нешто?

Ја целу ноћ не могу да спавам због глупости коју јуче урадих (а устајем у 5,30h).
Мрзим себе кад сам несмотрен и кад учиним нешто што ми није својствено.
А обоје знамо шта смо једно другом.
Један је од ретких људи за које бих дао целог себе.

Sta god da si uradio... Sedi i porpicaj sa tom osobom. Reci joj iskreno sta osecas i sta si mislio. Tako ce biti lakse i tebi. Ako prihvati tu tvoju pric, ok, ako ne, onda nista. Guraj dalje!

JA nisam nikoga povredila nikada, jer uvek dobro razmislim sta kazem, a ako se neko oseti povredjenim, pa, sta da mu ja radim.
 
Nikog do kog mi je stalo (partner, prijatelj, član porodice) nisam povredila iz hira. Dešavalo se iz nehata da kažem /uradim nešto što drugu osobu zaboli, ali nakon razgovora, sve se sredi.

Umem da povredim one koji su mene povredili, mada mi bude nekako žao što se svetim :rumenko:

Mada mislim da su mene mnogi povređivali jer im se moglo! :(
 
често вам се десило да повредите вама битну и драгу особу само из разлога што сте били себични, сујетни и неразумни?

Није битно да ли је у питању пријатељ или партнер.

Кајете ли се због таквих ствари?
Опраштате ли кад неко вама уради тако нешто?

Ја целу ноћ не могу да спавам због глупости коју јуче урадих (а устајем у 5,30h).
Мрзим себе кад сам несмотрен и кад учиним нешто што ми није својствено.
А обоје знамо шта смо једно другом.
Један је од ретких људи за које бих дао целог себе.


kajem..i oprastam
 
О наравно. Потпуно си у праву.
А какви су то људи који у "бесу" умеју да те повреде и увреде до сржи а после се извињавају? :neutral:

Такви су људи.
Несавршени.
И сви то неком урадимо.
Видиш, ја тебе сматрам женом која зна да прашта.
Грешим ли?
 

Back
Top