Kriptonit

Ja jos onemocam od nekoliko vrsta formalnog jezika: jezik pravnih spisa, zakona, pravilnika; onda raznih tekstova o zdravlju, dijagnoza i sl; brosura sa uputsvima; ugovora... I bas sam razmisljala da li mi se toliko sloshi od takvih sadrzaja zato sto ih ne razumem, ili zato sto su skoz osiromasheni kada je emocionalni sadrzaj jezika u pitanju... mislim da je ovo drugo.

Moraju biti emocionalno rasterećeni zato što apeluju na ratio. I dobro je što je tako, jer kada nam zatrebaju takve definicije, obično smo emocionalno obojeni, a racionalno nam je potisnuto.
Korisni su iako su lišeni emocija :)
 
Moraju biti emocionalno rasterećeni zato što apeluju na ratio. I dobro je što je tako, jer kada nam zatrebaju takve definicije, obično smo emocionalno obojeni, a racionalno nam je potisnuto.
Korisni su iako su lišeni emocija :)

Probacu da se setim ovog objasnjenja sledeci put kada budem citala neko formalno obavestenje :) Mene to toliko deprimira - prosle nedelje su mi poslali neki dopis da mi jave da su mi naplatili vise nego sto je trebalo, i da im ljubazno javim na koji racun da mi posalju novac... a ja pozelenela od muke, preselo mi :confused: sto mi uopste pisu...
 
meni se gade razne stvari, od nekih se jezim, od nekih mi se povraca, a od nekih mi se bukvalno dize kosa na glavi, ali "kriptonit", ono sto me ostavlja bez snage, kako ti kazes, je samo bolest, ozbiljan bolest, moja, ili mojih dragih
iskusila sam i jedno, i drugo, i to je definitivno jedino sto cini da ne osecam da stojim (a, stojim), ne mogu da izgovorim reci (a, izgovaram ih u glavi), ne mogu da nadjem nacin da se borim (a, zarko zelim), ne mogu da detektujem da li je napolju dan, ili noc (a, vidim lepo da je dan)...ne mogu nista
 
Jedna od tih situacija,sto se mene tice,je biti u drustvu prepametnih osoba.Osoba koje su procitale mnostvo pametnih knjiga,pohadjale mnostvo korisnih kurseva,koje na svaku moju imaju pametnu svoju,osoba koje su pomalo sa nadr.kanim zivotnim stavom i svoj zivotni bedak maskiraju svojim upadljivim intelektualnim stepenom,svojom nacitanoscu i obavestenoscu.Osoba koje su pritom fizicki nesimpaticne i odbojne ali samo iz razloga jer time zele da naglase svoju nacitanost i obavestenost.Naravno,po difoltu imaju neku svoju ekscentricnost,jer biti po malo nenormalan takodje je odraz visokog IQ-a.
I onda ja kazem : ej ljudi,ajde da se slikamo !!! :fotograf: a situacija koju redovno zaticem je nacitana osoba u svoj svojoj nervozi,izgovara seprtljavo i pokusava da objasni kako ona ne voli da se slika,malo se cak i zarumenela,i kao stavlja kosu preko lica i pokusava da izgleda nezainteresovano kako bi sakrila nemir na licu.
I ja tu skljocnem aparatom i kad pogledam sliku,u 99% slucajeva nacitana osoba izgleda kao da je izbacila poplava i od sve te njene nacitanosti,na slici se vidi samo njena neupadljiva ruznoca.

E,pored takvih osoba se potpuno prepustim osecaju bespomocnosti,krenem ka belom svetlu kroz mracni tunel i taman cini mi se omca oko vrata se tako stegla i zadnja alveola kolabirala,kad me necija vesela i zivota vredna recenica : `ocemo jos po jedno pivo !!! :pivce: iscupa iz tog beznadja.

I meni lakne.
el ti ovo opisuješ onaj put kad smo se okupili? o.O
 

Back
Top