pomoc oko lap topa

Viruses

Obećava
Poruka
83
Kad upalim laptop krene podizanje sistema i zatim se pojavi plavi ekran sa nekim tekstom i to traje sekund i krece ponovo dizanje sistema i tako par puta a zatim se ugasi. kad pokusam ponovo da instaliram OS Xp izbaci mi poruku sa greskom THE FILE CBIDF2K.SYS IS CORRUPTED.
Molim za pomoc, sta je u pitanju
 
Moj predlog je da neko ko je strucniji sa laptopovima izvadi hdd iz tvog laptopa i prikaci ga na drugi racunar i formatira ga iz windowsa ili da proba da ga sredi preko Hirena dobro poznat programcic lako se nalazi i stvarno moze da spasi hdd ako je to u pitanju naravno...mada najsigurnije je da ga odneses u servis pa da se oni zezaju sa njim posebno ako ti je laptop jos u garanciji...
 
Moj predlog je da neko ko je strucniji sa laptopovima izvadi hdd iz tvog laptopa i prikaci ga na drugi racunar i formatira ga iz windowsa ili da proba da ga sredi preko Hirena dobro poznat programcic lako se nalazi i stvarno moze da spasi hdd ako je to u pitanju naravno...mada najsigurnije je da ga odneses u servis pa da se oni zezaju sa njim posebno ako ti je laptop jos u garanciji...

ako ej ugaranciji tu nema sta da se prica..pravac servis..
 
taj fajl je zaduzen za CardBus/PCMCIA IDE Miniport Driver.Proveri imas li nesto prikljuceno na PCMCIA ili USB slot pre podizanja sistema, ukoliko ima ukloni i ponovo probaj.
sledeci logican korak je da se reformatira HDD, nabavi nova instal.verzija OS /moguce da na tri je cd sa ovom ostecen/.Formatiranje mozes sa bilo kojim alatom -bootit, hiren`s itd, ili, kako je gore navedeno, skidanje fizicki tog hdd i kacenje na drugi racunar pa format iz windowsa.javi sta si uradio
 
formatirao sam hdd, nije to. zatim sam ocistio ram i ponovo ga vratio ali u drugi slot za ram i upalio je, podigao sistem, zatim sam pustio video klip ( onako probe radi) nakon cega mi je izbacio poruku OUT OF MEMORY i ponovo se ugasio. I naravno ponovo nastavio da se pali i gasi.
Laptop se greje previse a ram je jako blizu cpu tako da se i ona ugreje. Da li to ima neke veze? jel to znaci da je ipak ram u pitanju?
 
ako je tako, onda je verovatno pregrejavanje...mozes samo da ga ocistis ili da uzmes ono postolje za lap topove..i ako ima sanse da inastaliras speed fan i da proveris temeperature..?
mada nije normalno da se toliko pregrejava..
 

Back
Top