Usvojen prvi crnogorski pravopis

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pic.php


varvari_znak.jpg


Fk_Buducnost_Logo.png


varvari33.jpg


n1314675212_1734034_2849.jpg


S ponosom VAZDA!!!! :cool:

Sa cime se pametan stidi,budala se ponosi...
 
Trebali biste vi da ga prevedete, jer je pisan jezikom mnogo sličnijim crnogorskom, nego srpskom

Mislis li da ga oni umiju citat bez rjecnika crnogorskih rijeci? Nema jedne knjizare u Beograd koja prodaje 'Gorski Vijenac' bez tog rjecnika. Oni prvu recenicu kompletnu moraju prevodit:

"Vidju vraga su sedam binjisah"


Mozes mislit koja je to nocna mora za njih kad krenu da citaju Njegosa. Ja se kladim da 99% posto ovih na forum nije stiglo do druge recenice. :lol:
 
Viđu ovo.

Zbirka: "Pustinjak cetinski", Petar II Petrović Njegoš, izdanje 1834.

Posveta:

Srbin srpskom rodu svome
ovo djelce posvećuje.
njegovo je sitno cv'jeće
po livadi pravoj Srpstva
i uzraslo i pobrato
i u v'jenac rodu dato.


...............
................
..............
Kuda ćete s kletvom prađedovskom?
su čim ćete izać pred Miloša
i pred druge srpske vitezove,
koji žive doklen sunca grije?

I šta sad s tim? Srpska propaganda je tako djelovala u Crnoj Gori da su ljudi zaista mislili da su Srbi, a tome je doprinijelo i nasilno priključivanje Crne Gore Srbiji unutar Kraljevine SHS, koje je od strane srpskih vlasti i njihovih ljudi u Crnoj Gori proglašeno kao "ujedinjenje". Zapravo, radilo se na tome da se zatre crnogorska svijest iz Crnogoraca, da oni zaborave ko su i što su. Neki to i dan danas pokušavaju, ali im ne može biti
 
Rekoh ja da vas je Milo zatupeo nacisto!Nije ovde rec ko se protiv koga pobunio,vec ti govorim da je Njegos bio Srbin!Kako si slep kod ociju?U Gorskom vijencu govori o srpstvu,spominje Milosa Obilica,Kosovo...sve su to stvari koje vas je vas vladika Milo naucio da ih se gnusate,i da su vam prijatelji oni koji su ubijali srpsku decu i crnogorsku na Kosovu.Srbija ne priznaje tu nasilno stvorenu drzavu,i bori se svim diplomatskim sredstvima za ocuvanje onog istog Kosova kojim se dicio Njegos.Dok vi u isto vreme priredjujete svecane doceke i balove ljudima koji su ubijali nasu decu na Kosovu.

Pa što onda, ne dadoste dio Kosova Crnoj Gori (mislim na Metohiju), kad je tu bilo toliko Crnogoraca?? Nego ste sve uzeli za sebe, a treba mi da ga branimo, jer ste ga vi izgubili i prodali
 
oooooooooo :hahaha:
Pametnjakovicu, Njegos se nije moga dicit necim sto ej za njega bio nedostizan san. Shvatas li pametnjakovicu, da je njegos stolovao u staroj crnoj gori koja je imala nekoliko iljada kvadratnih km, krsa brda i planina ZA NJEGA JE I PODGORICA (danasnji glavni grad) BIO NEDOSTIZAN SAN.

On misli ako može Šešelj da se diči "Srbijom do Tokija", da je i Njegoš mogao tako. :hahaha:
 
I šta sad s tim? Srpska propaganda je tako djelovala u Crnoj Gori da su ljudi zaista mislili da su Srbi, a tome je doprinijelo i nasilno priključivanje Crne Gore Srbiji unutar Kraljevine SHS, koje je od strane srpskih vlasti i njihovih ljudi u Crnoj Gori proglašeno kao "ujedinjenje". Zapravo, radilo se na tome da se zatre crnogorska svijest iz Crnogoraca, da oni zaborave ko su i što su. Neki to i dan danas pokušavaju, ali im ne može biti

Njegosevi ucitelji su bili dva najveca srpska nacionalista, Vuk Karadzic i Sima Milutinovic Sarajlija, zbog toga i ne treba da cudi da je Njegos pominja srpstvo. Ali je Njegos jasno pokaza da je ekstremni crnogorski nacionalista. Koji bi Srbin reka da su Nemanjici bili okupatori i da Crna Gora ne haje za njih? Nijedan. Ali je Njegos to reka kad mu se srbovanje njegovog ucitelja, Sime Milutinovica, popelo na glavu. A obican narod je govorio da su Srbi po vjeri, a Crnogorci po narodnosti. To ima i zapisano od strane nekih ljudi koji su bili tada u CG i direktno postavili pitanje Crnogorcima sto su po vjeri, sto po narodnosti. Tada je bilo normalno rec za muslimana da je Turcin, iako znamo da se misli samo na vjeru. I u Makedoniju su zborili za sebe da su Srbi po vjeri, nije samo u CG. Cak su se i pravoslavni Albanci zvali Srbima po vjeri (zapisano u "Istorija Crne Gore" crnogorskog Vladike Vasilija Petrovica).
 
Pa što onda, ne dadoste dio Kosova Crnoj Gori (mislim na Metohiju), kad je tu bilo toliko Crnogoraca?? Nego ste sve uzeli za sebe, a treba mi da ga branimo, jer ste ga vi izgubili i prodali
Нисмо је ми узели већ Тито и даде је АП Косову која је фактички много више била у рукама албанске него српске стране.
Е сад, то што смо ми Срби трпели свашта са Титове стране, то је наша срамота...
 
Mislis li da ga oni umiju citat bez rjecnika crnogorskih rijeci? Nema jedne knjizare u Beograd koja prodaje 'Gorski Vijenac' bez tog rjecnika. Oni prvu recenicu kompletnu moraju prevodit:

"Vidju vraga su sedam binjisah"


Mozes mislit koja je to nocna mora za njih kad krenu da citaju Njegosa. Ja se kladim da 99% posto ovih na forum nije stiglo do druge recenice. :lol:

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Čuo sam da ga po Srbiji prodaju sa rječnikom :mrgreen:
 
Нисмо је ми узели већ Тито и даде је АП Косову која је фактички много више била у рукама албанске него српске стране.
Е сад, то што смо ми Срби трпели свашта са Титове стране, то је наша срамота...

Slažem se sa ovim posljednjim. Zbog toga mislim da ne treba da nam govorite nešto o Kosovu
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top