Golden dreams

ja sam sa solarijumom prezadovoljna.....moja koza je slabije pigmenitsana i budem vrlo svetle puti koja mi ne stoji dobro...a i grozne su mi gole bele noge.....isla sam na solarijum: 1 dan 6 min, 2. 7 min, 3. 8 min....za 7 dana na 8 min, pa za 7 dana na 10 min....i sad idem nedeljno na 10 min....nisam previse tamna ali se ipak vidi i koza mi nije preterano suva.....planiram i da kombinujem solarijum sa kremama za samopotamnjivanje i da proredim solarijum na dve nedelje......:)
 
Nema ga :)

Ne zelim da zvucim negativno,ili da podrivam temu,ali,iz licnog iskustva,makar koliko pokusavao,..ne mozes promeniti pigment svoje koze,one sa kojom si rodjen.
Pisala sam negde da sam oduvek volela te zemlje Juzne AMerike ,kulturu ,narod pa sam na neki nacin htela da licim,po tenu,na njih.....I krenula sam bila u solarijum,da napomenem ,ukoliko su beo,solarijum moze samo delimicno da modifikuje ten,ali nikad neces moci biti crna kao dzipsika ili kao iz Nigerije....to najbolje sunce radi,nego da nastavim..Isla,preterivala,nisam znala meru..u mesec dana ima kad sam isla tri puta nedeljno,..i onda kad bih nabila neki ten onda sam prestala,na dve-tri nedelje,pa opet,pa stanem na neko vreme,pa ponovo,..i rezultat? Bila kod doktora radi nekog uverenja,i primetila je mladez,izdignut vishe nego shto bi trebao,poslala me drugoj doktorici,ali ona je samo rekla da ne brinem.Medjutim,posle sam otrkila mladez na ledjima, na vratu,nazad,novi,njih nisam imala pre, a konacno sam se sledila kada sam slucajno na donjem delu ledja otkrila da mi je jedan mladez postao crvene boje i da boli na dodir...A to su znakovi raka koze :( :( Ja sam inace bela,ali jaaako brzo potamnim i skroro nikad ne pocrvenim..I sad,kad sam bila da se suncam,polu crna sam,u svakom slucaju tamna,josh pet-sest dana i bila bih skroz skroz crrna...Tek treba da idem na analize i pregled,ali ukoliko...Imam to shto mislim da imam mada se nadam da je neshto drugo u pitanju,jer nisam bila u solarijumu ceo jun i maj )...za pet-sest dana sam dobila ono za shta sam cele godine isla...Zbog cega? Da napomenem da vecina slavnih licnosti, iz Meksika i slicnih zemalja,neki koji su otadle,sus rednje tamni ili beli....Daleko bilo da ja sad govorim da ne treba ici u solarijum :) samo je jako vazno konsultovati se sa ljudima u salonu,koliko bi trebao da idesh..da paze zajedno sa tobom...da ne preteras :) Ali da se vratim na pitanje...

Pravi pravi bronzani ten,od nulte tacke ne mozes dobiti...ali mozes da se mnogo suncas tokom leta i onda da idesh u solarijum da odrzavas boju. A ako ne zelis toliko taman ten,mozes koristiti neku kremu za samopotamnjivanje...Npr Beta Karoten za njih znam da su dobri..Neces postici bash bash zeljen rezultat ali cesh dobiti neki umereno srednji ten,mada to sve zavisi na kakav ten ciljas :)
 
Moji roditelji su lekari i njih sam konslultovala za solarijum, dobro sam se informisala i izvela zakljucak da na njega ni ne pomisljam. Takodje sam izvela teze o pametnom suncanju i napravila neki letnji plan i program kako da bezbedno pocrnim. Ja za sebe znam, ali me interesuju iskustva i "akcioni planovi" za suncanje drugih. Kremicu sam koristila jednom, za maturu, i bila sam prezadovoljna rezultatom, samo je trebalo dobro pripremiti kozu (piling) i naknadno "zarobiti" nijansu (obicno mleko za telo). Koristila sam L'oreal i preporucujem ga, a Carotten koristim kao zastitu i slazem se da su sjajni. Nadam se da su tvoje prognoze samo lazna uzbuna, drzim palceve da sve bude ok...
 
Blagi piling, kupila sam gel za tuširanje Nivea Water Lily, Nivea za samopotamnjivanje za svetliju kožu i to je sve. Dobijem malo zdrave preplanulosti, nije baš kako bih ja volela, ali od solarijuma sam potpuno odustala zbog mogućih problema, a nešto mi se i ne sedi na suncu 100 sati da bih preplanula. Kad mi se ne stavlja krema furam totalno beli ten i izbegavam odeću crne boje da se ne primeti koliko sam bela ;)
 
Ja sam "otkrila" L'oreal"-ovo mleko za samopotamnjivanje, sjajno je, za par sati se dobija efekat trodnevnog suncanja na moru :) Uz dobar piling pre, i "zakljucavanje" slojem nekog "obicnog" losion posle, boja stoji, ne skida se, nema fleka, sve super ;) Nakon toga se namazaem jednom-pocetkom nedelje, is vi me pitaju gde sam bila na moru, jer sam bas lepo pocrnela :):):) Sto je najvaznije, ne treba vecnost da se boja osusi i, ako se ne pozuri sa oblacenjem, ne ostavlja trag na odeci.
 
Ja sam "otkrila" L'oreal"-ovo mleko za samopotamnjivanje, sjajno je, za par sati se dobija efekat trodnevnog suncanja na moru :) Uz dobar piling pre, i "zakljucavanje" slojem nekog "obicnog" losion posle, boja stoji, ne skida se, nema fleka, sve super ;) Nakon toga se namazaem jednom-pocetkom nedelje, is vi me pitaju gde sam bila na moru, jer sam bas lepo pocrnela :):):) Sto je najvaznije, ne treba vecnost da se boja osusi i, ako se ne pozuri sa oblacenjem, ne ostavlja trag na odeci.

Potpisujem, najbolja krema za samopotamnjivanje koju sam do sada koristila je L'Oreal Sublime Bronze. Nivea uopste ne moze da se poredi s njom. L'Oreal vec posle prvog mazanja daje dobru boju.
 

Back
Top